"איציק"

מצב
הנושא נעול.
או.קיי. יש לי 15 בולים כאלה זהים ו-

"איציק"
זהו "איציק" מי יודע פרטים נוספים?
אפילו לא ידעתי שזה אוטו שלנו !? עכשיו לממצאים: זהו דגם מפואר של "מרכבים" שגם בדן היה אוטו דומה: "הפולמן". מדובר על 168 כו"ס, רויאל טייגר מרק 2 והאוטו שבצילום הוא כנראה אוטובוס של... "המקשר" שמספרו 66-063 או 66-064. אין לו בגג "פנסי יופי" ולכן זה אוטו של "המקשר" שהיו לו 2 כאלה כאמור. האוטו הינו מודל 1957 והוא במוזיאון של אגד כיום: 66-064. הרומנים עיוותו לו קצת את הצורה והבול האמור ניתן להשגה בקלות בכל חנות בולים. (במעטפות האלה של 10 או 25 או 50 או 100 בולים ! ). אביתר

ה דרומי

New member
כביש 6 הכי בטוח שיש../images/Emo35.gif

אפילו לא ידעתי שזה אוטו שלנו !? עכשיו לממצאים: זהו דגם מפואר של "מרכבים" שגם בדן היה אוטו דומה: "הפולמן". מדובר על 168 כו"ס, רויאל טייגר מרק 2 והאוטו שבצילום הוא כנראה אוטובוס של... "המקשר" שמספרו 66-063 או 66-064. אין לו בגג "פנסי יופי" ולכן זה אוטו של "המקשר" שהיו לו 2 כאלה כאמור. האוטו הינו מודל 1957 והוא במוזיאון של אגד כיום: 66-064. הרומנים עיוותו לו קצת את הצורה והבול האמור ניתן להשגה בקלות בכל חנות בולים. (במעטפות האלה של 10 או 25 או 50 או 100 בולים ! ). אביתר
כביש 6 הכי בטוח שיש

דובושכ

New member
תודה לאביתר

תודה לאביתר
1- באמת הרבה מידע מצויין. דרך אגב, למה הבול (או האוטובוס) נקראים "איציק"? 2- דברתי היום עם פול במוזיאון הרכבת ובאמת הוא מסר לי המון מידע על הרכבת להוג'. 3-וחידה מה זה?

אני לא עונה למרות שיש לי את התמונה

תודה לאביתר
1- באמת הרבה מידע מצויין. דרך אגב, למה הבול (או האוטובוס) נקראים "איציק"? 2- דברתי היום עם פול במוזיאון הרכבת ובאמת הוא מסר לי המון מידע על הרכבת להוג'. 3-וחידה מה זה?
אני לא עונה למרות שיש לי את התמונה
המקורית בבית. פול ואני דיברנו המון על התמונה הזו ולכן ניתן לאחרים לפתור את החידה ! דרך אגב: רמז לפיתרון: אין וודאות מוחלטת באשר למקום בו צולמה התמונה ! גם פול ואני לא היינו בטוחים באשר למקום המדוייק.

אני גם מנוע מלענות על השאלה

תודה לאביתר
אני גם מנוע מלענות על השאלה
כי גם לי יש אותה

TDR

New member
הימור

תודה לאביתר
הימור
אינני מבין גדול ברכבות. אבל שולט בהסטוריה. נראה לי שמדובר בכיבוש ארץ ישראל ע"י הלגיון האוסטרלי בשנת 1914 ובקטר אשר נבנה במיוחד לנושא בגלל הפרשים ברוחב המסילות (האנגלית והתורכית). על פי הנוף נראה לי שהתמונה צולמה באזור עזה - אל עריש ותקנו אותי עם טעיתי יחד עם הסיפור המלא
בוקר טוב לכולם

דובושכ

New member
הקטרים שלל מקרב עזה

הימור
אינני מבין גדול ברכבות. אבל שולט בהסטוריה. נראה לי שמדובר בכיבוש ארץ ישראל ע"י הלגיון האוסטרלי בשנת 1914 ובקטר אשר נבנה במיוחד לנושא בגלל הפרשים ברוחב המסילות (האנגלית והתורכית). על פי הנוף נראה לי שהתמונה צולמה באזור עזה - אל עריש ותקנו אותי עם טעיתי יחד עם הסיפור המלא
בוקר טוב לכולם
הקטרים שלל מקרב עזה
הנה ההסבר לתמונה TWO LIGHT METRE-GAUGE RAILWAY ENGINES CAPTURED FROM THE ENEMY AFTER THE SECOND BATTLE OF GAZA, 1917-04-19. (DONATED BY MR. F.H. SMITH.) התמונה מצויה בארכיון התמונות הנהדר של מוזיאון המלחמה האוסטרלי: www.awm.gov.au

מצב
הנושא נעול.
למעלה