לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1059710,597 עוקבים אודות עסקים

פורום חדשות חרדים

הפורום מיועד לעדכוני חדשות 24 שעות ביממה באווירה חרדית ע"י גולשי תפוז אנשים.

ניתן להאזין למבזקי חדשות ראיונות וחשיפות 24 שעות ביממה בטלפון 1900502424 ליצירת קשר, פניות, הזמנת צלמים וקניית חומרים, או להצעת פרסום אטרקטיבית, חייגו 050-818-2424 או השאירו הודעה קולית במספר 1900-50-2424 שלוחה 9

הגולשים מוזמנים לעדכן להתעדכן ולהגיב על כל ידיעה חדשותית המתאימה למגזר החרדי.  

במקרה של העתקת ידיעות חדשותיות חובה לציין מקור הפורום כייתר הפורומים החרדיים בתפוז אנשים סגור בשבתות וחגים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדשות חרדים

הפורום מיועד לעדכוני חדשות 24 שעות ביממה באווירה חרדית ע"י גולשי תפוז אנשים.

ניתן להאזין למבזקי חדשות ראיונות וחשיפות 24 שעות ביממה בטלפון 1900502424 ליצירת קשר, פניות, הזמנת צלמים וקניית חומרים, או להצעת פרסום אטרקטיבית, חייגו 050-818-2424 או השאירו הודעה קולית במספר 1900-50-2424 שלוחה 9

הגולשים מוזמנים לעדכן להתעדכן ולהגיב על כל ידיעה חדשותית המתאימה למגזר החרדי.  

במקרה של העתקת ידיעות חדשותיות חובה לציין מקור הפורום כייתר הפורומים החרדיים בתפוז אנשים סגור בשבתות וחגים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מוגנות'
מוגנות
02/06/2019 | 10:34
20
לאחרונה נתקלתי בתוכן מאוד ישים של
מישהי שמסבירה איך לדבר על הנושא של הטרדות של ילדים. שזה נושא
שמאוד מפחיד הרבה אימהות.
shalva.ravpage.co.il/PGOIT?ref=tpz
למי שזה חסום אפשר גם לשלוח מייל ל:
galia.sab@gmail.com
מומלץ בחום
 
לצפיה ב-'האם אתם יודעים מהי חשיבותם של החוקים ועשרת הדברות שקבע אלוהי'
האם אתם יודעים מהי חשיבותם של החוקים ועשרת הדברות שקבע אלוהי
07/03/2019 | 04:39
1
31
אני בטוחה שכל אחד מאיתנו – המאמינים באלוהים – מכיר את עשרת הדברות ואת החוקים. אבל האם אנו מודעים לחשיבותם של עשרת הדיברות והחוקים עבור האנושות? האם אנו יודעים מהי המשמעות המעמיקה שיש להם מבחינתנו? היום, בואו נבחן את הנושא ונחלוק אותו יחד.

לפי דברי האל: "כלומר כשאלוהים החל בעבודה הרשמית של תוכנית הניהול שלו, הוא תיקן תקנות רבות שעל האדם לשמור. התקנות האלה נועדו לאפשר לאדם לחיות חיים רגילים של אדם על פני האדמה – חיים רגילים של אדם רגיל שהם בלתי נפרדים מאלוהים ומהנחייתו. ראשית, אמר לאדם כיצד לבנות ולהתקין מזבחות. לאחר מכן, הוא אמר לאדם כיצד להקריב קורבנות וקבע כיצד על האדם לחיות – למה עליו לשים לבו במהלך חייו, למה עליו לציית ומה מותר ואסור לו לעשות. מה שאלוהים פרש בפני האדם הקיף את הכל. באמצעות המנהגים, התקנות והעקרונות האלה, הוא תקנן את התנהגותם של האנשים, הנחה את חייהם, הנחה את הכנסתם בחוקיו של אלוהים, הנחה אותם לבוא לפני מזבח אלוהים, הנחה אותם כיצד לחיות בקרב כל הדברים שברא אלוהים עבור האדם שהיה להם סדר, קביעות ומתינות. ראשית, אלוהים עשה שימוש בתקנות ובעקרונות הפשוטים האלה כדי להציב גבולות לאדם, כדי שעל פני האדמה יהיו לאדם חיים רגילים של עבודת אל – שיהיו לו חיים רגילים של אדם. זהו התוכן המסוים של תחילת תוכנית הניהול שלו בת ששת אלפי השנים. התקנות והכללים מקיפים תוכן נרחב ביותר. הם הפרטים של האופן שבו אלוהים הנחה את האנושות במהלך עידן החוק. על האנשים שבאו לפני עידן החוק היה לקבל ולכבד אותם. הם תיעוד של העבודה שאלוהים עשה בעידן החוק והם הוכחה אמיתית לכך שאלוהים מוביל ומנחה את כל האנושות" ("עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב'").

האם אתם יודעים מהי חשיבותם של החוקים ועשרת הדברות שקבע אלוהים עבור האנושות?
"מתוך הכרזתו של אלוהים על המצוות, ניכר שאלמלא הורה יהוה אלוהים ללמד ולהנחות את האנושות הקדומה, האנושות היום לא היתה כפי שהיא. כך גם החברה המתורבתת לכאורה של ימינו. מה הכוונה ב"החברה המתורבתת של ימינו"? אנשים מבינים מספר נורמות להתנהגות, הם מבחינים בין טוב לרע ושומרים על החוק – וכך שורר סדר בחברה כולה. אין בה כאוס וקל למשול בה – כולם מודעים לחוק, כולם יודעים כיצד לשמור על הסדר הציבורי ועל החוק, וכן הם מרוסנים בידי החוק. האם אלוהים עשה זאת? מצב האנושות כיום הוא בלתי נפרד מהחוקים שקבע אלוהים לבני ישראל שמימי קדם. … בנוסף, אומנם המצוות ניתנו לבני ישראל, אך רק קומץ מהם שמעו אותן. ובכל זאת, מצוות אלה הדהדו והשפיעו על דורות העתיד. העובדה שהחברה האנושית של ימינו היא כה מאורגנת; העובדה שישנה מערכת לגאלית כה שלמה – שמרסנת כך אנשים, שמשפיעה על החברה באופן כה חיובי ושמבטיחה את הביטחון, ההרמוניה והסדר בחברה כולה – הן תוצר בלתי נפרד מהמצוות שהורה אלוהים באותה העת. אילו יסודות אדירים הן הניחו! ללא הרגולציה המוקדמת להתנהגות האנושית, כלל החברות האנושיות לא היו מתפתחות באופן כה מאורגן ושיטתי כפי שהן היום. זוהי התגלמות מעשי האל, והתוצאה – אף ההישג – של העבודה שביצע" ("הגישה הנכונה כלפי דברי האל").

מתוך דברי האל, אנו רואים שהאנושות המוקדמת ידעה רק ליהנות מהדברים שסיפק לה אלוהים, מבלי לדעת שאלוהים ברא את השמיים, את הארץ ואת כל הדברים, וכן שהוא ברא את האנושות עצמה. בני האדם אף לא ידעו כיצד לעבוד את אלוהים, ולא היה להם הידע הבסיסי ביותר באשר לחיים. בדיוק כפי שעולל כלל אינו מודע למתרחש בעולם שסביבו, ללא עבודת האל והכוונתו – לאנושות לא היה כל מושג איך לחיות כהלכה על פני האדמה. על רקע זה ולאור צורכי האנושות, אלוהים השתמש במשה כדי שיכריז בפני בני ישראל על עשרת הדברות ועל החוקים. אלוהים הנחה את האנושות וסיפק לה הוראות מפורשות בכל תחומי החיים. כך, בני ישראל של אותה העת רכשו סוף סוף ידע וכללים משותפים שלפיהם הם יחיו וינהגו. הם למדו כיצד לנהוג איש עם רעהו ולעבוד את אלוהים באופן התואם לרצונו; הם הבינו מהו חטא, טוב, רשעות, יופי וכיעור; הם הבינו שמעשים כמו שריפה, הריגה, גניבה וביזה הם אסורים ושליליים; וכן הם הבינו שמעשים כגון שמירה על החוק ועל המצוות, שמירת השבת, העלאת קורבן מנחה לעבודת האל וכן הלאה – הם דברים חיוביים התואמים לרצון האל. בהתאם לחוק ולמצוות שקבע יהוה, ניתנו מגבלות להתנהגותם של בני ישראל – הם זכו בתקנים ובנורמות ברורים, והחלו לנהל את חייהם על פני האדמה באופן ראוי ומאורגן. כך השפיעו המצוות והחוקים על בני ישראל. וכיוון שבני ישראל שמרו על המצוות והחוקים – הם זכו בברכתו של אלוהים.

למרות שעשרת הדברות והחוקים שקבע אלוהים נועדו לבני ישראל, בכל זאת יש להם השפעה מעמיקה עלינו – הדורות הבאים של האנושות. המצוות והחוקים שנתן האל לימדו את האנושות כיצד לשרוד, וכן הסדירו את מעשי האדם. הם הפכו ליסודות ולקריטריונים שעל פיהם נמדדים מעשי האדם – אם מעשיו מלאי חטא או נקיים מחטא. על כן, עשרת הדברות והחוקים סיפקו את הבסיס לגיבוש החוקות המשפטיות של הדורות הבאים, והניחו את היסודות לשיפור המערכת הלגאלית של הדורות הבאים. המוני עקרונות לגאליים והשקפות משפטיות התגבשו על בסיס עשרת הדברות ועל חוקיו של אלוהים. לדוגמה, איסורים על רצח בכוונה תחילה, אונס, גניבה, השמצה ושחיתות – כל אלה מבוססים על עשרת הדברות: "" (שמות כ' 13-17). אלמלא נתן אלוהים את המצוות הללו ואת חוקיו, כלל האנושות היום היתה דומה לבני ישראל שמימים עברו – אנשים לא היו יודעים כיצד לחיות ולהבחין בין טוב לרע, והם היו מדברים ופועלים ללא סייג. במצב זה, אפשר רק לדמיין איך העולם כולו היה נופל לכאוס; איך האנושות לא היתה מסוגלת להתפתח עד ימינו, ובטח שלא להפוך לחברה המתורבתת המוכרת לנו היום. מכאן ניתן לראות שהכרזתו של אלוהים על החוקים והמצוות לא רק השפיעה עמוקות על המערכות הלגאליות של האנושות, אלא גם מילאה תפקיד מרכזי בביסוס ובייסוד הציוויליזציה המוסרית ומערכות הדמוקרטיות של החברה האנושית. כיום אנו חיים על פי תקנים מוסדרים ברורים, ומסוגלים לשמור על סדר ציבורי, לקבל מגבלות שחלות עלינו על פי החוק, ולחיות חיים יציבים ומאורגנים על פני האדמה. כל אלה נובעים מהמצוות שנתן אלוהים בשלבים המוקדמים של עידן החוק. ואף יותר מכך – הם הוכחה חותכת שאלוהים מושל על האנושות כולה ומנחה אותה. זה גם מאפשר לנו לראות בבירור רב יותר שאלוהים ניחן בהבנה מושלמת לגבי צרכינו, ושהוא כה אחראי, כה קפדני וכה מצפוני כלפינו! מאז שברא אלוהים את האנושות, הוא תמיד הדריך והנחה אותנו, סיפק לנו כל דבר שאנו צריכים כדי לשרוד, ונתן לנו את עשרת הדברות ואת החוקים כדי להסדיר את מעשינו ולאפשר לנו לנהל חיים טובים יותר. רק הודות למצוות ולחוקים, אנו, בני האדם, יכולנו להתקיים עד ימינו אנו. הכרזת האל על עשרת הדברות ועל החוקים גילמה במלואה את האהבה והישועה שמעניק לנו אלוהים. אנו, בני האדם, בהחלט לא יכולים לחיות ללא הכוונתו של אלוהים.

לאור השיתוף לעיל, אני בטוחה שכעת כולנו מבינים בבירור את החשיבות שבהכרזת האל על עשרת הדברות ועל החוקים, וכן את מאמציו הקפדניים של אלוהים להושיע אותנו!

תודה לנאורות ולהכוונה מאלוהים!

מאת צ'נג שין
לצפיה ב-'מאמר מעניין. ויש גם לי המלצה'
מאמר מעניין. ויש גם לי המלצה
17/05/2019 | 14:24
2
בסופו של דבר, אין כמו תהילים
פרק אחד ביום - ואתם מסודרים :)
לצפיה ב-'מענה על שאלון במחקר חשוב והשתתפות בהגרלה'
מענה על שאלון במחקר חשוב והשתתפות בהגרלה
17/01/2019 | 16:42
13
שלום רב אשמח לעזרתכם!
בתור מי שגדלה בעולם הדתי ומתוך הכרה בחשיבות הנושא, בחרתי לחקור בתזה שלי את הנושא של בעיות אכילה ודימוי גוף בציבור החרדי. לצורך כך אני זקוקה לנבדקות חרדיות שיענו על שאלון בלינק הבא-
 
 
המענה על השאלון לוקח כ-20 דקות, הוא אנונימי לגמרי, והמשתתפות בו יכולות להיכנס להגרלה על תווי קניה בסך 200 ש"ח.
 
גם נשים לא חרדיות יכולות ומוזמנות לענות על השאלון.
אני פנויה לשאלות בפרטי.
תודה מראש! יסכה
לצפיה ב-'הדלקה בחנוכיית כסף'
הדלקה בחנוכיית כסף
02/12/2018 | 09:52
15
לאחרונה רכשתי חנוכיית כסף, רציתי לדעת בבקשה מה יקרה אם אדליק את נורת חנוכה בתוך הבזיכים של החנוכייה עצמהת ללא כוסיות זכוכית.
רכשתי פתיליות צמר ויש לי מעין מעמד לפתילויות כך שהאש לא אמורה להגיע לתוך הבזיכים עצמם אלא רק השמן.
אשמח לדעת ממי שניסה מה ההשלכות לחנוכייה שהיא עשויה כסף טהור?

לצפיה ב-'אלעזר סלע שואל לגבי אריאל'
אלעזר סלע שואל לגבי אריאל
29/11/2018 | 12:04
15
שמי אלעזר סלע ואני ניהלתי את פארק התעשייה באריאל בעבר. ברצוני לשאול אם יש כאן יזמים מהמגזר הדתי אשר מעוניינים להתגורר בקו הירוק. אם כן , מה היתרון לדעתכם במעשה שכזה? האם זה חזון ציוני או שמא בגלל שזה זול יותר?
לצפיה ב-'סקר בנושא האוכלוסיות השונות בירושלים'
סקר בנושא האוכלוסיות השונות בירושלים
26/11/2018 | 19:32
3
היי אני תלמידה וזה סקר שמשמש אותי בעבודת מחקר
אשמח אם תענו : 
לצפיה ב-'השכרת דירות לבין הזמנים בנהריה'
השכרת דירות לבין הזמנים בנהריה
19/07/2018 | 12:06
21
השכרת דירות לבין הזמנים בנהריה נייד:0545804949
לצפיה ב-'רבי יאשיהו פינטו - רעידת אדמה – זה מסמן ששלטון עומד ליפול'
רבי יאשיהו פינטו - רעידת אדמה – זה מסמן ששלטון עומד ליפול
16/07/2018 | 12:29
29
הגאון רבי יאשיהו פינטו בשיעור בפריז: "לא קורה דברים סתם בארץ ישראל, אם יש רעידת אדמה – זה מסמן ששלטון עומד ליפול. רעידת אדמה זה סמל גדול שדברים עומדים להשתנות. אנחנו צריכים להתחזק ולכבד תלמידי חכמים". להאזנה לדבריו בהרחבה חייגו 0799633060 שלוחה 1 - לקבלת מספר שפתוח בכשרים הגיבו במייל חוזר

 
לצפיה ב-'נפתלי בנט בשדרות: "נתנגד לכל הפסקת אש שמאפשרת לחמאס להתחמש'
נפתלי בנט בשדרות: "נתנגד לכל הפסקת אש שמאפשרת לחמאס להתחמש
16/07/2018 | 12:29
3
המתיחות בדרום - יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בביקורו בשדרות: "נתנגד לכל הפסקת אש שמאפשרת לחמאס להתחמש מחדש. הדרך היא רק של עוצמה, רק של טיפול יסודי בחמאס". להאזנה לדבריו בהרחבה ולעדכונים און ליין מההסלמה בדרום חייגו 0799633060 שלוחה 1 לקבלת מספר שפתוח בכשרים צרו קשר כתגובה למייל זה

 
לצפיה ב-'נתניהו בביקורו בשדרות: "הנחינו את צה"ל למגר טרור העפיפונים"'
נתניהו בביקורו בשדרות: "הנחינו את צה"ל למגר טרור העפיפונים"
16/07/2018 | 12:28
6
ראש הממשלה בנימין נתניהו בביקורו הבוקר בשדרות: "הנחינו את צה"ל למגר ולעצור את טרור העפיפונים. אין דבר כזה מבחינתנו הפסקת אש שמחריגה את עפיפוני האש ובלוני האש, אין דבר כזה, וכדאי שיקשיבו לי, במיוחד בצד השני. חשוב שהחמאס יבין שהוא עומד מול קיר פלדה". להאזנה לדבריו בהרחבה חייגו 0799633060 שלוחה 1 לקבלת מספר שפתוח בכשרים צרו קשר כתגובה למייל זה

 
לצפיה ב-'חדש כאן בפורום..'
חדש כאן בפורום..
14/06/2018 | 00:03
14
שלום .
ארצה לדעת במה אני אוכל להיעזר בפורום זה .
תודה 
לצפיה ב-'שלום עליכם אני רן נהוראי, אמן יוצר דתי, קבלו שיר חדש שלי :)'
שלום עליכם אני רן נהוראי, אמן יוצר דתי, קבלו שיר חדש שלי :)
04/06/2018 | 13:36
14
רן "סמיילי" נהוראי - התבודדות
 
 
אשמח לדעתכם, תודה :)
לצפיה ב-'שופר האמת | ראיונות פרק ראשון'
שופר האמת | ראיונות פרק ראשון
10/05/2018 | 09:49
8
לצפיה ב-'הייד פארק נסגר'
הייד פארק נסגר
15/04/2018 | 18:47
481
זה לא פותח בכלל בדפים
לצפיה ב-'מבצעים דילים והנחות '
מבצעים דילים והנחות
19/02/2018 | 20:58
16 מגוון מבצעים והנחות מאיביי , אליאקספרס, אמזון
https://www.zipy.co.il/#ortak1111
הרשמו לקבלת מוצרים ודילים יומיים ישירות למייל
http://www.knia.co.il/deals/
לצפיה ב-'תודה ומדע - מרתק'
תודה ומדע - מרתק
14/02/2018 | 09:00
22

בס"ד
שלום רב,

להלן סרטונים לחיזוק באמונה, וגם לקירוב רחוקים, בנושא תורה ומדע. 
לזיכוי הרבים - ניתן להשתמש באופן חופשי בכל פעילות שרוצים.  הסכמות רבנים מצורפות. מומלץ ורצוי לשלוח לכל מי שמוכן לקבל!
(אשמח גם להערות\הארות\הצעות לשיפור)

כוכבים - 
https://www.youtube.com/watch?v=rz258ix1yw0
כדור הארץ עגול - 
https://www.youtube.com/watch?v=-ZpdPUfw_Zk
דינוזאורים - 
https://www.youtube.com/watch?v=LlWYKP9RF8k&t=...
גיל העולם - 
https://www.youtube.com/watch?v=Kz8rIHKe_uk&t=...
זמן סיבוב הירח סביב כדור הארץ - 
https://www.youtube.com/watch?v=7Vw5ismfL24&t=...
הכרת כל היצורים בעולם - 
https://www.youtube.com/watch?v=dIwPmfehpFg&t=...
סוד האותיות - 
https://www.youtube.com/watch?v=fttqK7F4-GE&t=...
התאוריה של הכול - 
https://www.youtube.com/watch?v=8_nn-KbkiDg
בברכה, 
גיל
 
לצפיה ב-'תוכנה חדשה להגהת מחשב לתפילין'
תוכנה חדשה להגהת מחשב לתפילין
07/02/2018 | 20:36
19
שלום רציתי לעדכן שיש תוכנה חדשה להגהת מחשב לתפילין מזוזות וספרי תורה מבית Metalow, תוכנה מאוד רצינית להגהת מחשב: http://metalow.com/et_sofer_mair/
לצפיה ב-'השתתפות חשובה במחקר!'
השתתפות חשובה במחקר!
20/12/2017 | 20:25
33

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ