שאלה

מצב
הנושא נעול.
שאלה

שאלה
הבן שלי נבחן במבחן מחוננים של ב והתקבל לתוכנית המצטיינים.
מתיאור מה שהיה לדעתי הוא יכל גם להתקבל למחוננים עם התנהלות שונה מצידו.
לו ולי לא אכפת כל כך העניין אבל השאלה שלי מכוונת להמשך הדרך.
כרגע הוא מאוד מתעניין במתמטיקה וקורא ספרים ברמה מאוד גבוהה
הוא משתעמם בכיתה אך לא נורא לו.
האם כשיתקרב לחטיבה והוא ירצה לנסות להיכנס לכיתה מותאמת הוא יוכל לעשות את המבחן או שרק פתוח למי שאובחן כמחונן ביסודי?
תודה מראש.

דיברגנט

New member
הבחינה בכיתה ו' היא ב"ת בעבר

שאלה
האם כשיתקרב לחטיבה והוא ירצה לנסות להיכנס לכיתה מותאמת הוא יוכל לעשות את המבחן או שרק פתוח למי שאובחן כמחונן ביסודי?
תודה מראש.
הבחינה בכיתה ו' היא ב"ת בעבר
בנוסף, בשביל כיתה מותאמת למתמטיקה (לדוגמה, תכנית מופ"ת), צריך לעבור מבחן פנימי של החטיבה וכלל לא מעניין, אם עברת קרני או לא.

יורה נחושתן

Member
מנהל
תשובה לשאלה-מצטיינים

שאלה
תודה מראש.
תשובה לשאלה-מצטיינים
ראשית, זה שהבן שלך מתעניין מאוד במתמטיקה ובעיקר, קורא ספרים ברמה גבוהה, זה נפלא. בעיקר קריאת הספרים מפני שזו רעה חולה היום בקרב הדור הצעיר, לא קוראים בכלל או מספיק שזה כמובן משפיע על כל תחומי הידע למיניהם. ואם מדברים במתמטיקה, הרי שחוסר קריאה משפיע על רמת האוריינות המתמטית ובשלב מסויים במתמטיקה זה מהווה מחסום משמעותי. לגבי המשך הדרך. אם הוא רוצה להתקבל לכיתת מחוננים בחט"ב הוא יהיה חייב לעבור את מבחן קרני (שאין לו שום קשר למבחן סאלד שהוא עבר) וישנם בתי ספר שכדי להתקבל כמועמד, התלמיד חייב לעבור את מבחן קרני - יאס"א בירושלים למשל.
כדי להתקבל לכיתת מופ"ת על התלמיד ללמוד במכינה מטעם ואז לגשת למבחן שלהם (ללא קשר למבחני סאלד וקרני) אותו הדבר לכיתות אקדמיות, מכינה (בדרך כלל אלו כיתות ברמה הגבוהה ביותר) ולאחריה, מבחן קשה מאוד שחלק גדול מהמועמדים לא עוברים אותו. אגב, אם הוא ביום שליפה למצטיינים במרכז מחוננים אז בדרך כלל החוגים שמצטיינים לומדים הם אותם החוגים שהמחוננים מקבלים, ההבדלים מאוד מינוריים ובעיקר קשורים לסטטוס החברתי ושעות הלמידה. בהצלחה

מצב
הנושא נעול.
למעלה