אז איך מנצחים את הפחד?

izabu

New member
אז איך מנצחים את הפחד?

איך אתם מתמודדים עם רגעים של פחד? איך מנטרלים אותו וחייים חיים של אהבה צרופה? (עכשיו אני מאוד שמחה
להשתתף בפורום הזה, שתמיד רציתי להשתתף בו, אבל לא הרגשתי נוח
)

ImmortalSoul

New member
לפחד

אין כח אם לא תזיני אותו . כלומר ברגע שתעמדי מולו אין לו כח עליך . הפחד נובע מחוסר ודאות ממחשבות לא נכונות . יש באפשרותך לשנות זאת .

odedbelkin

New member
ויצאת למלחמה מול אויבך

והשם של אלוקיך בידך. הרגע שבו אנחנו יוצאים למלחמה מול הפחד מתוך הכוונה לגלות יותר אור בעולם זה גם הרגע של נצחון. בינתיים כמובן צריך לעבור תהליך ולא להתיעש בדרך! העניין של פחד חשוב וקרוב לתיקון שלנו. פחד הוא בעצם פחד מכאב. הכאב הוא תוצאה של קילקולים מהגלגול הקודם. מומלץ בנושא קורס התפתחות אישית במרכז ללימוד הקבלה. בהצלחה

עודד בשם המשפחה שלי מצוי הכינוי../images/Emo13.gif

מ-נ-ד אז אני היא התרופה לפחד? אולי?
לא ברצינות... פחד הוא מקום חשוך שזקוק לאור. פחד הוא מקום לא ידוע לא נודע... ברגע שהמקום הזה הופך להיות ידוע נעלם הפחד... יש אפשרות ללמוד איך להתגבר על פחדים חרדות חשש ולחץ. לאחר שלומדים את הטכניקות ומתאמנים על מהירות תגובה מגלים שאיו יותר פחד. "והעיקר לא לפחד כלל"...

עודד היקר פחד הוא שליח של ...../images/Emo11.gif

הצד השני. אין טעם לצאת למלחמה בפחד. פחד הוא מקום שאין בו אור. אם פשוט נשלח המון אור ואהבת אמת ללא תנאי וללא גבול לכוון הפחד או אז לא נצטרך כלל למלחמות, הפחד פשוט יתמוסס לו. פחד לא צריך מלחמה כי הוא יודע להחזיר מלחמה חזרה. פחד הוא מקום שאין בו אור. בקש אהבה רוחנית והאור הגדול ימוסס את הפחד. לחץ מתח וחרדה הינם גם כן השליחים של הכוח השני. בהצלחה

odedbelkin

New member
מיכל מנד../images/Emo68.gifל

בואי ניהיה מעשיים. בן אדם מפחד . ונכון פחד נובע מחוסר והעדר של האור. אך הטבע האנושי הוא להיות תמיד בתגובה. אוי מפחיד אותי,כואב לי. כמה שזה נורה!! התגובה הזו מעוררת עוד גלים של פחד וכאוס. המודעות האנושית שבויה של התגובה הזו. אנחנו מפחדים מערבים ,הם מפחדים מאיתנו. וכך כולם כל הזמן. אוי ואווי מה יהיה אומר לנו השטן. תזהר על תהיה נחמד אליו. כי אם תהיה מה שהוא הולך לעשות לך! על מנת לעצור את תגובה הזו צריך מאמץ. מאמץ הזה הוא הסוד של החיים. להפעיל אותו באמת יותר קשה מלעלות ברגל על פיסגת ההר הרמון או להלחם במלחמה. כי הוא ההפך מהטבע שלנו להכנע מיד מלחצים של הפחד והאגו. ומי שמצליח לפעמים לעצור את התגובות שלו יודע שזה לא קל להכניס אור למקום של חושך. מי שחושב שזה קלי קלות לעולם לא עשה זאת באמת אם כי כמובן לא בשמיים היא אלה בלבבנו אך בההחלט מדובר במלחמה. לא במתקפה על פחד כמובן. אלה מטבע שלנו להכנע לפחד. ולכן ספר הזהר ממשיל את האדם רוחני ללוחם. לא בבן אדם השני כמובן אלה בטבע אגויסטי של הרצון לקבל לעצמו לכאורה נראה שכל אחד מאיתנו מפחד מדברים שונים. אך למעשה כולנו מפחדים מאותו דבר אנחנו מפחדים שיכאב לנו. ומכאן נפתך השער לפתרון לאיך מעשית אנחנו מסלקים את הפחד.

עודד היקר היי../images/Emo140.gif

הבנתי את הנקודה שהצגת יחד עם זה הענין הוא כל כך פשוט שמרוב שהוא פשוט זה נשמע טפשי. אני אוהבת לצטט את הרמב"ם... "הדומה מושך את הדומה" כלומר אם אני אקבל את הדעה שלך להגדרה שפחד זה דבר כואב או שפחד הוא כאב אזאי אני תמיד אמשוך אלי כאבים ומשם תמיד אחיה בפחד בטל ומבוטל. הכל כל כך פשוט. דמיין את מוחך למחשב גדול שמכיל בתוכו הרד דיסק. דמיין שנושא הפחד מצוי בהרד דיסק... דמיין שעכשיו אתה פשוט מחליף את ההרד דיסק למה? למחשבה חיובית קוראים לזה מחייבה. שנן את הפסוק : "אין בי יותר פחדים משום דבר"... אני חופשי ומאושר"... "אני אמיץ ובעל בטחון עצמי רב"... "שום דבר לא מושך אותי אל הכאב"... "אני הרמוני שלם ומאושר"... תאמר את הפסוק המחייבה הזו 40 פעם במשך 40 יום ודווח לנו על התוצאה. ניתן להדליק נר לפני ההתכווננות. תרגיל נוסף בעל עוצמה בזמן אמת להגשת עזרה ראשונה בהתמודדות מול פחד: זהה את הפחד זה מופיע כתסמין התכווצות שרירים בגוף בעיקר סביבות הבטן העליונה והבטן המרכזית. יתכן שאזור הלב או מתחת למפתח הלב יכאב לנו כשאנחנו בפחד. קצב הלב עולה וכן לחץ הדם. אנו מרגישים קצת מבולבלים. אני מבקשת ממך בזמן אמת כשאתה מזהה דבר זה... מיד תאמר את תפילת : " שמע ישראל"... ודמין מגן דוד בעין השלישית שלך. תנסה לדחוק את הפחד בעזרת הסמל העוצמתי הזה ותזכה לחוות קסם שלא ראית מעודך... המגן דוד ידחוק ממך והלאה את הפחד או יגרום לפחד להתמוסס. התמכר לתחושת הרוגע שתבוא בעקבות התמוססות הפחד ושמר אותה זמן רב ככל שתוכל. בהצלחה

מוטי33

New member
../images/Emo151.gifשאלה יפה בעיניי...

להבנתי, פחד מתקשר עם מידות היראה והגבורה שבנפש, המיוחסות ליצחק אבינו (בהקשר אליו נאמר "פחד יצחק"). ברגע שאדם מבין שאין לו סיבה לפחד מאף אחד, אלא מבורא עולם, לבדו, אז הוא יכול להשתחרר מהפחד. כלומר: הפחד (הלא מוצדק) הופך ליראה (מוצדקת). כך למשל, ישנו ספור ידוע, שאביו של הבעל שם טוב, אמר לבנו טרם פטירתו: אל תפחד מאף אחד, חוץ מהקדוש ברוך הוא. מובן, שגם פחד מהקב"ה - הוא בעייתי, והוא בוודאי נותן תחושה לא נוחה, בלשון המעטה. הדרך להמתיק את הפחד הזה, היא ע"י העלאתו לשורשו החיובי: על האדם להבין שהוא בעצם פוחד מאובדן הארת הפנים של הקדוש ברוך הוא, ומניתוק ממנו. ברגע, שיפעל בהתאם (כלומר, יעשה מה שביכולתו כדי לזכות להארת הפנים הזו) - אז בודאי יזכה להארה שהוא כל כך מייחל לה. הפחד, דומה אפוא לייסורים שדוחפים את האדם קדימה, אל עבר הקב"ה. ונסיים בכך, שדווקא יצחק, המסמל את מידת היראה והגבורה, נקרא ע"ש צחוק. מי שפוחד כעת, עתיד לצחוק לעתיד לבוא - לאחר שייראה שבעצם, לא היתה לא סיבה אמיתית לפחד, כי אין ולא יכול להיות ניתוק מהקב"ה, והקב"ה תמיד מאיר לנו פנים. לסיכום: לחפש את בורא עולם, ולא לפחד מאף אחד בדרך.

izabu

New member
תודה רבה לכולם ולמיכל

באמת תגובות נפלאות רק שאלה קטנה לי אלייך מיכל: איך אפשר לשלוח אור לדבר שלא אוהבים? איך אני יכולה להביא את עצמי אפילו לרצות לעשות את זה, שלא נדבר על לרצות באמת?

למעלה