איך זה ששקיל לא מסוגל לקלוע פאולים?

s i l v e r a

New member
איך זה ששקיל לא מסוגל לקלוע פאולים?

קליעת פאול צריכה להיות אחת הפעולות הפשוטות בכדורסל. פשוט תזרוק מיליון פעם "ותלמד" (בפיזיולוגיה קוראים לזה MUSCLE EDUCATION) את שרירי כופפי כף היד ומיישרי המרפק בדיוק כמה כוח לנפק בזמן הזריקה, וכן "תלמד" את מוחך (MOVEMENT EDUCATION) כמה כוח לצוות על השרירים להפיק, ובאיזו זווית לזרוק את הכדור לסל. אני בטוח שאתה יכול לקחת קבוצת ילדות בנות 16 מקיבוץ חפצי-בה, לעבוד איתן חודשיים, וכולן קולעות מעל 65%. אז מה הבעייה עם שאק? אם היו נותנים לך אותו לשנה שלמה לשיפור זריקת הפאול שלו, מה בדיוק היית עושה? (או שלדעתך הוא מקרה אבוד?)

STEVE NASH

New member
פשוט כל יום לעמוד על הקו ולזרוק 500 זריקות

אני לא מכיר שיטה אחרת. כדי לתרגל מצב של משחק אפשר גם אחרי כמה זריקות לרוץ שני מגרשים ולזרוק שוב. גם לי היתה בעיה כזאת, היתי קולע סביבות 65 אחוז מהקו, ובקיץ הלכתי כמעט כל יום למגרש וזרקתי 300 זריקות כל יום. בעונה הבאה קלעתי כבר ב85 אחוז. הכל עניין של תרגול, למרות שבמקרה של שאקיל, אם עכשיו הוא לא קולע, אז מה יעזור לו לשפר את הקליעה בשנתיים שהוא יכול לשחק? בסופו של דבר לא יזכרו לו את זה...

STEVE NASH

New member
שאקיל הוא מקרה אבוד

זה ברור לי, סתם זרקתי עצה לשחקנים שרוצים לשפר עונשין[אולי דוויט האוורד קורא פה?
]

OrEl74

Well-known member
מנהל
ניסו איתו הכל כבר

הביאו את טובי המאמנים שיעבדו איתו, ייבשו אותו שעות באימונים. אחד ההסברים במקרה של שאק זאת כף היד הגדולה אבל לא חסרים שחקנים גדולים בהיסטוריה שקלעו באחוזים סבירים מהקו. אגב, יש שחקן יותר גרוע משאק בתחום הזה וקוראים לו ביג בן

s i l v e r a

New member
ברור שהכל עניין מנטלי

כשלוילט צ'מברליין היתה הבעייה הזאת (אבל יום אחד הוא קלע משהו כמו 32 מ-34 (לא בטוח! משהו כזה. מתעצל לפתוח את ספרי בו כתבתי על משחק ה-100) הוא התחיל לזרוק תוך קפיצה לעבר החישוק אבל בנבא מיד אסרו על כך. ניסו איתו הכל: היפנוזה, אקיופנקצ'ר, הליכה לאיזה גורו הודי, זריקה בשתי ידיים מלמטה א-לה ריק ברי, BIOFEEDBACK (כל פעם שהוא מחמיץ הוא חוטף שוק חשמלי), כדור יותר קטן לראות אם זאת בעיית כף ידו הגדולה, ואני בטוח שעוד איזה 100 דברים. הבעייה היא שאי-שם במעמקי מוחו שוכן לו כנראה משפט קטן "אתה לא יכול לעשות שום דבר בקשר להחמצות הפאול אז תרד מזה!", אחרת כיצד אפשר להסבירו או את בן וואלאס? לי יש רעיון איך לשפר זריקת הפאול שלו, אך על כך בפעם אחרת!

ikrmr

New member
במשחק 100 הנק' הוא קלע 32-28 מהקו

בס"ד בכל מקרה, לא מדובר במדע מדיוק, ויש שחקנים שפשוט לא מצליחים לקלוע טוב מהקו ואף קולעים מהשדה טוב יותר, בכל מקרה זה תמיד בין השחקנים הגבוהים גדולי הממדים וכף היד הגדולה וכו' זה בהחלט הסבר נכון, אך יכולים להיות והיו אחרים גבוהים וגדולים שקולעים באופן סביר. ווילט שבמשחקים מסוימים קלע באחוז טוב מהקו והגדיל לעשות באותו משחק המאה, לקרייה יש לו 54% מהשדה ורק 51% מהעונשין. כך שזה לא מדע מדויק ואין לזה פיתרון ברור ומוחלט, ולא יודע אם יש לזה הסבר מדעי ברור, אך בזה אתה מבין הרבה יותר ממני.

ruller1234567

New member
גם לבן יש סיבה טובה

ביג בן סובל מבעיות במפרקי הידיים, דבר שגורם לו לסיים דאנקים בצורה מוגבלת (כלומר להחטיא לעיתים) ולקלוע באחוזים גרועים מהקו. על מנת לקלוע, הוא צריך לעבור ניתוח, שברצונות לעבור רק בסוף הקריירה שלו.

rapgamer4ever

New member
על זריקות העונשין של שאקיל

אני מקבל ומכיר את טיעוני הכף יד הענקית שודאי יש בזה משהו, מצד שני יש "בעיה" אחרת. לאורך הקריירה כשעשו עליו האק א שאק, הוא קלע באחוזים טובים מהרגיל. היה לו נורא חשוב לשים את הזריקות ההן והוא אכן שיפר את האחוזים. אז הסבר נוסף שלי- בעיה מנטלית. שאקיל כבר רגיל להחטיא, הוא לא מתרכז מספיק כי כשהוא כן בריכוז מקסימלי הוא קולע טוב יותר. אם שאקיל כן היה מצליח להגיע לשיא הריכוז ולדוגמה קולע מהקו ב-60% במקום ב-50% הוא היה משתדרג משמעותית.

yuvalgolanorgil

New member
כישרון קליעה

אני מאמין שבאותו אופן שיש אנשים שנולדים אתלטים ישנם אנשים שנולדים עם כישרון לקלוע ולכוון את הכדור טוב ... אפשר לראות את זה בשכונה כשמשחקים ואפשר לראות את זה בNBA ...

ikrmr

New member
גם בקליעות אלו צריך לדעת להיות יציב

בס"ד גם בקליעות לא ממרחק גדול, צריך לדעת להיות יציב לאורך הקריירה במשחק פיזי כמו בנב"א, ואף ששאקיל היה גדול וחזק כמעט מכל מי שעמד מולו, אם לא מכולם, זה עדיין היה לו כל כך קל.

ikrmr

New member
לא כ"כ קשור, אך מה המשך האגדות?

בס"ד היה כבר אמור להיות מאמר על "החלום" במסגרת פרוייקט אגדות. מה עם המאמר הזה? מחכים לו בקוצר רוח (וגם לתשובות של שני האתגרים האחרונים)!

למעלה