אני רוצה להגיד

Paintbox

New member
אני רוצה להגיד

שאתן מעוררות השראה.
לי אין ממש את הכוחות לפתוח את זה או להתמודד אבל בכל פעם שאני רואה או שומעת על מישהי שמדברת זה מחמם את הלב.
כאילו היא מדברת גם קצת בשמי...
אני כבר זמן מה קוראת את ההודעות פה וחסרת מילים.
לו גם אני הייתי חזקה. כמוכן.
אני פשוט נדהמת מהכוחות שלכן...
מרגישה שהצרות שלי זה כלום. אז למה עדיין זה קשה לי?

אין דבר כזה פגיעה קטנה.

כל פגיעה היא פגיעה, היא כאב, ובדרך כלל גם צריך לטפל בה, ולו כדי לראות אותה מבחוץ.
היית בטיפול?

Paintbox

New member
קב"ן

כשהייתי בצבא (אני משוחררת טריה) הייתי שיחה על יוהל"ן ועל מה עושים במקרה של הטרדה/תקיפה מינית שבוא נגיד ש... עשתה לי "רע".
אז סוף סוף אזרתי את האומץ לבקש עזרה וביקשתי קב"ן. אבל זה לא עזר לי. עדיין הרגשתי שאני צריכה לצנזר את עצמי. הייתי בסביבה מאוד תומכת בצבא ועודדו אותי לשתף וביום השחרור, דיברתי אפילו עם המ"פ שלי (נגררנו לשיחה מאוד מרגשת) על זה והיא ממש תמכה בי ומעודדת אותי לעזור לעצמי... כולם כל-כך תומכים ומעודדים אבל כל-כך קשה לי.
אני מרגישה שיש עלי "כתם". אני יודעת מבחינת הגיונית שאני לא אשמה. שהוא חלאה. שהוא זבל. אבל יש לי כל-כך הרבה סודות וכל-כך הרבה שדים, כמו זה, שאין לי מושג איך להתחיל להתמודד איתם. הרבה יותר קל לי לדבר על זה עם מכרים ואני עובדת על זה, אבל זה כל-כך קשה להתחיל לשקם את עצמך אחרי שכל החיים היית רגיל לפגוע בעצמך. זה הכרחי אבל קשה. וזה פוגע בי. יותר ממה שאני מוכנה להודות. יותר ממה שאני מסוגלת להודות.
אני מקווה שההודעה לא יצאה ארוכה מדי כמו שהיא נראית לי. בכל מקרה, תודה על התגובה. ועל ההתעניינות. אני קצת "רגישה" בקטע הזה.

עידוד ותמיכה הם חשובים,

אבל טיפול זה הרבה יותר מזה. זה תהליך שבסופו הפגיעה כבר לא משתלטת לה על החיים. היא מפסיקה להיות "סוד" מכביד. אי אפשר אמנם לשנות את העבר, אבל נכון לתת לו משקל מוגבל בחיים, לשפוט אותו בעיניים יותר אובייקטיביות. להפנמת התובנות האלה ולחיים על פיהן מגיעים רק אחרי טיפול פסיכולוגי טוב.
את חייבת את זה לעצמך.
אם תרצי אוכל להמליץ על מטפלת, ומן הסתם גם הנפגעות המדהימות (אני מסכים איתך בהגדרה הזו) בפורום יוכלו.

יקירה - אני ממליצה בחום על טיפול מקצועי (ט')

גם אני חשבתי כמוך, שהצרות שלי זה כלום..
ואמרתי למטפלת (המדהימה) שלי, שאני לא יכולה להמשיך לשלם על הטיפול (זה היה בתחילת הדרך המשותפת איתה...)
היא המליצה על גופים שמספקים טיפול בחינם. ואני אמרתי לה שהבעיה שלי היא לא כזו נוראית כמו של אחרות, ואני לא מרגישה בנוח "לתפוס" מקום של מישהי שבאמת זקוקה לטיפול - יותר ממני.
היא הבהירה לי שאין דבר כזה. ושמה שאני עברתי - נורא לא פחות מכל דבר שמישהי אחרת עברה. פגיעה זו פגיעה זו פגיעה.
מה שזה מותיר בנפש שלנו - זה נורא כך או אחרת.
(בסופו של דבר היא פשוט הפסיקה לגבות ממני תשלום ואמרה שכשאוכל - אשלם)

אין תחליף לטיפול המקצועי.
כמו שאין תחליף לתמיכה מהסביבה.
שני הדברים חשובים ביותר.

צריך לעבד את הטראומה, את הכאב, את מה שזה עשה לנפש. צריך ללמוד איך לחיות ליד זה, ולא את זה.
ללמוד לחיות בלי שזה שולט על חייך, אלא שאת שולטת על החיים שלך.

מאחלת לך מכל הלב שתצליחי למצוא את הכוחות לפחות להתחיל טיפול, ומשם אני מאמינה שזה יתגלגל מכוח האינרציה.

בהצלחה!

Paintbox

New member
תודה לך (ט')

תודה אמיתית... אבל אני לא מסוגלת.. אני פשוט לא מסוגלת...
אין לי כוח להתמודד יותר עם הסודות שלי, עם ה"שדים" שלי, הם כ"כ רבים שאין לי מושג אפילו מאיפה להתחיל.. אני פשוט לא יודעת... הקב"ן הזה לא עזר לי בכלום, היועצת ההיא לא עזרה לי בכלום, הקאוצ'ר ההוא לא עזר לי בכלום, אף אחד לא עוזר ואם כל הדברים האלה גדולים עלי, למה שיהיה מישהו בעולם שירצה לעזור לי לסחוב את זה בכלל...?

אולי טריגר

יקירה שלי, את מסוגלת. את לא יודעת אפילו כמה כוחות ותעצומות נפש יש בך. הם רק מתחבאים כרגע מהפחד שמא לא יצליחו לעמוד בעומס.

תאמיני לי! הייתי שם. אני עדיין שם לפעמים.

כשהתחלתי את הטיפול - בפגישה הראשונה נתקפתי סחרחורת איומה. הייתי בטוחה שאני עוד שנייה מתעלפת.
בפגישה השנייה - שוב נתקפתי סחרחורת. והתחלתי לחשוב ש"מה אני צריכה את הבולשיט הזה?"
הודעתי למטפלת שאני לא מעוניינת להמשיך את הטיפול. היא שאלה למה. ואני מצאתי את כל התירוצים האפשריים.
אמרתי לה שלא מסתדר לי כלכלית, שלא מסתדר לי מבחינת השעות בהן היא עובדת כי זה מאלץ אותי לצאת מוקדם מהעבודה - הכל מצאתי למה לא להמשיך.
היא לא ויתרה לי.
היא עשתה לי הנחה משמעותית, היא הגיעה במיוחד בשבילי אחרי הצהריים, ולא ויתרה.
ואז היתה לי הארה פתאום.
זה לא שאני לא רציתי להמשיך את הטיפול. אלא זה התת מודע שלי - שפחד. מנגנון ההגנה המעוות הזה שגורם לנו להדחיק הכל - לא רצה לתת לי לפתוח את התיבה הזו. המקוללת.
וכשהבנתי את זה - החלטתי שאני לא מוותרת! אני לא נכנעת יותר לתת מודע שלי שמנסה להסתיר ממני את מי שאני!
הלכתי אליה בהתמדה, כל שבוע. סבלתי מסחרחורות איומות בכל פגישה.
עד שהסחרחורות הלכו ופחתו. עד שראיתי בעיניי רוחי את אבא שלי קטן קטן, עד שיכולתי בעיני רוחי למחוץ אותו כמו ג'וק טורדני ודוחה.

היום כמעט ואין לי סחרחורות יותר. רק במקרים נדירים, או אם בטעות אני רואה אותו ברחוב.
וגם אז - זה חולף הרבה יותר מהר ובלי יותר מידי השפעה על המשך היום שלי.

הקב"ן לא מומחה לפגיעות מיניות כנראה. כך גם היועצת והקואצ'ר.
את חייבת לעצמך לפנות לטיפול מקצועי אצל מי שהתמקצע בתחום הספציפי הזה.

ממליצה לך בחום להתקשר לקו הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, ולבקש מהן רשימת מטפלות מומלצות באיזור שלך. כך אני הגעתי למטפלת שלי, והיא הצילה את חיי! לא פחות.

תני לזה צ'אנס. בבקשה!
ואני כאן בשבילך. גם במסרים. מתי שרק תרצי ותזדקקי.

Paintbox

New member
תודה

באמת שאני אשקול את זה...
זה כל-כך קשה...
סליחה שאין לי משהו יותר עמוק מזה לומר.

למעלה