|
|

21 איש נעצרו בחשד לשימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף של כחצי מיליארד שקל

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

בתום חקירה סמויה, המשטרה עצרה ועיכבה 21 חשודים בביצוע עבירות פליליות ובכללן שימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף כולל של כחצי מיליארד שקל, ואשר היוו על פי החשד כעורק כלכלי למימון פעילות פלילית ענפה.

ביחידת להב 433 – היחידה הארצית לפשיעה כלכלית (יאל"כ) בשיתוף עם רשות המיסים – חקירות מכס ומע"מ ת"א ומרכז, יחידת יהלום, ימ"ר מרכז, כונס הנכסים הרשמי (כנ"ר) ומדור אכ"ל חטיבת החקירות, התנהלה במהלך חודשים רבים חקירה סמויה נגד חשודים ומעורבים נוספים בחברה הערבית בחשד לביצוע פעילות פלילית.

החשדות הם לביצוע עבירות של סחיטה באיומים, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה ושימוש כוזב במסמכי תאגיד. העבירות בוצעו תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות, השמטת הכנסות והלבנת הון כאמור בהיקפים של כחצי מיליארד שקל.

במהלך החקירה הסמויה מופה מארג רחב של חברות אשר שימש את החשודים לביצוע עבירות מס והלבנת הון וכן נחשפו עבירות נוספות של סחיטה והשתלטות על עסקים על ידי החשודים, תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות ככיסוי על תעבורת הכספים הרבה.

במסגרת הפרשה עוכבו לחקירה מספר בעלי חברות בנייה, כוח אדם וחברה להשכרת רכב, אשר חשודים בקבלת חשבוניות חשודות כפיקטיביות או את תמורתן. 

היום, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטה יחידת יאל"כ בלהב 433, יחד עם חקירות מכס ומע"מ ת"א והמרכז ויחידת יהלום ויחידת מתפ"א על עשרות בתים, בתי עסק, נותני שירותים פיננסיים (ציינג'), וחברות קבלניות באזור תל אביב, המרכז, ירושלים ואזור הדרום. במהלך הפשיטה בוצעו חיפושים ונתפס רכוש משמעותי בשווי מוערך של עשרות מיליוני שקלים במטרה לחלטו, בהמשך להליך המשפטי.