לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים וברוכות הבאים לפורום אובדן הריון - תמיכה,

אין צורך להכביר במילים על התחושה הקשה, ההלם, הבלבול ותחושת האובדן עימם מתמודדים כאשר מאבדים הריון.
מעטים הם הפורומים באינטרנט בעברית או בכלל, המתמודדים עם נושא אבדן הריון.

אכזבה... מדוע אף אחד לא מדבר על הנושא הכל כך חשוב הזה?!

הפורום מהווה קבוצת תמיכה חמה ומשפחתית אשר עוסקת בכל ההיבטים הנפשיים הכואבים המלווים אחד או יותר מן האירועים הבאים:

א. הפלה טבעית במהלך הריון.
ב. הפסקת הריון עקב בעיה רפואית של האם/ עובר.
ג. מות העובר מוות טבעי ברחם במהלך ההריון או הלידה.
ד. מות התינוק/ת בסמוך או מספר חודשים לאחר הלידה.

למי מיועד הפורום?

ראשית, לנשים חד הוריות וזוגות אשר חוו לצערם בעבר הקרוב או הרחוק אחד מן האירועים שצוינו. בנוסף הפורום מיועד לבני משפחה (אבות, אמהות, אחים ואחיות וכו`) , חברים, מעסיקים, עובדים של נשים או בני זוגן אשר חוו אחד מן האירועים המצערים שצוינו קודם לכן.

הפורום יעזור לכם לפנות אל הקרובים שלכם ולדבר איתם בצורה נכונה ותומכת. על ידי גלישה בפורום תבינו מה עובר על הקרובים שלכם ותקבלו עצות כיצד לשוחח עימם. מה להגיד ומה לא להגיד ? כיצד להתחבר אליהם בכאבם וכו`.

הפורום מיועד גם לנשים וזוגות אשר חוו בעבר אבדן הריון, עברה תקופה, היום הם הורים, לא שוכחים את העבר ולכן מעונינים לתמוך רגשית באחרים החווים אבדן טרי.

בפורום ניתן תמיכה ונחזק האחד את השני בין היתר על ידי עצות מעשיות להתמודדות עם השכול והאובדן. כיצד להתמודד עם המצב הלא צפוי והכואב? מה כדאי לעשות? איך להתמודד עם המשפחה,החברה, בעבודה?

נחלוק את הסיפורים האישיים שלנו עם החברים בפורום (האינטרנט יקל עלינו מאד, כיוון שאין חובה להיחשף), ועל ידי תגובות החברים בפורום נקל במעט את תהליך ההתמודדות הקשה המלווה אותנו.

מאמרים וכתבות:

החומר המצוי בעברית בנושא הינו מועט ביותר, לכן נעדכן האחד את השני בחומר על הנושא ויחדיו נחבר בעצמנו ולעצמנו מאמרים וכתבות אישיות העוסקות בנושא בעברית , ועל ידי כך לא נצטרך לגלוש באתרים בשפות זרות, דבר שמקשה את ההתמודדות עקב קשיי תרבות ושפה שונים.

הפורום עוסק במקרים של מות עובר או תינוק בלית ברירה ואין כוונת הפורום לדון בעד או נגד הפלות או שאלות מסוג זה שכן אוכלוסית החברים בפורום עשו כל שביכולתם כן להביא ילד בריא לעולם ולגדלו.

תחושתנו היא כי אנו נבין הכי טוב את עצמנו... כלומר, קיימת בחברה נטיה לא לטפל בנושא של אבדן הריון מן ההיבט הנפשי והרגשי הן לאשה החווה טראומה מסוג זה והן לבן זוגה המלווה אותה בתהליך. אנו חשים כי הפורום יהווה מקום מפגש רציני, איכותי בו כולנו נמצא כל אחד את עצמו, ילמד על עצמו באמצעות שיחות הנפש (נאחל לעצמינו הרבה כאלה...) והתמיכה שכה חיונית לכל אחד מאיתנו.

מילה על ולבני הזוג...

חשוב להבין שגם בני הזוג חשים בעוצמה רבה את תהליך אבדן ההריון שהתרחש. אמנם לא חשים זאת מבחינה פיסית, אולם בכל שלבי ההריון בני הזוג חושבים על העובר הצומח ומתפתח בבטן , נקשרים אליו, מדמיינים איך הוא נראה ועוד....
כאשר מתרחשת הפסקת הריון, שני בני הזוג מאבדים את היקר מכל, וזה כואב, כואב מאד...

לכן חשוב לפנות אליכן הנשים החברות בפורום, נסו לשתף את בן הזוג, גם כן בפורום .

כפי שכתב "תמיד איתנו" מייסד הפורום: "כבן זוג אני יודע עד כמה עז ומשמעותי האבדן מבחינה נפשית, ומשוכנע כי השתתפות פעילה של בני הזוג תתרום להם מבחינה רבה .

ומילה לבנות הזוג, שתפו את בן זוגכן, ספרו לו מה אתן חשות ומרגישות ומה הייתן מצפות ממנו. אם לא תאמרו הוא לא ידע..."

לסיום,

ראשית ,השתדלו לספר עליו לזוגות שחוו אבדן הריון כלשהו, בכדי שידעו על קיום הפורום.

שנית,אנו מקוות, כי הפורום ישיג עבור כל החברים בו את המטרות,ומאחלות לכולנו כי בעת השהות בפורום תרגישו תחושת נוחות , חום ושותפות אמיתית !

יעל של עדי ונאשא

אנא קראו את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה חדשה
הודעת הריון ניתן לעדכן עד שלב הדופק בסימון מיוחד של אזהרה|זהירות| וזאת על מנת לכבד את אלה שקשה להן עם ההודעה  

הודעה חדשה

הפסקת הריון באמצעות כדורים

מאת: רחל
16/12/08 14:02
אני בשבוע 8 להריון. לא נמצא דופק אצל העוברו אני צריכה לעבור ניתוח גרידה. לפני חצי שנה עברתי סיפור דומה אחד לאחד. ייאוש.... אני ממש לא מסוגלת לעבור שוב את הניתוח והייתי רוצה לנסות באמצעות כדורים. קראתי כתבה שבבית חולים שיבא השימוש בכדורים נפוץ, באיכילוב לעומת זאת לא עובדים עם כדורים. גם הרופא המטפל שלי לא מוכן לתת לי כדורים, לא ברור לי למה.אני גרה באיזור המרכז.  האם למישהי היה ניסיון של הפסקת הריון באמצעות כדורים, עם איזה רופא וכו'. בבקשה תחזרו אליי בהקדם!!!

תגיות:
הפסקת הריון באמצעות כדורים
<< ההודעה הנוכחית
16/12/08 14:02
1652צפיות
אני בשבוע 8 להריון. לא נמצא דופק אצל העוברו אני צריכה לעבור ניתוח גרידה. לפני חצי שנה עברתי סיפור דומה אחד לאחד. ייאוש.... אני ממש לא מסוגלת לעבור שוב את הניתוח והייתי רוצה לנסות באמצעות כדורים. קראתי כתבה שבבית חולים שיבא השימוש בכדורים נפוץ, באיכילוב לעומת זאת לא עובדים עם כדורים. גם הרופא המטפל שלי לא מוכן לתת לי כדורים, לא ברור לי למה.אני גרה באיזור המרכז.  האם למישהי היה ניסיון של הפסקת הריון באמצעות כדורים, עם איזה רופא וכו'. בבקשה תחזרו אליי בהקדם!!!

שלום לך,
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
16/12/08 15:14
371צפיות
צר לי לשמוע על ההריון שלא התפתח.
לגבי הכדורים. מדובר בציטוטק. אלו לא כדורים שסתם לוקחים . צריך לקחת את זה בבית חולים תחת השגחה. נשארים כמה שעות בבית חולים ואם זה מתקדם שולחים הביתה ואחרי יומיים שוב חוזרים לאולטרא סאונד לראות האם הכל התנקה.
צריך לקחת בחשבון שגם לאחר שימוש בציטוטק יש מצבים שבכל זאת חייבים לעבור גרידה.
שאלת את הרופא שלך למה הוא לא מוכן?
תקחי בחשבון שהתהליך לא קל. יש הרבה כאבים והוא לוקח כמה ימים.
בעוד שבניתוח תוך 1/2 שעה את אחרי.
לכל תהליך יש את הדברים הטובים הרעים. לכן את צריכה לבדוק ולעשות מה שנכון ומתאים לך.
בעבר היו פה כמה בנות שעברו תהליך של ציטוטק. אני מקווה שהן פב ותוכלנה לתת לך יותר מידע.
בכל מקרה , אחרי ההפלה כדאי לבדוק האם יש סיבה  למקרים שקרו.

הי
16/12/08 17:44
181צפיות
מצטערת לשמוע...
אין לי הרבה להוסיף על גל. עברתי הפלה עם כדורי ציטוטק, זה כואב, זה לוקח את הזמן שלו, צריך להיות בהשגחה, בסוף גם הייתי צריכה גרידה, אז לא יודעת מה להגיד לך...
אני גם לא גרה במרכז אז אין לי המלצות.
מה שתבחרי-העיקר שיעבור בשלום ובקלות כמה שניתן.
אוף...והלואי שזו האחרונה!
יעל
מצטרפת בצער-missed abortion שבוע 6
17/12/08 08:23
267צפיות
אתמול רופא אחד במרפאת נשים שלנו ניסה "לשכנע" אותי לעבור את זה באופן פרטי,
אמר שבבתי חולים לא משתמשים בציטוטק אלא בכדור אחר (לא זוכרת את השם)
שהיעילות שלו פחות טובה...

האם יש פה בנות שעברו את התהליך בבי"ח ויכולות לספר לי איך זה בדיוק עובד?

האם בבתי חולים לא נותנים ציטוטק?
האם מישהי יודעת ספציפית לגבי בלינסון ותל השומר?

תודה !!!
כן
17/12/08 08:33
168צפיות
מצטערת לשמוע שאת צריכה גם לעבור את זה.
כן נותנים בבתי חולים ציטוטק, בכל מקרה בבני ציון כן (חיפה)
אני שמעתי המלצות מרופאים שהליכים כגון גרידה דוקא עדיף בבית חולים ציבורי, לא כל כך בטוחה שהבנתי למה, אולי בגלל ענייני ביטוח, אחריות או בגלל שאם דברים מסתבכים חס וחלילה אז את נמצאת בבית חולים
אבל אולי אני טועה.
תבריי את זה, זה נראה לי חשוב.
שיעבור בשלום
יעל
º
התכוונתי לכתוב תבררי...
17/12/08 08:34
159צפיות
שלום דנה,
17/12/08 08:55
182צפיות
מצטערת לשמוע שגם את צריכה לעבור את התהליך.
לגבי בתי החולים, הכי טוב זה להתקשר לאישפוז יום נשים ולשאול שם האם ניתן לעבור עם כדורים.
אני שמעתי דברים טובים על תל השומר. בלינסון לא מכירה.
מקווה שיעבור הכי בקלות שניתן במצב הזה.
תודה רבה!מישהי יודעת איך זה מתבצע בתה"ש?
17/12/08 10:32
160צפיות
אפשר לבוא מתי שרוצים או שצריך לקבוע תור?
צריך להתאשפז?
לכמה זמן?

מנסה להשיג אותם בטלפון ולא כ"כ מצליחה...
היי דנה,
17/12/08 11:06
138צפיות
צריכים לקבוע תור. החלטת האם את הולכת לניתוח או עם כדורים?
ההליך הוא קצת שונה ולכן ההנחיות הן אחרות.
אם את לא מצליחה להשיג את המחלקה ישיר אולי כדאי דרך המרכזייה שיעבירו אותך.
הם יוכלו לתת לך את כל הפרטים  הביוקרטים והמעשיים.
את יכולה להיכנס לאתר של תל השומר ולראות אם יש מספר טלפון שם.
נראה לי שבינתיים זה התחיל לבד
17/12/08 11:16
156צפיות
יש לי כאבי מחזור, ועכשיו בשירותים גיליתי דימום רציני ביותר.
אני עדיין בעבודה, כי זה בינתיים נסבל, לא יותר מדיי כואב, כמו כאבי מחזור רגילים כאלה.

אני אגש למיון בתה"ש אחרי הצהריים יחד עם בעלי, מקווה שיטפלו כבר הערב ולא יגידו לי לחזור מחר בבוקר...
היי דנה,
17/12/08 11:44
102צפיות
אם זה התחיל לבד כדאי שתיגשי למיון. במקרה כזה אם צריך הם ישר מכניסים לניתוח.
השאלה אם כדאי לחכות לערב?
תעדכני אותנו מה איתך.
אבל למה לגשת למיון?
17/12/08 13:01
123צפיות
התחיל לבד מה שהכדור ממילא היה אמור לזרז. זאת הדרך הכי טבעית, הכי יעילה ועם הכי מעט סיכונים. אם הדימום נהיה כבד מאד, עד כדי סכנה לך, אז צריך לנסוע למיון. זה סיבוך נדיר אבל כדאי לדעת ולשים לב. אחרת, למה בית חולים בכלל?
את צודקת אלמונימית,
17/12/08 15:20
95צפיות
לא שמתי לב לשבוע שבו היא נמצאת. בשבוע כל כך מוקשם אפשר לנסות ולעבור לבד.
חשוב ביותר לעקוב אחרי הדימומים וההרגשה הכללית.אם עולה החום או שיש כאבים חזקים ישר למיון.
כמובן אחרי שנגמר הדימום ללכת לבדיקת רופא ואולטראסאונד לבדוק שהכל יצא  והרחם נקי.
הפלה באמצעות כדורי ציטוטק
17/12/08 11:06
276צפיות
רחל הי, תחילה אני משתתפת בצערך. לצערי אני יודעת בדיוק מה את עוברת כי גם אני לפני 3 שבועות עברתי הפלה בשבוע 8 להריון. הלכתי לרופא פרטי והוא המליץ לי על כדור ציטוטק. האם הרופא שלך אמר לך בודאות כי את צריכה לעבור גרידה???? כי הרופא שלי המליץ על הפלה באמצעות הכדור ואח"כ לחכות למחזור. אחרי קבלת מחזור יש לעשות אולטראסאונד נוסף ולוודא כי לא נשארו שאריות ברחם. במידה וכן (מיעוט המקרים), רק אז לבצע גרידה.
האמת- מאוד התלבטתי כי יש בגרידה משהו מאוד חד פעמי וסופי. ולא צריך להתייסר עד לאולטאסאונד (מצב שאני נמצאת בו היום. מחכה למחזור שיגיע....). אבל מנגד- גרידה מאוד פולשנית וישנה סכנה להזיק לרחם.
בהצלחה!
הפלה בכדורים - בביה"ח אסף הרופא - התהליך.
18/12/08 09:03
278צפיות
אני אישית חיילת לכן אולי התהליך הבירוקרטי אצלי הוא טיפה שונה - אבל הטיפול עצמו בביהח עבר כך.

הלכתי לועדה ביום ראשון האחרון בביה"ח אסף הרופא עם כל המסמכים הדרושים, ונקבע לי תור להפלה בכדורים ליום שני.
באתי ביום שני בבוקר, ביקשו ממני לבוא על קיבה מלאה - ולקחתי את כדורי המפיג'ין.
נשארתי להשגחה של שעתיים ונאמר לי לחזור כעבור 48 שעות.
ב48 שעות האלה לא היו לי סימפטומים חוץ מבחילה.
חזרתי כעבור 48 שעות, שוב על קיבה מלאה.
קיבלתי זריקת אופטלגין + פרמין נגד כאבים ובחילות כי נאמר לי שכדורי הציטוטק גורמים לזה ובלי הזריקה אני עלולה להקיא אותם, ולאחריה קיבלתי את כדורי הציטוטק.
נשארתי לאשפוז יום במשך 6 שעות.
לאחר כשלוש שעות החל דימום חזק שנחלש אחרי כשעתיים, וכעת הוא דימום רגיל של מחזור.
נקבע לי אולטרסאונד מעקב לעוד שבועיים, כדיי לבדוק שהרחם התנקה.
נאמר לי שאם לא התנקה אצטרך לעבור גרידה.

זהו בעקרון=]
אשמח לענות אם יש לכן שאלות=]
באסף הרופא כן מאפשרים הפלה עם ציטוטק
19/12/08 07:22
227צפיות
אני הגעתי בשבוע 10 עם הפלה לא שלמה שהחלה בבית ורצו להכניס אותי לגרידה ולא הסכמתי אז נתנו לי פעמיים שני קבוצות של ציטוטק כדי שהכל ימשיך ליפול לבד.
הייתי מאושפזת למעקב יומיים ואחר כך בבית.
אבל אני מוכרחה לאמר שעברתי שבועיים של כאבי תופת, בשל התכווצויות הרחם בגלל הציטוטק. ובשלב מסויים נתנו לי אנטיביוטיקה חזקה למשך 10 ימים.
הבנתי שאם זה היה נעשה בגרידה זה היה אחרת לגמרי.
ראיתי את הבנות שעברו גרידה והם יצאו מבית חולים במצב הרבה יותר טוב משלי.
שיהיה בהצלחה
מנסיוני
19/12/08 13:33
210צפיות
אני מצטערת לשמוע ומשתתפת בצערך. אני השבוע עברתי גרידה מפני שהיה לי נסיון תראומטי עם הכדורים בהפלה הקודמת-- אמנם הייתי בבית ולא היו הרבה כאבים, ישבנו וראינו סרטים, אבל כשיצא העובר זה היה מאוד תראמטי והעדפתי הפעם לעשות את זה מסודר בבית חולים ובלי לראות כלום.

מצטערת שאני משתפת בפרטים הלא נעימים, אבל אולי זה יכול לחסוך לך... לא שגרידה זה חוויה נעימה... שוב מצטערת, ובהצלחה
ד

ד"ר גיא גוטמן

מומחה בגניקולוגיה, מיילדות ופריון לפרטים נוספים >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום