איך רושמים מטרה ??!

נ ו ש י ת

New member
איך רושמים מטרה ??!

שלום.
אני לא יודעת אם זה קשור מאוד לפורום אבל אודה מקרב לב למי שיעזור :) אני יודעת שהדבר הראשון בדרך להגשמת מטרה הוא לכתוב אותה! שה"חלום" שלנו יהיה מסודר ומאורגן על דף נייר מול העיניים. לבנות סולם מילולי כזה...של פעולות שבסופן נגיע למטרה. (שלי משל, לימודים אקדמים) אני לא יודעת איך לרשום את הסולם ! מישהו יכול לתת לי דוגמא למטרה שלו ואיך הוא כתב אותה? _______________ אני מקווה שאני ברורה למישהו. ותודה רבה רבה מראש!

עיצוב והגדרת מטרה.

היי שואלת יקרה, רצ"ב שאלון שאני נותן למתאמנים שלי . זהו שלב ראשון, אם זה עונה לשאלתך , אשמח להמשיך לעזור במסגרת הפורום, שלך , אמיר עיצוב והגדרת מטרה בחר מטרה אחת מתוך מטרותיך לשנה הקרובה. רשום אותה בצורה ברורה עד כמה שאפשר (תאריך, מקום. אם מדובר בכסף - נקוב בסכום מדויק). ענה של השאלות הבאות: 1. מהי המטרה שלי ? _____________________________________________________ __________________________________________________________________ 2. מהו תאריך הגשמת המטרה? _______________________________________________ __________________________________________________________________ 3. האם השגת המטרה תלויה רק בי? אם לא, איזה חלק כן באחריותי? ______________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ 4. האם המטרה בהישג יד? האם היא במתאם שלם לערכים ולאמונות שלי? האם היא עומדת במבחן האקולוגיה( כלומר לא פוגעת באף אחד)? _________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ 5. אילו ויתורים אעשה למען מטרה זו? איזו "יציאה מתחום הנוחות" מתבטאת בויתור שלי ?______ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ 6. האם המטרה שווה את הויתורים הללו? אם כן מדוע? __________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ 7. אילו יכולות וכישורים שיש לך יסייעו בהגשמת המטרה? ___________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ 8. כאשר המטרה תוגשם, מה תראה? מה תשמע? מה תרגיש? ___________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ 9. דמיין אותך עוד שלוש שנים ובדוק כיצד השגת המטרה השפיעה על כל אחד מענפי "עץ החיים" שלך? ( קריירה, משפחה, בריאות, מערכות יחסים, צמיחה אישית, עושר) ________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________

נ ו ש י ת

New member
תודה רבה ../images/Emo140.gif

זה שאלון טרומי מעולה!! תודה. והוא יעזור לי להתחיל. שאלה: לגבי 2. מה אם המטרה שלי ספציפית אבל איני יודעת מתי אגשים אותה. תאריך ההגשמה לא ידוע,לא מדוייק או לא ספציפי? נאמר, אני רוצה ללמוד באוניברסיטה. אני יכולה לכתוב בעוד 3-10 שנים טווח כזה הוא עצום ולא מדוייק האם זה לא פוגע במחוייבות שלי למטרה? האם עדיף "לשקר" לעצמי ולהציב תאריך מסויים יותר?

נ ו ש י ת

New member
בל"שקר" לעצמי

אני מתכוונת שלמרות שאני לא יודעת את התשובה לשאלה 2 להחליט על תשובה בכח ולכתוב אותה. האם זה ישמור אותי בדרך ובכיוון המטרה

נתקדם צעד צעד.

שאלה מס' 2 מאוד חשובה . ללא תאריך , שהוא כמה שיותר מדוייק , זה לא ייצא לפועל . בין 3 ל 10 שנים זה טווח רחב מאוד. ולא היית ממליץ"לשקר". נבנה את התשובה ביחד. מס' שאלות על מנת לעבור את הנושא הנ"ל. בת כמה את היום? מה יקרה עוד 3 שנים, כך שאז תוכלי ללמוד, שלא קורה היום? אני מצליח לקלוט ממך, תשוקה אדירה להתפתח בתחום מסויים כבר זמן רב,האם אני צודק? ואם כן, מהו אותו תחום?

נ ו ש י ת

New member
למה לא "לשקר"?

אני מרחפת. ככה אני, אבל יש בי רצון להיות קונקרטית, גם אם זה בכח. למה לא להכריח על עצמי תאריך? ______ "מה יקרה עוד 3 שנים.." לא יודעת מה יקרה עוד 3 שנים. אני אמורה לדעת? סתם זרקתי מס' תאורטי. מה, נכנס לפרטים אישיים? אני בת 23 והגעתי לגיל שבו אני נאלצת להסכים עם העולם סביבי, כאשר הוא אומר שלא הגעתי להישגים ולא עשיתי עם עצמי שומדבר. אז כנראה הגיע הזמן. "..שלא קורה היום?" מה שלא קורה היום, הוא שאני עדיין לא בטוחה מה כדאי לי ללמוד וזה יכול להמשך לנצח. ייתכן שאני עדיין לא מוכנה להתחייב, או שאין לי תת מטרה למטרה שלי
. אני יודעת מה אני אוהבת, מה מסב לי אושר וכו' אך לא יודעת במה כדאי להתמקצע "אני מצליח לקלוט ממך, תשוקה אדירה להתפתח בתחום מסויים כבר זמן רב,האם אני צודק?" חחח, אתה בטח אומר את זה לכולן...
האמת, פשוט להתפתח. להגשים את עצמי בכל חמשת התחומים. לא משהו מסויים. אני דיי אפאטית כרגע.

bridges

New member
עפ"י מודל האימון שאני מעדיף...

לפני שרושמים מטרה, עובדים על חזון אישי. חזון אישי בנוי מתמונה עתידית אידיאלית שאליה אנחנו רוצים להגיע אליה עוד 4-5 שנים. החזון גם בנוי מערכים והוויה, כלומר הדרך שבה נהיה באותו הזמן. אנחנו יוצרים תמונה שתלהיב אותנו ותעורר בנו השראה. את החזון את יכולה לכתוב כסיפור על עצמך או ככתבה שכותבים עלייך בעיתון ובעוד המון דרכים יצירתיות (אפשר לצייר, לפסל וכו'). באתר שלי יש דוגמא לחזון (החלום שלי). כאשר יש חזון וערכים ברורים הרבה יותר קל ליצור מטרות. עכשיו, תשקלי שאת מתקשה ליצור מטרה משום שהלימודים האקדמיים הם לא ממש מטרה עבורך, הם נקודת ציון בהגשמת מטרה. אני מזמין אותך לשאול את עצמך מה המטרה שלך? מה החלום שלך? מה את מצפה להשיג באמצעות הלימודים האקדמיים? בהצלחה, רונן

נ ו ש י ת

New member
תודה רונן על תגובתך. ../images/Emo39.gif

האמת היא שאני מחפשת כאן משהו מאוד ספציפי. אני רוצה שמישהו יתן לי דוגמא פרטית לתרשים, גרף, שאלון, שאוכל להביט בו בכל בוקר ולסמן בו וי על כל רובריקה שהשלמתי, כאשר כולן בדרך להגשמת המטרה שלי! אני לא בטוחה שהבנתי כלכך את המודל שלך. מדוע אני צריכה חזון, אם כבר יש לי מטרה? האם מה שאתה אומר זה בעצם שהמטרה שלי ללמוד באוניברסיטה היא ציון דרך בחזון גדול יותר כמו: התפתחות אינטלקטואלית? לזה אתה מתכוון? שאלה נוספת אליך, מהי הגדרתך לחזון ? האם זה תצלום עתידי שלי בעוד 5 שנים בכל התחומים? למעשה, מי אני ואיפה אני בעתיד? אם זהו חזון, דברים מהסוג הזה מבלבלים אותי. אני אחת שיש לה שאיפות, השראות, חלומות ודברים שמלהיבים אותי. אך מסוגלת לא להגשים אף לא אחד!!! בנוסף דרכים מופשטות כגון אמנות לא יקדמו אותי להגשמה. אני זקוקה להכוונה ספציפית. זקוקה למטרות בודדות. ולשלבים בדרך להגשמת מטרה. תודה רבה.

bridges

New member
אני הולך להיות מאוד ישיר איתך

אימון הוא בדיוק על לעשות דברים שאת לא רגילה אליהן, להפעיל שרירים רדומים אצלך. הספציפיות, ההבנה הם שרירים מאוד חזקים אצלך (לפי מה שאת כותבת). אני מזמין אותך לפתח את השרירים של מופשטות, אומנות, יצירתיות ודמיון. תעזבי את ההבנה, תתחילי לעבוד, לעשות את מה שאני הזמנתי אותך לעשות ומה שאיציק הזמין אותך לעשות. אנחנו מזמינים אותך להעיז וללכת מעבר למה שמוכר לך. אם זה לא יעבוד תמיד תוכלי לזרוק את מה שעשית ולהמשיך בדרך שלך. ואולי זה כן יעבוד? רונן

isaacm

New member
מתנצל שאני מתעלם מהשאלה שלך

קראתי מה שכתבת, קראתי את התגובות ואת התגובות שלך. אני רוצה להזמין אותך, אם תבחרי לקבל את ההזמנה. את מוזמנת למצוא חלון זמן של שעתיים. לשבת עם בלוק כתיבה, מה שתבחרי. שבי שעתיים ותכתבי ללא הפסקה על עצמך. אל תעצרי לחשוב, אל תתכנני מה לכתוב, פשוט תכתבי שעתיים. והכי חשוב - אל תפסיקי לכתוב. תשאירי את הבלוק במקומו, ואשמח לקרא אם תבחרי לשתף בתחושות שלך אחרי העבודה הקשה. בהצלחה לך איציק. נ. ב. את יכולה לבחור לקבל את ההזמנה או שלא לקבל את ההזמנה. אם נראה לך שאולי זה יועיל לך (ולא משנה למה) כדאי לך לקבל את ההזמנה. אם לא נראה לך שאולי זה יועיל לך (ולא משנה למה) כדאי לך בהחלט לדחות את ההזמנה. הבחירה שלך.

נ ו ש י ת

New member
אני ודאי לא

אשתף אותך בשפריץ מלל על עצמי, אבל אני אספר לך למה מראש אני לא אכתוב אותו- כי זה קשה. אבל נחמד שהצעת את זה, זה שפך מעט אור על פתרון האינסטנט שאני מחפשת. תודה.

isaacm

New member
אני ממש לא רוצה

שתשתפי אותי בשפריץ המלל.
מה שתרצי לשתף לא יהיה מה כתבת. מה שאני מצפה שתרצי לשתף זה הרבה תובנות שעלו בראשך בשעתיים הללו - ללא כל קשר למה שכתבת. יש דברים שלא ניתן לדלג עליהם. תנסי לעשות חביתה בלי לשבור ביצים
לילה טוב איציק

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
חזון ומטרות

מקריאת כל התכתובת כאן, נדמה לי שיש משהו שחסר. מצד אחד את רוצה לבנות צעד צעד למטרה, ומצד שני, אל לא יודעת בדיוק מה המטרה. את יודעת שאת רוצה ללמוד באוניברסיטה, אבל את בעצם קובעת לזה תאריך עתידי לא מוגדר, כי את לא יודעת מה את רוצה ללמוד. אני מרגישה כמו רונן שחסר לך סוג של חזון. לרוץ למטרה בלי לדעת את הכיוון הכללי של החיים שלך יכול לגרום לך למצוא את עצמך עוד כמה שנים תוהה למה בכלל הלכת ללמוד את התחום הזה, שאת לא אוהבת ולא באמת מעניין אותך לעסוק בו. יש שלבים שאולי אפשר אבל לא כדאי לוותר עליהם. אם את רוצה, את יכולה לנסות את התרגיל הבא, ונסי לעשות אותו בלי "מה יגידו", אלא לפי האמת שאת מרגישה על עצמך. נסי לדמיין את עצמך עוד 20 שנה או יותר. מתישהו בעתיד הרחוק שבו את כבר אחרי רוב חייך. וכעת הסתכלי אחורה על חייך מנקודה זו. מה קרה בחייך שהיה חשוב לך? איזה סוג של דברים עשית (אל תנסי להגדיר מקצוע, יותר באופן כללי - עבדתי עם אנשים, גיליתי דברים,...). האם למדת באוניברסיטה כדי להגיע לאן שהגעת? מה עוד את יודעת לספר על העתיד הזה? מה את לוקחת מהתמונה הזו?

נ ו ש י ת

New member
כן, את צודקת

מזה אני חוששת, להתחרט אחרי 20 על המסלול שבחרתי ואלה שאלות של מציאת חזון. אני לא מאוד מצליחה לתאר את עצמי בעוד 20 שנה. צר לי
האמת שקשה לי לראות תמונה משנה הבאה. תודה על תגובתך.

הזמנה להכרות עם עצמך

נושית היקרה, אני רוצה לשקף ברשותך את שקלטתי מכל מה שאמרת בפורום, בתחילה אמרת שאת רוצה להגדיר מטרה ללמוד לימודים אקדמאיים לאחר מכן נוכחת שאין לך תאריך יעד (בין 3 ל- 10 שנים), משך את תשומת לבי שאמרת ש"אני מרחפת ככה אני ורוצה להיות קונקרטית" אחרי זה הגיע משפט מעניין "והגעתי לגיל שבו אני נאלצת להסכים עם העולם סביבי, כאשר הוא אומר שלא הגעתי להישגים ולא עשיתי עם עצמי שומדבר". אז כנראה הגיע הזמן." ובעצם גם המשפט הבא חשוב "ייתכן שאני עדיין לא מוכנה להתחייב" ומכאן יש לי מספר שאלות : האם את יכולה להסתכל על עשרים ושלש שנותייך ולראות ואולי גם לרשום מה כ ן עשית? מה השגת? מה ההשגים שלך? בטוח שיש. האם הבחירה לצאת ללמודים היא בחירה מתוך תשוקה עזה שלך ללמוד מקצוע שמושך אותך או רק בכדי לרצות את הסביבה ורצון להרגיש ש"אני בסדר"? כשאני נדרש לאימון בתחום הקריירה אחד הנושאים שאני מעלה הוא מה מלהיב אותך? מה קוראלך לעשות שאינך יכולה לעמוד בפניו? מה הדבר שאם היה קורה היום היה משנה באופן מהותי את חייך והיה גורם לך התרגשות, אושר וסיפוק רב? נראה לי שאת נדרשת לחקירה פנימית והכרות עמוקה עם עצמך, המקום שאת נמצאית בו היום עם כל הכאוס והבלבול הוא מקום טוב שממנו את יכולה לגדול לצמוח ולהתכוון למה שאת רוצה להגשים בחייך, לכן עצתי (במידה שמאמן יכול לתת עצה) היא שאל תמהרי לברוח למקום שרק ישחרר את הלחץ הסביבתי, אלא תהיי שם ותנסי להכיר את עצמך. בהצלחה אמנון

נ ו ש י ת

New member
תודה על תגובתך.

הכרות עם עצמי. לדעת את עצמך, לדעת מי אתה, מה אתה, מי אתה שואף להיות, מה אתה רוצה לעשות. אני לא אדע את התשובות, מעצם שאילתן. אם אתה יודע מי אתה, אשריך. זה ודאי תהליך לא פשוט שלוקח שנים רבות, והדימניות של הזהות שלנו מקשה עוד יותר אני יודעת מה מלהיב אותי אני יודעת מה עושה לי נעים לצערי, זה לא מספיק. ואם היה- כבר מזמן היתי מגשימה את המטרה המדוברת. וכשאתה במקום של חוסר ודאות, אתה "מרחף" אני לא יכולה להיות עיוורת במסע אינטנסיבי לקידום הרצונות שלי מבלי להיות מושפעת. יש דעות סביבי יש לחץ סביבי יש צפיות סביבי יש תבניות חיים סביבי העניין הוא לא רק לשחרר את הלחץ. מה עם העולם צודק באותה מידה שאני צודקת?

נכון, את צודקת ב- % 100

ברגע שתדעי את המקור (ה- SOURCE ) של הפעולות ומה מניע אותך, אז באותו הרגע תפסיקי לרחף ותהיי במקום של וודאות, מימוש עצמי והגשמה וה"מטרה" תהייה ברורה, הדרך תהייה סלולה ובהירה, את תגדירי ותעמדי במסגרת הזמן שתקציבי לעצמך, כן תדעי מה עובד בשבילך ואיך להיות צודקת מול שאר העולם. וזה הוא בדיוק מטרתו של אימון שדרך אגב אורך תקופת זמן בהחלט סבירה. בהצלחה אמנון

מטרה

הי נושית, קראתי את השתלשלות התגובות, ואני אציע כמה דברים. לפני הכל אומר שאני מבינה שאת רוצה להגשים מטרה שהיא לימודים אקדמיים. ואת למעשה מגדירה "סולם" כרצף פעולות שיובילו אותך אל הגשמת המטרה האמורה. במידה שזה נכון אמשיך, אם לא, אנא תקני ונמשיך משם בהודעה אחרת. לצורך רישום רצף הפעולות, חשוב שתדעי מהן הפעולות. חלקן את בוודאי יודעת למשם להרשם ללימודים, וחלקן את לא יודעת, למשל הלימוד הספציפי בנושא מסויים בתואר שבחרת. לאחר הגדרת הפעולות יש לקבוע את הסדר ביניהם לפי רמת החשיבות להשגת המטרה. נכון את לא יודעת אם תעברי את המבחנים, אולי לא תעברי, ואת גם לא יודעת באיזה ציון תעברי, אולי את רוצה לקבל רק ציונים שמעל 85 כי חשוב לך לסיים בהצטיינות. כל אלה את תדעי בתום הלימודים, ונכון יכול להיות שתכשלי בכל המבחנים ותצטרכי ללמוד שוב מקצועות מסויימים שיעכבו אותך מלסיים את התואר אחרי 3 שנים. יחד עם זאת, האימון מביא תובנה אחרת. בעולם העובדות הקיים, רק מה שקיים ידוע, יחד עם זאת שאיפה יוקדת ותוכנית פעולה ממוקדת, הכוללת פרמטרים לזהות מתי את לא בכיוון ומתי את מקדמת את המטרה, יביאו אותך בהכרח להשגת המטרה. אז איך יוצרים את התוכנית. יצויין כי כדי לזהות את השאיפה היוקדת, בהחלט השאלון שהוצע ע"י אחד העונים מאוד רלבנטי. ולגבי התוכנית, אחרי שתאתרי את העובדות הידועות, חשוב שתצייני האם חשוב לך לסיים ב-85 למשל ואם את לא משיגה מה את הולכת לעשות, כלומר למשל מועד ב', ו/או לחזור על הקורס ולא איכפת לך לסיים אחרי 3 שנים. זה כמו תרשים זרימה עם חלוקה לסדרי עדיפויות. ועוד דבר, ההנחה היא שהמטרות לא תמיד תושגנה ב-100% ודאות, אבל מה שחשוב הוא להתמקד במטרה, כלומר, אם המטרה שלך היא לימודים אקדמיים ואחרי שהגדרת למה את רוצה אותם (לא בשביל התמונה על הקיר למשל) אלא משהו שיהיה חלק ממימוש גדול יותר, אזי ברור הוא שאם לא תגיעי לבחינות למשל, הרי שאת שמה לעצמך רגל בהשגת המטרה, ולכן חשוב שתדעי גם מה לא לעשות כי אלה מעשים שיפריעו לך מלהשיג את המטרה. ועניין נוסף, אפשר בהחלט כהתחלה לכתוב מטרות קצרות מועד, ולהגדיר חזון כמשהו שאינו בעוד 5,20 שנה, אלא משהו לעוד שנה, ומכאן להמשיך. פעמים רבות קיים בנו חשש מלתכנן כל כך רחוק, זה משהו שהוטמע בנו, למרות שראיה רחוקה מקרבת הרבה יותר אל המימוש העצמי. אבל אם זה לא מתאים לך, זה בסדר גמור לכתוב משהו קצר טווח. לסיום אומר שאת מוזמנת לקרוא מאמר יישומי וממוקד בכתיבת מטרות וגם הדרך להשגתן שכתבתי- מה באמת גורם למחשבות להפוך לתוצאות שיהיה לך בהצלחה, וכל טוב, הילה הדר מכון קשת אימון אישי (איזון חיים-עבודה, טיפוח הזוגיות), אימון עסקי

נ ו ש י ת

New member
ואוו. תודה רבה ../images/Emo45.gif

הבנת בדיוק. אקרא את המאמר. תודה רבה
עזרת לי.

למעלה