אתמול כמעט הרגתי את המתבגר שלי מרוב עצבים.

אתמול כמעט הרגתי את המתבגר שלי מרוב עצבים.

שלום לכולן, חייבת לחלוק את העצבים שקיבלתי אתמול בערב. אני ובעלי יושבים בנחת. בעלי נכנס לפרוט של חיובי הסללורי של החודש כי רצינו לבדוק משהו ונעשה לנו חושך בעיניים - הסלולרי של היורש עמד על 600 ש"ח לחודש. (מחיר האהבה - היתה לו חברה שגרה רחוק). אנחנו חשבנו שאנחנו הולכים להרוג אותו. הדבר שהכי מרגיז אותי הוא שהסבתי את תשומת ליבו מס' פעמים במהלך החודש כשראיתי אותו מדבר בנייד שיעברו לדבר בסקייפ או שידברו בזק לבזק כי אחרת זה מאוד יקר. אז אמרתי.... נכנס מצד אחד יצא מהצד השני. הודענו לו שלאור העובדה שהוא חרג ב- 400 ש"ח מעבר למסגרת המתוקצבת שלו הנייד שלו עובר אלינו עד שהוא משלם את החוב הזה. היה לו 130 ש"ח שהוא צבר אצלו מדמי כיס אותם הוא העביר אלינו אתמול. כמו כן, הודעתי לו שעד לסיגרת החוב כל שבוע ה- 50ש"ח דמי כיס עוברים אלי. רק כשהוא יסיים לשלם את החוב הוא יקבל את הנייד בחזרה וגם אז על כל חריגה חודשית מעל 200 ש"ח הוא יצטרך להשלים את הסכום מדמי הכיס שלו. אני מקווה שזה ילמד אותו מה המשמעות של הבזבזנות הלא מתחשבת הזו ויעמיד אותו במקום. הרי לא יתכן שהוא לא ידפוק חשבון לשום דבר. הוא חייב להבין שהוא כבר בוגר ושלהתנגויות שלו יש השלכות.

noa_f

New member
את צודקת במאה אחוז.

אגב, אנחנו באורנג ויש אפשרות לראות מה קורה עם החשבון גם במהלך החודש. שולחים סמס ומקבלים מיד את החיוב עד לאותו הרגע ואפשר גם לראות באתר האינטרנט שלהם. אני מאמינה שגם החברות האחרות נותנות שירות דומה.

את צודקת. הכעס היחיד שלי על עצמנו שלא בדקנו

באמצע החודש כי אז אפשר היה לתת על זה התראה ולא לספוג כזה סכום.

ButtercupA

New member
מובן לגמרי שזה נורא מעצבן

כשמדברים וזה יוצא מהאוזן השניה. ו-600 שח' זה באמת המון!! בדקתם האם המסלול שלו הוא מסלול נוח? לנו יש מסלולים כאלה שיש להם כמות של SMSים בחינם והם מסמסים, כך שבסך הכל יוצא יותר זול.

אני פחות שולטת בסוג החבילה שלו אבל הוא יושב

על חבילה שנבנתה במיוחד ובמשותף עם אבא שלו ואיתו מול חברת הסלולר. עובדה שבחודש רגיל הסלולרי שלו עומד סביב ה- 200 גג 250 ש"ח. אין מה לעשות שום חבילה לא תעזור אם הילד מבלה שעה בשיחה מנייד לנייד .... אחת לשעתיים.....

ButtercupA

New member
זה גם המון

לי נראה שהוא לא הפנים כמה כללים לגמרי בסיסיים. וזו ההזדמנות שלכם לעשות סדר. לדעתי, 150-100- זה ממוצע סביר לגמרי ולא צריך לעבור אותו. הוא חייב להבין קודם כל, שטלפון סלולרי הוא לא לשיחות ארוכות, אין סיבה וזה ממש לא בריא.

ButtercupA

New member
סיקרנת אותי ובדקתי את החשבון שלנו

זה מה שאנחנו משלמים ללא מע"מ Mr חייל בצבא ₪ 35.38 גברת אני ₪ 77.34 הבת הגדולה ₪ 87.94 מר אבא ₪ 13.10 סה"כ כולל מע"מ: ₪ 247.91

ButtercupA

New member
פעם אחת בתיכון הוא הגיע ל-150

ואמרנו לו שזה לא סביר, ושאנחנו לא מוכנים שידבר כל כך הרבה בסלולרי, ומאז זה עומד על סדר גודל כזה. לקח ברצינות את מה שאמרנו לו.

noati

New member
וואו כל הכבוד לכם....

איך אתם עושים את זה?

נומלה

New member
לא תשים לפני עיוור מכשול

מצטערת אבל את כל הסדרי התשלומים האלה היה צריך לעשות כאשר הוא קיבל את הטלפון הסלולארי ולא אחרי שהוא חרג. הדבר היה מאפשר לו לתכנן סדרי עדיפויות לפני שהתחיל ולא אחרי כשזה מתקבל כמו עונש. אכן לא יתכן שהוא לא ידפוק חשבון והוא צריך לדעת שלהתנהגויות שלו יש השלכות אבל תפקיד ההורים להבהיר את מחיר ההתנהגויות לפני שהן קורות (כלומר לקבוע חוקים ותקנות). אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. עכשיו הוא יודע בדיוק מה מחיר השיחות ומהם הסדרי התשלום במקרה חריגה.

noati

New member
לנו יש הסדרי תשלומים ברורים איתם

ובכל זאת...הם בגיל כזה שהם לא תמיד מתייחסים בכלל לא מבינים כמה זה עולה לפעמים. לדעתי עצם הנייד הוא המכשול...והאמת הייתי מוותרת עליו...אבל זה לא כלכך פשוט בימינו. :)

חני ב

New member
להרגיע אותך? לפני כמה חודשים קבלנו חשבון

1200 ש"ח! לא התרגזתי, לא צעקתי, לא רציתי להרוג אותו. אמרתי לו ש1000 ש"ח הוא נותן לנו, ויום אח"כ הזמנו לו קו בזק משלו. הוא התחנן...ביקש שנוותר לו אבל הוא מיד הביא לנו את הכסף.

חני ב

New member
* וזה מה שקורה כשיש

ח-ב-ר-ה! את לא זוכרת אותנו לפני X שנים?

RiddlerWoman

New member
יש הרבה מסלולים עם מספרים קבועים מוזלים

ואז זה יוצא יותר זול כמו במקרה של חברה.

חני ב

New member
כמובן שמיד גם שיניתי מסלול

אבל הנזק (לכיס שלו) כבר נעשה.

מחשבות

New member
במצב שלך אז עוד לא המציאו את הפלאפון.

היינו מדברים בזק-אל-בזק ובזה הסתכם העניין. לא מבין למה לילדים היום קשה לקבוע לשוחח בבזק לאחר התרעה קצרה בנייד. זה עולה להם בבריאות.

noa_f

New member
אבל למה הוא צריך קו טלפון משלו? מספיק עוד

מכשיר...

למעלה