ייבוא החברים שלי מהעולמות הישנים
ראשי
החברים שלי
תחומי העניין שלי
הפרופיל שלי
ניהול
חיפוש    
חיפוש מתקדם

המפץ הגדול

 
 

 

המפץ הגדול בבלוגים:

 
 

המפץ הגדול בפורומים:

 
 • המפץ הגדול?
  ברכות לפתיחת הפורום... שאלתי היא כזאת: הטענה היא שהיקום בן 15 מיליארד שנה פחות או יותר. עם הטלסקופים אנו מסוגלים לראות כוכב במרחק של 12 מיליארד שנות אור, משמע לאור לקח 12 מיליארד שנה להגיע אלינו. לפי תאורית המפץ הגדול הגענו כולנו מאותה נקודה. זאת אומרת שהיה עלינו לעבור מרחק של בערך 6 מיליארד שנות אור (והכוכב שאנו רואים היום עוד 6 מיליאד שנות אור בכוון השני סה"כ 12 מיליארד). זאת אומרת שאנחנו נעים במחצית ממהירות האור?? (כי עברנו מרחק של 6 מיליארד שנות אור בכ-15 מיליארד שנים) האם אני מפספס כאן משהו?
 • שים לב
  כמה נקודות לחשיבה 1)כולנו אמנם "יצאנו לדרך" מאותה נקודה אך בעוד שאנו התקדמנו לצד אחד, הכוכבים הנמצאים בקצה השני של היקום התרחקו לכיוון השני. 2)יש לציין שאנחנו לא נמצאים בקצה השני של היקום אלא איפשהו באמצע יחסית. ולכן החישוב שלך מהאמצע (ממחצית המרחק) אינו לגמריי נכון. 3)גילו שהכוכבים לא מאטים את תנועתם עם הזמן אלא דווקא מאיצים. 4)אין לנו מידע לגבי גודל הכדור שהיה לפני המפץ הגדול (אולי היה אפילו כמה מיליוני שנות אור בגודלו). 5)הפיצוץ שילח את החלקיקים במהירות גבוהה ביותר בהתחלה. 6)אתה מבין, ישנם אלפיי פרמטרים פה. ולכן אני לא רואה שום אפשרות לחישוב המדויק של מהירות התנועה של כדוה"א בכלים שיש לך (בטח שלא בחישוב כזה מהיר).
 • לא התרשמתי מהמילה מנגנון. התיחסתי לאמירה
  "הפיכת האנרגיה לגרמי השמיים מבלי שמישהו ירצה בכך ויכוון לכך".

  גם אין לזה קשר לתאוריית המפץ הגדול דוקא.
  אפשר להלביש "בורא" על כל הידע שלנו על המציאות. לא מוסיף ולא גורע.
 • תפסיק לבלבל בין דרווויניזם והמפץ הגדול
  לפני שאתה מעלה "ערעורים" על המפץ הגדול רצוי שתעשה דוקטורט באסטרופיסיקה ואז באמת תבין מהי תיאוריית המפץ הגדול לא ברמת נפנופי הידיים אלא כמו שצריך, במשוואות. איך אתה יכול לערער על משהו שאתה לא מבין?
 • מאי שמח
  שם/כינוי: נטע
  גיל: 24
  מיקום בארץ: מרכז
  דבר אחד שאנחנו לא יודעים עליכם: שאני ממש גרועה בשאלות האלה? אני שונאת פלפלים
  משהו טוב שקרה לכם החודש ובא לכם לשתף: חופשת פסח שבאמת יצא לבלות ולהנות
  משהו מבאס שבא לכם לקטר עליו: הסמינר והמחשב שלי שפועל לפי מצב רוח אבל יש לי הרגשה שאני אקטר על זה גם רוב החודש הקרוב והזמן שעובר מהר מדי ויש יותר מדי החלטות? מי חשב שזה כזה כאב ראש דווקא לסיים תואר  
  סדרות טלויזיה מומלצות: קאסל , חליפות, המפץ הגדול
  מוזיקה ששווה לשמוע: James Arthur הוא פשוט מעולה, בלקן ביט בוקס,  Imagine Dragons
  הנה קאבר גאוני שלו- https://www.youtube.com/watch?v=QukmpmDFXTw לוקח זמן לזהות בכלל שזה השיר
  הנה מאשאפ שווה של Ed Sheeran feat. Passenger- https://www.youtube.com/watch?v=F2K_7-MHt3k&list=PLWDbluPI6LbL6DS4rLkvNmyLFp3jUFM7w&index=5
  מסתבר שלמידה עם שירי דיסני בעברית ואנגלית זה אחלה הנה הפסקול של מלך האריות בברודווי - https://www.youtube.com/watch?v=1uCHzWPIblc
  ספרים שחייבים לקרוא: -
  סרטים שאסור לפספס: לוגו- סרט ממש מצחיק ומהנה
  ציטוט החודש:
  תמונת החודש:
  מה אני הכי אוהב בפורום: את כל מי שמשתתף
  ומה חסר לי בפורום והייתי רוצה שיהיה: אני אסתפק בניית'ן
 • בתיאוריית המפץ הגדול יש להפריד בין שני דברים.
  1. התרחקות הגלאקסיות במבנה המצביע על נקודת מוצא משותפת לכאורה, שעל הקורדינטות שלה טרם למדתי משהו. אולי קולמין ישלים לי את השיעור הזה.

  2. מעבר מאנרגיה לחומר. לפעמים אני שם לב שהמעבר הזה יושב אצל דרוויניסטים במוח בדיוק באותו המקום שמטפל בהבנת השינויים במצב הצבירה של החומר (גז-נוזל-מוצק). מה שגורם להם לומר "מה לא מובן מאיליו בזה שאנרגיה יכולה להפוך לחומר וההיפך" (כשם שנוזל הופך למוצק וההיפך). הם בעצם אומרים X אבל מדמיינים Y וזה מה שמאפשר להם לומר את X בנונשלנטיות ובביטחון.

  כמו כן הדרוויניסטים גם מעבירים את מירב המשקל של בעיית המפץ הגדול לדבר הראשון וזונחים את הצורך בלפתור את דבר השני או מגמדים אותו.

  והרי סדר החשיבות הוא הפוך לגמרי. ניעות הגלקסיות מבנה X שמלמד על נקודת מוצא משותפת, עדיין לא מפצה על החור רב הממדים שבהבנת תהליך הפיכת האנרגיה לגרמי השמיים מבלי שמישהו ירצה בכך ויכוון לכך. בא לא נשכח שכוכב וכוכב לכת אלא מגנונים לכל דבר. וגם אם היו גרגירי חול גדולים עדיין הבעיה הזו הייתה עומדת.

  כשיש בעיה בסדר גודל כזה לתיאורית המפץ הגדול, תופעת התפשטות היקום מעניינת תתחת.
 
 

המפץ הגדול באלבומים:

IMG_0339.JPG
 
IMG_0335.JPG
 
מנדלה 10.9.14.JPG
 
IMG_0338.JPG
 
IMG_0330.JPG
 
מנדלה 9.9.14.JPG
 
IMG_0337.JPG
 
IMG_0329.JPG
 
מנדלה 8.9.14.JPG
 
IMG_0336.JPG
 
e9ce0fa376943a87e2cacb16202db0df.jpg
 
מנדלה 7.9.14.JPG
 


 
Copyright©1996-2014, תפוז אנשים בע"מ