אבחון במכון להתפתחות הילד

בובי10

New member
אבחון במכון להתפתחות הילד

שלום רב, אני לא יודעת האם זה הפורום המתאים אבל אני אנסה בכל זאת. בני בן 5 ובהמלצת הגננת נשלחנו לאבחון במכון להתפתחות הילד (במכבי). הגננת שלחה אותנו בגלל כמה סיבות: הילד משחק הרבה לבד, לא מרוכז בשעות הריכוז, לעיתים נתקף התקפות זעם, אינו יודע להפסיד לחלוטין (זה משהו שמאוד בולט גם בבית), נבהל לעיתים מרעשים חזקים או כאשר נופל/נשבר לו משהו. זהו בגדול. הגענו לאבחון שם נמצא כי יש לו קצת בעייה של טונוס שרירים נמוך ובזה ניתן לטפל ע"י ריפוי בעיסוק. כמו כן הרופאה ציינה שהילד מקסים ואינטיליגנטי (שיתף פעולה יפה מאוד) והיא לא רואה בעייה מיוחדת - כנראה שהבעייה היא רגשית. היא הציעה לשלוח את הילד לטיפול פסיכולוגי. השאלה שלי האם למשל בעיות של הפרעות קשב וריכוז אמורות להיות מאובחנות ע"י הרופאה הזו? כלומר אם היא לא ציינה את זה זה אומר שאין לו את הבעייה הזו? או שלא כך מאובחנות בעיות אלו. דבר נוסף - מה עושים הלאה? האם כדאי להמתין לטיפול פסיכולוגי בקופה או שרצוי לעשות זאת באופן פרטי? אני קצת מבולבלת והרבה דואגת. אשמח לעזרה וקצת כיוון. כמו כן האם יש לכם המלצות לטיפול פסיכולוגי (פרטי/דרך הקופה) באזור חיפה? תודה רבה

בעיה של קשב וריכוז צריכה להיות

מאובחנת אצל נויירולוג ילדים או פסיכיאטר ילדים אולם יתכן שהרופאה לא התרשמה שלילד ישנה בעיה כזאת ולא הפנתה הלאה. בגיל 5 נושא הריכוז פחות משמעותי (לעומת גיל הליכה לבית ספר) לכן לא התעכבה על כך. בקשר לטיפול, אני לא חסידה גדולה של טיפול פרטני בגיל צעיר ואני חושבת שכדאי ללכת לטיפול משפחתי. כאשר הילד מביע קושי שהוא ריגשי, אז ישנה מערכת בבית של הורים , אחים וגורמים נוספים במשפחה ש"עוזרים" לכך. יש כל כך הרבה סיבות לילד להיות בגיל כזה זועם וכועס ונכון לטפל במערך המשפחתי כולו . יתכן שהבעיה הרפואית בקלה שלו (טונוס שרירים) היא גם כן גורם שמקשה עליו. לטיפול משפחתי אפשר ללכת דרך שרותי הרווחה בעריה , שם זה זול יותר אבל יכולה להיות המתנה לתור, או דרך תחנות לטיפול במשפחה, כל זאת אפשר לברר דרך הקופה שלך.

למעלה