אני דווקא מעודד מההופעה הישראלית

raptor69

New member
אני דווקא מעודד מההופעה הישראלית

חבר'ה, אל תשכחו מאיפה הגענו. לפני 11 שנה לא היה לנו כלום ופתאם נציגים בכל אחד מ4 הענפים, 8 ספורטאים סה"כ. זה עצום. היה מוגזם גם לצפות למקומות גבוהים, אבל עוד כמה שנים, עם יותר נסיון, נראה מה יהיה. רק שתבינו- כמה מחליקים בידיוק יש ממזה"ת? מאפריקה? מאמריקה הלטינית? לנו יש תנאי אקלים זהים לשלהם ותראו מה אנחנו עם ה6.5 מיליון שלנו עושים. לעומת זאת,יש אכזבה מגלית וסרגיי בשנים האחרונות. הם מתחרים בענף שמרני ביותר, שבו בעיקר הותק קובע. הם היו אמורים להיות הצמד השני-שלישי בטיבו כיום (כל מי שדורג לפניהם באולימפיאדה הקודמת פרש), אבל מסיבה שאינה ידועה לי- זה לא קורה. הייתה לנו מדליה די בטוחה בטורינו, אבל משהו התפקשש בדרך.

nitsansh

New member
"אנחנו" לא רק 6.5 מיליון

יש לנו שחקני חיזוק מיהודי התפוצות ובני/ות זוגם... לידיעתך, אף אחד מהמחליקים באליפות לא למד להחליק בארץ... מה שייך האקלים? באולם סגור אפשר לעשות קרח בלי קשר למזג האויר בחוץ...

raptor69

New member
עובדה שבמקומות שציינתי אולם לא עוזר

גם במזה"ת, אפריקה ואמריקה לטינית יכלו להחליק באולם, אבל לך תעשה את זה בלי מודעות לספורט חורף, כשיש 30 מעלות בחוץ והרבה יותר פשוט (וזול) לבעוט בכדור. ולגבי "שחקני החיזוק"- להוציא מקרים בודדים מדובר בגזענות לשמה. יוצא שגם אני בסה"כ "שחקן חיזוק", הרי לא נולדתי ולמדתי ללכת בארץ. להזכירך, להוציא אלפים בודדים מה6.5 מיליון, כולם הגיעו מיהדות התפוצות( מינימום הסבא והסבתא). הרי לשם כך בכלל הוקמה המדינה. זה לא שאנחנו דנמרק או מדינות אחרות, שמביאים אתלטים מקניה ולבנון

nitsansh

New member
ומאיפה לדעתך הגיעה המודעות??

עד שהגיעו עולים ממדינות דוברות רוסית, מצב ההחלקה בארץ היה כמו בדרום אמריקה... וגם היום, כמעט כל המחליקים בארץ הם ילידי רוסיה, אוקראינה ושות', או דור שני של עולים דוברי רוסית... אם אתה חושב שספורטאים מצטיינים באים לישראל בגלל ציונות, אתה נאיבי...

raptor69

New member
ניצן, אתה פשוט על הפנים

כל התחומים בארץ (ולא רק ספורט) השתפרו בעזרת עולי ברה"מ, ומה בידיוק הבעיה עם זה? לא רק שזה לא הופך אותם לפחות ראויים, אלא הופך אותם לעלית החברה. לא כולם באו מציונות נטו, אבל מה רע בחיפוש חיים טובים יותר? הרי כל המדינה הוקמה, בגלל השואה באירופה ולא בגלל איזושהי מטרה נעלה. אם המחליקים הצעירים הם דור שני, איך זה בידיוק הופך אותם לספורטאים מצטיינים שבאו בגלל הכסף? אין שום הבדל ביניהם לשאר הנוער. ועל איזה ספורטאים מצטיינים אתה מדבר? כמעט כל מי שבא היה אלמוני לחלוטין ברוסיה (לדוגמא הבולטים שבהם: אברבוך השיג את כל התוצאות הטובות לאחר העליה, סמשנובה בכלל באה כילדה והספיקה לעשות צבא לפני שנכנסה לסבב). ועל איזה כסף וכבוד אתה מדבר? אם אלוף אירופה וסגן אלוף העולם (אברבוך) לא מצליח לשלם חשבונות מים וחשמל, מקום 4 באולימפיאדה (איבסייצ'יק) חי מתרומות במקלט באילת, מה בידיוק המניע החזק שעומד מאחורי הקריירה בארץ שעליו אתה רומז? נזכרים בהם פעם ב4 שנים ואם חלילה אין מדליה- אין לחם. לסיכום, אני לא מבין מה אתה עושה בפורום, אם אין כבוד לרוב הספורטאים שבהם הוא עוסק. לך תתעסק באצבע המשולשת של אוחנה ובפרשת נערות הליווי לפני משחק גורלי. הם הרבה יותר ראויים להקדיש להם את זמנך, הרי הם (וגם הוריהם) נולדו בארץ

nitsansh

New member
יש לי כבוד לספורטאים

אל תערב לי ענפים אחרים... אני אומר לך מה קורה בהחלקה... כשאתה בא לתחרות במטולה אתה מרגיש זר אם אתה לא מבין רוסית... כל הכבוד להם, אבל קשה להגיד שהענף התפתח בצורה פנטסטית כשרוב הנבחרת לא חיה בארץ... כל מי שהגיע להישג משמעותי התאמן בחו"ל, כי פה אולי יש קרח אבל לא את יתר התנאים שצריך ספורטאי מצטיין... אנחנו לא מתחרים עם אפריקה ואמריקה הלטינית, וזה ששם ההחלקה לא מפותחת לא מעודד אותי... בהחלקה, כמו ביתר ענפי הספורט, אנחנו שייכים לאירופה וזה צריך להיות קנה המידה שלנו... מגרש החלקה תקני אחד למדינה של 6.5 מיליון זה לא מספיק כדי לפתח ספורט רציני, במיוחד שהוא ממש בקצה המדינה...

DollaR5

New member
טוב תשמע

אני יודע שיש דור צעיר של מחליקים הארץ שהם אולי לא ילידי הארץ אבל הגיעו לכאן בגיל קטן והם יותר ישראלים מאשר רוסים. נכון שסרגיי וגלית תאמנים בארצות הברית אבל הם עושים אאת זה כי המאמנים שלהם נמצאים שם . ועל רומן סרוב אין מה לפרט כי אני לא יודע איך הוא הגיע בכלל לייצג את ישראל

nitsansh

New member
הוא נשוי לאזרחית ישראל שחיה בארה"ב

היה היתה נערה בשם רחל ליאור, שנולדה לאב ישראלי שחי בארה"ב עם אשתו האמריקאית. הנערה למדה להחליק על קרח, ומכיוון שרמתה לא היתה מספיקה כדי לייצג את ארה"ב בתחרויות היא עשתה מה שעושות נערות רבות במצבה שיש להן אזרחות של מדינה שניה ופנתה להתאחדות ההחלקה הישראלית. כיוון שבישראל לא היו אז (וגם עכשו יש בקושי) בנות שהגיעו לגיל שמאפשר להשתתף בתחרויות נוער או בוגרים, ההתאחדות לא התנגדה כל זמן שזה לא עולה לנו כסף כי ההורים משלמים את החשבון... למיטב זכרוני היא השתתפה בכמה תחרויות נוער, ואני ראיתי אותה בתחרות סקייט ישראל ב-2000 אם אני לא טועה... בהמשך, רחל נסעה לרוסיה כדי להתאמן אצל מאמן מפורסם, ושם היא הכירה את רומן סרוב... הקשר התפתח, הם התחתנו והוא עבר לארה"ב שם הוא חי עד היום הזה... בזכות אשתו שנולדה לאב ישראלי הוא היה זכאי לקבל אזרחות ישראלית, ומכיוון שבשביל לייצג את רוסיה הוא לא היה מספיק טוב (בשיאו הוא היה מקום 4 ברוסיה) אז הוא בחר לייצג את ישראל, שכמובן שמחה לקבל מחליקים ברמה כזו... לפי חוקי ISU הוא היה צריך לחכות שנה עד שיכל להשתתף בתחרויות בי"ל ועוד שנה כדי להשתתף באליפויות, לכן השנה זו היתה האליפות הראשונה שלו...

raptor69

New member
אימונים בחו"ל ושנוי אזרחות-כמו כולם

אני לא חושב שמקום המגורים והאימונים הם קנה מידע למשהו בענף ההחלקה. כמעט כולם מתאמנים בארה"ב, כולל כל הרוסים שלקחו זהב (ופלושצ'נקו שהיה אמור לזכות בגברים, אבל היה פצוע). בנוסף, ארקווה היפנית (האלופה היוצאת) מתאמנת ברוסיה, קוסטנר האיטלקיה (זכתה בארד) מתאמנת בגרמניה ויש עוד המון דוגמאות. אז לא נראה לי שאנחנו צריכים להיות יותר צדיקים מהאפיפיור ולדרוש אוטנטיות. גם עניין שינוי האזרחות רחוק מלהיות נדיר- בעיקר כאשר מדובר בזוגות ש"מוצאים אחד את השני" (כולל באינטרנט) ואחד מהם "מתאים את האזרחות למציאות". הדוגמא הבולטת מהשנה-בלבין ואגוסטו, הזוג האמריקאי שלקח כסף בריקוד. היא בכלל קנדית ותקבל את האזרחות האמריקאית רק בעוד שנה וחצי (לכן הם לא ישתתפו באולימפיאדה-חדשות טובות לגלית וסרגיי). עוד דוגמא-מרינה אניסינה הרוסיה (בעלת השער האדום) שהייתה בת זוגתו של איליה אברבוך וחברה למחליק צרפתי כאשר הם נפרדו. בשם צרפת הם זכו בזהב באולימפיאדת 2002, כאשר אברבוך עצמו (עם אשתו כבת זוג) הביא רק כסף לרוסיה. אני מסכים שהכללים מפוקפקים, אבל ישראל רק משחקת לפיהם ולא צריך להשמיץ את מי שבסה"כ שם אותנו על מפת ספורט החורף. וזה שבאליפות ישראל שומעים רק רוסית- אין זה אשמתם של המחליקים הצעירים שלצברים אין חשק ותרבות ספורט, כדי להתאמן ברצינות כל יום בענף לא פופולרי. אז מה עדיף, שנסגור את הענף כי אלי ביטון מעדיף כדורגל?

למעלה