איזה ציוד אני צריך

איזה ציוד אני צריך

פיתחתי תוכנה מסויימת שהמשתמשים בה אמורים להעלות קבצים לשרת שלי וכן לקבל קבצים מהשרת שלי אני מעוניין שהתקשורת אלי תעשה באמצעות חיוג לשרת אינטרנט שלי ישירות ולא באמצעות גישה אלי באמצעות חיבור שלהם ע"י NETVISION וכדו´ איזה ציוד אני צריך בשביל להקים את המרכזיה באתר שלי

Rיקש

New member
איזה ציוד?

מחשב וחיבור קבוע לאינטרנט. אי אפשר לענות לך בדיוק כי אתה לא אומר כמה משתמשים אמורים לעבוד על התוכנה ולבצע פעולות העלאה הורדה... מה הגדלים של הקבצים שירדו ויעלו? האם השירות הוא קריטי? חייב להיות פעיל 24 שעות? תן כמה שיותר פרטים ואולי נוכל לעזור.

פירוט נרחב יותר

אני מעדיף שהשירות יהיה פעיל 24 שעות ביממה כרגע אין לי הרבה משתמשים אבל ייתכן ויהיו 10 משתמשים בו זמנית המשתמשים אמורים לשלוח קובץ בגודל של בערך 2 מגה ולקבל קובץ מהשרת שלי בגודל של כ 5 מגה

coolel

New member
בקיצור אתה רוצה להיות ISP קטן...

בזמן שהם ייתחברו לרשת שלך, תהיה להם גישה כללית לאינטרנט? או רק לרשת שלך? אני חושב שVPN זה הפתרון אבל לא בטוח...

Rיקש

New member
דרישות גבוהות...

עוד שאלה... איך הלקוחות מחוברים לISP שלהם? קווים מהירים או מודמים? עד כמה חשובה מהירות סיום התהליך (גם העלאה וגם ההורדה)? בוא אני אתן לך קצת זמנים... 128K למשל מעלה\מוריד 1MB לדקה, זאת אומרת שכל התהליך (מינימום זמן) יקח 7 דקות (נעגל ל10) ב256K זה יקח 3.5 דקות (נעגל ל5) ב384K זה יקח 2.5~ דקות (נעגל ל4) אם 128K מספיק לך, תעשה אינטרנט מהיר רגיל (ADSL או כבלים) עם החבילות של 128K UP לא חשוב כמה הDOWN. אם לא מספיק לך 128K אתה צריך לעבור לframe relay ... אתה יכול לראות באתר בזק (www.bezeq.co.il) כמה עולה, עולה הרבה! רק ההתקנה של 256 למשל עולה 1700 ש"ח +800 ש"ח לחודש וכל זה בלי חיבור לISP. מבחינת ציוד, הציוד הרגיל שמספקים על אינטרנט מהיר יעשה את העבודה. נ.ב אמינות זה לא הצד החזק של ADSL\כבלים אבל זה גם לא ממש נורא.

coolel

New member
אבל הוא דיבר על זה

שהוא רוצה להיות ה"ISP" שלהם שהם יתחברו אליו איך הוא יעשה את זה?

Rיקש

New member
קודם כל אין קשר לISP (ספק אינטרנט)

דבר שני אתה צודק, כנראה. כי קראתי את ההודעה עוד פעם ועוד פעם ופיענחתי אותה... הוא לא כתב ברור מה הוא רוצה, אני הבנתי משהו אחר. אני לא מבין למה הוא רוצה התחברות אליו?! נשמע לי מיותר ואיטי. עקרונית אתה צריך מספר מודמים כמספר המשתמשים שיהיו מחוברים בו זמנית + מספר קווי טלפון! בזבוז מוחלט. כל זה בשביל 56K. יש גם אפשרות יקרה כמו שחברות ביטוח עושות... מקימות חיבורי frame relay מהלקוח אליהן, זה יהיה יקר בטירוף, גם לך וגם ללקוחות. הכי טוב שתחבר את השרת לאינטרנט וזהו (כמו שהמלצתי בהודעה הקודמת) אולי מישהו כאן יכול לספק פיתרון אחר.

antidot

New member
VPN ?

לא מבין את כל הסיבוך... במקום להקים POOL של מודמים (ISDN או אנלוגיים), אפשר לפתןר הכל ע"י VPN. אגב, ציוד יעודי בשביל RAS, יעלה כמה אלפי דולרים. יש לנו איזה צעצוע כזה בחברה (שכבר לא בשימוש) של USR עם שמונה פורטים ושמונה קווי ISDN נכנסים (אפשר לחייג גם ממוגם אנלוגי), אך כל בעילי אינטרנט מהיר לא יכולים לתקשר עם הצעצוע. Antid0t

antidot

New member
פשוט מכה..

לפתןר -> לפתור מוגם -> מודם בעילי -> בעלי Antid0t

Rיקש

New member
ואולי תרחיב בנושא?

אפשר אולי תיאור טכני של איזה ציוד ומה בדיוק יהיה מבנה הרשת כאשר יש שרת במקום מסוים 10 לקוחות מפוזרים בארץ. ואם אפשר את קצת מחירים... enlighten me will you?

antidot

New member
--->

מסתבר שUSR כבר לא מייצרים את זה. המוצר שייך כבר ל3Com. http://www.wrca.net/Pages/USRobotics-3Com/#NETServer%20I-MODEM והמחיר ירד לכ850$ ל8 פורטים. הקופסא בעצם מהווה Gateway ומחבר ישירות לLAN (יש לה אינטרפייס של ETHERNET). אפשר לחייג פנימה ולהיות חלק מהרשת לכל דבר. מישהו מעוניין להחזיק 4 קווי ISDN של 128 ? (זה 8 פורטים של 64K). Antid0t

Rיקש

New member
wow!

איך יכלת להתבלבל ככה? למה אתה חושב שסלסלת מודמים\ISDNים מעניינת אותי?!?
אני התכוונתי לVPN! איך אני מיישם את מה שהוא רוצה להקים בעצם לפי VPN שאתה בעצם המלצת.

antidot

New member
--->

בהנחה שכל הלקוחות מחוברים לאינטרנט, מקימים שרת VPN. מצפינים את החיבור וכל אחד יכול להיות אפילו חלק מהדומיין שבו הותקן שרת VPN. לא הבנתי, איפה הCATCH שלא ברור לך ? Antid0t

Rיקש

New member
שום Catch!

אני באמת ובתמין לא יודע איך להקים מערך כזה... אם אתה יכול להסביר לי, אודה לך מאוד (תנסה בפיורט) בתודה Rיקש.

סליחה על הבעייה בנסוח - אנסה שוב

כן, אני בהחלט מעוניין להיות ספק אינטרנט של המשתמשים בתוכנה שלי אני בכלל לא מעוניין שהם יגלשו לאיזה שהוא אתר וכו´ אלא הכול נעשה שקוף באמצעות התוכנה שלי (התוכנה שלי מחייגת לשרת שלי, שולחת את הקבצים ומקבלת קבצים מעובדים בחזרה) כמובן שחשובה לי מהירות ההורדה אך זה לא קריטי מכיוון שכל משתמש מחייג לשרת שלי בערך פעם בחודש, כך שזה לא כ"כ קריטי למעשה אולי מה שהגדרתי "התחברות לאינטרנט" לא כ"כ נכונה אלא ההגדרה "יצירת קשר באמצעות פרוטוקול TCP IP" יותר מתאימה אני מקווה שעכשיו הובנתי כראוי ושוב

Rיקש

New member
--->

שים לב, יש סתירה במה שאתה אומר: " כן, אני בהחלט מעוניין להיות ספק אינטרנט של המשתמשים בתוכנה שלי" ומייד אחרי זה -> " אני בכלל לא מעוניין שהם יגלשו לאיזה שהוא אתר וכו´ " כנראה שהמושג אינטרנט לא מובן לך, אינטרנט זו הרשת העולמית! אם כל המטרה שלך היא לספק עיבוד נתונים ללקוחות שלך (ועוד פעם בחודש!) אין פה שום קשר לאינטרנט. הבנתי ממך שהתוכנה שלך מושתת על TCP\IP ולכן אתה רוצה חיבור TCP\IP נכון? אם, אז ברגע שאנטי ישיב לי על השאלה אולי תהיה לך גם תשובה. אני עדיין תומך הצעה הראשונה שלי שהייתה: תחבר את השרת שלך לאינטרנט וזהו, הלקוחות כבר ידאגו לחיבורים שלהם לאינטרט ומשם כבר הדרך קצרה לשרת שלך.

Rיקש

New member
באסה, להתחיל לקרוא את כל זה?

אנטי, תקרא ותסכם לי בקצרה...

למעלה