|
|

השקת אייפון 13 – מה צפוי לנו?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

ענקית הטכנולוגיה אפל משיקה את אייפון 13 • כמה דגמים יהיו, איך יראו המכשירים ואילו חידושים צפויים? • אילו עוד מוצרים נוספים יוצגו באירוע השקה?

 

ענקית הטכנולוגיה אפל הודיעה במהלך החג כי תקיים את אירוע ההכרזה השנתי שלה ב-14 בספטמבר, בשעה 20:00 (שעון ישראל). האירוע נושא את התווית "California streaming", וכמו שאפשר לנחש הוא יהיה וירטואלי ולא פיזי. כמדי שנה בספטמבר, אפל ככל הנראה תשיק במהלכו את האייפונים החדשים שלה, והפעם – אייפון 13.

סדרת אייפון 13- כמה דגמים ואיך יראו המכשירים

סדרת אייפון 13 תהיה זהה לסדרת אייפון 12, ארבעה דגמים, והגדלים יהיו ככל הנראה אותו הדבר – כשהחידוש במסך יהיה כנראה קצב ריענון גבוה יותר. עוד חידושים מתוכננים הם המצלמות המשופרות וחריצי תצוגה קטנים יותר. בדרך כלל אפל שותלת כל מיני רמזים בהזמנה שלה לגבי החידושים שיהיו – על פי דיווחים בעולם, השמים החשוכים אולי מצביעים על צילום משופר במצב לילה והלוגו המואר אולי רומז על טכנולוגיית "always-on" במסך, משמע תמיד יראו מסך נעילה דלוק.

אילו חידושים יהיו?
גורמים הבקיאים בנושא מדווחים כי השדרוגים הם מינוריים למדי והם נוגעים למעבד, למצלמה ולמסך. אפקט הפורטרט, שמטשטש את הרקע על מנת להבליט את האובייקט המצולם בתמונות סטילס, יגיע גם לווידאו. בדגמי הפרו, יהיה ניתן לשמור קבצי וידאו בפורמט ProRes, שיפתח בפני המשתמשים אפשרויות עריכה מתקדמות בדומה לפורמט ה-ProRAW בתמונות סטילס. שדרוג נוסף בדגמי הפרו יגיעו בדמות יכולות אוטופוקוס שיתווספו למצלמות האולטרה-רחבות, ויאפשרו כעת להתמקד בפריטים מסוימים בפריים.
בנוסף, אפל צפויה להוסיף לאפליקציית הצילום שורה של פילטרים חדשים מבוססי בינה מלאכותית, שיאפשרו "לצבוע" רק חלק מהפריטים בתמונה. דגמי הפרו עשויים לתמוך בקצב רענון מסך 120 הרץ וייתכן שהם יהיו מצוידים בטכנולוגיית LTPO שמאפשרת לשנות את קצב הרענון בהתאם לתוכן שמוצג על המסך.
הטכנולוגיה הזאת קיימת כבר במכשירי דגל של סמסונג, אופו, וואן פלוס ואחרות. ייתכן שהמכשירים יתמכו בתצוגת Always-On, שקיימת כבר באפל ווטש ומאפשרת להציג מידע מסוים על גבי המסך – למשל התראות, שעה ותאריך, מצב הסוללה וכו' – גם כשהמכשיר אינו בשימוש.
השקת מוצרים נוספים

 אפל צפויה גם להשיק את הסדרה הבאה של השעונים החכמים שלה, Apple Watch Series 7 – עם החידושים המשמעותיים של קצוות שטוחים יותר ומסכים גדולים יותר – 41 ו-45 מ"מ. בנוסף, החברה צפויה להשיק אוזניות AirPods במחירים נמוכים יותר ובעיצוב דומה ל-Pro.