שירשור הוכחות האבולוצייה הגדול

SilentMike

New member
תודה רבה.

אבל העובדה היא שאני חובבן. מדעי החיים זה לא התחום שלי. טוב, אני אחפש משהו קצר בתור סיפתח.

תודה רבה.......

קראתי את התירגום שלך, לא אמר לי הרבה המאמר הזה אבל בכל מקרה תודה רבה.... דרך אגב העצם הימנית בציור התחתון נראיית ממש כמו עצם הזי.....
משתמש בצלילים

pembencipolisi

New member
מוצא הצפורים מהדינוסאורים, יש כבר

כמה שלבים ידועים , 9 לפי האינטרנט, ולפחות 6 טפוסי דינוסאורים מנוצים , רובם מסין ואחד מארגנטינה, וכמובן הארכיאופטריקס מגרמניה.

כמו שאומרים, מי היה מאמין......

שציפור שיר קטנה כמו כנרית, או ציפורים קטנות כמו פשוש או נחליאלי, נוצרו מדינוזאורים ענקיים שגודלם כגודלו של בניין מגורים...... באותו אופן קשה להאמין שבני אדם היתפתחו מחיידקים ובקטריות..... משתמש בצלילים

Caligola

New member
הארכיאופטריקס המפורסם היה בגודל של

לא יותר מתרנגולת. נמצאו כשמונה מאובנים של המין ארכיאופטריקס, כאשר כולם תוארכו בתארוך נפרד כבני 150 מיליון שנה. הארכיאופטריקס חי בתקופת הדינוזארים, הוא היה מיוחד מאחר והוא הפגין מורפולוגיה גם של זוחל וגם של ציפור, היו לו שיניים חדות, עצמות כבדות, כנפיים, נוצות, ואצבעות המסתיימות בציפורנים חדות. יש מחלוקת באשר לשאלה האם הוא יכל לעוף או היה צמוד לקרקע, אבל על דבר אחד אין מחלוקת - הארכיאופטריקס היה שלב ביניים בין דינוזאור לבין ציפור. אומנם הארכיאופטריקס נחשב כיום לדרך ללא מוצא במובן הזה שהוא לא היה אבי הציפורים המודרניים, אך הוא מפגין מורפלוגיה גם של זוחל וגם של ציפור, דבר שהופך אותו לשלב ביניים אבולוציוני. הארכיאופטריקס לא היה בעל ממדים ענקיים כמו טירנוזאורוס רקס, אלא בעל ממדי תרנגולת.

לא הבנתי אותך

נראה שאתה אומר שני דברים הפוכים, מצד אחד אתה אומר שהארכיאופטריקס הוא כן שלב הביניים בין דינוזאור לציפור של היום, ומצד שני אתה אומר שהוא נחשב ל"דרך ללא מוצא" ושהוא אינו אבי הציפורים המודרניות.... אז לא הבנתי הוא כן או לא האב הקדמון של ציפורים בנות ימינו? ואם לא הוא אז מי כן? משתמש בצלילים

Caligola

New member
הארכיאופטריקס הוא שלב ביניים בין

דינוזאור לציפור, אך הוא לא אבי הציפורים המודרניים בני-זמננו. לקבוע בוודאות מוחלטת מי היה אבי-הציפורים המודרנים זאת היא משימה קשה, ומלבד אריכאופטריקס נמצאו מאובנים נוספים המפגינים מורפולוגיה גם של זוחל וגם של ציפור. אינני יודע אם נקבע מי הוא אבי הציפורים המודרניים בני-זמננו, אין ברשותי אינפורמציה אם ישנם מספר מועמדים ואין הכרעה בינהם או שיש הכרעה, כל שידוע לי, הוא שלפי ניתוח מורפולוגי נמצא שהארכיאופטריקס איננו אבי הציפורים המודרניים.

SilentMike

New member
אבות קדומים.

יש בעיה באשר למציאת מינים שהם אבות קדומים של מינים אחרים. בעצם שתי בעיות: 1. צריך לפעמים די הרבה מזל כדי למצוא דווקא את הדינוזאור הנכון שהוא הוא (כלומר המין הביולוגי אליו הוא שייך) הביא לעולם את הציפורים. 2. גם אם מצאת אותו, לך תוכיח מעל לכל ספק שהוא המין הנכון. ולכן אנחנו לא תמיד מוצאים את המין המדוייק שממנו התפתחה הקבוצה שאנחנו חוקרים. לפעמים אנחנו מוצאים בן-דוד קרוב שלו, בן תקופתו פחות או יותר, ששושלתו דווקא נכחדה. אבל המין הזה עדיין מועיל לנו משום שהוא מאוד קרוב למין האמיתי שממנו התפתחה הקבוצה, ובהחלט רואים בו את הסימנים ואת האיברים החדשים שאנו מחפשים. מה שמיוחד אצל קבוצת הדינוזאורים הנ"ל הוא שהיו להם נוצות, ואם מצאנו בינתיים רק את הדודן ארכיאופטריקס ועוד כמה דודים, זה עדיין בעל ערך, משום שתכונות של האב הקדמון נמצאות גם בהם, והעיקר הוא שמצאנו דינוזאורים מנוצים, שהם עדות לקשר בין הדינוזאורים לזוחלים. באופן כללי ככל שהולכים אחורה בזמן רשומת המאובנים נהיית דלילה, והמרווחים בה נהיים גדולים. יכול להיות שהאב הקדמון האמיתי חי באיזור גיאוגרפי מאוד מוגבל, וששכבות המשקע שנוצרו בו באותה תקופה נשחקו, וכל המאובנים שאלה הכילו אבדו לנצח. חורים תמיד יהיו, אבל דודן שלישי שמראה עירוב בין תכונות של עוף וזוחל הוא גם כן בעל ערך.

ותוכל אולי לתרגם חלקים משם?

אם יבוא לך לסכם לפחות בקצרה את עיקר הדברים שרשומים שם זה יהיה נחמד מאד וגם יוסיף מאד לשירשור הנוכחי. אם כן, תודה מראש
משתמש בצלילים

SilentMike

New member
תכננתי לעשות כן.

האורך אומנם קצת מייאש, אבל זה מחולק לחלקים לא מאוד ארוכים. אני צריך למצוא משהו מעניין. האמת שאת הרוב המוחלט שם לא קראתי עדיין. איזה סוג של דברים אתה חושב שהכי כדאי לתרגם?

תודה רבה רבה! ../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

בכנות, אני ממש מעריך את ההשקעה שלך (גם כאן וגם בהייד פארק) באמת מגיע לך כל הכבוד! (ואל תישכח שהשירשור הנ"ל ניכנס גם לטאליינס
), קשה לי להגיד לך אלו חלקים אני מעוניין לראות מתורגמים, אני סומך על האינטואיצייה שלך, תרגם כל דבר שנראה לך מעניין ואשר נותן תמיכה חזקה לתורת האבולוצייה, ואתה גם לא חייב לתרגם ממש מילה במילה, מספיק אם תסכם את הרעיון באופן כללי, קרא פעם אחת כל הפרק, או פיסקה, ואז רשום אותה בעברית במילים שלך, זה ממש לא חייב להיות תירגום אחד לאחד של כל מילה ומילה שם.... אז תודה! ואני עובר וקורא הכל הכל
(באופן עקרוני אני חושב שגם מבחינת זכויות יוצרים עדיף לא לתרגם את החומר שם מילה במילה, אלא פשוט מאד לסכם אותו במילים שלך וזהו, הכי טוב) משתמש בצלילים

אולי נעשה דבר כזה.... ../images/Emo91.gif

אם בא לך, אולי בתור התחלה תתרגם רק את תוכן העניינים ואת ראשי הפרקים שם, ואז נחשוב יחד אילו פרקים כדאי לתרגם, אבל ממש איך שבא לך ואיך שנוח לך, אל תרגיש מחוייב, אתה עושה עבודה ניפלאה עבור כולנו ואני אישית מאד מעריך את זה. משתמש בצלילים

SilentMike

New member
אני אחשוב על זה.

תראה מבחינתי זה עניין כזה. אין את זה בעברית ואין לאף אחד את הזכות על העברית, כך שאני לא גוזל כסף מאף אחד. חוץ מזה זהו מאמר מדעי והוא נועד שיצטטו ממנו (כתוב כך במפורש). מבחינתי אני נותן שרות ומשרת את מטרת האתר TalkOrigins.org, ואם יש להם בעיה שיפנו לתפוז ותוך שתי שניות הם הרי יסירו את ההודעות (לא משנה. הן מאוכסנות אצלי). בקשר לתרגומים נוספים. אני אחשוב על זה בפעם הבאה שיהיה לי כוח (היום היה לי שיעור די קשה והמוח שלי פחות או יותר עיסה).

SilentMike

New member
סעיף 2.4. ראיות מהאמבריולוגיה.

אוף איתכם תפוז נבלות זבל. שלוש שעות עבודה וזה לא עולה?!? טפו!

למעלה