אשמח לקבל עזרה

CARA MIA

New member
אשמח לקבל עזרה../images/Emo24.gif

אהלן כולם! בקרוב אני מתחילה להעביר מפגשים עם בע"ח. אני זוכרת שפעם מזמן ראיתי כאן טבלה הממיינת את בע"ח למחלקות : יונקים, עופות, זוחלים. בתוך מחלקת היונקים יש משפחות- מכרסמים וכו' ... אשמח לקצת סדר בבלגן !!
דבר שני- איפה אני יכולה להשיג שבלולים אפריקאים וכן מקלונים? אני בדרום אבל אוכל להגיע גם למרכז !! תודה רבה לכם מראש !!

ברוכה הבאה!

ממלכת בעלי החיים מחולקת לקבוצות ולקבוצות משנה. הקבוצה הגבוהה ביותר, כלומר הגדולה ביותר שמכילה קבוצות אחרות היא הממלכה. במקרה שלנו ממלכת החי. ממלכות אחרות הן הצומח, כמה ממלכות של חד-תאיים ואחרים. כל ממלכה מחולקת למערכות. במקרה הזה החלוקה קצת מורכבת. עם התלמידים אני מפשט את העניין ומלמד שיש שתי מערכות - חולייתנים וחסרי חוליות. השלב הבא הוא המחלקה. בחולייתנים נמנים 6 מחלקות שחשוב להכיר אותן: יונקים, עופות, זוחלים, דו-חיים, דגי גרם ודגי סחוס. שוב, למען ההפשטה, אני מאחד את שתי מחלקות הדגים למחלקה אחת. דרגה אחת מטה היא הסדרה. לדוגמא - במחלקת היונקים 19 סדרות, בינהן ציינת את המכרסמים, אפשר לציין גם את הקופים, הליוויתנאים, טורפים ועוד. כל סדרה מתחלקת למשפחות, כל משפחה לסוגים וכל סוג למינים. המין הוא היחידה הבסיסית (לא להתבלבל עם מין-sex. בזואולוגיה sex נקרא זוויג). בין הקבוצות הללו יש לעיתים תת-קבוצות או על קבוצות כאשר יש צורך בכך - תת-סדרה, על-מחלקה, תת-מין וכד'. דוגמא אחת: מין - חתול בר סוג - חתול משפחה - חתוליים סדרה - טורפים מחלקה - יונקים מערכה - חולייתנים ממלכה - בעלי חיים

CARA MIA

New member
סליחה אילן ../images/Emo9.gif

לא ראיתי שענית לי עד עכשיו ... מעריכה מאוד את עזרתך !! תודה רבה רבה רבה !!

למעלה