תגובה אחרונה ע"י המלך סלומון

 1. ה

  ספדנו לאתרוג מוקדם מדי!

  ספדנו לאתרוג מוקדם מדי! בימים האחרונים הוא גדל והופך לסגול. אין סיכוי שיספיק לסוכות נכון? לוקח להם המון זמן
 2. ה

  קצת תמונות ושאלה בסופן

  קצת תמונות ושאלה בסופן שלום לכולם, זהו, אחרי שנה של לימודים קצת חופש בבית, בדיקות בגינה וכולי. ראשית, פריחה ואולי גם פרי ראשון באתרוג (זוהי לו שנתו השלישית).
 3. ה

  בעיניין מצה שמורה

  בעיניין מצה שמורה נוהגים בקריאת הלל , כך לפחות הבנתי. היכן הוא מצוי בכתובים? על שום קוראים אותו? תודה רבה לעונים וחג שמח
 4. ה

  שמחת תורה

  שמחת תורה שלום! מהם סידרי התפילות בחג? האם בערב יום שני גם ישנן תפילות מיוחדות או שמתפללים רגיל? באיזו שעה מתחילות תפילות הבוקר? מה הן כוללות? רב תודות לכל העונים.
 5. ה

  כבר אפשר לשתול פקעות ובצלים?

  כבר אפשר לשתול פקעות ובצלים? חלקם כבר נובטים בשקיות שלהן (חצבים, קלה, רקפות...כלניות ונוריות...) אפשר לשתול למרות החום...?
 6. ה

  שלום לכם שוב.

  שלום לכם שוב. הפורום הזה הוא ממש רעיון נהדר, יבורכו אלה העוסקים במלאכה. שאלה לי. ידידי פנה אלי בשאלה, מדוע למעשה נאסר עלינו גדי בחלב אימו? החילותי מסביר לו על חוסר המוסריות המובהק שצועק עצם הביטוי, הרי בעצם המשפט מבין כל אדם הגיוני כי בישול בן בחלב אימו- נורא ואיום. אפעס, הוא טוען שהסברי לא...
 7. ה

  בגדי הנפטר

  בגדי הנפטר האם יש איסור על לבישת בגדי הנפטר בתום השנה?
 8. ה

  תפילת שמונה עשרה

  תפילת שמונה עשרה סילחו לי על בורותי, אך על שום מה היא קרויה כך?
 9. ה

  קצת גינה של סוף הקיץ

  קצת גינה של סוף הקיץ רגע לפני שהחורף מגיע ועושה שמות בפריחה היפה של הריחן...לפחות בינתיים יש מה להביא לבית כנסת ביום שישי.
 10. ה

  השקיית הדרים

  השקיית הדרים באיזו תדירות יש לפתוח טפטפות (8 ליטר בשעה) המשקות עצי הדר ותיקים (20 שנה ויותר, נוף רחב), במישור החוף, כאשר האדמה (שלא כמו אצלי... ) כבדה.
 11. ה

  ברודיאה

  ברודיאה לפני שמתחילה עונת הפקעות- מהי הברודיאה? נמוכה/גבוהה? האם תפרח היטב גם בחצי צל? והאם ניתן לשתלה במדשאה בהנחה שתשרוד את הקיץ עם השקיה? תודה רבה
 12. ה

  עץ שיזף

  עץ שיזף מה בינו לבין עץ "דומים" ? מה ההבדל? האם פירותיו אכילים? מצאתי גינה ישנה ונטושה בה גדל עץ כזה וגם שיח אברהם, האם ניתן לייחר אותם?
 13. ה

  ערבה מחודדת

  ערבה מחודדת יש מצב לגדלה באדמת הגינה או בעציץ כשיח? האם היא נשירה בחורף? שמש מלאה/חצי צל?
 14. ה

  ועוד ...כמעט פורח

  ועוד ...כמעט פורח
 15. ה

  טוב, מזמן לא הוספתי משהו,

  טוב, מזמן לא הוספתי משהו, למרות שאני עוקב צמוד אחר ההתפתחויות המסעירות כאן בפורום, אז הנה, קצת דברים חדשים. אם יש למישהו הערות/הארות לשיפור אשמח לקבל.
למעלה