קו הפרדה
קו הפרדה
קו הפרדה
קו הפרדה
לדף הבית
ד"ר סטפן מורס מתארח בפורום שורשים משפחתיים26.07.2005 יום שלישי

ביום ג´, 26.7.05, בין השעות 20.00-19.00, יתארח בפורום "שורשים משפחתיים" ד"ר סטפן מורס, מי שבנה את מנועי החיפוש בשיטת One-Step-Search ואחד מיקירי הקהילה הגנאלוגית הבינלאומית. האירוח הינו חוליה נוספת בשרשרת האירוחים הבינ"ל בפורום, והוא יתבצע היישר מארה"ב.

סטפן הינו גנאלוג חובב (כן, כן, יש לנו משהו משותף איתו... :-), אשר חוקר בשנים האחרונות את שורשיו היהודיים ממוצא רוסי. לפני שנים אחדות, פיתח כלי חיפוש מקוונים, אשר משכו, להפתעתו הרבה, תשומת לב רבה מכל רחבי העולם. בשנת 2003, הוא קיבל על כך את אות התרומה יוצאת הדופן של IAJGS (הארגון הבינלאומי של חברות לגנאלוגיה יהודית).

בחייו האחרים, ד"ר מורס הינו מומחה למחשבים, אשר עשה את הדוקטורט בהנדסת חשמל (באוניברסיטת ניו-יורק) והועסק בתפקידי מחקר ופיתוח בחברות גדולות רבות. הוא פרסם ארבעה ספרים, רשם שלושה פטנטים וכתב דו"חות טכניים רבים, אך ייזכר ביותר כמי שתכנן את המעבד 8086 של אינטל, "סבו" של מעבד הפטניום של היום.

סטפן יסייע לנו להבין כיצד פועלים מנועי החיפוש שלו, כיצד ניתן לחפש בצורה יעילה במאגרי מידע מקוונים, כיצד נוכל להשתמש בכלי החיפוש שלו לצרכים שלנו ואפילו לבנות כלי חיפוש משלנו, מה ההבדל בין החיפושים השונים שבנה, כיצד בונים כלי חיפוש מהירים למאגרי מידע עצומים, היכן כדאי לחפש אנשים בארה"ב, ושאר ירקות.


כתוב הודעה בפורום
  שורשים משפחתיים
עוד אירועים בתפוז
התארחו בתפוז


הוספת תגובה