שאלות על כביסה...

ענת ABA

New member
שאלות על כביסה... ../images/Emo171.gif

השבוע התלכלכה לי חולצת רכיבה לבנה (ומהממת!) בגריז (אוף!!!) - נתקלתן בזה פעם? איך אתן נוהגות לנקות כאלה כתמים? בדר"כ את בגדי הרכיבה שלי (כולל החזיות של מובינג קומפורט) אני מכבסת ידנית, משרה בקצת נוזל של קליה במים פושרים-חמימים, משתדלת להוציא אחרי חצי שעה-שעה, תולה לייבוש וזהו. איך אתן נוהגות לכבס את הבגדים ומה עושים נגד כתמים סוררים??
עזרה.... לא בא לי שיישאר שם כתם...

סינטבון לכל נכון....

מוריד יופי כתמים של אופניים. משפשפים ושמים במכונת הכביסה. מכבסה את כל בגדי הספורט במכונה ותולה על מתקן בתוך הבית (כדי שלא יתייבשו בשמש ישירה). משתמשת גם במרכך. שמעתי שזה לא בריא לבגדים מנדפי זיעה אבל עד היום לא קרה להם כלום מזה. בהצלחה עם הכתם. יש כתמים שרק מספריים יעזרו להם... (או המון כביסות כמו החולצה שנפלתי איתה על כביש חלק בגשם ראשון. רוב הכתם ירד עם הרבה כביסות)

מור שלז

New member
למרבה הצער נתקלתי בזה

חולצה לבנה, חדשה, כתמי שמן שחורים מגעילים - יאק במקרה שלי, כביסה במכונה, עם קליה (אני פשוט משתמשת בטבליות שלהם), ייבוש בתליה. אני לא משתמשת במרכך, ולא במייבש. לכתמי השמן השחורים לקח כמה כביסות כאלו, אבל היום לשמחתי אין זכר.

ofec bar

New member
לא טוב מרכך לבגדים מנדפים?

הצילו!!! אז עם איזה חומר ניקוי משתמשים כדי לנסות להטביע את הסירחון בריח טוב?

כביסת בגדי ספורט

מרכך לא טוב, כי הוא מצפה את סיבי הבד בחומר ובכל מונע את אפקט הנידוף של בגדי הספורט. להפי יש חומר כביסה לבגדי ספורט שמעביר ריח של זיעה. בקבוק לא גדול, בצבע כחול. עושה את העבודה מעולה, לא נשאר ריח של זיעה. לשאלה אם זה מחליף את ריח הזיעה בריח טוב- עניין של טעם, אבל הבגדים בהחלט מריחים מסבון ולא מזיעה...

ofec bar

New member
תודה!

אני אאמץ אם כי אני מתקשה להאמין שאני אעשה כביסה נפרדת רק לבגדי ספורט (כי הבגדים הרגילים לא מצליחים למלא מכונה...)

ענת ABA

New member
רק קליה על כתמי שמן?

מישהו אמר לי שהוא שם עם קיסם אוזניים אקונומיקה נקודתית על הכתם... מישהי ניסתה פעם? אני יודעת שאם שמים אקונומיקה על חולצה לבנה זה נהיה צהוב, אבל הוא אמר ששמים רק נקודתי

עמה :)

יש כתמים סוררים שהצלחתי להוציא עם שפשוף בעזרת משחת הקסמים, עמה... לא תמיד עובד, אבל שווה לנסות. את הנקיון הראשוני זה עושה.

משתמשים באמה גם לאיזוטוני בטעם לימון../images/Emo6.gif

לפחות לפי הטעם
בקיבוץ היינו מקבלים אמה והייתי נשלחת לכלבו הקיבוצי עם צנצנת למלא. טראומת ילדות...

../images/Emo46.gif את טועה ומטעה! ../images/Emo66.gif

משתמשים בריצפז לאיזוטוני בטעם לימון (ע"ע איזוסטאר).

../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif ../images/Emo6.gifיש גיוון בטעמי הלימון...

אולי איזוסטאר הוא בטעם ריצפז אבל הגו הוא כולו בטעם אמה....

בהחלט. ../images/Emo9.gif

גו לימון הוא בהחלט הגו הכי דוחה שיצא לי ליטול. ועכשיו שאת אומרת את זה, זה בהחלט סוג של אמה. גם הלימון של פאוורג'ל די דוחה וצורב בבליעה, ומאזכר את האקונומיקה הלימונית של CIF. אין ספק שעולם המושגים שלי עשיר מאוד בחומרי ניקוי.

omaopa

New member
אה, סליחה

גו לימון הוא אבקת האיזוטון הנבחר עלי. אמנם איזוטון שמור אצלי לארוכות מ-20 ק"מ ומעלה ולאימוני אינטרוואלים תובעניים אבל כשמחכה לי האיזוטון, אני שותה אותו בשקיקה..... גו לימון הוא היחיד בעיניי שאין לו טעם של תרכיז פטל ששכחו לשים בו גם מים

"כל אשה בוחרת אמה, כל אשה יודעת למה"../images/Emo6.gif

מצטערת, לא יכולתי להתאפק

חגה22

New member
../images/Emo6.gif הרסת אותי../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

אבל למה להתאמץ עם אמה וריצפאז כשיש חול של רם (ככה נדמה לי שקראו לזה?) שכבר מגיע בצורה של אבקה ?

גרייט מיינדס וגו'

גמני חשבתי על רם, אבל אז ניסיתי להיזכר אם היה לו ריח לימוני או משהו מבחיל ואקונומיקתי. ואז אמרתי לעצמי, חלאס וחזרתי לעבודה.

omaopa

New member
../images/Emo6.gif תמיד אמרתי שאילו היו משלמים לי

על היותי עקרת בית טובה, הייתי מזמן מיליונרית

אני דיברתי על הג'ל, רונה

ובאשר לאיזוטוני, אני עברתי לאיזוטוני של פאוורבאר, שהלימון שלו דווקא נסבל.

למעלה