איך מבדילים בין עקיצה לבין הכשת נחש

zooom360

New member
איך מבדילים בין עקיצה לבין הכשת נחש

אמלי נעקצה פעמיים (אני לא יודעת אם זו עקיצה או לא יודעת מה) והתנפחו לה הפנים. אמלי מאוד רגישה ורציתי לדעת איך מבדילים בין השתיים כדי לדעת חס וחלילה מתי באמת צריך לרוץ לטיפול..

קים 26

New member
גם על עקיצה של דבורה/יתוש יש צורך

לקחת לוטרינר לדעתי. במקרה שלי כלבתי נעקצה ע"י יתוש והתנפחו לה הפנים ויצאו לה בלוטות בכל הגוף וטסתי איתה לוטרינר והוא נתן לה מיד תרופה מרגיעה.

איפה היא נעקצה?

האם הייתם בחוץ? עד כמה התנפחו הפנים? החשש בהכשת נחש בפנים הוא שהפנים יתנפחו עד שלא יהיה נתיב אוויר פתוח לנשימה. כלומר התנפחות ממש חמורה. רפואה שלממה

zooom360

New member
אמלי לא נעקצה היום

אבל הפנים שלה התנפחו איזה פעמיים פעם אחת הוטרינרית אמרה לתת לה קורטיזון והיה בסדר ופעם שניה הלכתי איתה לוט' הוא נתן לה זריקה אבל יכולנו גם לא ללכת. השאלה איך מבדילים בינהם..

אני חושבת לפי הסיטואציה עצמה

ולפי התגובה של הכלב. כשזה יהיה מצב חירום את תרגישי עליה. קשיים בנשימה או קול צווחה ... כל הפורום נכנס לסטרס נראה לי מוולפי של דודיק... שיהיה בריא...

ohari

New member
קשה להבדיל

הכשה קלאסית של נחש מתאפיינת בשני חורים מקבילים באיזור ההכשה. אבל, יש מקרים שההכשה לא מלאה ורק שן ארס אחת ננעצת ונוצר רק חור אחד. צריך לזכור שיש גם עקרבים ארסיים בארצנו כמו העקרב הצהוב וקטלן עב זנב שיכולים לגרום למוות. דעתי היא שמכיוון שכלב לא יכול לתאר לנו מה עקץ אותו בכל מקרה של נפיחות כתוצאה מעקיצה יש לגשת לוטרינר.

zooom360

New member
באף התנפחות של הפנים שלה

לא היה חור או 2 חורים..
על התשובה

zooom360

New member
../images/Emo207.gifטלפון של השירות הוטרינרי י-ם

האם יש למישהו את הטלפון של השירות הוטרינרי בירושלים, איפה שניתן לחסן כלבים נגד כלבת
(כדי לקבוע תור)

hadash

New member
לקחת לוטרינר!

היי זום! לפני שבועיים בערך דוכס שלי גם נעקץ ממשהו. חזרתי אחה"צ מהעבודה, פתחתי לו את הכלוב הטסה (הוא תחום בו כשאני בעבודה), ואיך שהוא יצא משם שמתי לב למשהו חריג בפנים שלו- אחרי ששתה את כל המים ראיתי את כל הפנים שלו נפוחות והעין הימנית שלו התנפחה למימדים מפלצתיים! טסתי איתו לוטרינר. למרות שבהתנהגות הכללית שלו הוא רצה לשחק כאילו כלום אבל אני הייתי ממש לחוצה. אחרי שהוטרינר בדק לו את העין ביסודיות לשלול גוף זר, נתן לו זריקה של היסטמינים וטיפות עיניים לשבוע. מסתבר שהוא פיתח תגובה אלרגית למשהו שעקץ אותו - חרק או אפילו צמח. לדעתי לא שווה לקחת סיכון וכדאי שתמיד וטרינר יראה את בע"ח שנפגע.

zooom360

New member
אני לא חושבת כמוך והוט' שלי

גם אמרה באותה הזדמנות שהפנים שלה התנפחו שאפשר לתת לה קורטיזון (כמובן שהיא שאלה כל מיני שאלות כדי לברר אם צריך להביא אותה למרפאה או לא)

למעלה