אז בסוף מסתבר שיש אלוקים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תוך כדי נסיונך ליצור שוב וויכוח מיותר, אתה ככה על הדרך מפספס פואנטה מאד חשובה.
א) נאמר במקורות: "סוף" מעשה במחשבה תחילה", זה אלף.
ב) האפיקורסיה לדורותיה תמיד טענה שאיך זה ייתכן שעשרות אלפי יהודים אשר צעדו במדבר לא הותירו אחריהם מימצאים ארכיאולוגיים?
כגון מקלות הליכה או סתם עצמות של מתים שהתפגרו בחום, הם גם טוענים שמעולם לא הייתה קריעת ים סוף כי אין הוכחות לכך.
והנה ברוך ה' סוף סוף מתחילים להתגלות מימצאים ארכיאולוגיים שבהם רואים בפירוש אחת לאחת הקבלות בין מה שנאמר בכתבים על הקיר של הפרעונים
לבין מה שנכתב בתנ"ך.(ממליץ לך לצפות בסרטונים ששחר הביא)
עכשיו זה שאתה מאמין ולא צריך את המימצאים האלה, זה בסדר, אשריך.
אבל המטרה היא לקרב את כל עם ישראל כולל אותם אוטואנטישמים שונאי דת אבותיהם שאתה עצמך נתקלת בהם כאן לא אחת.
המטרה היא לקרב גם אותם אל ה"אור".
אז דווקא ממך אני הייתי מצפה ליותר הבנה בנושא.
בוקר אור סבא וחג שמייח.
אם יצא לך כבר לצפות בסרט ששחר באדיבותו הביא לו קישור*, היית נוכח, שכל מה שקרה במצרים, קרה (אליבא להסברים שניתנו במהלך אותו סרט), בעקבות התפרצות אדירת עצמה של הר הגעש סנטוריני שהזכרתי אתמול. אפשר לקבל את ההסברים שניתנו שם ואפשר כמובן גם לשלול הכל ולומר, שאיש מהחוקרים לא היה שם בזמן אמת, ועל כן, רק בונה עולם עשה את הנסים, וכשמתחולל נס, אין שום צורך להסבירו.
בעיניי, הסרט דווקא נוסך אור על כל הסיפור ה"מוזר" של פרעה, המכות שחטפה מצרים וקריעת הים.
אז נכון, שכדי ליישב דברים, ההיסטוריונים נאלצו "להזיז" תקופות, ולאתר את אותו פרעה שחי ופעל בימי משה. והם גם נאלצו לשנות את המיקומים של הים (סוף) והר סיני, כפי שחשבנו שהם ממוקמים... אבל לכל שינוי שכזה, יש הסבר נאות בסרט.
וכן. הם גילו, שלא מדובר באותו פרעה שהאמינו כי הוא הפרעה הרשע, ובעצם, היה זה פרעה אחר, שנקרא אחמוסה. ואם תבדוק מה פירוש השם המוזר הזה, אתה תיווכח, שזהו בעצם שם עברי: אחי משה. וכן. הסתבר שאכן היה פרעה שכזה, ואפילו הצליחו לזהות את המומיה שלו.
אז הסרט הזה באמת מסייע לכל אוטואנטישמי להבין, שלפחות לסיפור שנראה עד כה ההזוי ביותר שנכתב בתורה, יש הסבר מדעי, שמבהיר כי קרו דברים מעולם.
והעובדה, שאתה בעצמך הבאת קטע מהסרט, ובו הציגו את ההירוגליפים המצריים שתיארו את סיפור קריעת הים, רק מעיד, שגם אתה זיהית את "קצה הקרחון" הזה.
אז כן. זהו בהחלט סרט מאלף.

* אשתי מיהרה לקרוא לי לצפות בסרט, מיד לאחר שסיימה את מלאכת הכנת מאכלי החג לאתמול בערב...

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
בוקר אור סבא וחג שמייח.
אם יצא לך כבר לצפות בסרט ששחר באדיבותו הביא לו קישור*, היית נוכח, שכל מה שקרה במצרים, קרה (אליבא להסברים שניתנו במהלך אותו סרט), בעקבות התפרצות אדירת עצמה של הר הגעש סנטוריני שהזכרתי אתמול. אפשר לקבל את ההסברים שניתנו שם ואפשר כמובן גם לשלול הכל ולומר, שאיש מהחוקרים לא היה שם בזמן אמת, ועל כן, רק בונה עולם עשה את הנסים, וכשמתחולל נס, אין שום צורך להסבירו.
בעיניי, הסרט דווקא נוסך אור על כל הסיפור ה"מוזר" של פרעה, המכות שחטפה מצרים וקריעת הים.
אז נכון, שכדי ליישב דברים, ההיסטוריונים נאלצו "להזיז" תקופות, ולאתר את אותו פרעה שחי ופעל בימי משה. והם גם נאלצו לשנות את המיקומים של הים (סוף) והר סיני, כפי שחשבנו שהם ממוקמים... אבל לכל שינוי שכזה, יש הסבר נאות בסרט.
וכן. הם גילו, שלא מדובר באותו פרעה שהאמינו כי הוא הפרעה הרשע, ובעצם, היה זה פרעה אחר, שנקרא אחמוסה. ואם תבדוק מה פירוש השם המוזר הזה, אתה תיווכח, שזהו בעצם שם עברי: אחי משה. וכן. הסתבר שאכן היה פרעה שכזה, ואפילו הצליחו לזהות את המומיה שלו.
אז הסרט הזה באמת מסייע לכל אוטואנטישמי להבין, שלפחות לסיפור שנראה עד כה ההזוי ביותר שנכתב בתורה, יש הסבר מדעי, שמבהיר כי קרו דברים מעולם.
והעובדה, שאתה בעצמך הבאת קטע מהסרט, ובו הציגו את ההירוגליפים המצריים שתיארו את סיפור קריעת הים, רק מעיד, שגם אתה זיהית את "קצה הקרחון" הזה.
אז כן. זהו בהחלט סרט מאלף.

* אשתי מיהרה לקרוא לי לצפות בסרט, מיד לאחר שסיימה את מלאכת הכנת מאכלי החג לאתמול בערב...
חג שמח גם לך משה. |4U|
אז אני מבין שאתה מקבל את ההסבר התנ"כי דווקא
ואתה מסכים עם זה שהקריעה לים סוף נעשתה בידי הקב"ה ולא אותו הר סנטוריני ה"כל יכול" .
ובטח מאמין שניתנה התורה על הר סיני לידי משה רבנו בכבודו ובעצמו.
שאגב אתה עצמך נקרא על שמו.
כן? זה נכון? |חיוךרחב|

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
חג שמח גם לך משה. |4U|
אז אני מבין שאתה מקבל את ההסבר התנ"כי דווקא
ואתה מסכים עם זה שהקריעה לים סוף נעשתה בידי הקב"ה ולא אותו הר סנטוריני ה"כל יכול" .
ובטח מאמין שניתנה התורה על הר סיני לידי משה רבנו בכבודו ובעצמו.
שאגב אתה עצמך נקרא על שמו.
כן?
טעות בידך...
אני מקבל ש(אולי) הסנטוריני היה כלי בידי הקב"ה, וכך, איתני הטבע היו לעזר בידיו כדי להשיג את מטרתו.
והלוא גם אם נתחשב "רק" בתזמון, ונגיד שההר התפרץ ובזכות זה קרתה כל שרשרת האירועים בסדר שמתואר בתורה, הלוא גם בכך יש נס גדול.
אז בוא ונגיד, שיותר נוח לי גם להאמין שמה שקרה קרה, אבל מה שקרה, קרה בזכות הפעלת הטבע בעיתוי המדויק בו הדברים קרו.

שחר 676

Well-known member
מנהל
תוך כדי נסיונך ליצור שוב וויכוח מיותר, אתה ככה על הדרך מפספס פואנטה מאד חשובה.
א) נאמר במקורות: "סוף" מעשה במחשבה תחילה", זה אלף.
ב) האפיקורסיה לדורותיה תמיד טענה שאיך זה ייתכן שעשרות אלפי יהודים אשר צעדו במדבר לא הותירו אחריהם מימצאים ארכיאולוגיים?
כגון מקלות הליכה או סתם עצמות של מתים שהתפגרו בחום, הם גם טוענים שמעולם לא הייתה קריעת ים סוף כי אין הוכחות לכך.(לא מצאו עצמות סוסים ופרעונים טבועים בים סוף)
והנה ברוך ה' סוף סוף מתחילים להתגלות מימצאים ארכיאולוגיים שבהם רואים בפירוש אחת לאחת הקבלות בין מה שנאמר בכתבים על הקיר של הפרעונים
לבין מה שנכתב בתנ"ך.(ממליץ לך לצפות בסרטונים ששחר הביא)
עכשיו זה שאתה מאמין ולא צריך את המימצאים האלה, זה בסדר, אשריך.
אבל המטרה היא לקרב את כל עם ישראל כולל אותם אוטואנטישמים שונאי דת אבותיהם שאתה עצמך נתקלת בהם כאן לא אחת.
הבאתי למטה כמה דוגמאות טובות של אנשים כאלה.
המטרה היא לקרב גם אותם אל ה"אור".
אז דווקא ממך אני הייתי מצפה ליותר הבנה בנושא.
אכן , אני מאמין שסרט זה יכול בהחלט לזרוע גרגר של ספק במוחם של אותם מוקיעי דת אבותיהם אשר רובם המכריע משתייכים אל מחלקת "הגויים לעתיד" משבט השמאלנים "הנאורים והמתקדמים".

זה לא אמור לשכנע אותם להכיר בקיומו של אלוהיי ישראל - זה אמור לגרום להם להוריד קמעה את מפלס הבוז והמשטמה אותם הם רוחשים למקרא ולכל המאמינים בכתוב בו.

לחזק "גאוות יחידה" , להתגאות בהיסטוריה/מורשת משותפת כה מפוארת ויחודית - ואולי אפילו לנסות להבין מדוע לא ניתן לכנות את המלחמה בהתבוללות כגזענות.

אט אט , עם הזמן , הארכיאולוגיה מספקת עוד ועוד ממצאים התומכים בכתוב במקרא וכל ממצא כזה נושא בחיקו פוטנציאל לעיכוב מגמת ההתבוללות בקרב כל אותם "גויים לעתיד" שהזכרתי מעלה.

שיהיה ברור - אין לי תקוות גדולות עבורם , הם מזמן צועדים על משעול המוביל להיפרדות המשך שושלתם מדת אבותיהם אבל אולי עוד יש תקווה עבורם..... אולי.

נערך לאחרונה ב:

SupermanZW

Well-known member
אכן , אני מאמין שסרט זה יכול בהחלט לזרוע גרגר של ספק במוחם של אותם מוקיעי דת אבותיהם אשר רובם המכריע משתייכים אל מחלקת "הגויים לעתיד" משבט השמאלנים "הנאורים והמתקדמים".

זה לא אמור לשכנע אותם להכיר בקיומו של אלוהיי ישראל - זה אמור לגרום להם להוריד קמעה את מפלס הבוז והמשטמה אותם הם רוחשים למקרא ולכל המאמינים בכתוב בו.

לחזק "גאוות יחידה" , להתגאות בהיסטוריה/מורשת משותפת כה מפוארת ויחודית - ואולי אפילו לנסות להבין מדוע לא ניתן לכנות את המלחמה בהתבוללות כגזענות.

אט אט , עם הזמן , הארכיאולוגיה מספקת עוד ועוד ממצאים התומכים בכתוב במקרא וכל ממצא כזה נושא בחיקו פוטנציאל לעיכוב מגמת ההתבוללות בקרב כל אותם "גויים לעתיד" שהזכרתי מעלה.

שיהיה ברור - אין לי תקוות גדולות עבורם , הם מזמן צועדים על משעול המוביל להיפרדות המשך שושלתם מדת אבותיהם אבל אולי עוד יש תקווה עבורם..... אולי.
יש אירועים היסטורים (אמיתיים) שמתועדים במיתולוגיה היוונית, זה לא הופך את המיתולוגיה היוונית ל"מדריך לחיים" כמו שמנסים להפוך את המקרא.

יש רבים שמאמינים באלוהים, ביניהם אני, שלא מוכנים לקבל טיעונים של בני אדם בשם אלוהים וכל דת היא בדיוק זה - טיעונים של בני אדם בשם אלוהים.

יש סיפורים בכל ספר דת ובכל מיתולוגיה שברור לכל בר דעת שלא קרו ואביא דוגמה אחת מהתורה: סיפור תיבת נוח - מתואר מבול כלל עולמי וכתוב שנוח לקח זוגאו שביעייה מכל סוג של בעל חיים (לא אכנס כאן לפרטים מתי זוג ומתי שביעיה) כדי להצילם, אחרת היו טובעים. תיבת נוח הייתה נייחת, לא היו לה מנוע (טרם הומצא), מפרשים, או משוטים, לכן לנוח לא הייתה דרך להגיע לאוסטרליה (שבאותה תקופה כלל לא ידעו על קיומה) ולהציל את בעלי החיים האנדמים לאוסטרליה, לכן זהו סיפור מופרך.

אפילו אם יגיעו למצב בו יצליחו להוכיח את כל סיפורי המקרא, עדיין יישארו כל הציוויים בשם סיפורים אלה, ציוויים של בני אדם בשם אלוהים וללא רשותו, שכן אם לא היה כך, לא ניתן היה למצוא גרסאות שונות ואף סותרות לחלק מן הציוויים, אשר באופן לא מפתיע תאמו לאינטרסים הפוליטיים של מנהיגי בני ישראל באותן תקופות, מה שהופך את המקרא לפוליטי ולא אלוהי.

רוב בני האדם בעולם מאמינים באלוהים, לכן סיכוייו של מתבולל למצוא זוגיות עם מאמינה גבוהים בדיוק כמו סיכוייו של מי שאינו מתבולל, סיכוייהם של ילדי מתבוללים להאמין באלוהים גבוהים בדיוק כמו סיכוייהם של יהודים מלאים, כך שגם אם יוכחו כל סיפורי המקרא (לא סביר, אך נניח לצורך הדיון) לא תהיה לכך כל השפעה על ההתבוללות.

לסיום, לא רק היהדות מבוססת על המקרא אלא דתות רבות ולכן הוכחת סיפורי המקרא יכולה לחזק לשיטה זו את כל הדתות המבוססות על המקרא, לא רק את היהדות. מספר דוגמאות: נצרות, עדי יהוה, הדת המורמונית, מנדעים, קראים, שומרונים, ראסטפריאניזם, מנוניטים, אמיש. יש עוד עשרות דוגמאות, אך זה יספיק

שחר 676

Well-known member
מנהל
יש אירועים היסטורים (אמיתיים) שמתועדים במיתולוגיה היוונית, זה לא הופך את המיתולוגיה היוונית ל"מדריך לחיים" כמו שמנסים להפוך את המקרא.

יש רבים שמאמינים באלוהים, ביניהם אני, שלא מוכנים לקבל טיעונים של בני אדם בשם אלוהים וכל דת היא בדיוק זה - טיעונים של בני אדם בשם אלוהים.

יש סיפורים בכל ספר דת ובכל מיתולוגיה שברור לכל בר דעת שלא קרו ואביא דוגמה אחת מהתורה: סיפור תיבת נוח - מתואר מבול כלל עולמי וכתוב שנוח לקח זוגאו שביעייה מכל סוג של בעל חיים (לא אכנס כאן לפרטים מתי זוג ומתי שביעיה) כדי להצילם, אחרת היו טובעים. תיבת נוח הייתה נייחת, לא היו לה מנוע (טרם הומצא), מפרשים, או משוטים, לכן לנוח לא הייתה דרך להגיע לאוסטרליה (שבאותה תקופה כלל לא ידעו על קיומה) ולהציל את בעלי החיים האנדמים לאוסטרליה, לכן זהו סיפור מופרך.

אפילו אם יגיעו למצב בו יצליחו להוכיח את כל סיפורי המקרא, עדיין יישארו כל הציוויים בשם סיפורים אלה, ציוויים של בני אדם בשם אלוהים וללא רשותו, שכן אם לא היה כך, לא ניתן היה למצוא גרסאות שונות ואף סותרות לחלק מן הציוויים, אשר באופן לא מפתיע תאמו לאינטרסים הפוליטיים של מנהיגי בני ישראל באותן תקופות, מה שהופך את המקרא לפוליטי ולא אלוהי.

רוב בני האדם בעולם מאמינים באלוהים, לכן סיכוייו של מתבולל למצוא זוגיות עם מאמינה גבוהים בדיוק כמו סיכוייו של מי שאינו מתבולל, סיכוייהם של ילדי מתבוללים להאמין באלוהים גבוהים בדיוק כמו סיכוייהם של יהודים מלאים, כך שגם אם יוכחו כל סיפורי המקרא (לא סביר, אך נניח לצורך הדיון) לא תהיה לכך כל השפעה על ההתבוללות.

לסיום, לא רק היהדות מבוססת על המקרא אלא דתות רבות ולכן הוכחת סיפורי המקרא יכולה לחזק לשיטה זו את כל הדתות המבוססות על המקרא, לא רק את היהדות. מספר דוגמאות: נצרות, עדי יהוה, הדת המורמונית, מנדעים, קראים, שומרונים, ראסטפריאניזם, מנוניטים, אמיש. יש עוד עשרות דוגמאות, אך זה יספיק
סופרמן , עזוב אותך "ממדריך לחיים" - אט אט הארכיאולוגיה מעניקה תימוכין לאירועים אשר דווח עליהם במקרא.

שמאלנים רבים לעגו ולועגים למקרא ולמאמיניו ועל הדרך הם מוקיעים כל סממן דתי שהוא , בזים למורשת , להיסטוריה , לאמונה היוקדת אשר קיבצה אותנו חזרה לארץ כנען לאחר 2000 שנות גלות.

לא סתם אני מכנה אותם "גויים לעתיד".
רובם מבקשים למסמס את הדת היהודית , להעביר אותה סוג של אוניברסליות בכדי שתותאם לכל הדתות באשר הם.

אם מאמין יהודי מתחתן עם מאמינה נוצרית הרי שהוא מתבולל לכל דבר וענין וזה בדיוק המצב אותו אתה מעדיף.

חלק ניכר מחבריך השמאלנים חולקים איתך את אותה העדפה.

יש שמאלנים שעדיין לא השכילו להבין על איזה משעול הם צועדים אבל אתה יודע היטב על איזה משעול אתה צועד. אתה מתעדף את חורבנה של ישראל כמדינה יהודית.

אתה מבכר אוניברסליות כלל עולמית...גם בנושא דת.

זה אמור לנחם אותי אם יהודי שהפך נוצרי יאמין בקיומו של אלוהים ? :) כן , הוא עדיין יאמין באלוהים , אז ?

מתנת העם היהודי לעולם הוא המקרא וכל דת המסתמכת עליו יודעת היטב למי יש "קושאן" עליו וברגע בו "גויים לעתיד" אשר רובם משתייכים לשבט השמאלנים יתחילו להאמין שבהחלט יתכן שהאירועים הכתובים במקרא אכן התרחשו זה יהיה מספיק בכדי להנביט גרעין של ספק אשר יכול להציל את המשך שושלתם מהתבוללות.

זה יחזק תחושת שייכות , גאווה במורשת ובהיסטוריה המשותפת , יחזק את אמונתם בתביעתנו על חבל ארץ זה ועוד.....שים לב שאיני מדבר כלל על אמונה באלוהים.

אני מאמין שזה יכול לעכב / ואולי אפילו לעצור את תהליך ההתבוללות בקרב חלק מן המתחכמים הבטוחים שהאמת זורחת אך ורק מישבנם רם היחש. ;-)

נערך לאחרונה ב:

אלפיני

Well-known member
אט אט הארכיאולוגיה מעניקה תימוכין לאירועים אשר דווח עליהם במקרא.
ככה בדיוק נופלים "ארכיאולוגים" הם מראש מנסים לחפש תימוכין לכתוב במקרא. זה לא מדע ולא הדרך.
אגב, זו הסיבה שמצבת אל עריש אינה מוכרת כממצא מדעי המאשש את יציאת מצרים , והארכאולוג העירום לא נלקח ברצינות. זאת בניגוד למצבת תל דן ומצבת מישע מאששות דברים ספציפיים שנכתבו גם בתנ"ך על המלחמה במישע מלך מואב וחזאל מלך ארם.
אז אין לך מה לדאוג, הממצאים החוץ תנכ"ים הללו המאששים את קיומן של ממלכות יהודה וישראל.
לגבי יציאת מיצרים , אין ממצאים בשלב זה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
ככה בדיוק נופלים "ארכיאולוגים" הם מראש מנסים לחפש תימוכין לכתוב במקרא. זה לא מדע ולא הדרך.
אגב, זו הסיבה שמצבת אל עריש אינה מוכרת כממצא מדעי המאשש את יציאת מצרים בעוד מצבת תל דן ומצבת מישע מאששות דברים ספציפיים שנכתבו גם בתנ"ך על המלחמה במישע מלך מואב וחזאל מלך ארם.
אז אין לך מה לדאוג, הממצאים החוץ תנכ"ים הללו המאששים את קיומן של ממלכות יהודה וישראל.
לגבי יציאת מיצרים , אין ממצאים בשלב זה.
אני ממש לא דיברתי על יציאת מצרים כשכתבתי על התימוכין. דיברתי על עדויות אחרות אשר חלק מהם הובאו לכאן על ידי.

כך או כך , כרגע , אין עדיין הוכחה חד משמעית שיציאת מצרים אכן התרחשה ואני לא זקוק לה אך הסרט המתורגם שהבאתי בשרשור זה מעלה השערות מאד מאד מבוססות ומעניינות ..... מאד מאד מעניינות.

חבר שלך , מנהל פורום אקטואליה , משה 53 צפה בסרט ומאד נהנה - ואם לא צפית בו אני ממליץ עליו בחום.

מדובר בסרט מרתק ופורץ דרך ולדעתי חשוב מאד לתת לכמה שיותר שמאלנים לצפות בו.

אחרי שתצפה בסרט , אם תרצה , נוכל לדון על מצבת אל עריש או כל עדות ארכיאולוגית שתרצה.

בבקשה , ההנאה מובטחת.

נערך לאחרונה ב:

שחר 676

Well-known member
מנהל

ולגבי דבריך על תיבת נח החלטתי להביא בפניך את תשובתו של הרב אמנון יצחק אשר נדרש לשאלה זהה ( קנגורו ) מפיו של חשוד כשמאלן אשר התעמת מולו. צפה החל מדקה 2.30.

ויכוח מצחיק לאללה.

נערך לאחרונה ב:

אלפיני

Well-known member
ולגבי דבריך על תיבת נח החלטתי להביא בפניך את תשובתו של הרב אמנון יצחק אשר נדרש לשאלה זהה ( קנגורו ) מפיו של חשוד כשמאלן אשר התעמת מולו. צפה החל מדקה 2.30.

ויכוח מצחיק לאללה.

אז אמנון שוב הפעיל את מלוא כובד "נעולו" בניסיון לחרטט את השואל. ועצם העובדה שצעק מעיד כי היה במצוקה.

לו היו מעבירים קנגורו לאוסטרליה מערי אררט היו צריכים למצוא מאובנים וחיות כיס אחרות באזור המזרח התיכון. אבל כן מוצאים ריכוז סוגים של חיות כיס באוסטרליה וגיניאה החדשה ומיעוט מהם בדרום אמריקה, וסוג אחד שחדר לאמריקה הצפונית. לו סיפור תיבת נח היה מאומת היו צריכים למצוא סוגי חיות כאלה גם במזרח התיכון.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אז אמנון שוב הפעיל את מלוא כובד "נעולו" בניסיון לחרטט את השואל. ועצם העובדה שצעק מעיד כי היה במצוקה.

לו היו מעבירים קנגורו לאוסטרליה מערי אררט היו צריכים למצוא מאובנים וחיות כיס אחרות באזור המזרח התיכון. אבל כן מוצאים ריכוז סוגים של חיות כיס באוסטרליה וגיניאה החדשה ומיעוט מהם בדרום אמריקה, וסוג אחד שחדר לאמריקה הצפונית. לו סיפור תיבת נח היה מאומת היו צריכים למצוא סוגי חיות כאלה גם במזרח התיכון.
כפי שכתבתי קודם.

זה שלא נמצאו עד כה לא אומר שלא ימצאו בעתיד.

כרגע אין הוכחות , אולי ימצאו בימי חיינו. :)

אלפיני

Well-known member
כפי שכתבתי קודם.

זה שלא נמצאו עד כה לא אומר שלא ימצאו בעתיד.

כרגע אין הוכחות , אולי ימצאו בימי חיינו. :)
שחר, הגיון יש לך. נדידת חיות לוקחת זמן. שלד שכזה לא אמור להיות כה נדיר.
אם כבר אתה בוחר להיות אדם אמוני לך על הגישה של אמוני כמו ישעיהו לייבוביץ' שגם הבין משהו במדע ולכן אמר שכל דאגותיו הרוחניות הם דאגות קדושות ולכן אינו מצפה למצוא בתנ"ך אמת מדעית. זאת בניגוד לכל מני מחב"תים יומרניים שבכל פעם שהם מתעסקים במדע הם נופלים על האף.

שחר 676

Well-known member
מנהל
שחר, הגיון יש לך. נדידת חיות לוקחת זמן. שלד שכזה לא אמור להיות כה נדיר.
אם כבר אתה בוחר להיות אדם אמוני לך על הגישה של אמוני כמו ישעיהו לייבוביץ' שגם הבין משהו במדע ולכן אמר שכל דאגותיו הרוחניות הם דאגות קדושות ולכן אינו מצפה למצוא בתנ"ך אמת מדעית. זאת בניגוד לכל מני מחב"תים יומרניים שבכל פעם שהם מתעסקים במדע הם נופלים על האף.
אני באמת לא יודע עד כמה נדיר שלד כזה אמור להיות אבל אם נשים לרגע את האמונה היהודית בצד ונחשוב אך ורק אם מבול כזה אכן התרחש אז בהחלט יתכן שאנו מדברים על אירוע מקומי/אזורי כה עצום אשר השאיר את חותמו על הזכרון הקולקטיבי של חלק עצום מבני האנוש אשר חיו בחלק זה של כדור הארץ ולא יצא להם להכיר את הקנגורו המפורסם המתגורר ביבשת אוסטרליה הכל כך רחוקה :)

אני מציע לכל שמאלן לא להתמקד בקנגורו אלא בשאלת ההתכנות של אירוע הרה גורל הידוע בכינוי "המבול התנכי". אילו הייתי אתיאיסט ממוצע הייתי מבין את הסברה שאירוע כזה התרחש כה רחוק מאוסטרליה ומעניק לנושא הקנגורו הזניח את היחס המתאים לו.

אני כאדם מאמין חושב שעדיין לא נמצאו מאובני קנגורו אשר יסבירו את התהיות המתחכמות בנושא אבל עוד חזון למועד.

מישהו בכלל האמין שתמצא תאוריה מדעית מבוססת אשר תצליח להסביר אירוע כמו יציאת מצרים או השמדת סדום ועמורה ? כיום יש וניתן בהחלט לנהל ויכוח בנושא וזה בדיוק מה שאני רוצה.

וזאת מבלי להזכיר לא מעט עדויות חוץ מקראיות המאששות אירועים מסוימים הכתובים במקרא...שאת חלקן אתה עצמך הבאת.

חסוך ממני את האימרות הרגילות בגנות הכתוב במקרא ובמאמיניו - תופעה רווחת בקרב שמאלנים ונסה להתרכז בעדויות עצמן.....אט אט מתרבות להן השערות נסיבתיות לא מעטות התומכות באירועים תנכיים אשר עד לא מזמן נחשבו כמופרכים לחלוטין.

צפה בסרט שהבאתי
, צרף אחת לאחת את העדויות המובאות שם ואז , לא מן הנמנע שספק קטנטן יתחיל לנקר בך ואני כלל לא מדבר על אמונה באל.

לפעמים כל מה שנחוץ זה ספק קטנטן......זה הכל.

אלפיני

Well-known member
מישהו בכלל האמין שתמצא תאוריה מדעית מבוססת
לא נמצאה תאוריה מדעית מבוססת. נמצא איזה בימי סרטים דוקומנטרי מאוד אמוני שניסה בכח להתאים את המציאות לסיפור ולשחק בנדמה לי ובשאלות מה אם . ראיתי את הסרט והאדון שמחה יעקובוביץ' נתן לדמיון שלו להפליג, שינה מונחים, תאריכים ומה לא.

יתכן שאנו מדברים על אירוע מקומי/אזורי כה עצום אשר השאיר את חותמו על הזכרון הקולקטיבי
יתכן בהחלט שהיה אירוע מקומי.

לפני הסיפור התנכי היו ספורים מסופוטמיים עלילות גילגמש והסיפור על אותנפישתים
אותנפישתים – ויקיפדיה (wikipedia.org)

כמו גם אתרחסיס – ויקיפדיה (wikipedia.org)

תחשוב על זה. נהרות מסופוטמיה עלו על גדותיהן והציפו ומחקו ערים. היה צריך להסביר את התופעות הללו בדרך כלשהי.

בקיצור, מחברי המקרא הכירו את הסיפור שלבטח הסתובב ופשוט ניצלו אותו ושינו את הסיפור והאל השולט על מנת שיתאים לצרכים שלהם.

שחר 676

Well-known member
מנהל
לא נמצאה תאוריה מדעית מבוססת. נמצא איזה בימי סרטים דוקומנטרי מאוד אמוני שניסה בכח להתאים את המציאות לסיפור ולשחק בנדמה לי ובשאלות מה אם . ראיתי את הסרט והאדון שמחה יעקובוביץ' נתן לדמיון שלו להפליג, שינה מונחים, תאריכים ומה לא.

יתכן בהחלט שהיה אירוע מקומי.

לפני הסיפור התנכי היו ספורים מסופוטמיים עלילות גילגמש והסיפור על אותנפישתים
אותנפישתים – ויקיפדיה (wikipedia.org)

כמו גם אתרחסיס – ויקיפדיה (wikipedia.org)

תחשוב על זה. נהרות מסופוטמיה עלו על גדותיהן והציפו ומחקו ערים. היה צריך להסביר את התופעות הללו בדרך כלשהי.

בקיצור, מחברי המקרא הכירו את הסיפור שלבטח הסתובב ופשוט ניצלו אותו ושינו את הסיפור והאל השולט על מנת שיתאים לצרכים שלהם.
התאוריה מבוססת בהחלט למרות שהיא עדיין תאוריה ויעקבוביץ קיבץ תחתיו אין ספור אנשי מקצוע בתחומים רבים אשר סייעו לו בהכנת התוצר המוגמר.

שינה את תאריך יציאת מצרים המשוער לתקופה המשוערת בה התרחשה התפרצות הר הגעש בסנטוריני ? אכן כן והעניק הסבר מאד משכנע לכך.

הביא הוכחות להתיישבות ההיקסוס באוואריס , גילה כי לפרעה "אחמוסה" אשר מלך בתקופת יציאת מצרים המשוערת היה צאצא ממין זכר אשר הלך לעולמו בגיל צעיר מאד , הביא תאוריה מבוססת למכות מצרים ואף הביא דוגמאות מתקופתנו אנו למכת הדם / מכת בכורות ועוד...........לא נראה לי שצפית בסרט ואני מציע שבמקום לקרוא חוות דעת ביקורתיות על ממצאיו של יעקבוביץ תראה בעצמך את הסרט. אחר כך יהיה בסיס טוב לשיח בנושא.

כל הקישורים שהבאת בנושא המבול מדברים על אירוע אימתני אשר נחקק בזכרונם של בני האדם לנצח.

יש סברות רבות להליך כתיבת המקרא , אני מאמין שתחילה , לפני תיאור המקרא את קורות מלכות שאול , דוד , הפילוג לממלכות ישראל/יהודה ועוד , הועלו על הכתב אותם אירועים קדומים אשר נחקקו בזכרונם של אבותינו , נכתבו או שעברו מאוזן לאוזן ומדור לדור. אני תומך בסברה שתיעוד המקרא בוצע במשך מאות שנים על ידי מתעדים רשמיים מטעם ממלכת יהודה כך שזה ממש לא משנה מתי הוא נחתם. מה שמשנה זה שאירוע כה דרמטי כמו "המבול" נחקק בזכרונם של אבותינו לנצח ללא קשר לעדויות חוץ מקראיות.

הבאת עדויות חוץ מקראיות להתרחשותו של מבול תנכי , ויש עדויות חוץ מקראיות להתרחשותה של יציאת מצרים.

אתה עצמך הגעת למסקנה "שבהחלט יתכן שהיה אירוע מקומי" .........זו בדיוק המסקנה אותה ציפיתי לשמוע ממך , לא צריך יותר מכך.

נערך לאחרונה ב:

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אני באמת לא יודע עד כמה נדיר שלד כזה אמור להיות אבל אם נשים לרגע את האמונה היהודית בצד ונחשוב אך ורק אם מבול כזה אכן התרחש אז בהחלט יתכן שאנו מדברים על אירוע מקומי/אזורי כה עצום אשר השאיר את חותמו על הזכרון הקולקטיבי של חלק עצום מבני האנוש אשר חיו בחלק זה של כדור הארץ ולא יצא להם להכיר את הקנגורו המפורסם המתגורר ביבשת אוסטרליה הכל כך רחוקה :)

אני מציע לכל שמאלן לא להתמקד בקנגורו אלא בשאלת ההתכנות של אירוע הרה גורל הידוע בכינוי "המבול התנכי". אילו הייתי אתיאיסט ממוצע הייתי מבין את הסברה שאירוע כזה התרחש כה רחוק מאוסטרליה ומעניק לנושא הקנגורו הזניח את היחס המתאים לו.

אני כאדם מאמין חושב שעדיין לא נמצאו מאובני קנגורו אשר יסבירו את התהיות המתחכמות בנושא אבל עוד חזון למועד.

מישהו בכלל האמין שתמצא תאוריה מדעית מבוססת אשר תצליח להסביר אירוע כמו יציאת מצרים או השמדת סדום ועמורה ? כיום יש וניתן בהחלט לנהל ויכוח בנושא וזה בדיוק מה שאני רוצה.

וזאת מבלי להזכיר לא מעט עדויות חוץ מקראיות המאששות אירועים מסוימים הכתובים במקרא...שאת חלקן אתה עצמך הבאת.

חסוך ממני את האימרות הרגילות בגנות הכתוב במקרא ובמאמיניו - תופעה רווחת בקרב שמאלנים ונסה להתרכז בעדויות עצמן.....אט אט מתרבות להן השערות נסיבתיות לא מעטות התומכות באירועים תנכיים אשר עד לא מזמן נחשבו כמופרכים לחלוטין.

צפה בסרט שהבאתי
, צרף אחת לאחת את העדויות המובאות שם ואז , לא מן הנמנע שספק קטנטן יתחיל לנקר בך ואני כלל לא מדבר על אמונה באל.

לפעמים כל מה שנחוץ זה ספק קטנטן......זה הכל.
עזוב שחר ידידי, אתה לעולם לא תצליח לשכנע את האפיקורסים שונאי דת אבותם שהם אגב, על פי רוב שמאלנים
ברגע שראיתי את האייקון שהוא אימץ בדמות עגל הזהב עם ראשו של נתניהו הבנתי עם יש לנו עסק פה.
הרי גם אם ירד אליהו הנביא ב"ה וישחט אותם כפי שהוא שחט את נביאי הבעל
גם אז הם לא יסכימו עם מה שאתה אומר אלא ילכו עם "ראש בקיר"
אני מוצא את הוויכוחים האלה מיותרים דיבורים שאין להם תכלית.
שחר כפרה, תשחרר.
משם לא תצמח לנו הגאולה. :-]

שחר 676

Well-known member
מנהל
עזוב שחר ידידי, אתה לעולם לא תצליח לשכנע את האפיקורסים שונאי דת אבותם שהם אגב, על פי רוב שמאלנים
ברגע שראיתי את האייקון שהוא אימץ בדמות עגל הזהב עם ראשו של נתניהו הבנתי עם יש לנו עסק פה.
הרי גם אם ירד אליהו הנביא ב"ה וישחט אותם כפי שהוא שחט את נביאי הבעל
גם אז הם לא יסכימו עם מה שאתה אומר אלא ילכו עם "ראש בקיר"
אני מוצא את הוויכוחים האלה מיותרים דיבורים שאין להם תכלית.
שחר כפרה, תשחרר.
משם לא תצמח לנו הגאולה. :-]
אני יודע בדיוק עם מי יש לי עסק , אני מכיר אותם טוב טוב.

אם אכשל אז אכשל , העיקר שניסיתי.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
לכן לנוח לא הייתה דרך להגיע לאוסטרליה (שבאותה תקופה כלל לא ידעו על קיומה) ולהציל את בעלי החיים האנדמים לאוסטרליה, לכן זהו סיפור מופרך.
אלו בדיוק הדברים של אותו שמאלן חביב בסרטון ששחר הביא אצל אמנון יצחק.
מה קרה סופרמן? המסיון האתיאיסטי מחלק לכם עלונים/ירחונים אפיקרוסיים?

SupermanZW

Well-known member
אלו בדיוק הדברים של אותו שמאלן חביב בסרטון ששחר הביא אצל אמנון יצחק.
מה קרה סופרמן? המסיון האתיאיסטי מחלק לכם עלונים/ירחונים אפיקרוסיים?
התשובה של אמנון יצחק הייתה טפשית כי לו היה נלקח הקנגרו מטורקיה לאוסטריה היו מוצאים ראיות לקיומו בטורקיה בעבר.

שחר 676

Well-known member
מנהל
התשובה של אמנון יצחק הייתה טפשית כי לו היה נלקח הקנגרו מטורקיה לאוסטריה היו מוצאים ראיות לקיומו בטורקיה בעבר.
אולי ימצאו בטורקיה ראיות לעצמות קנגרו קדומים בעתיד....בינתיים עוד לא מצאו :)

נערך לאחרונה ב:
למעלה