|
|

נתפסו שני האסירים האחרונים שברחו מכלא גלבוע

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

שני האסירים הנמלטים איהם כמאמגי ומנאדל איניפיעאת נעצרו הלילה בג'נין על ידי לוחמי ימ"מ יחד עם כוחות מיוחדים של שב"כ וצה"ל.

לאחר כשבועיים של מצוד, נתפסו שני האסירים האחרונים שברחו מכלא גלבוע: השניים שלא היו חמושים, וכשהם מרימים ידיהם בכניעה ,יצאו סמוך לשעה 02:00 הלילה (בין שבת לראשון) איהם כמאמג'י ומנדאל אנפיאעת מדירת המסתור שבה שהו בג'נין, דקות אחדות לאחר שכוחות שב"כ ולוחמי היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור (ימ"מ) של מג"ב כיתרו את הבית, ביצעו ירי של מספר כדורים וכרזו להם לצאת החוצה מבלי להתנגד למעצר אם ברצונם להישאר בחיים.

בכך, השלימו הכוחות המשולבים של שב"כ והמשטרה את לכידתם של כל ששת האסירים הנמלטים, שבועיים אחרי שיצאו מפתח המנהרה שחפרו אודות למחדליהם של אנשי שב"ס בכלא.

סמוך לחצות התקבל מידע לפיו שני המחבלים, נמצאים בדירת מסתור בג'נין. התארגנות מהירה של הכוחות ויציאה לביצוע המשימה הלא פשוטה בתוך ג'נין, הפתיעה גם את תושבי המקום ובעיקר את שני המחבלים, שהבינו שהבית בו מצאו מסתור מכותר והכוחות לא יהססו לפתוח באש ולחסלם.

גורם המעורה בפרטים סיפר למעריב: "המידע הגיע לשב"כ סמוך לחצות וההתארגנות הייתה מהירה ונחושה. הגענו למקום כיתרנו את הבית, פתחנו בירי וכרזנו להם לצאת ואכן הם יצאו כשידיהם למעלה ללא התנגדות . בנוסף, ביצענו מעצר של שני סייענים שהובלו גם הם לחקירה. מבחינתנו המצוד הסתיים בהצלחה מרבית אודות לשיתוף הפעולה בין הכוחות".

שני המחבלים, כמאמג'י ואנפיאעת, יצאו מהדירה בכניעה, היישר לידיהם הפתוחות של לוחמי ימ"מ וכוחות שב"כ אשר הצמידו מטפחת לעיניהם והובילו אותם לחקירה במתקן שב"כ.המעצר של השניים הגיע כשש שעות וחצי בלבד לפני שארבעת חבריהם ושותפיהם לבריחה הנועזת יובלו לבית משפט השלום בנצרת בדרכם להארכת מעצר.

איהם קממג'י שנתפס הלילה, בן 35 מהכפר דאן, נעצר ב-2006 ומרצה שני מאסרי עולם על מעורבותו בפיגוע שבו נחטף ונרצח אליהו אשרי ברמאללה. כמו מחמוד עארדה ויעקוב קאדרי, שנעצרו בהר הקפיצה, גם הוא היה מעורב בניסיון הבריחה מכלא גלבוע באמצעות מנהרה ב-2014 – ניסיון שאז לא צלח.

המחבל השני שאותר בג'נין הוא מונאדל אינפיעאת, בן 26. אינפיעאת ישב בכלא הישראלי כבר כנער, לפני עשור. הוא נאסר אז בגין השלכת בקבוק תבערה ושוחרר בחלק השני של עסקת שליט, החלק שבו שוחררו האסירים שלא נחשבו "כבדים". לפני שנתיים נעצר אינפיעאת שוב בגין השתתפות בפעילות טרור, וכמו במקרה של זביידי משפטו עדיין מתנהל.