ארון אויר-

mמוש

New member
ארון אויר-

גם זה היה במרפסת שממנה ניהלו שיחות באמצעות שתי קופסאות עם חוט שפגט. אצלנו בארון אויר עשוי מעץ עם חריצים לכיוון האויר ,נהגו לאפסן ירקות. ואצלכם?

magy

New member
עד היום

לא ברור לי למה אהבנו כילדים להסתתר בארונות הבגדים. המושג, יציאה מן הארון , מעליבה לי את הארונות. במשחקי מחבואים, הארון היה מקום מסתור מעולה....בין הבגדים. פעם חשבנו שנוכל, כמו באגדה, להכנס לארון, ולצאת דרך דלת דימיונית לעולם אחר.......עולם של פנטזיה.... כמו באיזה אגדה שפעם קראתי.... נרנייה? אהבתי את הארונות. היום , אני שונאת הם מצריכים סדר. איחססססססססס מה שאני כן מוכנה לעשות, זה, לצבוע אותו..... "היינו ילדים מאגדה אבודה"....

היה גם

ארון אויר בחדר האמבטיה לכביסה מלוכלכת. ארון האויר שבמטבח היה מחולק לשניים: בחלק התחתון אוחסנו תפוחי אדמה ובצל, שתי דלתות סגרו את הארון ומצד המטבח היו גם פיתחי איורור קטנים עגולים מפלסטיק. החלק העליון היה סגור בזכוכיות ושימש לאיכסון סרויסים וכד´. חושבת שהארונות הנ"ל נעלמו כבר לפני כ-25 שנים.

זוכרת לפחות ארון אויר אחד

שבו איכסנו כביסה מלוכלכת לא זוכרת אם היה עוד מיום ליום מתגבשת אצלי הדעה שצריך להתחיל לראיין את ההורים מה היה ואיך היה כל זאת לפני שיהיה מאוחר מדי ואצלנו דיברו בקופסאות קוטג´ עד כמה שזכור לי ודווקא שמעו היטב

פמטזיה

לא יכול להיות שלא היה לכם ארון אויר במטבח. זה היה must בכל הדירות. שמרו על תפוחי האדמה לבל יחנקו.

אולי את צודקת

אלא שאני לא זוכרת או אולי לדייק בדברי מתחילה להזכר באיזה ארון עם חורים אבל עדיין לא זוכרת בדיוק פמטזיה מביטה שוב בראי לראות אם הפ´ מתאים יותר מהנ´

magy

New member
דווקא היה יפה לך, עם הנון......./images/Emo3.gif

פנטוש- מצטערת על השיבוש. ...

אבל "פמ" femme זה אשה בצרפתית.. אז אפשר להבין הא?

אורניהו

New member
אצלי כבר באמת מאוחר מידי/ארון אויר

ארון אויר[איזה כינוי נתנו לו]עמד במקום הראוי ביותר,במטבח.היה צבוע צבע קרם כזה,ורשתיות קטנות היו בפתחים.למעלה עמדו כל שקיות הפתיתים,הסוכר ועוד,בפנים אמא היתה מסתירה את השוקולדים.במדפי הביניים היו קופסאות שימורים שונות.ולמטה היו קופסאות פח מצהיבות עם כל מיני מיני עוגיות שאמא היתה אופה.על הארון עמדה הפמוטיה הזאת בירוק[חרסינה]כאן היא הדליקה נרות לשבת,היתה עומדת ליד ועוצמת עיניה.ארון אויר,איזה ביטוי.איזה געגועים,איזה זכרון,והעיניים דומעות עכשיו.

למעלה