אז איך אתן מחזירות את המוטיבציה

מור שלז

New member
אז איך אתן מחזירות את המוטיבציה../images/Emo35.gif

בהמשך לשאלה שלי אל אגשית, פותחת שרשור כללי... כן, אנחנו אוהבות ספורט, נהנות מהאימונים, ועדיין יש את התקופות האלו שזה לא הולך שהמוטיבציה נעלמת שפתאום קשה לקום בבוקר פתאום לא בא לצאת לאימון פתאום זה פשוט לא זה. לפעמים זה חד פעמי, ולפעמים יום רודף יום והופך לתקופה. תקופה מבאסת שכזו. אז מה אתן עושות? איך אתן מחזירות את המוטיבציה?

שמות לב ש... ההרשמה לישראמן 2012 נפתחה!

טוב, לא אומרת שנרשמת אבל... פתאום ראיתי את ההודעה על פתיחת ההרשמה ו.... ובקטנה- המחיר מוזל עד סוף מרץ (נדמה לי). מצד שני... גם לעשות אולימפי פעם ראשונה (כנראה בצמח) גם עושה לי שמח. בינתיים כואב לי פה וכואב לי שם.. קרחצן של זקנות אז כל הרשום כאן הוא רק בתאוריה. לא לקחת אותי ברצינות כרגע.

איזה טיימינג....

לא יודעת אם זה מקרי או שהחורף תורם לזה אצל כולנו אבל אני כבר יומיים בדיונים עם עצמי בנושא... אחרי שבכיתי באמצע הריצה הבוקר הבנתי שאני צריכה לקבוע שיחת מוטיבציה עם המאמן....נראה מה יתפתח משם כרגע עובדת על אוטומט, יש אימונים בלוז אז קמה ועושה לא חושבת יותר מדי, ברור לי שזה פתרון זמני וגם ברור לי שהבעיה זמנית אבל בהחלט הייתי רוצה לקום יותר בכיף ולהנות יותר מהאימונים...

מרב.

New member
זורקים את השעון.

זורקים כל אלמנט של מדידה או מספר. לא קצב, לא מרחק. לא שעון. רצים כמה שבא, איפה שבא ומתי שמתחשק. ריצות נשמה. שטח- אם זה מה שעושה טוב. לבד או ביחד, מה שעושה טוב. עם נעליים או יחפים על החוף- מה שעושה טוב. בשבילי זה אומר גם מוזיקה, מוזיקה, מוזיקה. מעוררת השראה וחיוך. רצים לאט, רצים ככה שנעים ואפשר לחייך. מתישהו החיוך יגיע, רק צריך לדאוג לו למקום. רצים בשביל עצמך. לא בשביל תוצאה, לא בשביל מאמן, לא בשביל תחרות. מגלים מתחת להמון שכבות את המקום הזה של ההנאה הפשוטה, הנאיבית, המפתיעה. נהנים מסמים בחינם. מרוח מתנה. משמש מלטפת. מזריחה מרגשת. מריצה על הים וביער ועל דשא ואפילו בפארק. מאחת שהיתה שם, יצאה מזה, אבל ממשיכה להשאיר את השעון בבית כל אימת שלא חייבת.

מור שלז

New member
../images/Emo45.gifכתבת יפה כל כך, מרגש כל כך

הכי התחברתי למשפט הזה: רצים בשביל עצמך. לא בשביל תוצאה, לא בשביל מאמן, לא בשביל תחרות. מגלים מתחת להמון שכבות את המקום הזה של ההנאה הפשוטה, הנאיבית, המפתיעה. נהנים מסמים בחינם. מרוח מתנה. משמש מלטפת. מזריחה מרגשת. מריצה על הים וביער ועל דשא ואפילו בפארק. מקסים ומרגש

vivikoob

New member
אני מנסה להסתכל מעבר לתקופה

אני עושה את זה לא רק בקשר לספורט. יש לי אמונה שבחיים בכלל יש עליות ומורדות , פעם אנחנו למעלה ופעם למטה. לא תמיד אלו מעברים חדים - לפעמים כמעט בלתי מורגשים, לפעמים תכופים ולפעמים לא. כשהכל הולך טוב , אני זוכרת ( אולי לפעמים מודאגת ) שזה לא תמיד כך ושיש תקופות קשות. וכשיש תקופות קשות - אני מזכירה לעצמי שתבוא תקופה טובה יותר - שחייבת לבוא - כי ככה זה. להגיד שזה ב -% 100 עובד - לא תמיד , לפעמים גם אני מפקששת וכאן נכנסים לעניין הראל והחברים. מנסה לדבר על זה , לשתף ,( לחפור ...) ולא להתבצר בעצמי. ביחד , תמיד יותר קל לפתור עניניים.

ofec bar

New member
כתבת מה שאני מרגישה

גם בנוגע לעליות ולמורדות וגם (בעיקר) בנוגע לזה שכשהכל טוב, אז אני הכי מפחדת. ובוגע לשיתוף - טוב נו אולי אני אכתוב בקצרים...

תודה!!!!!

אחרי שבוע כל כך מזויע בעבודה (לא הצילום העבודה המפרנסת
)שכבר דיברתי עם המנהלת שלי על איך אני עוזבת... באת עם הפוסט הזה ועשית לי ממש טוב לא מספיק שמסתבר כי אפילו למור שלזינגר יש עליות וירידות (חשבתי שרק לבטטות כמוני יש חוסר בחשקים...) תודה

מסלול חדש, תוכנית חדשה

ואם אין ברירה - הפסקה של שבוע-שבועיים עד שיחזור החשק (אצלי הוא תמיד חוזר).

tamark4

New member
תשובה קצת כבדה

לפעמים זה מאוד קל - קובעים מטרה ופתאום יש חשק. לפעמים צריך לבדוק מחדש מה מפריע, עד כמה זה מפריע. בגלל שיש נטיה להסחף ולהשקיע, לפעמים אבדן המוטיבציה הוא דבר חשוב ונכון. זה איתות שאנחנו משקיעות יותר מדי בשביל מעט מדי. שאנחנו סוחבות משקל עודף על הכתפיים שמפריע לנו להנות. יש כל מני דרכים להנות, הרבה פעמים אנחנו נהנות דווקא מהסבל, הלחץ והקושי אבל כשאין מוטיבציה זה אומר שמשהו באיזון כבר לא עובד. יכול להיות שהצבנו מטרה לא ריאלית או סתם לא מתאימה, יכול להיות שיש עומס או לחץ שקשור לעבודה או לבית וצריך קודם כל לסדר את זה, יכול להיות שהצורך/רצון בשיפור דוחף אותנו צעד אחד יותר מדי קדימה. יש מחיר נפשי לעיסוק אינטנסיבי בכל דבר. בדרך כלל זה משתלם בגדול, אבל לא תמיד. אם אפשר לפרק לגורמים את הדברים שמפריעים, ולנסות לעשות שינויים קטנים, הרצון חוזר. לא יודעת, הניתוחים האלו כשלעצמם קצת מייגעים ומוציאים את החשק... לי זה בדרך כלל מתאים ועובד.

אלה D

New member
לקחת יום חופש ולצאת לרוץ לרוץ ולרוץ ../images/Emo6.gif

יצאתי כך סתם באמצע השבוע ורצתי בלי יעד ובלי מטרה ואיכשהו יצא לי 28.5 ק"מ, אושר עילאי, כן ירבו ריצות כאלה. מחכה כבר להיום בערב לאימון ולמפגש, לפי הכמויות אוכל וסוגי האוכל שיהיו, נראה לי שלא אכניס דבר לפי עד הערב

omaopa

New member
אני אבוא מכיוון שונה

זה מעניין שאת פותחת את השרשור הזה כי זה מתחבר לי לשרשור שהיה בשוונג בעניין פוסט מרתון בלוז. רציתי לכתוב שם משהו אבל היתה לי הרגשה שזה יפתח פתח לוויכוח ולא רציתי להכניס את הראש. אבל כיוון שהשרשור הזה נפתח פה אז כנראה היקום רומז לי להגיד..... אני חושבת שבלוז ואובדן מוטיבציה באים דווקא ממקום של האדרה. זאת אומרת, זאת תגובת המטוטלת להאדרה. למה אני מתכוונת? אנחנו מאדירים נורא כל מיני דברים ספורטיביים שאנחנו עושים. זה שהתחלנו לרוץ, זה שהשגנו יעד של זמן מסוים, זה שכבשנו מרחק מסוים. או אז, לאחר הכיבוש, באה ירידה. כי ההתחלה מרגשת, אבל ההמשך הוא שגרתי. אנחנו נדהמים מעצמנו שהשגנו יעד זמן מסוים, אבל לעולם ועד אפשר טוב יותר. אנחנו מלאי גאווה שרצנו מרתון, אבל אז הוא נגמר ואז מה? נרוץ סתם איזה מירוץ קצר יותר ועם פחות הילה. זה מתקשר לי מאד לנושא המרתון. אחרי המרתון רבים חשים ירידת מוטיבציה ואפילו יש לזה שם - פוסט מרתון בלוז. כי מרתון הוא מעין גביע קדוש כזה. איזשהו פסגת שאיפות. ואחרי שכבשנו אותו, אז מה? לא נשפר זמנים כל פעם. לכל אחד יש גבול למידת השיפור האפשרי, אפילו לגבריאסלסי. אז נרוץ אולטרא? בסדר. ואז מה? גם לזה יש גבול. לדעתי זה דווקא בא ממקום מוטעה של קשירת הילה לדברים שהם, בסך הכל, רק מה שהם..... מרתון? זה רק עוד מירוץ. ריצה? זה רק עוד ענף ספורט. אימונים? זה רק חלק קטן מהיום כולו ומכלול עצום של דברים שאנחנו עושים. ברגע שאנחנו נותנים לזה כל כך הרבה חשיבות ומשקל, זה באמת מקבל נופך לא-ריאלי של משהו עצום בחשיבותו. ואז כשאין את הדבר הזה, או כי השגנו את זה כבר או כי זה לא בר השגה בשבילנו (מסיבות שונות - יכולת, פציעות, לו"ז) זה באמת פוער פער עצום ומוביל לירידה ענקית במוטיבציה ותגובה ריגשית בלתי-פרופורציונאלית לעניין עצמו. אז בוודא שזכותנו להתגאות בהשגים שלנו, כל הישג שלנו, קטן כגדול. וכמובן, אנשים שעוסקים בספורט הם הרבה פעמים מטבעם (לפחות בניסיון שלי) אובססיביים משהו ולכן עוסקים בדברים באופן מלא וקיצוני. ועדיין. אני חושבת שחלק מהדרך להחזרת מוטיבציה ו/או למניעת צניחה במוטיבציה לאורך הדרך טמון בראיית הדברים כשגרתיים ובינינו, לא כל כך בומבסטיים.... אני לא חוויתי פוסט מרתון בלוז בשנים האחרונות. למה? כי זה רק עוד מירוץ ורק עוד תוצאה ורק עוד אבן דרך בדרך ארוכה ובשבילי, שיגרתית מאד. מתאמנים, משקיעים, נותנים מאמץ פיזי, נחים ו.... ממשיכים הלאה. כמו לבשל לילדים ארוחת ערב. זה לא תמיד כיף ולא תמיד יש לנו זמן. זה בדרך כלל לא מלא-השראה ורוב הפעמים זה (ככה בינינו) די בינוני, גם עבור המצוין שבמבשלים. מידי פעם תנוח עלינו ההשראה. נעשה קניות מיוחדות ונקנה מצרכים נדירים. נכין ארוחת ערב מדהימה ונפלאה וטעימה. נזמין אנשים וכולם יתפעלו ויחמיאו והילדים יתגאו בזה שאמא שלהם היא זאת שבישלה להם את זה. אז מה? נעשה את זה כל ערב מחדש? לא. למי יש זמן וכוח? מהעבר השני, נפסיק לבשל לילדים את הארוחות הרגילות השגרתיות שלהם? גם לא. רוב הארוחות הם בשיגרה. כי צריך לאכול וכי ילדים יעלו את הבית באש אם הם יבשלו. הציפיה שפעילות ספורטיבית או מירוץ כלשהוא יהיו בומבסטיים, מהנים, מלאי השראה ורוח, ימלאו חללים בנפשנו, יעלו חיוך נרחב על פנינו כל פעם מחדש, היא לדעתי המקור לנפילה. כגודל הציפיה, כך גודל האכזבה. בגדול, אפשר לומר שאני מוצאת את עצמי בעיקר בעד תיאום ציפיות.

גם זו מחשבה יפה שאני אקח איתי לדרך.

שזה כמו זגיות, כמו עבודה. צריך להשלים עם השגרה, לא לצפות לריגושים יומיומיים. אז אפשר ללמוד לאהוב את הספורט בזכות השגרה (בדרך כלל).

hartzitzit

New member
מבינה מה את אמרת, אבל...

כל זה נכון כשיש לך הסטוריה והשתתפות במרתונים וריצה בכלל זה חלק משיגרה. ויותר ספציפית - לדעתי עדיף "להגביה" מטרות, ולא "להנמיך" אותן - כלומר - מרתון הוא אתגר כמו גם מירוץ 5 שהוא אתגר אחר וכך גם מירוץ 10 הוא אתגר. שלא לדבר על טריאתלון או משחקים קבוצתיים או מירוץ מדרגות. אני בטוחה, שאחרי המרתון הראשון שלך, כן עברת את שלב הבלוז הזה, בגלל הראשוניות של ההישג וגם כי מרתון בכלל והראשון בפרט, זה באמת ממש משהו גדול. אני יכולה לספר שאני בחרתי לרוץ מרתון, בין השאר, בגלל שזה אתגר גדול בשבילי. וזה גם מה שגרם לי לקום בשעות ביזאריות ולרוץ קילומטרים על קילומטרים בחודשים שלפני. כשעברתי בקו הסיום, פשוט לא יכולתי להפסיק לבכות מהתרגשות. האם זה עמד בציפיות שלי? - כן. גם ידעתי שארגיש את התרוממות הרוח האדירה הזאת. את הירידה, לעומת זאת, לא כלכך צפיתי, והאמת שלקחתי את זה קצת קשה. מה שאני מנסה עכשיו - קודם כל - להבין שזה חלק מהענין ולהתכונן לזה טוב יותר בפעם הבאה. אופרטיבית - נרשמתי למירוץ 10 ממש קרוב וזה קצת עוזר שאני יודעת שאין לי ברירה שאני חייבת לקום ולהתאמן. אומרים שפתאום הכיף יחזור. אני מחכה...

למעלה