"אבא לא מרשה"

i love you boy

New member
"אבא לא מרשה"

יש לי בעיה, ולפני שאני אספר. חשוב לציין שאני והחבר בחיים לא בגדנו ,ונורא נאמנים ! אני בת 15.3 ,הוא 16.7 הוא לא מרשה לי כלום. אם אני מתכננת משהו, אני אבקש ממנו רשות.ולא מההורים כי ההורים שלי הם מסוג ההורים שמרשים כמעט הכל וסולחים ומוותרים מהר. הוא לא מרשה לי לנסוע לת"א לפגוש חברה טובה . והוא יודע שאני רגילה לנסוע לת"א ואף אחד לא עצר אותי . דברתי עם חברה שלי על לעשות קעקוע קטן והוא הסתכל עליי בפרצוף ואמר "למה נראה לך?" חברה שלי אמרה לי שהיא צריכה לנסוע לקריון [נסיעה של 40 דק' בערך באוטובוס מהבית שלי] והיא לא רוצה לנסוע לבד ובקשה שאני אבוא איתה.הוא לא מרשה . הוא לא מרשה בלי מעיל לצאת מהבית . עוד כמה ימים אני אלך לארוע[בר מצווה] הוא רוצה לראות איך אני אתלבש ואז יתן לי את האישור ללכת . [למרות שאבא שלי בא איתי לחנות לבחור את הבגד!] וכשאני שאלתי אותו "אם הייתי אומרת לך זה אני או הסגריות,מה היית אומר?" הוא אמר לי "הייתי בוחר בסיגריות,לא כי הן יותר חשובות לי.כי אני לא אוהב שמציבים לי תנאים". אני התרגלתי לנסוע לת"א לחברה טובה שלי שאני מאווווד מתגעגעת אלייה!והוא לא מרשה לי אם זה לא עם ההורים במכונית :/ זה כמו שהוא יגיד לי "זה אני או תל אביב" ! :/ כמה שאני מנסה לדבר איתו על זה, כלום לא עוזר . וכשאני אומרת לו "טוב אבא.. :/" כשהוא לא מאשר לי דברים . הוא לא מבין את הרמז "אתה לא אבא שלי" וגם אמרתי לו את זה כמה פעמים . בקיצור, אוף אוף אוף. למלא חברות וידידים שלי נמאס מזה .. מלא אומרים "מה הוא אבא שלך?!" כשאני אומרת להם "עזבו,הוא לא מרשה" .

תקשיבי לי טוב..

ובאמת תקשיבי טוב. כי הרבה בחורות נופלות בפח הזה של הבחור הפרימיטיבי שחושב שמותר לו להחליט עבורך. רבות וטובות נפלו לפניך,ועוד הרבה יפלו אחרייך. אני יכולה למנות את החברות שלי שהיו בקשר כזה והספירה לא תגמר מהר... את צעירה,את מודעת לבעיה.שזה הכי חשוב. מכאן את מתחילה לחלץ את עצמך מהשטויות שלו...:) את בוכה לנו כדי שנגיד לך להפרד ממנו.אני מציעה לך פתרון אחר, אני מציעה לך לשתף את ההורים שלך בעניין הזה. לספר את הכל!!אני בטוחה שהההורים לא יודעים את הכל ואת המשטר הרודני שהוא משליט ביחסים שלכם. יש קטע כזה,לכל מי שעברה את זה,וכן,גם אני הייתי במערכת יחסים כזו, לקבל את זה בהשתק,לחשוב שהוא דואג לך במרבית הדברים ,דואג לשלומך,שלא תלכי לבד באוטובוס... זה בולשיט!!! הכל מתוך קנאות ואובססיביות גמורה. את חייבת להתפכח ולהבין מה לא בסדר פה, למה ילדון בן 16 חושב שמותר לו להחליט עבורך מה לעשות ומה ללבוש? לחברה שלי היה כזה חבר,שנפרד ממנה כשהיא צבעה את השיער מבלונד לחום.היא התפכחה מאוחר,אחרי שלוש שנים בצילו. (ושאני לא אתחיל לדבר על עצמי,קצת יותר גדולה ממך ועדין טיפשה ביותר). אני בטוחה שהוא גם מפתח בך צדדים נחמדים,בטוחה בכך,אבל תקחי את הרגליים שלך ותברחי מבחורים כאלו. אף בחור לא אמור להחליט עבורך מה ללבוש,עם מי להתרועע,אלא אם כן זה באמת סיכון חיים.... ובטח ובטח לא אמור לאסור עליך ללכת לאירוע מבלי לבחון אותך קודם לכן,או לאסור עלייך לסוע באוטובוס. יש לך הורים,שכנראה נותנים לך את החופש המוחלט,ואת בוחרת בדרך של רודנות.זה בסדר.אנחנו נופלות לזה, אבל לא כולנו יודעות איך לצאת... אני מציעה לך לעשות רשימה של איסורים שהוא מתנה את הקשר שלו איתך,אני בטוחה שאיים עלייך בהפסקת הקשר במידה ואל תעני לדרישות שלו. מנגד,תעשי רשימה של הדברים החיוביים שבו. תכתבי לעצמך מה היית עושה בלי להיות איתו עכשיו,ואילו דברים היית רוצה לעשות,שבחור אחר,נורמלי,כן היה 'מרשה' לך לעשות... אני בטוחה שתגיעי למסקנה המתבקשת לבד.

הוריה הם לא הכתובת - היא צריכה לשנס מותניים

ולהתמודד מול חברה - 1.או שהוא יפנים וישנה מדרכיו 0מה שניראה לי כסיכוי נמוך מאוד) 2. לנטוש אותו ולהמשיך הלאה בדרך משלה,שזה אומר להעיז לעשות את מה שליבה חפץ וליבחור חבר המשתף פעולה עימה ולא כמו העכשווי שאוסר עליה דברים ולמעשה - הוא כופה עצמו עליה.בקיצור ,נערה צעירה.עלייך להתנער מהדפוס הצייתן והממושמע ולנהוג כפי שאת רוצה.מנגד,לבחור חברים פתוחים יותר לצרכייך,משתפים פעולה איתך ועם רצונותייך ונותנים לך גם לנשום. למעשה,הבעיה יותר אצלך מאשר אצלו,משום שאת נענית לכפייתו ללא התמודדות מולו.כדאי שתחשבי איך את מתחזקת ובונה את ביטחונך העצמי בלי קשר לחבר זה או אחר - יש דרכים לעשות זאת.שנית את עוד צריכה להתבגר ולהבין שמותר לך לרצות ולעשות מה שאת רוצה וחד עם חברך או חבריכם ולא רק מה שהוא מסכים או לא מסכים.בהצלחה.

נשמע שאתה בחור

ולכן לא יודע את זה מניסיון. מניסיון מר אני אומרת לך שבטוח היא מסתירה מההורים את היחס שלה. ההורים הם כתף איתנה להתמודדות במצבים כאלו, אין מצב שהיא ספרה לאבא שלה,שהלך איתה לקנות בגדים,שהבחור צריך לאשר אותם. אין מצב כזה. אף הורה לא יתן לילדה שלו להיות מנווטת כמו בובה על חוט על ידי יצר גברי פרימיטיבי ... אני מבטיחה לך,אני יודעת שבמצבי שלי,לו רק הייתי מספרת הכל היה שונה מבחינתי. היא גם בטח לא מספרת הכל לחברות,זה קטע כזה.מעין אישה מוכה שלא באמת מוכה. קשה להתמודד עם זה,בטח בגילה,ובגלל זה אני ממליצה שמישהו בוגר ינחה אותה ויתמוך בה ויגרום לה להבין את ההתנהגות הפסולה של החבר.

D R Jones

New member
הייתי במצב מאווווד דומה לשלך

ולהלן התשובה שלי ממישהי שהייתה במעגל ושברה אותו דווקא מה שעשיתי היה לא לדבר עם ההורים שלי אלא לעשות משהו אחר הפלתי אותו בפח גרמתי לנו להיות ליד ההורים שלו כשהוא מנסה לצוות עליי משהו מעצבן ואז אמא שלו ראתה מה הוא עושה אחרי שהוא נעלם אמא שלו אמרה משהו כמו..הוא מצווה עלייך?!? אז אמרתי לה וואלה כנראה שכן וזה לא מתאים לי אם הוא לא ישנה את דרכיו אבל אני מתביישת לדבר איתו אם תוכלי לזרוק מילה או משהו אז היא אמרה משהו וזה עדין לא עזר אז פשוט אמרתי שזה לא מתאים לי ויש לי מוח וחיים וממשיכים הלאה וכל פעם שתראי מישהו כמוהו פשוט להתרחק כמו משדה אש

GeJuFan

New member
לא צריך להשתמש בתחבולות

החיים זה לא טלנובלה היא צריכה לדבר עם ההורים שלה או בוגר אחר שהיא סומכת עליו כמו מורה או אחות גדולה לספר להם מה קורה ואז לשבת לבד היא ואותו מבוגר עם ההורים שלו ולספר להם מה הילד שלהם עושה במידה והם יסרבו לעזור או יצדיקו את מעשיו (כי האבא שלו בעצמו מתנהג ככה) אז שתתקשר באותו רגע לבחור ושתגמור את זה. וזהו, באמת שאין צורך "להפיל אותו בפח" זה לא יעזור לאף אחד.

i love you boy

New member
אמא שלי יודעת על זה

חברה הייתה אצלי אתמול והיא אמרה לאמא שלי "את יודעת,אני נורא לא אוהבת את זה" ואמא שלי שאלה אותה את מה היא לא אוהבת . היא אמרה "את זה שהוא ככה לא מרשה לה דברים ומשתלט עלייה." ואמא שלי אמרה [ונראה לי קצת בציניות] "יש לי שיחה לעשות עם **** " . [איתו.]

aaronc76

New member
בלי לטחון יותר מידי

סיימי את הקשר עכשיו! למדי ממבוגרים ומנוסים ממך.

נונה17

New member
נתעלם לרגע מהעובדה שזה פורום למבוגרים בלבד

כי זה חשוב נורא: יקירתי, לאף אחד אין זכות לאסור עלייך דברים חוץ מלהורים שלך וגם זה ייגמר בגיל 18. תגידי, מה יקרה אם בדיוק כמוהו תגידי לו "אני לא אוהבת שמציבים לי תנאים?" ופשוט תעשי? מה יקרה? אני חושבת שזה תרגיל מצויין גם בשבילך וגם בשבילו, להוכיח לעצמך שאת לא בבעלותו ושאין לו זכות לאסור עלייך כלום. אני מסכימה עם מוווקסמת שאת צריכה לדבר עם ההורים שלך על זה. הם אולי יתנו לך פרספקטיבה שהחברות שלך, עם כל הכבוד להן, לא יוכלו לתת לך.

נונה17

New member
סליחה, תתעלם מזה.

חשבתי שזו הודעה אחרת. אם תגיד לי איזו שטות הקרצתי, אני אגיד לך מאיפה. אצלי כל השטויות מסודרות ומקוטלגות יפה.

aaronc76

New member
יש לך הרבה שטויות אבל התכוונתי לזו

ואני מצטט: "...העובדה שזה פורום למבוגרים בלבד‬ ..."

נונה17

New member
תגלגל למעלה, עוד למעלה, עוד למעלה...

מתחת לכפתור "הוסף הודעה חדשה"... עכשיו תקרא מה כתוב שם. ואחרי שתקרא מה כתוב שם, בבקשה אל תגיב לי יותר אם כל מה שיש לך להגיד לי שזה שאני כותבת שטויות, אוקיי?

aaronc76

New member
סליחה

טעיתי. אני רגיל שיש כזה בכניסה לפורום למבוגרים בלבד >>> קבלי את התנצלותי הכנה.

נונה17

New member
התנצלות מתקבלת, אבל

קח בחשבון שרוב האנשים לא אוהבים שאומרים להם שהם כותבים שטויות.

aaronc76

New member
בעייתי משהו...

א. את שואלת שאלה. לשאלות בדרך כלל עונים. אך את מבקשת שלא אענה... ב. אני לא ממש מסתכל על שמות היוזרים לפני שאני עונה. אני עונה להודעה ולא ממש אכפת לי על ידי מי הי נכתבה. ג. הזיכרון שלי חלש עד חלש מאוד. ד. אשתדל. ה. בוקר טוב!

למעלה