לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1565715,657 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום תזונה ודיאטה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'"הקרנת מזון" ועמידות-וירוס-קורונה...'
"הקרנת מזון" ועמידות-וירוס-קורונה...
24/03/2020 | 16:41
3
4
נניח שהקורונה נמצאת בתוך מזון שעבר  הקרנה ועל כן היא הפכה לכל כך מחוזקת = האם אפשר לאתר את המזון הזה בהנחה שקיימות בדיקות בטיחות הקרנת מזון.
לצפיה ב-'לדוגמא = חיסון תרנגולות בוירוס חי ואחר כך הקרנת הבשר...'
לדוגמא = חיסון תרנגולות בוירוס חי ואחר כך הקרנת הבשר...
24/03/2020 | 16:45
2
1
או חיסון דגים בוירוס חי ואחר כך הקרנת בשר הדג או חיסון חזירים בוירוס חי מוחלש ואחר כך הקרנת בשר החזיר...או חיסון הפרות בוירוס חי...ואחר כך הקרנת החלב וכו
לצפיה ב-'השקיה במי שופכין..ואחר כך הקרנה של הפרי....'
השקיה במי שופכין..ואחר כך הקרנה של הפרי....
24/03/2020 | 16:47
1
1
שמכיל את הוירוסים ממי-השופכין  ((מחיסונים))
לצפיה ב-'מצאתי משהו מעניין בגוגל = מנכ"ל משרד מבקר המדינה לשעבר'
מצאתי משהו מעניין בגוגל = מנכ"ל משרד מבקר המדינה לשעבר
26/03/2020 | 00:56
חיפשתי "מרזל" בגוגל כאשר התכוונתי למנהל בתי המשפט...וקיבלתי תוצאה אחרת...מנכ"ל משרד מבקר המדינה חיים שפירא..."מרזל" שקודם לכן היה בכיר בחברת המים 
מקורות.    לדעתי יש כאן פריצת דרך
לצפיה ב-'אורז ריזוטו ארבוריו סוגת'
אורז ריזוטו ארבוריו סוגת
22/03/2020 | 21:03
20
בערכים התזונתיים הרשומים על האריזה מופיע סיבים 5%- אבל מחיפוש באינטרנט מופיע פחות מ1% סיבים-כמו אורז לבן [והוא אכן לבן במראה].
מה המצב הנכון?!
לצפיה ב-'מה דעתכם על המאמר הזה- חלב גורם לסרטן השד אצל נשים'
מה דעתכם על המאמר הזה- חלב גורם לסרטן השד אצל נשים
26/02/2020 | 21:46
4
25
https://www.msn.com/he-il/health/medical/זה-מה-ששתיית-שתי-כוסות-חלב-עלולה-לעשות-לנשים/ar-BB10pGTH?ocid=spartandhp

https://www.msn.com/he-il/health/medical/זה-מה-ששתיית-שתי-כוסות-חלב-עלולה-לעשות-לנשים/ar-BB10pGTH?ocid=spartandhp

מצטער הלינק לא עבר בתפוז. ניתן להסתכל במאמר היום בחדשות של MSN
לצפיה ב-'לינק למאמר ב וואלה'
לינק למאמר ב וואלה
26/02/2020 | 22:02
3
19
לצפיה ב-'זה לא מאמר, זו כתבה שמדווחת על מאמר. לא אותו הדבר.'
זה לא מאמר, זו כתבה שמדווחת על מאמר. לא אותו הדבר.
16/03/2020 | 01:21
2
10
והנה כתבה אחרת, בעיתון "קצת" יותר נחשב מ"וואלה!" ששמו וושינגטון פוסט:
Scary headlines aside, drinking milk probably does not cause breast cancer

בקצרה, כמו בכל מחקר יש לא מעט סייגים, והנקודה העיקרית שהוזכרה היא שמדובר (לכאורה) בסיכוי יחסי של 50% יותר לעומת הקבוצה שלא שתתה חלב; לפי המאמר הסיכוי המוחלט גבוה ב-5% (כ-13% לעומת 8%).
לצפיה ב-'קראתי בכתבה בוושינגטון פוסט'
קראתי בכתבה בוושינגטון פוסט
16/03/2020 | 03:58
1
7
ואני אוכל הרבה מוצרי חלב אני צמחוני. בעיקר יוגורט ביו ולבנה ו ג.צ אבל אני גבר ולא צמחונית.
ןאני עדיין מודאג לגבי נשים השותות חלב. 13 אחוז לעומת 8 אחוז זו עליה גדולה באחוזים.
אבל ברור שלא כל מי ששותה חלב מפתחת את הסרטן הזה.
בכל מקרה יש מספר אחד שחסר. מה אחוז סרטן השד באוכלוסיה בנשים. במשך החיים.
לצפיה ב-'השגתי את המספר החסר ואני יותר מודאג'
השגתי את המספר החסר ואני יותר מודאג
16/03/2020 | 04:14
7

בישראל, סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בקרב נשים מכל קבוצות האוכלוסייה. הסיכון המצטבר לנשים בישראל לחלות בסרטן השד במהלך חייהן (עד גיל 90) הוא כ-12.8 אחוז בקרב יהודיות וכ-7 אחוזים בקרב ערביות.
לצפיה ב-'כמה זמן לאכול לפני אימון בחדר כושר?'
כמה זמן לאכול לפני אימון בחדר כושר?
09/02/2020 | 13:00
1
20
שלום, אני נוהג להתאמן בחדר הכושר באזור שתיים שלוש בצהריים. אני רוצה שיהיה לגוף שלי הרבה אנרגיה לאימון אבל מצד שאני אני לא רוצה להכביד על הבטן שתפריע לאימון. אז כמה זמן לפני האימון  כדאי לאכול? מה כדאי לאכול והאם לאכול ארוחה משביעה מאוד או ארוחה קלילה?
תודה מראש
לצפיה ב-'זה לא משנה בכלל.'
זה לא משנה בכלל.
11/02/2020 | 13:34
26
השריר בזמן האימון משתמש בגליקוגן - סוכר האגור בתוכו ולא במה שאוכלים לפני .
עדיף לבא על בטן ריקה, לא מורעב, אבל לא מייד אחרי ארוחה.
גדילת השריר מתרחשת אחרי האימון בזמן המנוחה ואז צריך לדאוג לאכול מספיק חלבונים וכ"ד.
לצפיה ב-'מטה-אנליזה חדשה - בשר גורם להתקפי לב ,דגים לא.'
מטה-אנליזה חדשה - בשר גורם להתקפי לב ,דגים לא.
05/02/2020 | 11:52
3
29
לפי מטה-אנליזה חדשה ,  צריכה רבה יותר של בשר מעובד, בשר אדום לא מעובד, ובאופן לא צפוי עופות - אך לא דגים - קשורה משמעותית לסיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם  .
יתרה מזאת, המחקר  מגלה כי צריכה גבוהה יותר של בשר מעובד ובשר אדום לא מעובד, אך לא עופות או דגים,  גורמת לעלייה קטנה בסיכון לתמותה מכל סיבה.

https://www.medscape.com/viewarticle/924702#vp_1
לצפיה ב-'טוב שאני צמחוני'
טוב שאני צמחוני
07/02/2020 | 18:02
1
18
היה לי אי סכמה בלב לפני 20 שנה אך הלב הבריא.בהורדת מישקל וצמחונות ואני מאמין שגם באכילת שום חי או מבושל. המישקל עלה בינתים אך הלב בינתים בריא
לצפיה ב-'צמחונים אוכלים בדרך כלל הרבה מזון מעובד וזה לא בריא'
צמחונים אוכלים בדרך כלל הרבה מזון מעובד וזה לא בריא
11/02/2020 | 13:44
14
כל מוצרי הסויה המעובדים ותחליפי הבשר יותר גרועים מהבשר.
יותר חשוב לשמור על משקל תקין ופעילות גופנית, מאשר על מה שאוכלים, מה שאוכלים או כמה אוכלים חשוב גם כי זה משפיע על עליית המשקל.
לכן כיוון שהיה לך משהו בלב , אתה אמור לשמור על משקל לעשות ]עילות גופנית, לאכול פחות, ולא לאכול דברים משמינים ושמזיקים ללב.
לצפיה ב-'נראה לי שהם התבלבלו'
נראה לי שהם התבלבלו
22/02/2020 | 14:50
7
לצפיה ב-'חלב עיזים טרי'
חלב עיזים טרי
23/01/2020 | 18:12
1
25
שלום ,
רציתי לדעת האם מישהו יודע היכן ניתן למצוא חלב עיזים טרי מהעז?
לצפיה ב-'במשק שיש בו עיזים, מן הסתם... אבל לא מומלץ לצרוך לא מפוסטר'
במשק שיש בו עיזים, מן הסתם... אבל לא מומלץ לצרוך לא מפוסטר
26/01/2020 | 01:26
11
(ואם המטרה היא שימוש לצרכים "רפואיים" – על אחת כמה וכמה... זו לא תרופה וזה לא סטרילי).

זהירות! חלב היישר מן ה"מקור" – חלב לא מפוסטר וסכנותיו

משרד הבריאות מזהיר את הציבור משימוש בחלב לא מפוסטר לריפוי פצעים או כיבים בפה
לצפיה ב-'ממתיקים'
ממתיקים
13/01/2020 | 22:00
3
28
האם המתקת קפה/קקאו/תה/לימונדה, או שתיית בירה מאלט דיאט, באמת מזיקה לבריאות?
אם כן, ממה נובע הנזק?
מדובר בסה"כ בכחמישה ממתיקים ביום.
בברכה, אלי
לצפיה ב-'"מזיקה" מעט מאד'
"מזיקה" מעט מאד
14/01/2020 | 20:03
17
הטעם המתוק של הממתיקים גורם לשיחרור מוגבר של אינסולין כפי שעושה גם צריכת פחממות. שחרור של אינסולין גורם לירידה של רמת הסוכר בדם ולרעב מוגבר בעיקבותיה. אצל אנשים שמורגלים בצריכת ממתיקים האפקטים האלה הם חלשים מאד ולא משמעותיים.
לצפיה ב-'חלק מהמתיקים המלאכותיים חשודים כמסרטנים'
חלק מהמתיקים המלאכותיים חשודים כמסרטנים
15/01/2020 | 12:19
14
ומופיעים ברשימת החומרים המסרטנים  כחורמים שעלולים לגרום לסרטן .
רשויות הבריאות מגבילות את השימוש בהם ומחייבות מהיצרנים לרשום את המגבלה בתוית
דבר שני :  נמצא במחקרים שהחממתיקים משפיעים לרעה על אוכלוסית החיידקים המועילים במערכת העיכול , בשנים האחרונות נמצא קשר בין אוכלוסית החיידקים למחלות שונות , השמנה, סכרת וכן הלאה.
גם חומרים משמרים שיש במזון מעובד משפיעים על אוכלוסית החיידקים המועילים כיוון שחומר משמר תפקידו להרוג חיידקים, חומרים כאלה יש בהרבה משקאות כולל יין וכ"ד.

הכי בריא לשתות מים או מיץ טיבעי או תה וקפה שמכינים לבד בבית, ולא משקאות שנמכרים בבקבוקים..

לצפיה ב-'המתקה במה? יש היום סוגים רבים של תחליפי סוכר, חלקם טבעיים'
המתקה במה? יש היום סוגים רבים של תחליפי סוכר, חלקם טבעיים
18/01/2020 | 21:37
14
השפעה לרעה יכולה להיות מבחינת רמת הסוכר, חיידקי המעיים וכו', לא חסר מידע אם מחפשים קצת בגוגל או אפילו מתחילים מהערך בוויקיפדיה וממשיכים משם.
לצפיה ב-'תזונה לפני הריון'
תזונה לפני הריון
11/01/2020 | 13:35
2
23
יש לי בעיה עם הפלות חוזרות, רציתי לשלול את עיניין התזונה.
המשקל שלי 50 גובה 160.
איני אוכלת מוצרי בשר.
אך אני אוכלת דגים ביצים ומוצרי חלב.
איזה תפריט אני יכולה לבנות בכדי לספק את כל אבות המזון,
ולחזק את גופי לקראת הריון?
האם לאכול כל יום דג זה הכן בריא? האם לאכול טונה אפשר או עדיף להימנע?
בזמן האחרון יש לי בחילה מדג סלומון, לא מסוגלת לאכול אותו יומיים ברצף. אולי אפשר דג אחר במקום? נסיכת הנילוס למשל?
האם עדיף להגביל צריכה שבועית של דג?
ובמקום זה נגיד להכין יום דג ויום תבשיל קטניות?
תודה מראש)
לצפיה ב-'ממה שאת כותבת נראה שהתזונה שלך בסדר גמור'
ממה שאת כותבת נראה שהתזונה שלך בסדר גמור
13/01/2020 | 17:12
19
דגים ביצים ומוצרי חלב עדיפים על בשר מכל הבחינות.
רק חבל שלא ציינת כמה ירקות ופירות את אוכלת כי זה יותר חשוב בתזונה.
אם את מודאגת מהתזונה לכי לרופא ובקשי לבצע בדיקות דם ויטמין B ויטמין D  ברזל ועוד .
עם תזונה כזאת אני לא חושב שיש קשר בין התזונה להפלות
בנושא ההפלות כדאי שתתיעצי עם מומחה לרפואת נשים, וספרי לו גם על התזונה .

נב - כדי לחזר את הגוף כדאי מאד שתעסקי בספורט כל שהוא במיוחד שמחזק שרירי אגן גב ובטן כמו פילטיס יוגהטייצ'י וגם אירובי וכושר גופני בכלל.

בקשר לדגים , את יכולה לאכול כל דג שהוא, ההבדלים בין דגים שונים "בטלים בשישים",  מומלץ לא לאכול יותר מידי דגי ים כמו טונה, בגלל הכספית והמתכות שהם מקבלים בים, אבל רוב הדגים האחרים כולל סלמון, הם דגי בריכה כך שאין בעיה לאכול כל יום דג.
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע אבל לא סביר שזה קשור לתזונה'
מצטערת לשמוע אבל לא סביר שזה קשור לתזונה
18/01/2020 | 21:35
10
הפלות נובעות בד"כ מבעיות גנטיות בעובר ואם זו בעיה רפואית אצלך זו בד"כ בעיה מבנית ברחם, קרישיות יתר ועניינים אחרים שכדאי לברר עם רופא מומחה.

בלי קשר להפלות כדאי לאכול בריא, ובסה"כ נשמע שאת אוכלת בסדר גמור, בעיקר אם את צורכת גם ירקות, קטניות ודגנים מלאים. את יכולה לבקש מרופא משפחה/נשים בדיקת דם לבדוק שהכול תקין ולא חסר לך ברזל / B12 וכיו"ב, וכמובן (וזה בטוח אמרו לך לקחת גם אם לא חסר) – חומצה פולית . עם או בלי קשר גם הפניה לדיאטנית כדי לבנות תפריט מותאם להיריון.

בעניין דגים, בד"כ ממליצים לא לאכול כל יום אלא רק יומיים–שלושה בשבוע, וגם להגביל צריכה של טונה (בגלל הכספית). לדעתי תמיד כדאי לגוון, אחרת זה באמת מתחיל להימאס, בדיוק כפי שאת מתארת... חפשי בגוגל דגים בריאים, יש כתבות של תזונאיות שמדרגות מה בריא יותר ומה פחות. למיטב זיכרוני "נסיכת הנילוס" לא נחשב לדג מוצלח במיוחד ויש טובים ממנו.
לצפיה ב-' נזקי המזון המעובד'
נזקי המזון המעובד
13/01/2020 | 09:35
22
מאמר חדש ב Current Treatment Options in Gastroenterology נאמר כי  יש מתאם בין מגיפת ההשמנה והעלייה בשכיחות מחלות כרוניות נלוות, לעליה בצריכת מזון אולטרה-מעובד  בפרט באוכלוסיות עניות.
כמה סיבות אפשריות : מזון מעובד גורם לחסר של סיבים , גורם לשינוי באוכלוסית החיידקים המועילים במערכת העיכול .
ובזמן האחרון מגלים חוקרים שחיידקים אלו מאד חשובים בתהליך ההדרדרות למצב של השמנה חולנית. מזון מעובד גם נקשר להתפתחות מחלת כבד שומני , סטאוטידיס.
מחקרים שבוצעו לאחרונה וכבר כתבתי על זה בפורום הזה,
ציטוט : " בבני אדם מצאו כי מזון אולטרה-מעובד עשוי לתרום לירידה בתחושת שובע, הגדלת ארוחות, החמרת סמנים ביוכימיים ועליה גדולה יותר במשקל הגוף. מנגד, באוכלוסיות המתאפיינות בצריכת בשר מעטה, עם דיאטה עתירת סיבים וצריכה מינימאלית של מזון מעובד תועדו שיעורים נמוכים משמעותית של השמנה ומחלות כרוניות ותוחלת החיים ללא-מחלה ארוכה יותר משמעותית."
לצריכת סיבים מעטה השלכות חשובות, שכן צריכת סיבים גבוהה נקשרה עם מספר יתרונות בריאותיים, כולל מניעת נגעים טרום-ממאירים, ממאירות, מחלות לב וכלי דם, סוכרת מסוג 2 ומחלת קרוהן, כמו גם הפחתת תמותה.
" הצריכה של מזון אולטרה-מעובד מלווה בעליה במשקל ועשוי לתרום להתפתחות תסמונת מטבולית ."

לינק :  http://www.e-med.co.il/emed/new/usersite/content.a...
לצפיה ב-'מנת קמח'
מנת קמח
31/12/2019 | 13:46
1
24
שלום,
שאלה אולי קצת נאיבית, אבל...
כמה קמח זה נחשב מנה?

הכוונה: אם, למשל, אני מכינה משהו לארוחת ערב וזה מנה עיקרית שלי, ובמתכון יש כוס של קמח, אז איזה חלק של התבשיל נחשב מנה אחת של בנאדם?

נ.ב. יודעת שתבשילי קמח זה לא בריא, מוטב להמנע, אבל פעם ב-?
וברור, אשתמש בקמח מלא
לצפיה ב-'זה תלוי בתוכנית של הדיאטה, בדרך כלל אמורים לתת לך מפתח'
זה תלוי בתוכנית של הדיאטה, בדרך כלל אמורים לתת לך מפתח
31/12/2019 | 14:25
20
מה שמקובל זה פרוסת לחם בינונית .
ציטוט מאתר נטוגרין:
מאחר שמרבית המזונות תורמים מספר רכיבי תזונה בו זמנית, מקובל לחלק את המזונות לקבוצות, כך שבכל קבוצה נמצאים מזונות אשר קיימים לגביהם גורמים משותפים מבחינת הרכבם התזונתי. הבסיס לחלוקה הינו כמות מוגדרת מכל מזון באותה קבוצה תורמת את אותה כמות קלוריות.
כך למשל, מנה של לחם ודגנים מכילה בממוצע 80-70 קלוריות, 15 גרם פחמימה, 5-2 גרם חלבון, כמות סיבים משתנה.
בקבוצת ביצים, דגים ומוצרי חלב, כל מנה מכילה בממוצע 80 - 100 קלוריות ו- 7 גרם חלבון, כמות שומן משתנה, כמויות משתנות של סידן וויטמינים שונים.
בקבוצת הבשר, כל מנה מכילה בממוצע 250-200 קלוריות, 22 גרם חלבון, כמות השומן משתנה.
בקבוצת תחליפי הבשר (מוצרים מן הצומח), כל מנה מכילה בממוצע 100-80 קלוריות וכ- 10-8 גרם חלבון, כמות השומן משתנה.
בקבוצת הירקות, כל מנה מכילה 35-25 קלוריות ל- 100 גרם (2/3 כוס) ובקבוצת הפירות, כל מנה מכילה בממוצע 60 קלוריות ו- 15 גרם פחמימות.
בהתאמה, כל מנת שומן מכילה בממוצע 45 קלוריות ו- 5 גרם שומן. נוהגים לסווג את השומנים והשמנים במזון על פי סוג השומן שבהם: שומן חד בלתי רווי, שומן רב בלתי רווי, שומן רווי וטרנס.
חטיפים מלוחים וממתקים מסווגים אף הם לפי כמות הקלוריות שהם תורמים לגודל מוגדר של מנה.
כדאי לדעת, שהסיווג לקבוצות מזון איננו תמיד אחיד. יתכנו הבדלים (לא גדולים) בין פרסומים של גופים שונים העוסקים בתזונה.

לצפיה ב-'פלפל חריף מאריך חיים'
פלפל חריף מאריך חיים
18/12/2019 | 15:54
1
29
עד היום היו השערות שפלפל חריף בריא ללב וכ"ד, אבל לא הוכחה כלכך חותכת.
אנשים שאכלו פלפלי צ'ילי באופן קבוע היו בעלי תמותה פחותה לעומת בני גילם שלא אכלו אותם או שרק לעתים רחוקות עשו זאת.
במחקר הובאו בחשבון ובוצעה התאמה לגיל, מין, וצריכה קלורית , איכות התזונה ועוד.
המחקר בוצע על מדגם גדול של 22811 גברים ונשים איטלקים ומלזים.
ונשמע די אמין.

לצפיה ב-'לדעתי האישית , המנגנון הוא פשוט זירוז מערכת העיכול'
לדעתי האישית , המנגנון הוא פשוט זירוז מערכת העיכול
19/12/2019 | 11:20
17
ידוע שהקפסיצין פועל כחומר משלשל  שמזרז את מערכת העיכול וכך גורם לפחות ספיגה של רעלים וגם קלוריות.
ברור שכך הוא גם אמור להקטין את הסיכון לסרטן המעי הגס.
הפעולה דומה לפעולה של אכילת סיבים תזונתיים שגם היא כידוע מאריכה חיים ומונעת מחלות .
יש כמובן עוד מנגנונים שמיוחסים לקפסיצין אבל זרוז העיכול זה משהו שיכול להשפיע על כל סוגי המחלות הניווניות.
לצפיה ב-'טסט'
טסט
10/12/2019 | 12:56
33
טסט קובץ

קובץקכגכ
לצפיה ב-'טסטטטטט'
טסטטטטט
10/12/2019 | 12:55
13
טסט
לצפיה ב-'טסט'
טסט
08/12/2019 | 16:17
1
21
טסט
לצפיה ב-'דור יעומו'
דור יעומו
09/12/2019 | 18:39
18
דור יעומו
לצפיה ב-'פליאו מותר אסור'
פליאו מותר אסור
05/12/2019 | 10:17
1
24
יש לי שאלה אתם יודעים אם קמח כוסמין פליאו או לא ?
לצפיה ב-'עקרונית אסור כי זה דגן וגם מעובד- כלומר קמח'
עקרונית אסור כי זה דגן וגם מעובד- כלומר קמח
05/12/2019 | 12:12
23
אבל בפלאו יש זרמים שונים ומשונים, ואולי יש שמתירים.
לצפיה ב-'פליאו מותר אסור'
פליאו מותר אסור
05/12/2019 | 10:16
16
יש לי שאלה אתם יודעים אם קמח כוסמין פליאו או לא ?
לצפיה ב-'מרק אפונה/ירקות/עדשים של שופרסל.. האם מומלץ?'
מרק אפונה/ירקות/עדשים של שופרסל.. האם מומלץ?
24/11/2019 | 14:17
2
25
לפי המרכיבים הוא בריא האם זה באמת כך?

**תצלום מסך עם הרכיבים וערכים תזונתיים

לצפיה ב-'נראה בסדר - אם אתה מאמין להם , אני לא.'
נראה בסדר - אם אתה מאמין להם , אני לא.
04/12/2019 | 16:31
1
20
אני לא מבין מה הבעיה לקחת סיר קטן עם קצת מים לזרוק פנימה את כל הרכיבים ולבשל כמה דקות.
לצפיה ב-'הבעיה היא שזה לא "לזרוק פנימה את כל הרכיבית ולבשל כמה דקות"'
הבעיה היא שזה לא "לזרוק פנימה את כל הרכיבית ולבשל כמה דקות"
07/12/2019 | 14:40
20
זה לקנות, לברור, לשטוף, לחתוך (ולא פעם גם לרסק/למעוך) את כל הרכיבים ואז לבשל במשך לא-מעט דקות. כשאני מכינה לעצמי מרק ירקות זה לא סיר קטן וזה מצריך לפחות שעה עבודה (וגם להשגיח ששום דבר לא נשרף, כי הירקות נכנסים בהדרגה, כל ירק בהתאם לצרכים שלו). הוא יוצא כמובן הרבה הרבה יותר טוב מכל מרק מוכן, אבל בהחלט לא פתרון למצב של "אין לי זמן" (או כוח/חשק או כל הרכיבים הדרושים וכו').
לצפיה ב-'הורדת ערכיי ברזל.'
הורדת ערכיי ברזל.
23/11/2019 | 09:20
2
28
בבדיקות שעשיתי, גילו לי עודף ברזל בדם.

חיפשתי דרכים להורדת ברזל באופן טבעי, אך בחיפוש תמיד אני מוצא את ההפוך (להעלות את ערכי הברזל בדם), ולא מצאתי את הדברים שמורידים ערכי ברזל בדם.

מכירים מאכלים להורדת ערכיי הברזל בגוף, להשפעה לטווח ארוך?

תודה.
לצפיה ב-'חפש מאכלים המכילים חומצה פיטית'
חפש מאכלים המכילים חומצה פיטית
27/11/2019 | 16:56
15
למשל חמציצים.

לצפיה ב-' אם אתה לא אוכל כמויות אדירות של בשר אדום זה לא מהאוכל'
אם אתה לא אוכל כמויות אדירות של בשר אדום זה לא מהאוכל
04/12/2019 | 16:34
20
בכל מקרה  לך להבדק אצל רופא, ועשה בדיקה חוזרת,  כי זה יכול להצביע על מחלה יותר רצינית.
לצפיה ב-'תחליף למוצרי חלב בארוחת בוקר'
תחליף למוצרי חלב בארוחת בוקר
18/11/2019 | 14:00
2
25
שלום,

מסיבות רפואיות הומלץ לי להפחית צריכה של מוצרי חלב, כדי להפחית ליחה. אני מחפשת תחליפים, ומדובר בעיקר בהחלפה של מוצרי חלב לארוחת הבוקר. בבוקר אני אוכלת בין היתר קורנפלקס עם חלב, ויוגורט.

יש לכם רעיון לתחליפים לחלב (כדי "לרכך" את הקורנפלקס ובכל זאת לאכול אותו) וליוגורט? תודה רבה
לצפיה ב-'יש שלל תחליפים טבעוניים, תוכלי למצוא בקלות במקררים במרכולים'
יש שלל תחליפים טבעוניים, תוכלי למצוא בקלות במקררים במרכולים
21/11/2019 | 14:42
1
23
המגוון גדול יותר במחלקות/חנויות הייעודיות למוצרים אורגניים/טבעוניים וכיו"ב. תחליפי חלב יש מסויה, אורז, שקדים ועוד; הם יקרים יותר כמובן, מבחינת טעם – נסי ותראי מה טעים לך. אני לא יכולה להמליץ כי איני צורכת אותם (ניסיתי פעם חלב סויה וזה היה דוחה).

רק לפני שאת מתחילה להחליף מוצרים, הביאי בחשבון שככל הנראה אין באמת קשר מבוסס מדעית בין צריכת חלב לליחה.

האם חלב יוצר ליחה?
הקשר בין שתיית חלב ליצירת ליחה לא הוכח, אך המיתוס בנוגע לכך, טרם הופרך
ד"ר צחי גרוסמן

ויקירפואה: צריכת חלב ומוצריו בקרב תינוקות, ילדים ומתבגרים - נייר עמדה
לתופעות להלן אין קשר לצריכת חלב פרה ומוצריו, ואין הן סיבה להפסקה או להפחתת התזונה בהם:
1. שיעול ונזלת
2. ריבוי ליחה בדרכי הנשימה
3. החמרת אסטמה (פרט למקרים הנדירים של אלרגיה המתווכת על ידי igE).

כמובן, מעבר למחקר ולסטטיסטיקה יש עניין אישי; יש אנשים שטוענים שמאז שהפסיקו לצרוך מוצרי חלב הם מרגישים טוב יותר (זה לא בהכרח נכון אובייקטיבית אבל גם תחושה  סובייקטיבית חשובה). את יכולה לנסות להפסיק/להחליף ולבדוק אם יש שינוי/שיפור; אבל לו הייתי במקומך הייתי מנסה להגיע לרופא אא"ג טוב ולבדוק את הנושא לעומק, כי הסיבה יכולה להיות במקום אחר לגמרי... (למשל נזלת כרונית שמטפטפת לגרון).
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/11/2019 | 04:56
14
המון תודה על התשובה המושקעת!
לצפיה ב-'דיאטת השמנה-אינשור'
דיאטת השמנה-אינשור
06/11/2019 | 09:14
9
51
שלום, אני בת 39 משקל 42 גובה 1.49 ניראת מאוד רזה ( כל המשפחה רזים אבל אני באופן קיצוני...) אוכלת כמה שאפשר אבל נראית ממש לא טוב ומעוניינת לעלות במשקל. כל הבדיקות דם ברוך ה תקינות, אני בריאה ומרגישה טוב למעט עייפות מורגשת. האם אני יכולה לצרוך אנשור קומפט בשביל לעלות במשקל. כבר ניסיתי לאכול דיטאות השמנה וכו ואין תוצאה. אני מתוסכלת. הבגדים נראים עלי ממש לא טוב וכולם חושבים שאני חס וחלילה חולה למרות שהכל בסדר...
לצפיה ב-'הדרך הנכונה זה להגביר את הכושר הגופני ולהעלות את מסת השרירים'
הדרך הנכונה זה להגביר את הכושר הגופני ולהעלות את מסת השרירים
06/11/2019 | 15:19
29
אם תאכלי תזונה מאוזנת ,  תלכי לחדר כושר ו\או לכל חוג ספורט אינטנסיבי אחר שכולל גם אירובי וגם כוח , עם הזמן תעלי במשקל בצורה הכי בריאה.
כל דיאטה אחרת תגרום רק להשפעה זמנית ותגרום אחרי הפסקתה להחמרה במצבך או להשמנה לא בריאה.
ואגב- אנשים שנראים רזים אפילו רזים מאד והBMI שלהם מתחת לממוצע עלולים לסבול דווקא מעודף שומן , כי מה שחשוב זה היחס בין רקמת השומן לרקמת השריר בגוף ולא המשקל הכללי או ה BMI.
לצפיה ב-'בבריאות לא משחקים, לכי לייעוץ אישי – רופא/ת משפחה / תזונאי/ת'
בבריאות לא משחקים, לכי לייעוץ אישי – רופא/ת משפחה / תזונאי/ת
09/11/2019 | 05:10
7
19
לבדוק מה מתאים ובריא לך ומה לא. לא הייתי מתחילה לצרוך תכשירים ע"ס החלטה אישית או המלצות של זרים באינטרנט. ייתכן שאם זה מבנה הגוף שלך ואת בריאה והכול תקין לא כדאי בכלל לעלות במשקל (לפחות בדרך כזאת) אלא ללמוד ליהנות ממה שיש. כמובן, פעילות גופנית סדירה (כפי שהוצע לך כאן מעל) היא בהחלט רעיון לא רע.
לצפיה ב-'למה לא העלית את האפשרות להפרעת אכילה?'
למה לא העלית את האפשרות להפרעת אכילה?
09/11/2019 | 06:00
6
38
שואלים  אשה בת 39 מה גרם לה להיות מודאגת פתאום למשקלה
הרי לא נולדה אתמול. בכל מה שקשור לדמוי הגוף יש תהליכים
התוספת של אנשור אף היא סביר להניח הנחיה שקיבלה
כי אדם ׳רגיל׳ לא מכיר את המוצר.
אנורקסיה היא הכחשה - כפי שאת מנסה להתכחש למשקלה
הנמוך.
לצפיה ב-'איני מאבחנת איש, שלחתי אותה לאנשי מקצוע'
איני מאבחנת איש, שלחתי אותה לאנשי מקצוע
09/11/2019 | 12:57
8
לצפיה ב-'זה לגמרי לא נשמע כמו הפרעת אכילה.'
זה לגמרי לא נשמע כמו הפרעת אכילה.
11/11/2019 | 11:16
4
19

לצפיה ב-'מה שמדליק נורה אדומה היא תחושת החולשה'
מה שמדליק נורה אדומה היא תחושת החולשה
14/11/2019 | 23:34
3
21
רזון בגבול הנורמה לא גורר תחושת עייפות מורגשת
כמו שתארה בגיל 39 שאדם במלוא אונו - להיפך
זו אמורה להיות תחושת קלילות ונמרצות.

לצפיה ב-'עייפות יכולה להעיד על בעיה אבל לאו דווקא על הפרעת אכילה'
עייפות יכולה להעיד על בעיה אבל לאו דווקא על הפרעת אכילה
15/11/2019 | 02:22
2
20
הייתי מעריכה שעייפות הקשורה בתזונה (כלומר אינה נובעת מבעיות שינה או מצבים אחרים) תיגרם מחוסרים תזונתיים, אבל היא טוענת שבדיקות הדם שלה תקינות. בכל מקרה אני לא רואה קשר הכרחי בין עייפות להפרעות אכילה (שהן בעיות נפשיות). בכל מקרה, גם לו היינו מומחים, אין לנו יכולת לאבחן אותה כאן בפורום וזה יומרני ומיותר לנסות בכלל. לשם כך יש אנשי מקצוע שהיא יכולה וצריכה לפנות אליהם ולהמשיך בהתאם להמלצותיהם.
לצפיה ב-'מה שמעיד הוא מה שרשמה ובחרה לציין - לא מפרידים גוף/נפש'
מה שמעיד הוא מה שרשמה ובחרה לציין - לא מפרידים גוף/נפש
15/11/2019 | 02:39
1
17
ההערכות שלך הן הפרעה ידועה במערכת. מתערב שלא היה שרשור
שהנחת לו בלי ״להעריך״ כדי שדעתך לא תפגע.. גם אם היא טועה.

אנורקסיה לא גורמת למוות בגלל הנפש אלא בגלל קריסת וחולשת הגוף.
כלומר זאת בעיה גופנית פיזיולוגית שלא ניתן להפריד גוף מנפש
חוסרים תזונתיים נבועים מחסך בתזונה - זו מהות הסכנה
זו מהות הרזון וע״כ התלוננה.
בדיקות דם ? איזה בדיוק מי הפנה אותה מה אמר הרופא
כל אלו היא בחרה לא לציין - מה שנראה תמוה + האנשור
מרמז שהיא כן בטיפול על בעית הרזון. לא מתיימר לתת עצות
אלא להבהיר שהיא יודעת שיש אנשי מקצוע ומנסה לברוח
לעידוד שמצבה לא נורא.. כפי שטענת. מצב חולשה הוא מסוכן ברזון.
לצפיה ב-'הביקורת שלך עליי אינה מענייני הפורום, תרגיע בבקשה'
הביקורת שלך עליי אינה מענייני הפורום, תרגיע בבקשה
16/11/2019 | 01:38
15
לא שיש לי מושג מהי, כי הכתיבה שלך פשוט לא ברורה...

אי אפשר לאבחן ע"ס הודעה בפורום, גם לו הייתה מפרטת יותר זה היה חסר אחריות. איני מכירה אותה ואין לי יומרה לנתח את מהות הבעיה שלה. בפעם השלישית והאחרונה, הפניתי אותה לאנשי מקצוע שיוכלו לעשות זאת.

כל השאר טחינת מים והתנצחות מיותרת, חסוך ממני הודעות מפרכות עם ירידת שורות אקראית והדגשות מופרכות בשלל קווים תחתיים. זה לא הופך את הטקסט שלך לברור יותר, רק לצעקני שלא לצורך.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ