בא לי לצאת בשאלה

אוטו נסחפנו...

לא כל מי שהוא לא מאמין בדרך של חרדים הוא יוצא בשאלה. ואם כבר הגבתי אז.. מה חדש אחי?

יאמייקה

New member
תחשבי

קצת. אני דתיה, אבל מנהלת לעצמי את החיים איך שאני רוצה. חברים, סרטים, בילויים. מה שאני רוצה! יש מצוות שאני מקיימת, ויש כאלה שלא ממש. זו החלטה שכל אחד מחליט בעצמו....

את.. יכולה להיות חילונית..

כאילו. זה שאת יוצאת בשאלה לא הופך אותך לאתאיסטית מוחלטת או משהו.. נראה לי .^^

תבינו

זה לא עניין שאני רוצה לחטוא... זה לא בגלל תאוות אם צריך אין לי בעיה לא לגעת בגבר 100 שנה וללבוש גרביון בקיץ אבל אני לא חושבת שזה נכון, אני לא רואה הגיון בהרבה מצוות אני לא רואה הגיון בזה שאלוהים יבחר עם אחד ויתן לו מצוות כדי "להטיב עמו" ואם הוא לא מקיים אותם הוא נענש. הוא אלוהים מה הוא צריך את המצות שלי? למה אני שונה מהגויים שחייבים ב7 מצוות? כל עניין הדת רק מקלקל יחסים במשפחה ומביא מלחמות ביננו ובין שאר הדתות.. אני לא מבינה למה אומרים שאלוהים טוב זה ישמע אובדני אולי אבל אני לא ביקשתי ממנו לבוא לעולם אז מה הוא מחייב אותי לעשות דברים ואז מעניש אותי אם לא הקשבתי לו

lאביחיl

New member
ישלי תשובות לכל שאלותיך

והסברים להכל.. כמובן שאי אפשר בפורום הזה..

חמודה

תשתדלי להנות מהדברים החיוביים והמהנים ביהדות - יש הרבה כאלה! השאלות האלה לא יוסיפו לך אושר בחיים. נכון שאי אפשר להתעלם מהם, אז פשוט מאד תבררי ותחקרי שוב ביסודות והבסיס של היהדות. הקושיות לא מערערות שום בסיס מוכח - שתורת ישראל ניתנה לפני... לעיני... וכו` וכו` בהצלחה!

בקצרה את מבינה שאלוקים ברא תעולם אז בשביל

מה הוא ברא? וכמו שאת מבינה שיש למלך תמשרתים הקרובים ויש תיותר רחוקים ואח"כ תעם ועוד ככה גם בעולם הזה אלוקים המלך ובחר לו עם נבחר לשרתו שזה עם ישראל בגלל שהוא בעצם הראשון שמליך אותו ע"ע מרצון וגרם להכרתו בעולם. ואלוקים לא צריך תמצוות שלך בשבילו אלא בשבילך וכמו שאת לא מבינה למה במכונית צריך להכניס דלק 98 ולא 96 מה ההבדל וכד' ככה את במוח האנושי לא אמורה להבין את כל פרטי הבריאה אלא תעיקרון שאלוקים ברא תעולם לטובתך ויודע מה טוב לך ומה לא. והוא לא מעניש על עברתך וכד' אלא זה המציאות שפגמת בנשמתך וכדי לטהרה צריך לזקקה ע"י כל מיני דברים או שלפעמים כמו כרת זה מציאות בבריאה כמו שמצוה בוראת עולם שממנו תהני לעתיד לבוא כך עברה הורסת את זרעך וזכרך לעולם הבא. ונכון שלא ביקשת ממנו אבל הוא הוריד אותך לטובתך בשביל שלא תקבלי שכר חינם ואז תתבישי וזה כולנו יודעים שלקבל צדקה לא נעים. והוא לא מעניש אותך כמו שאמרתי אלא תוצאה שכמו שלא תמלאי תדלק הנכון ברכב הוא יהרס ככה העברות שלך יוצרות תגהינם והמצוות תגן עדן לעולם הבא

כנסי /tapuzforum/images/Emo26.gif

בא לך לצאת בשאלה.. הצלחת להגדיר לעצמך מה זה בא לך? מאיפה זה בא? ממה זה נובע? את מאמינה באלוקים.. מה גורם לך להאמין באלוקים? הצלחת להבין למה ואיך אלוקים בחר דווקא בעם ישראל כעם סגולה? (גם אם לא הצלחת להבין למה את לא מנסה ללמוד ולהבין?) המצוות גורמות לחיכוכים במשפחה.. ואולי לא המצוות הם אלו הגורמות לחיכוכים אלא הדרך שבא אנו מקבלים את השני גורמת לחיכוכים? להאמין.. ליהיות דתיה/חרדית או לצאת בשאלה זה לא כמו ליקנות גלידה זה המהות של החיים שלנו ולא נראה לי שאפשר לשחק עם המהות לפני שחשבנו מספיק על כל ההשלכות שיהיה לזה בהמשך החיים! (אני חושב שאת לא מכירה אותי כי הרבה זמן לא כתבתי בפורום כי אני בצבא אבל אם תרצי אני מוכן להסביר לך הכל במסרים אבל לפעמים יכול לעבור גם יותר מיום עד שאני מגיב. בכל אופן את יכולה לפנות אלי למסרים) בתקווה שתמצאי את דרכך הטובה והמתאימה לך! בהצלחה....

nini132

New member
תתפלאי

שיש יוצאים בשאלה שמאמינים באלוהים/tapuzforum/images/Emo201.gif

למעלה