באיזה עזרים טיפוליים אתם\ן משתמשים\ות

באיזה עזרים טיפוליים אתם\ן משתמשים\ות../images/Emo35.gif

האם אתם\ן משתמשים\ת בקלפים? איזה?איך? אני רוצה להרחיב את ארגז הכלים ה"פיזי" שלי, ויש לי הזדמנות אחת לשנה שיקנו בשבילי את הדברים
.

annaos

New member
כלים לעזרה עצמית

בעיקר, שפותחו במקום העבודה - תרגילי הרפיה, כרטיסיית פלשבק וכו'..

chulila

New member
מלא אפשרויות....

אני נמצאת בארהב, אז אני מניחה שמגוון האפשרויות גדול יותר אבל... כלים של טיפול באמנות - נייר ציור, נייר צבעוני, צבעים מכל מיני סוגים, קטעי עיתונים, קופסאות, ושאר חומרי יצירה. בתחום הקלפים, אני עוד לא ממש משתמשת, אבל נתקלתי בכמה חפיסות קלפים מקסימות (באנגלית). אני לא יודעת אם זה רלוונטי למטופלים שלך. אם כן, אני יכולה לחפור קצת ולשלוח פירוט. עוד משהו שנתקלתי בו (שכאן כמובן הוא נמכר, אבל גם אין בעיה לעשות אותו) הוא מין חלוקי נחל בצבעים שונים, שכתובים עליהם רגשות ואפשר לעשות איתם עבודה מקסימה. זו אמנם לא קניה, אבל בהחלט עזר טיפולי. חוץ מזה, ראיתי חדרי טיפול שיש בהם הרבה צעצועים, גם אם לא עובדים בהם בהכרח עם ילדים. יש שאומרים שגם מבוגרים יכולים להימשך לזה, ויש כמה מקורות טובים על טיפול במשחק למבוגרים. זה מה שעולה לי כרגע. חיפוש באמזון העלה לי כל מיני דברים, חלקם בלי שפה, שיכולים להתאים גם למטופלים דוברי עיברית.

noa730

New member
אני גם עובדת בהוסטל לנפגעי נפש

ויכולה לומר לך במה אני משתמשת.. מבחינת קלפים אני ממש ממליצה על קלפי point of you, הם אמנם לא זולים אבל מדהימים. יש גם את קלפי מרלין שיכולים להתאים. חוץ מזה יצא לי להשתמש בדף מלא בהבעות פנים- "איך אני מרגיש היום?", יכול להיות שתמצאי את זה באינטרנט. השתמשתי לאחרונה גם במילים של שירים שהוצאתי מהאינטרנט, הדייר מאוד התחבר לזה. אפשר גם להשתמש בספר "העץ הנדיב" שהוא מקסים ואפשר לקחת אותו לכל מיני כיוונים הסיפור על הגדר והכבשה- מתאר דרכים שונות לעבור גדר, אם תרצי אוכל לשלוח לך במייל.. ניסיתי לעבוד גם עם חימר, אותו דייר אמנם לא התחבר אבל אחרים אולי כן. אותו דבר לגבי ציור משותף- עובד על גבולות, שזה לרוב נושא חשוב אצל נפגעי נפש.. זה מה שעולה לי עכשיו..

מללנ

New member
משתמשת הרבה מאוד בקלפים

בעיקר עם דואט, אניבי ונריה

dina1001

New member
קלפים

למשל: קלף של הפונה בעבר / בהווה / בעתיד. קלף שמזכיר לו את אמא/אבא/סבתא וכו'... יש לי כמה סוגים בבית וזה מעולה. גם ציור - פעם ביקשתי מפונה לצייר מישהו שהיה קרוב אליו ונפטר. פתאום הציור הוציא החוצה הרבה רגשות שהודחקו...

למעלה