קו הפרדה
קו הפרדה
קו הפרדה
קו הפרדה
לדף הבית
דיון בנושא עבודות "שורשים"06.09.2004 יום שני

פורום "שורשים משפחתיים" קיים בתפוז מאז דצמבר 2001.
במהלך השנים הצטרפו חברים רבים לפורום בחיפושיהם אחרי אבותיהם וההיסטוריה המשפחתית.
כל חבר ומחקרו המשפחתי, כל חבר והידע שלמד וצבר בחיפושיו. במשך הזמן התמחו חלק מחברי הפורום בנושאים הקשורים ישירות למחקר המשפחתי שלהם.
לפיכך, החלטנו בפורום לנצל את הידע הרב שנצבר וליצור מסורת של אירוח חברי פורום בנושאי התמחותם.
חשוב לציין, כי אירוחים אלה אינם באים במקום אירוח של אנשים חיצוניים, אלא בנוסף. אירוחים אלה מאפשרים לחברי הפורום לחלוק את הידע שלהם עם יתר חברי הפורום.

ביום שני, 6.9.04, בין השעות 21.00-20.00, תתארחנה בפורום ענת ומעיין רוזן, אם ובתה, איתן נשוחח על עבודת "שורשים" אשר מכינים ילדי חטיבת הביניים, ועל המסע המשפחתי המשותף (ביחד עם הסבתא!) שערכו לאחרונה בטרנסילבניה (אזור בעל היסטוריה יהודית עשירה, הנמצא כיום בצפון רומניה), שם חיתה משפחתן בעבר. האירוח יתקיים בשיתוף עם הפורומים בנושאי לימודים: מורים, הורים לילדים ביסודי, לימודים ושיעורי בית, אסטרטגיות והנגשת למידה, חינוך ביתי וחלופי.

ענת ומעיין, משתתפות ותיקות בפורום "שורשים משפחתיים", התחילו את המחקר המשפחתי יחדיו, בעקבות עבודת "שורשים" של מעיין (בת 12), ומאז פסעו בנתיביו המרתקים של המחקר הגנאלוגי (זהו השם המדעי של מחקר שורשי המשפחה) והגיעו לתגליות משמעותיות על תולדות משפחתן. לאחרונה, אגב, הוסיפו את האיש האלף לעץ המשפחה שלהן.

עבודתה של מעיין (בתמונה המצורפת) זכתה במקום הראשון בתחרות ארצית לעבודות "שורשים" בבתי ספר (התחרות אורגנה על ידי עמותת "סנונית"), ומעיין קיבלה את הפרס בפני קהל תומך של גנאלוגים יהודיים מכל רחבי העולם (ורבים מחברי הפורום, כמובן), בכנס בינלאומי לגנאלוגיה יהודית, שנערך בתחילת חודש יולי האחרון בירושלים. מה מושך נערים צעירים להעמיק בשורשי משפחותיהם? מהיכן מלקטים מידע משפחתי על מה שאירע לפני עשרות ומאות שנים? מה למדה מן העבודה? מה המלצותיה למי שעומד להתחיל את עבודת "שורשים"? מה תרם לה המסע? על כל אלה ועוד תענה מעיין בעת האירוח.

ענת ליוותה את מעיין לאורך כל הדרך, עד לחזרה הביתה מן המסע המופלא אל מחוזות העבר, בכפרים שנדמה כי רוח הקדמה לא הגיעה אליהם. כיצד ראתה את תפקידה כאם במהלך הכנת העבודה? האם העניין שלה בתולדות המשפחה קיבל עידוד מן העבודה של מעיין, או אולי היה זה להיפך? אילו עצות תוכל לתת להורים לנערים שאינם מתלהבים מהכנת עבודת "שורשים"? ומה לגבי אלו שכן מתלהבים? על כל זאת ועוד נשוחח עם ענת.

נראה שצפוי לנו אירוח מרתק באווירה משפחתית!


כתוב הודעה בפורום
  שורשים משפחתיים
עוד אירועים בתפוז
התארחו בתפוז


הוספת תגובה