שירשור הוכחות האבולוצייה הגדול

Caligola

New member
אני רואה הצגה של קישורים בפורום

כדבר חיוני, למען גולשים שרוצים לקרוא בנושא ולדלות אינפורמציה. אם יש לך בעיה לקרוא טקסטים באנגלית, יקראו אותם שאר הגולשים.

חבל רק

שהרבה פעמים מתן קישורים באנגלית נעשה על חשבון הסברים בעברית, אני יודע שהרבה יותר קל ליזרוק קישורים למאמרים מפוצצים באנגלית במקום להתאמץ קצת ולהסביר את אותם דברים בעברית במילים שלך. שוב, בשביל ליקרוא מאמרים באנגלית אין לי שום צורך בפורום הזה. משתמש בצלילים

Caligola

New member
את כל העדויות שהיו לי לרשום, רשמתי

בהודעה .הזאת, ואני חושב שהיא ממצה וסוקרת את כל העדויות הקיימות, ובין כה וכה אין לי להוסיף על הנרשם שם. אני צירפתי קישור לידיעה על מקורו של הכלב הדינגו, ואת הידיעה הזאת לא הייתי מתרגם לעברית, מי שרוצה יעבור, מי שלא יוותר, וכיצד בדיוק הידיעה על מקורו של הדינגו אם הייתה בעברית הייתה עוזרת לך? הפורום הוא פורום פומבי, וזה שאתה לא קורא אנגלית בצורה טובה, זה לא אומר שאחרים לא יוכלו לקרוא, להתרשם, ולהבין.

אני יגיד את זה בפעם האחרונה

בשביל לקרוא חומר על הנושא באנגלית אין לי שום צורך בפורום הזה, כל אחד יכול להיכנס לגוגל ליכתוב Evolution ולקבל מיד ים של חומר על הנושא, אני חושב שיש סיבה לכך שפתחו פורום בעברית על נושא האבולוצייה, מעניין מה היית אומר אם אנשים היו נותנים כאן קישורים למאמרים בצרפתית או באיטלקית על אבולוצייה.... אבל עזוב אני לא מתכוון להתווכח איתך אפילו תעשה מה שבא לך. משתמש בצלילים

לא מספיק, לפתח לפתח...... ../images/Emo92.gif

אני בטוח שמה שכתבתם כאן זה רק קצה המזלג של הנושא, פרטו כמה שיותר עדויות אשר מחזקות את תורת האבולוצייה, לא להיתקמצן במילים ובהסברים מפורטים, הפנייה לתמונות, מאמרים בעברית וכיוצא בזה, אני מקווה שנוכל למצות כאן את הנושא הזה עד הסוף, פָתחו את הנושא.... תודה
משתמש בצלילים

כמה דברים שזכורים לי

יש אנשים שמסוגלים להזיז את אוזניהם, אין בכך שום תועלת עבור בני אדם, אבל הדבר מהווה עדות לכך שאבותינו הקדמונים יכלו להזיז את אוזניהם, וזו תכונה שכידוע עוזרת מאד לבעלי החיים בטבע, לטורפים על מנת לגלות את טרפן ואת כיוונו המדוייק (לדוגמה עופר קטן שמיסתתר בעשב) והניטרפים שצריכים לזהות בלילה בחושך מאיזה כיוון מיתגנבת לכיוונם הסכנה.... פיטמות אצל גברים, מדוע שאלוהים יברא את הגברים על פיטמות? תורת האבולוצייה מסבירה זאת יפה בכך שהפיטמות נוצרות בגוף העובר עוד לפני שנקבע מינו. עוברים של יונקים בני מספר שבועות, של בני אדם, דולפינים, קופים וכו' נראים זהים שתי טיפות מים האחד לשני, ורק בהמשך ההיתפתחות מתחיל להיווצר שוני חיצוני בינהם. הקיבה של הפיל פועלת בצורה מאד לא יעילה והאוכל שניכנס לפה של הפיל יוצא כמעט ללא שינויי בצידו האחורי, אני לא חושב שבריאתנים יכולים להסביר מדוע אלוהים יצר בעל חיים עם קיבה כל כך חסרת יעילות. דמיון מדהים ביננו לבין השימפנזים, זהות כמעט מוחלטת מבחינה גנטית, אותו מבנה גוף, אותו מבנה שלד, אותם איברים בדיוק, אותם איבקים בחלל הבטן שגם מסודרים באותו אופן בדיוק... מדוע שאלוהים יברא בעל חיים שכל כך דומה לנו? האם זו איזו בדיחה על חשבוננו בני האדם? לעיתים נולדים תינוקות עם זנב, הדבר מראה כי ההבדל בין זנב או לא זנב הוא שינויי קטן באחד הגנים, כמו כן לכולנו עצם זנב חסרת שימוש... מדוע לבני אדם יש שיער דליל על הגוף? אין לו שום שימוש, הוא מהווה שריד אבולוציוני לתקופה בה אבותינו הדומים לשימפנזים היו מכוסים בפרווה צפופה. העין - אנו רואים בעליי חיים רבים בעיקר רכיכות ימיות אשר להן עיניים בשלבי היתפתחות שונים, החל מיכולת קלושה להבחין בין אור לחושך (צדפות מסויימות) ועד לעין גדולה ומפותחת כמו אצל התמנון. אנחנו יודעים הרי שהכלבים של ימיינו היתפתחו מזאבים מבוייתים, האם קיים דמיון חיצוני כלשהו בין כלב פודל קטן או פינצ'ר פיצפון לזאב? קשה מאד לראות דמיון כזה, אך למרות זאת אנו יודעים שמקורם בזאבים, מדוע אם כך קשה לאנשים להאמין שהשימפנזים שדומים לנו הרבה יותר מאשר פינצ'ר דומה לזאב, הם קרובים אבולוציוניים שלנו? שמעתי שמצאו שלדים או מאובנים של ליוויתן עם שרידיי רגליים.... אפשר לראות תמונות? כיצד ניתן ליקבוע שבאמת מדובר ברגליים ולא בעצמות סנפיר רגילות? אני אשתדל להיזכר בדברים נוספים....
משתמש בצלילים

Caligola

New member
מאובנים של לוויתנים.

לפי Talkorigins, נמצאו הרשימה הבאה של מאובני לוויתנים:
Eoconodon or similar triisodontine arctocyonids Microclaenodon (mid-Paleocene) Dissacus (mid-Paleocene) Hapalodectes Pakicetus Ambulocetus natans Rodhocetus Basilosaurus isis, Protocetes, Indocetus ramani Prozeuglodon Eocetus, & similar "archeocete whales" Dorudon intermedius​
מתוך כל הרשימה הזאת הצלחתי לאתר [1] תמונות של המאובנים Pakicetus, Ambulocetus. מאחר ואתה לא מעונין בקישורים לאתרים באנגלית אני לא אצרף עבורך קישור, אם תהיה מעונין בכל זאת תצטרך לעבור על הרשימה ש-talkorigins מספקים, ובאמצעות השמות והתיאור המורפולוגי של המינים המתוארים שם לנסות ולאתר את שאר התמונות של המאובנים. (התמונות שסיפקתי כרגע זה מה שהצלחתי לאתר)

Caligola

New member
עוד על אבולוצית לוויתנים.

אם תלחץ כאן על הקישור, תוכל לראות את ההתפתחות ההדרגתית של עצם האוזן בין שלבי הביניים של מאובני הלוויתנים שנמצאו. בתמונה, שצירפתי להודעה הזאת, אתה יכול לראות אילוסטרציה של אבולוצית הלוויתנים, וגם כאן. .וכאן מצאתי סרטון באורך 7 דקות, של רשת PBS על האבולוציה של לוויתנים, הסרטון דורש תוכנת Quicktime מותקנת, לוקח לו מספר דקות עד שהוא נטען, הסרטון באנגלית, וללא כתוביות בעברית.

Caligola

New member
עוד תמונות של מאובני לוויתנים

Dorudon, שים לב שבתמונה של דורדון, יש גפים אחרויות זעירות, הכוללות בוהנות. (מקור) ועוד תמונה נוספת של ambulocetus.. כרגע המאובנים היחידים שאת תמונותיהם עוד לא הצגתי הם Rodhocetus, ו-Basilosaurus, בהמשך אם יתמזל מזלי ב-Google אציג כאן את תמונותיהם.

תודה רבה

רק לך תוכיח כגשיו שעצמות הגפיים שם הן עצמות גפיים ולא עצמות של סנפירים רגילים.... משתמש בצלילים

Caligola

New member
תשובה

יש הבדל אנטומי בין עצם של רגל לבין עצם של סנפיר, עצם של סנפיר היא רחבה וקצרה יותר, וה-"אצבעות" של הסנפיר הם ארוכות יותר ושונות מבחינה אנטומית. (השוואה בין עצם הסנפיר של דולפין לבין יד אדם) כאשר מוצאים מאובן, בין אם זה של יונק ימי, או של יונק יבשתי על ידי בחינה של האנטומיה שלו, אפשר להגיע למסקנה אם מדובר בעצם סנפיר או עצם של רגל, ובמקרה הזה - לא מדובר בסנפיר אלא ברגל לא פונקציונאלית.

Caligola

New member
ועוד תמונות...

את Rodhocetus לא הצלחתי לאתר אם וכאשר יהיה לי זמן אני אנסה את מזלי, בכל מקרה המאובן Rodhocetus מכיל רק גולגולת. בסרט של PBS מראים את Basilosaurus, ו-Basilosaurus היה לוויתן בעל אגן ירכים, בעל רגלים קטנות ולא מתפקדות + פיקת ברך + בוהנות. תמונה מלאה שלו לא הצלחתי להשיג, אבל בכל זאת הנה מה שמצאתי - [1] תצלום חלקי [2] הגולגולת של בסילאסורוס [3] הרגל של בסילאסורוס

תודה Caligola ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif

מאמרים מאד מעניינים! מעניין, חיפשתי כל כך הרבה חומר בעברית על הנושא ובמאמרים האלו עדיין לא ניתקלתי משום מה
ממש תודה!
, כמו כן אשמח אם יועלו לכאן גם תמונות, דיאגרמות, ודוגמאות מוחשיות לתורת האבולוצייה, הנה אחת מתוך אתר הידען. משתמש בצלילים

מכיר, תודה תודה ../images/Emo13.gif

והשירשור שלך בהייד-פארק ממש מרתק, יקח לי זמן לעבור על כולו אבל זה תענוג
משתמש בצלילים

SilentMike

New member
אולי זה. זה בעברית.

כמובן שזה לא ממש מאמר מקצועי. האם תסתפק בהגיגיו המשונים של חובבן? אגב, אם צ'ארלס יאות לספק מקום בולט, אני עשוי לנסות את כוחי בתרגום (לא הייתי רוצה שעבודה קשה תרד לטמיון בארכיון הפורום).

תודה רבה! ../images/Emo45.gif

אני לא חושב שאתה חובבן, אני קורא רבות מהודעותיך בהייד פארק ואני לומד ממך המון על הנושא, תודה רבה על הקישור! אני עובר עליו. משתמש בצלילים

למעלה