אוזלת ידה של המשטרה

Kernel

New member
אוזלת ידה של המשטרה

בתאריך ה 13.04.03 בעת שאחי תופף בשעות הערב המוקדמות במחסן הנמצא בתוך שטח מגורינו הסגור על ידי חלונות ודלת פלדה התפרצו למבנה שכני אשר נקרא ר' ומשמש כקצין ביטחון במקום מגורי מלווה בחברו. כאשר הפנה אחי את מבטו אל עבר שכני בכדי לברר את פשר הדבר קרא לעברו "אם לא תפסיק אני אפזר אותך ואת התופים בכל המושב" ולפני שהספיק אחי להגיב התקרב לעברו ר', הרים את תוף הבס, זרק אותו על הרצפה ושבר אותו. כמובן שהמקרה גרם לאחי לחשוש לחייו, לחרדות ונדודי שינה ואף גרם לו נזק מבחינה מקצועית כמתופף אשר כלי זה הוא כל עולמו. יום למחרת ניגשנו לעבר תחנת המשטרה באופקים הקרובה למקום מגורינו ואחי הגיש תלונה על הסגת גבול, פגיעה ברכוש ואיום ברצח. כעבור כ 10 חודשים בתאריך 27.02.04 קרה מקרה נוסף הקשור לאותה משפחה. בשעות הבוקר המאוחרות בעודי עובד עם אבי בגינה נבחה כלבת הלברדור שלנו אל עבר בנו של ר' שעבר בשביל מחוץ לשטח ביתנו דבר אשר גרם לילד לרוץ בבכי לביתו. לאחר כ 20 דקות בעודנו בחוץ נשמעו לעברנו קריאות גנאי חמורות מפי חמתו של ר' התוקפת אותנו מילולית בצורה בוטא ביותר. כמובן שאני ואבי הוכינו בתדהמה והתקשינו לעכל את מה שקרה. כשעה לאחר המקרה בעוד רק אמי אחי ואני היינו בבית שמענו מבחוץ קריאות "בוא יא מניאק, יא גבר, צא החוצה נראה אותך אני אהרוג אותך". כאשר התקרבתי לעבר החלון לשמע פשר הצעקות ראיתי את חמו של ר' מול דלת ביתנו, בתוך שטח הבית המגודר חלקית מאיים לפגוע בי ובמשפחתי. כאשר יצאתי על מנת למנוע ממנו להיכנס לבית מחשש לביטחון אימי ואחי בהיותי האח הבוגר ראיתי שבתו (אשתו של ר') אוחזת בו ומונעת ממנו את הכניסה לשטח ביתנו בשנית. באותו היום ניגשתי לתחנת משטרת אופקים על מנת להגיש תלונה נגד חמו של ר' על הסגת גבול ואיום ברצח. היום התקשר אחי למשטרת אופקים על מנת לברר מה עלה בגורל התלונה הראשונה מכיוון שר' נושא נשק מתוקף תפקידו ולאחר המקרה השני יש חשש גדול לחיינו, בשיחת הטלפון התברר לנו שתיק החקירה בגין התלונה הראשונה נסגר כחודשיים לאחר המקרה בטענה של חוסר עניין לציבור וזאת מבלי שקיבלנו כל מכתב המודיע על סגירת התיק, וזאת בניגוד לחוק. משפחתי ואני סבורים שעקב קשריו המשטרתיים של ר' מתוקף תפקידו טויחה התלונה, לא נלקח נשקו, ובכך ניתנה לגיטימציה שהתנהגות זו מקובלת ונורמטיבית מה שהוביל למקרה השני. יש לציין שבעקבות אותם אירועים ובעקבות הטיפול הלקוי נותרנו חסרי אונים כלפי אוזלת ידה של המשטרה שאמורה לשמור על החוק והסדר במדינת ישראל, ואף חיים אנו בהרגשה שזה רק עניין של זמן עד שיקרה אסון מכיוון שהכתובת כתובה על הקיר. רציתי לדעת מה נותר לנו לעשות בנידון, ומה ניתן לעשות בכדי לפתוח את התיק של התלונה הראשונה מחדש ואף למנוע טיוח של התיק השני? אשמח לקבל תגובות/ייעוץ/הכוונה לכתובת [email protected]

לקונית

New member
מה הייתי עושה

עצות אולי תקבל ממומחים. אני הייתי תולה שלט גדול בחצר ביתי ועליו הסיסמא מספר 1 של כל הזמנים "רק הליכוד יכול".

למעלה