|
|

"לא דמוקרטי שראש מפלגה עם שישה מנדטים יהיה ראש ממשלה" היא אמירה שגויה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
03/06/2021 אסף ליברמן
האם למישהו אכפת שבנט הפר הבטחת בחירות, אם בנט ראש של מפלגה קטנה יכול להיות ראש ממשלה – 4 נקודות על המצב (לפוסט המלא בפייסבוק)
1. לאף אחד לא אכפת מהפרת הבטחות. כל אלה שמשווים בין מה שנפתלי בנט עושה עכשיו לבין מה שהוא אמר לפני הבחירות לא באמת מתעניינים בזה. כן, זה לא יפה להפר הבטחות וזה מציק גם לי ולא הייתי רוצה שהתרבות הפוליטית כאן תהיה מבוססת על שקר והדבר התקין הוא שהמצביעים הולכים להצביע בקלפי על סמך מה שהפוליטיקאים אמרו שהם מאמינים בו. אבל זה לא המצב ונפתלי בנט לא המציא אותו. אם קדושת ההבטחה היא מה שמטריף עכשיו את מבקריו החריפים של בנט, אז איפה הם היו כשבני ("לעולם לא אכנס לממשלה עם נתניהו") גנץ נכנס לממשלה עם נתניהו? הם ישבו בבית עם כוס יין לבן, חגגו את הישרדות השלטון. למה? כי לאף אחד לא אכפת מהפרת הבטחות. לכולם אכפת רק מי יהיה ראש הממשלה, ורוב מי שכועס עכשיו פשוט רוצה שנתניהו ימשיך להיות ראש הממשלה (רצון לגיטימי לגמרי בעיניי).
2. "לא דמוקרטי שראש מפלגה עם שישה מנדטים יהיה ראש ממשלה" היא אמירה שגויה. א. מה? למה? איפה זה כתוב? הטענה הזו באה מאנשים שבדרך כלל נאחזים בקריאה דווקנית של החוק, כמו למשל בשאלה האם סביר שנאשם בפלילים יכול להיות ראש ממשלה (לדעתי לא). על השאלה הזו הם ישיבו בכך שהחוק מאפשר לנאשם לכהן עד פסק דין חלוט. נכון, אז הנה, החוק מאפשר גם לח"כ שעומד בראש סיעת יחיד להרכיב קואליציה. ב. נתניהו הציע לבנט רוטציה משולשת על ראשות הממשלה ולא תאמינו, לראש הממשלה בנט בקואליציה שנתניהו הוא חלק ממנה עדיין יהיה מספר חד ספרתי של מנדטים.