אחרי גרידה

זהר85

New member
בת 35... בבית יש ילד מהמם בן שנה בערך כתוצאה מ ivf.
נכנסתי להריון בהפתעה... כלומר, לא נשמרנו בתקווה שזה יקרה, אבל אחרי הפעם הקודמת לא באמת האמנתי... חשבתי שננסה כמה חודשים ואז אפנה שוב לפוריות... אבל זה קרה וגיליתי את ההריון בשבוע 7, כבר היה דופק!
האושר...
שבוע וקצת לאחר מכן, התחלתי להרגיש משהו לא בסדר. תחושה לא טובה.. ניסיתי להתעלם במחשבה שאני סתם לחוצה. עוד שבוע עבר והחלטתי שאני חייבת לבדוק.
במוקד יום של הקופה, אחרי שני אולטרסאונדים, התבשרתי שהועבר ללא דופק והפסיק להתפתח בשבוע 9. למרות שהלכתי לשם בידיעה שיכול להיות שזה מה שאני אשמע, הרגשתי כאילו רוקנו לי את האוויר מהריאות...
למחרת, הולכים לבית חולים, עוד שני רופאים מאשרים שאין מה לעשות... צריך לסיים את זה... לא יכולתי לשאת את המחשבה של כדורים ולדמם את העובר החוצה (אני יודעת שזה לא באמת ככה, אבל זו הייתה התחושה שלי). מבקשת לקבוע גרידה, נותנים לי תור לעוד שלושה שבועות!!!! לא להאמין...
למחרת, עושה גרידה באופן פרטי.
כבר מעל שבועיים עברו מאז, ובדיוק הסתיימו ההכתמות...
לא מצליחה לעכל בכלל שזה קרה לי...
לא יודעת מה לעשות... האם לנסות שוב או לקחת זמן לעצמי? לא יודעת איך להתחיל בכלל להתמודד עם זה...

שירהד1

Member
מנהל
היי זהר85,

משתתפת בצערך על אובדן ההריון.
חשוב לי קודם כל לכתוב לך שהתיאור שלך נשמע לי מוכר מאוד...והוא נורמאלי מאוד- ההלם הראשוני, תחושת חסר האונים, הכאב, העצב.
נשמע גם שידעת כיצד להתנהל מול העניין בהיבט הפרקטי וקבעת תור באופן פרטי ולא חיכית 3 שבועות, וגם לא לקחת כדור (פרוצדורה שלא התאימה עבורך בהיבט הרגשי).

לגבי שאלתך מה לעשות- האם לנסות שוב או לקחת את הזמן לעצמך. אין פה תשובה אחת. כל אחת בוחרת את הדרך הנכונה עבור עצמה- יש כאלה שלוקחות את הזמן, לעכל, לנוח מהטראומה, לתת לכאב קצת לשקוע. יש כאלה שמתחילות לנסות מיד לאחר המחזור הראשון ולאחר קבלת אישור מהרופא/ה.

אני מקווה שיש לך חברות קרובות ומשפחה קרובה, ושבעלך יכול להוות משענת.
יש כאלה שנעזרות לתקופה באשת מקצוע כדי לעבד את התחושות והמחשבות, ויש כאלה שלא.
כל אחת מה שמתאים לה.

מאמינה שאת מכירה עצמך הכי טוב, ושתדעי לנהל את עצמך גם במקרה זה. ובכל מקרה- ממליצה לא להישאר לבד עם התחושות הקשות, אלא לשתף ולאפשר לסביבה לסייע.

ממני,
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
את פה? מקווה שקראת את התגובה שלי. מה שלומך?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

למעלה