לפני כשבועיים יצאו בהצהרה בבית הלבן כי ב- 8 בנובמבר תחל מדיניות החיסונים עבור נוסעים מכל העולם. שעות ספורות לאחר ההודעה סיווחו חברות התעופה בארה"ב על זינוק בהזמנות ומסרו שצפויה עלייה מיידית במספר הנוסעים – אפילו לפני תקופות שיא של חופשות. כניסת מבקרים מכל העולם כרוכה במערכת חוקים חדשה שהגדיר הממשל האמריקני –  תיירים שירצו להיכנס לארה"ב יידרשו להציג תעודת מתחסן מלאה לפני העלייה למטוס. על התעודה להוכיח כי הנוסע חוסן בשני חיסונים לפחות, וכן שעברו שבועיים לפחות מאז קבלת מנת החיסון השנייה. בארה"ב מדגישים כי ניתן להציג תעודת מתחסן מודפסת, תמונה של המסמך או גרסה דיגיטלית שתיבדק על ידי אנשי חברת התעופה.

החיסונים המקובלים בארה"ב הם החיסונים אשר אושרו על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני ואלה הרשומים בארגון הבריאות העולמי, בהם: פייזר, אסטרהזניקה, מודרנה וג'ונסון אנד ג'ונסון.

בדיקות קורונה – מי צריך להיבדק ומתי?

בנוסף להצגת תעודת מתחסן, ארצות הברית תדרוש מתיירים להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה שלושה ימים לפני ההגעה למדינה. ביצוע בדיקה יחוייבו גם אזרחי ארה"ב. אם נוסע שאינו מחוסן, גם אם הוא אזרח ארה"ב, יידרש לבצע בדיקת קורונה עד 24 שעות מרגע הנחיתה במדינה. תוצאות בדיקת אנטיגן מהיר ו-PCR יתקבלו.

מחלימים, קטינים מגיל שנתיים ועד גיל 18 פטורים אחרים מחיסון יוכלו להיכנס לארה"ב בהצגת בדיקה שלילית ובהתאם להנחיות. כמו כן, מבקרים שלא חוסנו מסיבות רפואיות יצטרכו להציג מכתב לחברת התעופה מאיש מקצוע רפואי אשר מסביר מדוע לא חוסנו. בבית הלבן עדכנו שישנם תקנות חריגות עבור מבקרים שצריכים להגיע לארה"ב מסיבות הומניטריות או מקרי חירום.

ההנחיות לאזרחי ארה"ב

בעלי אזרחות אמריקנית לא יידרשו להציג הוכחה לחיסון לפני היציאה מהמדינה, אך עם זאת, יצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית עם חזרתם. כמו כן, כל הנוסעים הנוסעים לארה"ב – בין אם תיירים ובין אם לאו, יידרשו לספק פרטי קשר כגון דואר אלקטרוני, מספר טלפון וכתובת עדכנית. הסיבה: מעקב של חברות התעופה ועדכון במקרה של התפרצות קורונה בעקבות כניסת התיירים.

נזכיר כי הגבלות הוכנסו לראשונה על ידי ממשל טראמפ ולאחר מכן הורחבו למדינות נוספות על ידי הנשיא ג'ו ביידן. הגבלות אלה אסרו הגעה למדינה על רוב המבקרים מהאיחוד האירופי, מבריטניה, מדרום אפריקה, מהודו, מברזיל ומסין.

חברת התעופה יונייטד איירליינס מסרה כי היא מצפה לעלייה של 50% בכמות נוסעים הנכנסים לארה"ב ביום שני לעומת הכמות שנרשמה בשבוע שעבר. בחברת התעופה דלתא איירליינס מדווחים גם כן על ביקוש גדול לטיסות ועלייה חדה בכמות התיירים הנכנסים כבר בשבועות הקרובים.