אשמח להמלצה למכונת גלידה ביתית ולא יקרה מדי..

1שילגיה

New member
אשמח להמלצה למכונת גלידה ביתית ולא יקרה מדי..

מהחברות המוכרות כמובן, מכונה שהייתם מרוצים ממנה או שמעתם שמישהו מרוצה ממנה...
שיודעת לעשות פרוזן יוגורט, סורבה וגלידות כמובן... :)
תודה!!

טל6881

New member
תחפשי יד שניה, השוק מלא בכאלה. אפשר להשיג

מכונות די טובות עם קירור עצמי במחירים נמוכים.

salo22

New member
רק לבדוק היטב בעיקר עם יד 2

כמות החירטוטים שאנשים מוכרים בהקשר של כל דבר כנראה, כולל מכונות גלידה, ממש שובר שיאים לאחרונה. פתאום כל מכונת גלידה ביתית היא מכונה מקצועית ובאמת אני מציע לחפש ובעיקר לבדוק היטב אם אכן מתכוונים להשקיע סכום. יש שם כרגע גאג'יה ג'לטריה ב 1500 ₪ שזה אולי הדבר המעניין היחיד שראיתי ביעף אם מישהו פה באמת מתעניין, אבל זה לא המלצה ולא אבטיח, כל אחד ובדיקתו ואחריותו. אני בכל מקרה די בטוח שלא הייתי משלם 1500 שח על גאג'יה מדגם זה שאינה קרובה למצב חדש לגמרי או ללא שימוש, סתם מהרהר לעצמי "בקול".
דבר נוסף לפותחת השירשור - אולי עדיף שתתנסי קצת עם קינוחים קפואים ביתיים פשוטים ללא מכונות והוצאות כספיות, למדי קצת את התחום ונסי להבין האם לדעתך הפריזר הביתי יכול להציע פיתרון טוב יחסית למה שאת מחפשת או רק מכונת גלידה תפתור לכאורה כל שאיפותייך. בשביל סורבה אני לא בטוח שכדאי להשקיע במכונה רצינית ובנוסף קחי בחשבון שפרוזן יוגורט הוא לא בדיוק מוצר שיוצא באופן קסם ממכונת גלידה במרקמים ה"אווריריים מוקצפים" שאת רגילה כנראה בקניה מתערובת לא בדיוק טבעיות ושאינן בדיוק יוגורט בחנויות.

salo22

New member
אגב שלגיה

מה זה מבחינתך "החברות המוכרות"? לצערינו יחסית מעט חברות נמכרות בארץ ואי אפשר להגיד שמגיע אלינו הקרם דה לקרם של המכונות, מאוד רחוק מזה. דווקא אם יש לך שאיפה לקנות מכונה רצינית יותר ולבדוק מבחר הרבה יותר גדול, זה אפשרי בחו"ל, הזמנות ואינטרנט וכולי, אפילו אם החברות לא ממש מוכרות "פה".

1שילגיה

New member
ל salo22 הי :)

קלעת בול!
אני מחפשת מכונת גלידה על מנת להכין פרוזן יוגורט בעיקר ולא מ"האבקת יוגורט" שנמכרת בדוכנים אלא מיוגורט אמיתי עם פירות. ומדי פעם לפנק בסורבה או גלידת שמנת.
שמכונת גלידה תהיה עם גוף קירור אוטונומי ולא כאלה שנכנסות לפריזר והמכונה רק מערבבת.
אני רוצה עם אחריות יצרן (כמו ברימג, תדיראן וכו').
אני לא מחפשת מכונה רצינית ביותר, אלא לשימוש ביתי, אולי אפילו יום יומי, אבל ל 2,3 מנות כל פעם.
לא נראה לי שאלך על "יד 2" במקרה הזה. מעדיפה חדש.
תודה על תשובתך :)

salo22

New member
לא בטוח שיש סיבה לקנות מכונה

כדי להכין ואריאציות של פרוזן יוגורט. בגלל גם שאלתי עד כמה התנסית עם קינוחים קפואים. אפשר להקפיא יוגורט ולכתוש מספר פעמים תוך כדי עם סטיק בלנדר או אפילו לעשות סוג של גרניטת יוגורט המערבת ערבוב מידי שעה תוך כדי תהליך ההקפאה. בשביל מכונת גלידה טובה צריך לדעתי לדאוג גם לעבודה טובה ומשמעותית על התערובות גלידה, למרות שגם אם תזרקי למכונה טובה "סתם" יוגורט או מיץ פרי טבעי, התוצאות כ"גרניטה" או ברד הן בכלל בכלל לא רעות.
עד 2000 ₪ עם הקפאה פנימית לדעתי בארץ זה רק או פרוסטליין או דגמים מסויימים של נימוקס, זה לפחות מה שמופיע בכמה אתרים ברשת. לא יכול להמליץ לך על אף אחת בפה מלא כי עם הנימוקס לא עבדתי ועם הפרוסטליין לא עבדתי מספיק, אבל אני חושב שלמטרות שלך הן יכולות להתאים.. אבל שוב בדקי וחקרי בעצמך, כולל נתוני ההספק שלהן, קריאת ביקורות עליהן ברשת בעברית ובאנגלית ובקיצור עשי שיעורי הבית שלך והחליטי. אני עדיין חושב שקניית מכונה בדרגות גבוהות יותר עדיפה, ככה אני לפחות עובד עם מכונה, אבל כמובן שזה תלוי מחיר וזמינות.

salo22

New member
בדקי נימוקס בפחות מ 2000

יכולה להיות מעניינת. אבל שוב, לבדוק היטב כולל פרמטרים של נוחות ניקוי, הספקים, מקור יצור ואיכות החלקים אחריות וכולי. את תתקשי מאוד למצוא משהו שבנוי "היטב" במחירים כאלו וקרוב לוודאי שהכל סין, אבל בכל זאת חשוב להתרשם.

bali

New member
מנהל
יש שתי קטגוריות למכונות גלידה

האחת - המכונות הפשוטות בכמה מאות שקלים. היתרון - המחיר. החסרון - מאד לא ספונטניות. למכונה יש קערה לא קטנה שצריך להקפיא 24 שעות לפני השימוש, ואחרי כל שימוש בה.
אם יש לך מקום במקפיא להחזיק את הקערה הזו שם בדרך קבע, זה קצת פותר את עניין חוסר הספונטניות, אבל אי אפשר להכין שתי נאגלות של גלידה אחת אחרי השנייה.
הגלידה יוצאת בסדר גמור.

השנייה - מכונות עם גוף קירור עצמאי. עולות אלפי שקלים אבל טובות יותר ואפשר להכין גלידות בצורה ספונטנית.
אם אפשר להשיג כזו יד שנייה במחיר סביר יותר, שווה, בהנחה שאת באמת מתכוונת להשתמש בה.

לי אישית יש מכונה של דלונגי מהסוג הראשון והשתמשתי בה מעט מאד פעמים עד שהבנתי שזה מאד לא נוח, חוסר הספונטניות שבעבודה איתה.

1שילגיה

New member
ל bali הי :)

תודה על תשובתך.
אני מעדיפה את האפשרות השניה (ולצערי היקרה יותר).
אין לי תקציב גבוה, סביב 2000 ש"ח למכונה עם גוף קירור עצמאי, בדיוק למקרים ספונטנים שמתחשק פרוזן יוגורט או גלידה.
יש לי ילדה עם צליאק, רוב חברות הגלידות לא מתחייבות על נטול גלוטן, לכן אני מעדיפה להכין בעצמי.
תודה :)

למעלה