|
|

יו"ר ההסתדרות קורא לחרם על שסטוביץ', דיפלומט וקימברלי: "נגמרה החגיגה"

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד מסיר את הכפפות וקורא לחרם צרכנים על החברות שסטוביץ', דיפלומט וקימברלי  בעקבות עליית המחירים ויוקר המחיה.

"שסטוביץ', דיפלומט, קימברלי, נגמרה החגיגה. כל חברה שתנצל את המצב ותעלה מחירים לא פרופורציונלית, אנחנו נלך לה על הראש". כך אמר בר-דוד, והוסיף: "אני קורא לאזרחי מדינת ישראל להפסיק לקנות את המוצרים של החברות הללו. יש תחליפים לכל דבר. אני מצפה שנהיה צרכנים נבונים, ונקנה את התחליפים. עלינו לקנות חכם ולהפסיק את יוקר המחיה. אני קורא לוועדים לא לקנות את המוצרים של החברות הללו בחבילות לחג. בואו נחזק את התעשייה הישראלית".

דבריו של בר דוד נאמרים  על רקע גל ההתייקרויות במשק ולאחר ששסטוביץ' הודיעה בימים האחרונים על העלאה נוספת במחירי מוצרי המזון שהיא מייבאת, העלאה שנייה מתחילת השנה. הפעם הודיעה החברה בין היתר על העלאת מחיריהם של טונה, אטריות, אורז ורטבים.

הודעתה של שסטוביץ' באה ימים ספורים לאחר שחוגלה קימברלי ודיפלומט הכריזו שתיהן על העלאות מחירים חדות.

העליות הללו מצטרפות לעליות מחירים נוספות של מוצרי מזון כמו לחם, חלב וביצים, ולהתייקרויות נוספות בתעריפי החשמל והדלק, וכמובן להתייקרות המשכנתאות וההלוואות כתוצאה מעליית הריבית במשק.

בר דוד הוסיף: "יש ניסיון ציני לנצל את הכאוס הפוליטי, וחברות הענק מנסות לעשוק את אזרחי המדינה ולהעלות מחירים. אני מניע היום מהלך שהתלבטתי עליו רבות. אנחנו, אזרחי מדינת ישראל והעובדים לא שבויים של אף אחד. אמרתי שאם החזירות תימשך, לא נהסס לפעול. חברה שתתחזר על האזרחים תצטרך להתמודד עם ההשלכות של המהלכים שלה על ידי חרם צרכנים שנפעיל עליה החל מהיום".

יו"ר ההסתדרות התייחס גם למאמצים לייצר שיח עם הדרג הפוליטי וקרא לממשלה למצוא פתרונות. "נפגשתי עם ראש הממשלה יאיר לפיד, ואני מטיל גם עליו את האחריות לפתרון המצב. אמרתי לו שבמשמרת שלנו נפל התהליך הזה, ואני מצפה ממנו להוזיל את יוקר המחיה. לשמחתי, זה נפל על אוזניים קשובות".

לדברי בר-דוד, על הממשלה לדאוג להוריד המחירים גם בדיור, בחשמל, בחינוך ועוד. "אם לא אקבל תשובות מהממשלה, אני מתקרב להחלטה לצאת לרחובות ולסגור את המדינה על הרקע של יוקר המחיה. אני רוצה פתרונות לעובדים, אני רוצה תוספות לעובדים כפיצוי על יוקר המחיה. גם כך שכר המינימום נתקע לנו".