איזה הטבות לבקש ממעביד בריטי?

dimples1

New member
איזה הטבות לבקש ממעביד בריטי?

איזה הטבות (האם זה נקרא BENEFITS בבריטניה?) נהוג לבקש למשרת הוראה בלונדון? יש לי ותק ונסיון רב ותואר שני במקצוע המבוקש. הכוונה שלי לביטוח בריאות, פנסיה וכו'... האם אפשר לראות באיזה שהוא מקום מהי המשכורת הממוצעת למורים בלונדון? משהו יודע כמה שעות עובד מורה במשרה מלאה? האם יש דבר כזה משרת אם? תודה... האם נהוג לנהל מו"מ בראיוןלגבי התנאים?

stevie1

New member
במקרה הזה

את לא יכולה לבקש הטבות מהמעביד. ההטבות שיגיעו לך הן אלו שמגיעות לכל מורה - פנסיה ממשלתית ואולי בונוס על תואר שני (לא בטוחה לגבי זה). ביטוח בריאות בוודאי שלא. שכר התחלתי למורה שרק קיבל את תעודת ההוראה שלו הוא בערך 18K ליש"ט לשנה (ברוטו!). אם זה בלונדון יש איזה allowance מחייה מזערית למדי שאמורה לכסות את שכה"ד היקר והנסיעות. לא בטוחה כמה זה משרה מלאה, ההגיון אומר שבין 35-40 שעות בשבוע לא כולל עבודה שצריך לעשות מחוץ לשעות בי"ס (ישיבות, הכנה לשיעור, מבחנים וכו'). לא הייתי מעלה את הנושאים הנ"ל בשלב הראיון רק אם אכן יציעו לך את המשרה, כך מקובל. אם המעסיק יעלה נושאי שכר, פנסיה וכו' זה יהיה יותר לשם תאום ציפיות מאשר מו"מ בשלב זה.

Woking

New member
../images/Emo18.gif

בבריטניה יש הבדל בין state school ל-public school. האחרון, הוא דווקא בית ספר פרטי לחלוטין. הרעיון הוא ש-public school הוא פתוח לכל אחד (כמו אוניברסיטה), בעוד של-state school יכול ללכת רק מי שגר בסביבתו על פי החלטות של המועצה המקומית. אז השאלה היא, האם את מתראיינת ל-state school או ל-public school?

dimples1

New member
לא ידעתי על ההבדל אבל

אני יודעת שזה נקרא VOLUNTARY AIDED והבנתי שזה ציבורי. האם אוכל לרשום לך את שם ביה"ס בהודעה פרטית? אם כן איך עושים זאת? תודה!!!

Woking

New member
voluntary aided schools

In a voluntary aided school:- - the land and buildings are normally owned by a voluntary organisation, usually a church, but the governing body is responsible for running the school - the school is funded partly by the local education authority, partly by the governing body and partly by the voluntary organisation - the governing body employs the staff - the local education authority provides support services - the pupils have to follow the national curriculum - the admissions policy is determined and administered by the governors in consultation with the local education authority and other relevant schools in the area.​
או במילים אחרות זהו בית ספר שממומן ציבורית אבל מנוהל באופן פרטי. התקציב מורכב מהקצבה מהמדינה בתוספת כל מה שביה"ס משיג באופן פרטי. מאחר והנהלת ביה"ס שוכרת את המורים ישירות סביר להניח שיש להם דרגה מסויימת של חופש בקביעת השכר. מנסיוני, לא מקובל לנהל משא-ומתן על השכר בעת הראיון, אבל בהחלט ניתן לשאול אילו הטבות מקובלות, מה השכר המוצע, וכו'. ניתן גם להעלות שאלות ספציפיות כגון, האם תוצע עזרה ב-relocation. כמובן שגם המעביד יכול לשאול מה הם צפיות השכר. ישנה כמובן גם האפשרות שהגוף שמנהל את ביה"ס כבר קבע את השכר וההטבות, ואז האפשרות למו"מ מוגבלת.

למעלה