|
|

הפועל ת"א בכדורסל הופכת לטבעונית: ויגן פרנדלי -הספונסרית הראשית

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

קבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב מקבלת חסות מפתיעה. העמותה הטבעונית ויגן פרנדלי תהיה הספונסרית הראשית של הקבוצה, שתיקרא מעתה הפועל ויגן פרנדלי תל אביב.

שווי העסקה: כמיליון שקל שנתרמו על ידי 6,000 חברי 'ויגן אקטיב', המועדון האקטיביסטי של עמותת ויגן פרנדלי.

על מדי השחקנים יתנוסס לוגו 'ויגן פרנדלי', ולאורך העונה מסרים בנושאי איכות סביבה וטבעונות יתנוססו על מדי הקבוצה, הפרקט, המסכים, במזנון האולם ובאירועי הקבוצה השונים.

מדובר בצעד משמעותי, ששם את הטבעונות בליבו של המיינסטרים הישראלי והוא נעשה באמצעות חיבור ראשון מסוגו בישראל של שתי עמותות, שיפעלו יחד לקידום אורח חיים בריא יותר וצמצום תזונה מן החי.

עמותת ויגן פרנדלי הוקמה בשנת 2012, והפכה לבינלאומית עם סניפים באנגליה וארה"ב וחרתה על דגלה את קידום אורח החיים הטבעוני בישראל. כתוצאה מהפעילות הענפה, מסומנים היום 10,000 מוצרים טבעוניים בישראל בתו 'ויגן פרנדלי' והטבעונות הפכה לחלק מהמיינסטרים הישראלי. כבר היום, מוגדרת ישראל כבירת הטבעונות העולמית, ומתן החסות הראשית לקבוצת הפועל תל אביב בכדורסל מממש את חזונה של העמותה, להמשיך ולהרחיב את התודעה הציבורית לקידום אורח חיים טבעוני.

הקמפיין הזכור האחרון של ויגן פרנדלי הוא קמפיין 'סטייק סוף העולם' שהעלה למודעות את מחירו הסביבתי של הסטייק, כמשל לצריכת מזון מן החי, שפוגעת באקלים ובסביבה ומחמירה את מצבו של כדור הארץ.

בויגן פרנדלי מזכירים כי תעשיית המזון מן-החי אחראית לכ-18% מפליטות גזי החממה, יותר מכל כלי התחבורה בעולם יחד. נתון קשה נוסף טמון בעובדה ש80% מכריתת היערות בעולם הינה לצורך מרעה או גידול מזון לבעלי חיים בתעשיית המזון מן החי. לאור נתונים קשים אלה, ומשבר האקלים החמור שהעולם מצוי בתוכו, בחרה ויגן פרנדלי לעשות את הצעד ההיסטורי למתן חסות לקבוצת הכדורסל המובילה ולהטמיע בכך עוד ועוד מסרים ציבוריים להפחתת התזונה מן החי.

עמרי פז, מנכ"ל ומייסד 'ויגן פרנדלי': "החיבור בין ויגן פרנדלי והפועל תל אביב הוא טבעי ומתבקש, כאשר גם אנחנו וגם הקבוצה פועלים תמיד כדי לקטוף את

ההישג הגדול הבא, לפרוץ גבולות ולהפוך את הבלתי אפשרי – לאפשרי. ויגן פרנדלי גאה על שיתוף הפעולה, שיעלה את המודעות לאורח חיים טבעוני וצמצום תזונה מן החי לכל בית בישראל, כדי שיחד, נוכל ליצור פה עתיד טוב יותר. צריכת מזון מן החי מביאה לפגיעה קשה באקלים, ואנחנו מאמינים שתודעה ציבורית גבוהה לנושא תוכל להביא שינוי".
רמי כהן, יו"ר הפועל תל אביב: "הסיפור של ויגן פרנדלי דומה לסיפורה של הפועל תל אביב. בשני המקרים, מדובר בעמותות שקמו מאהבה, ופועלות כל העת כדי להגיע להישגים חדשים. הפועל תל אביב שמחה ומברכת על שיתוף הפעולה החשוב הזה, שמבקש להביא עתיד טוב יותר לכולנו".