באיזה יום הכי טוב להחזיר עוברים?

באיזה יום הכי טוב להחזיר עוברים?

במידה ויש בלסטוציסט - האם הכי טוב להחזיר בלסטוציסט (מתכוונים להחזיר עובר אחד)? אמרו לי שגם החזרה ביום השלישי היא טובה ואולי אפילו טובה יותר כי העובר מתפתח ברחם...?
ותודה לכולכן!

a morph

New member
יש אינסוף תיאוריות, דעות ואמונות בנושא

כיום רווחת התיאוריה שלבלסטוציסט (עובר יום 5) סיכויים גבוהים יותר להשתרש, גם כי עצם העובדה שעובר הצליח להגיע לשלב הבלסטוציסט, ועוד במעבדה, מעידה כנראה על איכותו, וגם כי שלב הבלסטוציסט הוא השלב שבו עובר מגיע לרחם באופן טבעי ומוכן להשתרשות. עוברים צעירים יותר (יום 2-3) טרם מוכנים להשתרשות ובאופן טבעי כלל לא אמורים להימצא ברחם.
לכן, השאיפה היא לגדל עוברים ליום 5 ולהחזיר אותם בשלב זה.
הבעיה היא שמעטים העוברים שמגיעים לשלב זה במעבדה, ולעתים נוצר מצב בו מחליטים לגדל את כל העוברים ובגלל שהם לא ממשיכים להתפתח כראוי מעבר ליום 3, האישה נשארת עם מעט מאוד עוברים, אם בכלל.
מחקרים גם הם לא חד משמעיים, טרם מצאתי הוכחה חד משמעית שהחזרת בלסטוציסטים מוצלחת יותר באופן מובהק לעומת עוברי יום 2-3.
מה שבטוח, בפורום הזה תמצאי נשים שהרו בהצלחה מכל מיני עוברים, בכל מיני שלבים.

a morph

New member
שכחתי להוסיף

שהחזרת בלסטוציסט, בגלל סיכויי ההשתרשות הגבוהים יותר לכאורה, היא גם אופציה טובה להחזיר עובר אחד ולהימנע מריבוי עוברים.
ושוב, הכל בערבון מוגבל ובהנחה שמתפתח בלסטוציסט איכותי.

מנסה לעשות לך סדר

יום החזרת העובר קשור ליום הביוץ ופחות נתון לבחירה
בשוטף סבב שבסיומו שאיבה -
מחזירים עובר ביום 3 אחרי השאיבה - יום השאיבה הוא יום 0 לצורך העניין.
אם יש מספיק עוברים ומחליטים לגדל אותם לשלב שנקרא בלסטוציסט אזי יחזירו ביום 5 לאחר השאיבה.
בחודש של עוברים מוקפאים-
אם עוקבים אחר הביוץ במחזור טבעי אז מאתרים את היום הזה על ידי בדקות דם ומעקבי זקיקים - משם סופרים 3 או 5 ימים על פי סוג העוברים המוקפאים
אם זה סבב המבוסס על הורומונים -
מגדלים ריריתוש בוטילישס
מתחילים לתת פרוגסטרון ל3 או 5 ימים ואז מפשירים ומחזירים
&nbsp
כך או כך - בהצלחה

תודה! זה IVF ובעוד כמה ימים השאיבה הרעיון הוא -

לנסות כמובן להגיע למצב שבו מחזירים את העובר עם הכי הרבה סיכויים (הרעיון של כולנו כאן, אני מניחה חח
בכל אופן, היות ובפעם הקודמת קראו לי בהיסטריה ביום הרביעי כשעוד לא היה בלסטוציסט וכש-6 העוברים האחרים לא שרדו ונשאר אחרון (שמי יודע אגב מה היה מצבו, הם אמרו שבסדר אבל אני בספק), אני רוצה להימנע ממצב כזה. ואז זה אומר שאני צריכה ממש להיות עם היד על הדופק ולבדוק טוב אם יש מצב להקפיא וגם מה מחזירים. האם כדאי להקפיא, למשל, בלסטוציסט?
האם יש הבדל בין הקפאה ביום שני או יום שלישי? בין 6 תאים ל-8 תאים?
מישהי יודעת??

מאחר שכבר חווית את כאב הלב של איבוד כמעט כל העוברים..

נוכחת לדעת בעצמך שגידול בלסטו לא תמיד מצליח.
בשנה פלוס שאני נמצאת בפורום הזה ובכיפה, אני רואה כמה וכמה מקרים מצערים שבהם ניסו לגדל את כל העוברים ולא יצא מזה כלום.

לדעתי כדאי לבצע החזרה כפולה כדי לא להגיע לעוגמת נפש.

אישית תמיד הוחזרו לי עוברים יום 2.
2 טיפולים.
שניהם נקלטו.

מצטרפת.. גם ממה שאני ראיתי פה בקבוצה

יש לא מעט זוגות שלא מצליחים להגיע לבלסטו אך כן הרו ב 4-5 שנים שאני חברה פה בקבוצה.
מה שמוכיח שזה שלא מגיעים לבלסטו לא אומר שהסיכוי להריון מעוברים כאלה הוא אפסי.

יחידה2

New member
לגבי בלסטו..אני ממש נגד

ואני רואה שאיני היחידה..לי גידלו 12 לבלסטו.נותרו 4 ורק אחד באיכות טובה.....

malina83

New member
כאב לב

בשאיבה הקודמת שלי היו 10 עוברים בדרגות די טובות נכון ליום שלוש (הסתבר לי בדיעבד). את כולם גידלו ליום 5 ווכולם נעצרו ביום 3-4. ז״א לא הפכו לבלסטוציסטים. הוחזרו שניים שלא נקלטו והשאר אפילו לא הקפיאו כי זה היה אבוד. אל תעשי את הטעות שלי! תחזירי ביום 3 ואם יתאפשר גם ביום חמש. אם יש הרבה עוברים תקפיאי גם ביום שלוש חלק ואל תתני שיגדלו את כולם ליום חמש. תתיעצי עם הרופא ושהוא יתן הוראה למעבדה, אחרת יעשו מה שיותק קל.

מנסיוני האישי עם בעיית זרע

אצלנו מורפולוגיה 0
סבב ראשון עוברים מאוד יפים לכאורה הוחזרו ביום 3 ולא הניבו הריון.
סבב שני בלסטוציסט מוקפא השתרש יפה ברחם.
אני העדפתי שישארו אפילו שני עוברים יום 5 ולא הרבה עוברים יום 3.
אני ממש בעד החזרת בלסטוציסט.

למעלה