אני בטוחה שאני אחטוף פה תגובות על ימין ועל

tamma1

New member
אני בטוחה שאני אחטוף פה תגובות על ימין ועל

שמאל..
אבל אני בכל זאת אשאל:
הייתם טסים לחו"ל ומשאירים את הילדים עם הסבים/סבתות?
במקרה שלי שני ילדים בן 8 חודשים ובן שלוש וחצי) אני פשוט מרגישה שאני חייבת להתאוורר!!!! אבל גם יש לי רגשי אשמה כי אף פעם לא השארתי אותו ותקופה כזאת (5 ימים בברלין) בעלי הציע לכבוד יום הולדת ואמר שמה שאני אחליט זה בסדר מבחינתו ואני מצד אחד מתה לטוס ולהנות קצת ולטייל ושופינג (למרות שעוד לא חזרתי לגיזרה שלי) ומצד שני אני ממש מתה מפחד לעזוב אותם :(
(למרות שאני סומכת על הסבים לגמרי).
אגב, מישהי היתה בברלין? יש טיפים, המלצות..?

לי אישית

אין אפשרות כזאת ולא הייתה לי מעולם.
גם לא ללילה אחד ולא בשום גיל....
כך שאני אישית מתה ומקנאה שיש לך את האפשרות ובעד לגמרי.
למרות שהכל תיאורטי - אין לי מושג איך ארגיש אם אשאיר ילד בן 8 חודשים (לגבי ה 3.5 אין בעיה כלל וכלל).

אמנם עשינו את זה רק עם ילדים הרבה יותר גדולים

אבל זה היה פשוט כי לא היה לנו עם מי להשאיר. אם סבא וסבתא מוכנים להירתם, ובהנחה שהם מסתדרים עם הטיפול בילדים ושהילדים מרגישים נוח בטיפולם - לא הייתי פוסלת. אם כי אני באמת לא יודעת מניסיון איך זה עובד עם תינוק קטן.

פישים

New member
סעי ותהני

בברלין כנראה נהיה במאי (עם הילדים), כך שאשמח לשמוע המלצות כשתחזרי.

h 3

New member
אישית לא הייתי משאירה,

את הגדול כן, את הקטן לא. אבל אצלי הם גם יונקים בגילאים האלה כך שזה לא רלוונטי.

לכן מתכננת, וממש ממש מקווה שיצא לפועל, משהו דומה, עכשיו כשהקטנה כבר בת שנתיים וקצת... ולפני הסיבוב הבא...

H

איזה קטע, אני חושבת בדיוק ההפך-

בגיל שמונה חודשים אפשר להשאיר, גיל שלוש וחצי גם אפשר-אבל יותר קשה....

ולעניינה של השאלה- לשלושה לילות הייתי משאירה בלי להתבלבל בכלל ובלב שלם (אך דואג...זה טבעי!), חמישה לילות לא בגילאים שציינת ולאור העובדה שזו היעדרות ארוכה ראשונה שלכם.

tiger mom

New member
כן. עשינו כבר ומתכננים שוב

מצד שני, לא בגיל 8.5 חודשים. אצל י לפחות זה היה עם שניהם גיל של חרדת נטישה ולא גיל קל
פעם ראשונה נסענו לכמה ימים כשהגדולה הייתה בת 2 וקצת ושוב בערך שנה אחרי
את האפרוח עוד לא השארנו לבד כי הוא קצת יותר בעייתי. הוא לא ישן לילה (למרות גילו המתקדם) והוא הרבה יותר תלותי וטמפרמנטי
אנחנו בכל זאת מקווים לנסוע בלעדיהם לקראת חג המולד (או לחלופין ממש בשבועות הקרובים כי אני לא עובדת עכשיו)
אבל השארנו אותם כמה פעמים ללילה אחד
ולדעתי מאד חשוב לעשות את זה אם לא עשית את זה קודם

הטיפ הכי טוב שאני יכולה לתת על ברלין: תזהרי!!!! אני חזרתי משם מעוברת

סתם
לא מתתי על העיר כל כך. אנחנו נסענו בחג המולד וזה היה מקסים. הרבה שווקים בכל פינה עם כל מיני סוגי נקניקיות שבעלי ניסה את כולן ובירות ומשקאות אלכוהוליים חמים. היה ממש כיף. אבל חוץ מזה העיר לא הלהיבה אותי. מצד שני, אני יודעת שאני במיעוט

כן

אם היה לי אם מי להשאיר , סבים וסבתות שאני סומכת עליהם הייתי משאירה. בהנחה שאת לא מניקה את בן ה 8 חודשים. ..

rnavina

New member
האם כבר השארתם אותם עם סבא וסבתא?

אם לא, אז אני לא הייתי מתחילה עם 5 ימים לברלין אלא נוסעת ללילה בארץ (או אפילו אפשרי שיישנו אצל סבא וסבתא ואתם תהיו בבית).
בגיל 8 חודשים אני לא משאירה כי אני מיניקה וגם קשורה לתינוקות מאד.
יצא לי להשאיר ילדים בני 3 ויותר כשטסנו לחו"ל לכמה ימים עם סבא וסבתא. נרשמה הצלחה כבירה.

לא בגיל פחות משנתיים

לא השארתי ובטח לא לטיסה לחול רק מעל גיל 3 - 4
גם אני הייתי בין המניקות כך שלא עלה בכלל על דעתי להשאיר תינוק קטן

אם את חייבת אוורור

וזה לגיטימי
סעו לשלושה ימים (שני לילות) בארץ
בבוקר הראשון תהיו טיפה עם הילדים, תצאו ותחזרו ביום השלישי לקחת אותם מהגנים
ככה תכלס יצא יום אחד בלבד בו לא ראו אותכם מהבוקר עד הערב

לי זה נראה יותר מדי בגילאים האלו 5ימים ובחול.

mayalonet

New member
אם הסבא וסבתא מסתדרים

ואת סומכת עליהם, אז לכי על זה . אישית נראה לי 3 - 4 ימים עדיף, אבל סה"כ זה לגמרי אפשרי. סעי ותהני!
ואת לא צריכה להחליט לפי מה שמתאים לאחרות, אלא לפי מה שמתאים לך. בעיני תינוק בן 8.5 חודשים הוא גדול למדי ואצלי בגיל הזה הן יותר פעוטות מאשר תינוקות... כך שזה נורא אינדבידואלי. אני טסה לחו"ל לא מעט מאז שהן קטנות ולא נרשמו תלונות - בעיקר דרישות לפלימוביל...
כיף ברלין, אבל עדיף אמסטרדם. באחריות.

hila218

New member
לא ממקום של ביקורת כי אם ממקום אמיתי

לא הייתי משאירה בגילאים כאלו צעירים.
כשאני הייתי ילדה השאירו אותי עם סבתא כל שנה החל מגיל 7-8 שנים. אני זוכרת את זה מאוד לטובה, כי כבר הייתי ילדה והיא פינקה אותי מאוד והיה כיף.
מצד שני להשאיר פעוטות כאלו קטנים 5 ימים זה המון בעיני, הם עוד לא מסוגלים להיפרד מאמא ואבא לזמן כה ארוך. אני מבינה את הצורך להתאוורר אבל זה עוד מוקדם. או שתסעי ללילה אחד בלעדיהם או שתחכי.. אישית יש לי שני בנים בני 5 ובן 2 ולא מסוגלת עדיין להשאירם..

mayalonet

New member
זה נורא אינדבידואלי

אם יש סבא וסבתא מעולים , שמבחינת הילדים הם כמו אבא ואמא (אני התברכתי בכאלו), אז למה לא?
אני בגיל הזה (אזור גיל שנה) נסעתי לברצלונה לכמה ימים והיה פשוט נפלא, והיא הסתדרה נפלא וכולם היו מרוצים. אני חושבת שגם ההתאווררות להורה מאוד מאוד חשובה. חופש זוגי שונה לחלוטין! מחופש משפחתי. וגיל 3.5 זה ילד לגמרי גדול. אם הסבא וסבתא דואגים לו רגשית, מספקים לו גרויים רלוונטיים , דואגים לו למפגשים חברתיים ומשפחתיים - החופש הזה סביר להניח יזכר אצלו כמשהו כיפי ונפלא. מסכימה ש5 ימים לפעם ראשונה זה אולי קצת הרבה אבל 3-4 ? אין שום בעיה. זה בעיקר קשור לאמא וליכולת שלה לשחרר.

sharo 0

New member
סעי ותהני!

ילדים מאושרים = אמא מאושרת
אמא מאושרת זה אמא שיש לה משאבי אנרגיה , אמא שטוענת את מצבורי האנרגיה שלה, זוג שיודע לפרגן לעצמו ולזוגיות שלו וגם להזכיר לעצמו שיש דבר כזה. אין שום דרך להסביר מה עושה חופשה זוגית צפופה כזאת שמבלים ביחד 24 שעות חמישה ימים רק את והוא. אני באמת חושבת שאם את מרגישה שלמה מאה אחוז עם סבא וסבתא וסומכת עליהם אין שום סיבה לא לעשות את זה. שמונה חודשים זה גיל מעולה כי אין עדין חרדת נטישה. בן ה - 3.5 יפונק עד לזרא על ידי סבא וסבתא. תשאירי לו מתנות קטנות לכל יום , תדברו איתו בטלפון כל יום. יהיה בסדר מאד קשה לעשות את הצעד הזה אבל אחרי שעושים זה מסתדר. אם את באמת מרגישה שאת מוכנה לזה. אפשר גם ללכת על משהו יותר קטן יומיים - שלושה במלון מאד מפנק בארץ. אם את מרגישה שאת מעדיפה להיות מרחק נסיעה מהם.

adif11

New member
אם להורייך יש נסיון בטיפול בילדים והילדים

רגילים להיות בחברתם - סעי ותהני.

tamma1

New member
וואו תודה על מגוון התגובות!

אני אכן לא מניקה ככה שמהבחינה הזאת זו לא בעיה.
מה שכן, אבא שלי מספר שכשהייתי ילדה הם נסעו לטיול במצריים והשאירו אותי עם סבתא וכ"כ כעסתי שפשוט לא הסכמתי לדבר איתה וכשהם חזרו היינו צריכים לעשות שולם. חחח... :)
בכל מקרה, שאלה ל-tiger mom - כתבת שכבר היית בברלין ושאת מתכוונת לחזור שוב, יש לי שאלה לגבי השכרת רכב, כדאי או שאין צורך?
כי הבנתי שעוד אפשר לסגור את הפינה הזאת מהארץ עם חברות כמו אלבר למשל, ובעלי לא רוצה רק לעשות שופינג ובתי קפה כל היום אלא לצאת להסתובב קצת מחוץ לעיר בגלל זה אני שואלת. מה אתם עשיתם בקיצור? את יכולה לפרט קצת על הלו"ז?

rnavina

New member
אין צורך לשכור רכב. אנחנו נסענו לוילה ואנזה

ולפוטסדאם ברכבת.

למעלה