אוקיי שוב ארוחת סדר, וסליחה מראש

אוקיי שוב ארוחת סדר, וסליחה מראש

אז בעקבות השרשור כאן, עשיתי סבב טלפונים והוחלט אחר כבוד שמן הראוי להוסיף מנה עיקרית אחת, וכיוון שרוצים למנוע מאימא שלי להתווכח עם זה, הוטלה עלי המשימה לבשל. אז מה יכולה להיות מנה עיקרית בשרית שנחמד לצוות לארוחה ? חשבתי על רוסטביף בתנור [אמור להיות קל להכנה], ובספר של שרי אנסקי מצאתי גם מתכון מענין לביף סטרוגונוף בחלב קוקוס, כלומר בניחוח תאילנדי, שנשמע די קל להכנה וקצת יותר מיוחד. אשמח לעצות או עוד רעיונות סביב מנה של בשר ל-20 איש. [כאמור, עוף כבר יש, דג וחלקים פנימיים נפסלו מחמת הטעם הקולקטיבי]

אמיקה

New member
מה עם ממולאים? מסובך? יומיומי?

פלפלים בכל הצבעים, קישואים עגולים, בצלים, לפעמים גם עגבניות - אצלנו מקובל לעשות סיר ע-נ-ק של כלמיני ממולאים (ממולאים בד"כ באורז, גזר, ירק ובשר) ולהגיש לשולחן ככה על מגש גדול. גם מגוון, גם פשוט להכנה, גם זול (ל-20 איש זה גם שיקול) וגם מאוד "מיינסטרים" בטעם. אגב מיינסטרים - לא הייתי הולכת על משהו בחלב קוקוס. יש אשנים (כמו למשל הגבר-גבר) שדי סולדים מזה...

פריננס

New member
דווקא נראה נורא קל

ולפי התוצאות הסופיות נראה עוד יותר טוב

קואגה

New member
רוסטביף זה רעיון מצויין ../images/Emo45.gif

אני מאוד אוהבת רוסטביף, קל להכנה, טעים ומרשים.

shelycat

New member
אני הייתי הולכת על סוג של תבשיל

על בסיס בקר המנה הקבועה החגיגית שלי (רק לא הפעם) היא נתח סינטה איכותי עם נעצי שום עם ירקות שורש בבישול ארוך ביין אדום. קל ומהיר הכנה בלי פצ'קרי ותמיד מתאים ונראה חגיגי. אפשר ללכת גם על גירסת גולאש כלשהי.

שלי, יש מצב לפירוט ?

אני די בטוחה שלא מדובר במתכון ממש אלא יותר הנחיות, אבל אשמח בכ"ז אם תפרטי מה ואיך.

shelycat

New member
אין בעיה

אנחנו מדברות על הנתח ביין נכון? הולכת לקצב מבקשת נתח של 1.5-2 ק"ג סינטה מביאה אותו הביתה, מחייכת אליו מלטפת אותו ובעיקרון מתחילה להתנחמד אליו. כלומר... לוקחת ראש שום קולפת אותו ומפרידה לשיניים, בעזרת סכין חדה (לא גדולה במיוחד עושה חורים קטנים בנתח ומשחילה לתוכם את שיני השום (לא בהכרח כל הראש מספיק 10 שיניים). בקערה קטנה בצד את מארגנת את הפרודוקטים הבאים: 3 כפות דבש 3 כפות חרדל דיז'ון עלי תימין (בערך כף) פלפל שחור גרוס טרי מי שאוהב מוסיף לקערה גם שום כתוש (בשבילי זה כבר יותר מידיי שום) מערבבים ומעסים באהבה את הנתח במשחה. עכשיו הנתח התעייף מהמסאז' שלו אז עוטפים אותו יפה בניילון נצמד ונותנים לו ללכת לישון לכמה שעות (עדיף לילה ואפילו יום-יומיים זה גם בסדר) בסיר (אני משתמשת בסיר אובלי) מחממים שמן זית (או שמן אחר) ואוטמים את הבשר מכל צדדיו (לרוב אני מטגנת מראש בשמן טבעות בצל ושום לפני שלב הבשר) מוסיפים לפחות שתי כוסות יין אדום (אצלי יורד פנימה בקבוק שלם) גזרים ושאר ירקות שורש וצמחי תבלין לפי המוזה שלי, מביאה לרתיחה ואז מורידה לאש קטנה לכמה שעות טובות (צלי כזה כבר ישב אצלי 3-5 שעות על האש הכי קטנה). מידיי פעם להפוך את הנתח כדי ששני צדדיו יפגשו מקרוב את הנוזלים והטעמים. אפשר לצמצם בסוף חלק מהנוזלים לכדי רוטב, והכי חשוב לתת לנתח לנוח איזה עשר דקות בכלי ההגשה לפני הפריסה.

פ א צ ה

New member
אני הייתי הולכת על מנת כבש

אצלנו הסדר הוא לא סדר אם אין כבש בתנור...

פ ו ל ק ע

New member
אוסובוקו או רוסטביף

החיסרון של רוסטביף הוא שצריך להכין אותו "על המקום" - ובפעם הראשונה זה תמיד טיפה מתפקשש (יותר די או פחות מדי זמן בישול). אבל אם את לא חוששת מזה - זאת מנה מנצחת ומרשימה. אוסובוקו לעומת זאת אפשר להכין גם יומיים שלושה מראש ואי אפשר לפספס עם דרגות הצליה ומידת הבישול. (כי מבשלים אותו עד מוות).

למעלה