איך אני מבטיח החזר הלוואה לאחותי - מעזבון

מצב
הנושא נעול.
תמיד עדיף עו"ד על עצה באינטרנט.

אם הכוונה לשטר חוב, אין כבר בדואר
והבנתי שאפשר להורידו גם באתר הזה. אגב, למיטב ידיעתי, למימוש שטר חוב אני גם צריך לפנות להוצל"פ, בדיוק כמו עם צ'ק שלא כובד. הבנתי שיתרונו העיקרי של השטר על צ'ק הוא בכך שיש בו מקום להחתמת שני ערבים. אבל... במקרה של אחותי, לא נראה לי שהיא תמצא ערבים, ובוודאי לא ערבים שאני יכול לבדוק את יכולתם הכספית: כי אני בעיר אחת והיא בעיר אחרת. ואני אמור לשלוח לה כסף בימים הקרובים. קצת לחוץ בזמן. בשני המקרים חשוב מה יהיה כתוב בהסכם המצורף, כי אם לא יהיה הסכם או הסכם רע, היא תוכל להתגונן ולהתחמק. נראה לי שאפנה לייעוץ לעו"ד. ושוב תודה
תמיד עדיף עו"ד על עצה באינטרנט.
בכל מקרה, מאחר וקראתי את ההמשך שדיברת על הסכומים - תבדוק כבר עכשיו, עם אותו עו"ד, אפשרות לעיקול ברישום של נכסים (אם יש לה). לגבי העניין שאתה אפוטופוס של אמך - כדאי מאד שתבדוק שאתה לא תיפול בפסיקה האחרונה (יחסית) שקובעת בעיה כאשר האפוטרופוס הוא נהנה של הצוואה (כמובן שזה תלוי בתאריך הצוואה ובתאריך קביעת האפוטרופסות...)

שילה1

New member
מי בכלל מבטיח לך שהצוואה לטובתך ולטובת אחותך?

איך אני מבטיח החזר הלוואה לאחותי - מעזבון

‬שלום, זוהי שאלה ששאלתי בפורום "חוזים" אך אשמח לדיעה נוספת. אני נתתי, ועדיין נותן, הלוואות לאחותי, מכספי הפרטי, על מנת לאפשר לה להתקיים (יש לה 3 ילדים והיא פרודה מבעלה, שאינו משלם לה מזונות). כך שלא נעים לי שהם ייזרקו לרחוב. מכיוון שאין לה כיום אמצעים כספיים ואפילו לא דירה, החתמתי אותה, עד כה, על הסכם המחייב אותה להחזיר כל סכום - מהעזבון של אימי תיבדל"א, שיש ברשותה דירה וגם חסכונות ניכרים בנק. במקביל, גם דרשתי מאחותי לתת לי צ'קים שלה, כערבות, כנגד כל צ'ק שאני נתתי לה. אני גם מחתים אותה בכל תשלום על הסכם המפרט את מהות צ'ק הערבון ובאילו מקרים אוכל להציגו לפירעון. כדי לסבך את המצב, אני האפוטרופוס היחיד של אימי בגוף וברכוש. אימי סיעודית וכבר אינה במצב הכרתי המאפשר לה לחתום על מסמכים או לשנות את צוואתה, כך שהכל חייב להיעשות בחוזה ביני לבין אחותי. החששות שלי הם: א. לאחר פטירת אימי, אחרי 120, אחותי עלולה להתעלם מהתחייבויותיה שחתמה עליהם ולקחת את מחצית הירושה, המגיע לה לפי צוואת אימי. ב. היא עלולה לבטל את הצ'קים שנתנה לי כערבון. עו"ד פלורי ניסן בפורום חוזים, יעצה לי שלאחר פטירת האם‬, אוכל לפנות לבית המשפט ולבקש להטיל עיקול על החלק של אחותי בעיזבון. כמו כן, כתבה לי שרצוי לחתום על הסכם המפרט את כל ההלוואות עד עכשיו ובו יהיה כתוב שיתכן תינתנה הלוואות בעתיד. לגבי צ'קים שבוטלו, כתבה לי עו"ד ניסן שניתן לפתוח תיק הוצל"פ. בנוסף, הבנתי ממנה שלא יעזור לי לחייב את אחותי לחתום על הוראה בלתי חוזרת לגבות את הסכומים מהעזבון כיוון שמדובר בירושה ואסור לעשות "עיסקאות" על סמך ירושה עתידית. ואז התעוררה אצלי שאלה קשה לא פחות: אם כל איזכור של החזר הלוואה עתידי באמצעות העיזבון העתידי - אינו חוקי, זה יכול להיות לי לרועץ בכל דיון משפטי (אם יהיה כזה). רק לשם הבהרה, עד כה ציינתי בהסכם עם אחותי שהיא מתחייבת להחזיר לי את ההלוואה לכל המאוחר עם מימוש הצוואה של אימי, אחרי 120, מהכספים שהיא אמורה לקבל מעזבונה. כמו כן ציינתי שאם ההחזר יגיע מעזבון זה, יופחת ההחזר+הריבית מהחלק המגיע לאחותי ע"פ הצוואה ויתווסף לחלקי. גם הוספתי שהסכמות אלה יחולו רטרואקטיבית על כל הסכומים שהיא קיבלה ממני עד היום וכן - שאם יחולו על הסכומים חובת מס עזבון, מס ירושה או מס שבח (בקשר לדירה) בעת מימוש העזבון, הסכומים שאקבל יגולמו. אז מה לעשות? תודה מראש, בני
אולי שונתה ללא ידיעתך?

beni2525

New member
לא מאמין. אך מה בקשר לשאלה העקרונית

אולי שונתה ללא ידיעתך?
לא מאמין. אך מה בקשר לשאלה העקרונית
בהנחה שהצוואה היא לטובת שנינו שווה בשווה, האם אוכל לסמוך על הסכם שיחייב את אחותי לוותר על חלק מהירושה, כדי להחזיר לי את הלוואה?

מצב
הנושא נעול.
למעלה