את"א - התייעצות מערכת

limorlim

New member
את"א - התייעצות מערכת

אחרי 3 שנים בפקולטה עדיין לא למדתי שאסור לתכנן תכניות, כי כשמגיע הידיעון של משפטים - הן תמיד נהרסות. אז רציתי לקחת לסיום התואר 3 קורסים - שניים גדולים ואחד קטן, וכרגיל - תכניותיי נדפקו עם פרסום הידיעון... אז ככה, זקוקה לחוות דעת לגבי הקורסים הבאים (לא שיש יותר מדי אופציות עם כל הקורסים שצמצמו השנה והגבילו רק לתואר שני....): דיני גירושין במשפט העברי - עד כמה זה נורא ומזעזע? האם למישהו יש מחברת לשלוח להתרשמות? האם יומיים יספיקו לי ללמוד לקראתו? רפואה ומשפט - האם יספיק לי יום למידה למבחן? אם לא, מה המינימום? גם כאן, מחברת להתרשמות מהקורס מאוד תועיל.... סדנא בניתוח כלכלי של המשפט - כמה עבודה? כנ"ל, התרשמות תתקבל בברכה.... תודה לעוזרים....

דיני גירושין

זה לא נורא ולא מזעזע. עשיתי את הקורס הזה בלית ברירה בשנה ד' רק בגלל שהוא היה 3 נקודות, וגם אני מאד חששתי ממנו כי הוא היה בשעות מרגיזות (עד 9 וחצי בלילה כשהפקולטה נטושה לחלוטין), והמבחן הוא בחומר סגור. בשורה התחתונה אני לא אומר שזה לא מומלץ כי המרצה מאד מאד נחמד, וגם אין חומרי קריאה ואין עבודות, אבל קחי בחשבון שזה משפט עברי וזה לא מתאים לכל אחד ואולי יכול קצת לשעמם. בסופו של דבר גם לי היה יום וחצי ללמוד למבחן והצלחתי בו בלי להקשיב הרבה בשיעורים, אז כדאי לתת צ'אנס, אולי תופתעי.

limorlim

New member
אוקיי

התלבטות חדשה.... דיון פלילי (יואב ספיר) בהנחה שיש 3 ימים נקיים ללמוד זה או דיני גירושין? ההתלבטות לגבי רפואה ומשפט בעינה עומדת, רק שעם דיון פלילי יש לי לזה יומיים-שלושה.

Forest Girl

New member
לא עשיתי גירושין, אבל סד"פ כן

היה מרתק, וספיר נהדר, אבל קחי בחשבון שזה קורס די עמוס מבחינת היקף החומר (בהתחשב בעובדה שהוא רק 3 נקודות). יש גם עבודה לא קטנה.

Forest Girl

New member
ביחס לקורס ש 3 נק' לדעתי הוא יחסית עמוס.

נכון שבמהלך הסמסטר הוא לא תובעני במיוחד, אבל לי לפחות לקח יחסית הרבה זמן ללמוד למבחן, והמחברת היתה עצומה (שוב, יחסית ל-3 נק'). לפני שלקחתי את הקורס כולם אמרו לי שזה קורס מאוד קליל שלא דורש כמעט השקעה, ולדעתי זה לא בדיוק נכון. אבל כנראה שזה אינדיבידואלי.

Drunk Bullet

New member
מה זה עצומה ביחס ל3 נק'?

אצלי זה ה"מחברת" הייתה 13 עמ' + 9 בתרגול..ולא, לא פספסתי שום שיעור, אני כישרון בתמצות (גם הציון היה אחלה). גם הפס"דים היו קצרים ברובם..

Forest Girl

New member
איך 13?!?!

אצלי היא היתה פאקינג 70 עמ' (כולל תרגול)!!! ואני ממש לא מהחופרים בדר"כ.וכשהשוויתי עם מחברות אחרות ראיתי שאצלי יש יחסית מעט עמודים. בהחלט כישרון תמצות, אין ספק. מסירה את הכובע בפניך
יכול להיות שאני פשוט נפל סד"פ, לא יודעת. בכל אופן, כמו שאמרתי- זה אינדיבידואלי מאוד. מה שכן, נראה לי ששנינו מסכימים שזה קורס מעניין ומומלץ.

Drunk Bullet

New member
יכול להיות שאני לא מהמשקיעים בעיצוב

פסיכולוגית, נורא מבאס לקרוא מחברות שלי, זה פשוט בלוקים של טקסט כששיא העיצוב זה הדגשה וקו תחתון, אריאל 11, שוליים 2 ואין מרווח בין שורות.. אגב, את הפס"דים הייתי מסכם בקובץ נפרד, אולי בגלל זה ההבדל.. וכן, קורס מעולה וספיר מרצה כריזמטי ביותר. אני חושב שמגיע לו חלק מהקרדיט בהחלטה שלי ללכת להתמחות בסנגוריה.

Lady McBeth

New member
זה דווקא קורס קליל יחסית

יש מחברות פשוט מעולות משנים קודמות, והיס פשוט מצטט מהן. גם המבחן חוזר על עצמו (אם כי במבחן שאני עשיתי הוא קצת הפתיע, אבל למיטב ידיעותיי - מאז המבחנים שוב חוזרים על עצמם). זה מבחן של 95% זיכרון ו-5% הבנה, כך שאם הזיכרון שלך טוב - הקורס הזה מצוין בשבילך ולא ידרוש יותר מיומיים של למידה, מקסימום. לזכותו של הקורס ייאמר גם שמדובר באחד הקורסים הכי מעניינים שיש. כל הקורס הוא כמו עונה של -CSI.

למעלה