|
|

דיירים הציבו ארון בחדר המדרגות ונתבעו – מה קבע מפקח המקרקעין?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

 

דיירת בבניין בראשון לציון תבעה את השכנים שגרים מולה, בטענה שהציבו בחדר המדרגות, מול ביתה, ארון. לטענתה, הדבר מהווה פתח לשימוש אסור ברכוש המשותף ומהווה מכשול וסכנה לכל דיירי הבניין. התובעת הדגישה, כי בהצבת הארון הנתבעים בוחרים לספח לרכוש הפרטי חלק מהרכוש המשותף, ללא הסכמת הדיירים. מנגד, הנתבעים טענו כי מדובר בסכסוך אישי עם התובעת וכי מדובר בשימוש סביר ברכוש המשותף.

 

המפקח על מקרקעין ברחובות, אורי שלומאי, אשר דן בתביעה, הגיע לסיור בבניין לראות את הארון ואופן הצבתו ברכוש המשותף. לאחר הסיור, קבע המפקח כי אכן מדובר בארון חריג בגודלו, שחולש על כל השטח הפינתי מול דירת הנתבעים. בנוסף, מוצבת לידו גם עגלת סופר ושניהם חוסמים את המעבר הימני לכניסה לדירה. לטענת המפקח, הנתבעים לא עמדו בנטל ההוכחה כי הצבת הארון ברכוש המשותף מהווה שימוש סביר ועצם השימוש בשטח המשותף כתחליף למחסן הוא לכשעצמו מהווה שימוש לא סביר ברכוש המשותף.

לסיכום, המפקח על מקרקעין קבע כי מטרת הצבת הארון הינה אפסון נוח וזמין על חשבון הרכוש המשותף, ועל כן מדובר בשימוש שאינו סביר. המפקח קיבל את התביעה והורה לנתבעים להסיר את הארון תוך 7 ימים.