|
|

ניסיונות למתקפות סייבר על בתי חולים נוספים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

לאחר המתקפה על בית חולים הלל יפה, בסוף השבוע היו ניסיונות נוספים למתקפות דומות על בתי חולים וארגונים רפואיים – ניסיונות אלו נבלמו ולא נגרם נזק.

בהודעה משותפת עם מערך הסייבר הלאומי, מסר משרד הבריאות כי ניסיונות פריצה לכמה בתי חולים וארגונים רפואיים נבלמו, ולא נגרם נזק. בתוך כך, נמשכת העבודה להשבת מערכות המידע בבית החולים הלל יפה בחדרה, שהותקף במתקפת סייבר בשבוע שעבר. "פועלים לאיתור נקודות תורפה וסגירתן"

במהלך סוף השבוע זוהתה עלייה בניסיונות למתקפות סייבר כנגד מספר בתי חולים וארגונים רפואיים – כך נמסר הבוקר (ראשון) בהודעה משותפת של משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי. כמו כן, נמסר כי הערכות מוקדמת ותגובה מהירה של המרכז והצוותים בשטח בלמה את הניסיונות ולא נגרם נזק.

ביום רביעי שעבר התגלתה מתקפת סייבר על בית חולים הלל יפה. מתקפה זו מסמנת מגמה חדשה המהווה סכנה למדינת ישראל. פרטים מעמיקים על האירוע נשמרו בסודיות רבה, מדובר בהשתלטות מוחלטת של פושעי הסייבר על כל מערכות בית החולים. אין אפשרות להפעיל שום מערכת, אין אפשרות לגשת לשום קובץ. לבית חולים אמורות להיות מערכות גיבוי, שמאפשרות לו לחזור לפעילות תוך זמן קצר. בהלל יפה גם מערכות הגיבוי נחטפו, וגם אליהן אין גישה.

בתוך כך, נמשכת העבודה של הגופים וצוותים נוספים בבית החולים הלל יפה, במטרה להחזיר את מערכות המידע של בית החולים לפעילות שוטפת באופן הדרגתי ומאובטח בהקדם.

משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי מבצעים בימים האחרונים פעילויות רבות מול גופים במגזר הבריאות לחיזוק נוסף של רמת ההגנה תוך איתור נקודות תורפה חדשות במרחב שעשויות לשמש לתקיפות ופנייה לגופים לסגירתם.

מיי ברוקס-קמפלר, מומחית סייבר, מייסדת קהילת בטוחים אונליין THINK SAFE CYBER כתבה בפוסט בפייסבוק כי "את העלייה במספר ניסיונות התקיפה כנגד בתי חולים ניתן לסווג כאירועי חיקוי. גופי תקיפה רואים את הפרסומים על הלל יפה, כולל הספקולציות השונות על החולשות שהביאו להצלחת המתקפה, ומקווים שבגופי בריאות המצב יהיה דומה. כמו כן לא מן הנמנע כי גופים עויינים מנסים לתקוף דווקא עכשיו גופי בריאות בישראל, במטרה לפגוע במערך הבריאות ולייצר פאניקה המונית".