|
|

3 נרצחים בפיגוע ברחוב דיזנגוף בת"א; המחבל חוסל

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

פיגוע טרור בלב תל אביב גבה את חייהם של שלושה צעירים. 7 פצועים נוספים באירוע מאושפזים בבתי החולים איכילוב ווולפסון בדרגות חומרה שונות – מתוכם שלושה במצב קשה אך יציב.

האירוע התרחש אמש (ה') בשעה 21:00 ברחוב דיזנגוף בתל אביב, כאשר מחבל נושא אקדח פתח בירי לעבר היושבים בבר "אילקה" שברחוב.

מן הירי נהרגו תומר מורד ואיתם מגיני, בני 27, שניהם תושבי כפר סבא. מאוחר יותר מת מפצעיו בבית החולים ברק לופן.

האירוע המשיך להתגלגל עוד זמן רב לאחר הירי, מאחר שהמחבל, פלסטיני תושב ג'נין,  הצליח להימלט מהמקום. רק לפנות בוקר אותר בסמוך למסגד על ידי כיכר השעון ביפו, מרחק כ-3.5 ק"מ ממקום האירוע, וחוסל לאחר חילופי ירי.

הפיגוע אמש מצטרף לעוד סדרת פיגועים שאירעו בשבועיים האחרונים, וגבו את חייהם של 13 ישראלים.

בעקבות הפיגוע מסר ראש הממשלה נפתלי בנט הצהרה, בה אמר: "אנחנו מעניקים חופש פעולה מלא לכל כוחות הביטחון על מנת למגר את הטרור. אין ולא יהיו מגבלות למלחמה הזו. אנחנו בתקופה קשה מאתגרת וייתכן שגם ממושכת. גם הפעם ננצח.

"פיגועי יחידים הם אתגר למערכת הביטחון אבל היא תעמוד בו. מאנשים שחוגגים רצח יהודים בחלוקת ממתקים אין לי שום ציפיות. צריכות להיות לנו ציפיות מעצמנו – אורח רוח, עצבים חזקים, אמונה גדולה בצדקת דרכנו בארץ הזו. נילחם בטרור וננצח, זה אפשרי".

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן גינה את הפיגוע והוציא הודעה בה מסר כי "הרג אזרחים פלסטינים וישראלים רק יוסיף להידרדרות המצב, כאשר כולנו שואפים להשיג יציבות, במיוחד במהלך חודש הרמדאן".

אבל בתנועת פתח בירכו על הפיגוע, ואביו של המחבל אף נאם לצעירי ג'נין באומרו: "עוד בדורכם, עיניכם ייראו ניצחון, בשנים הקרובות, בימים הקרובים, אתם תראו שינוי ותזכו לחירות ועצמאות".