לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

שלום וברוכים הבאים

פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה מנהלות הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים! 

המשך...
הודעה חדשה

סקס בין המורה לתלמיד - מורה לחיים?!

10/11/08 12:51
לאחר קריאת כתבה מחרידה על מורה שקיימה מערכת יחסים מינית עם התלמיד שלה שוחחתי עם המתבגרת שלי. אני חייבת להגיד שמתהפכת לי הבטן ומה שהיה למתבגרת שלי להגיד "גם מורה היא בן אדם, גם לה יש חשקים וצרכים.... אימא את צריכה לראות איך אנשים מתנהגים אצלנו בבית ספר ומה הם עושים בשיעורים, בדשא ובסיפריה..." הייתי בהלם!!!
ניסיתי להסביר לה את הבעיתיות שביחסי מורה ותלמיד, אבל היא בשלה. היא עוד סיפרה לי על מורה שיש לגביו ולגבי עוד תלמידה שמועות. לכו תדעו אם זה נכון. וזה מקובל בעיניה... "לא ביג דיל, אימא!".
הסתכלתי בחוסר שקט בבת שלי. בחורה יפה, מלאה בטחון עצמי ומינית מאוד. נראית בערך בת 20 והיא עוד לא בת 16. מקיימת יחסי מין, מעשנת ועושה מה שבא לה באופן כללי (ובכל זאת תלמידה מצויינת).
שאלתי אותה מה היה קורה אם היה מורה שמציע לה הצעות כאלה ואחרות. אז היא שאלה אותי אם הוא חתיך... ואז אמרה שזה מזל כי כל המורים בבית הספר שלה עקומים ומגעילים ונראים כמו סבא שלה...
התחושה שלי אומרת שהזמנים השתנו, שמורות עומדות מול תלמידים "משפריצי" הורמונים ומיניות שמרשים לעצמם לדבר על כל מה שהם רוצים ואיך שבא להם והגבולות שבזמני היו מאוד ברורים היום הם "המלצה בלבד".

איך אתם מתמודדים עם סוג כזה של מידע מול המתבגרים שלכם? משתפים, משוחחים או מתעלמים?

תגיות:
סקס בין המורה לתלמיד - מורה לחיים?!
<< ההודעה הנוכחית
10/11/08 12:51
337צפיות
לאחר קריאת כתבה מחרידה על מורה שקיימה מערכת יחסים מינית עם התלמיד שלה שוחחתי עם המתבגרת שלי. אני חייבת להגיד שמתהפכת לי הבטן ומה שהיה למתבגרת שלי להגיד "גם מורה היא בן אדם, גם לה יש חשקים וצרכים.... אימא את צריכה לראות איך אנשים מתנהגים אצלנו בבית ספר ומה הם עושים בשיעורים, בדשא ובסיפריה..." הייתי בהלם!!!
ניסיתי להסביר לה את הבעיתיות שביחסי מורה ותלמיד, אבל היא בשלה. היא עוד סיפרה לי על מורה שיש לגביו ולגבי עוד תלמידה שמועות. לכו תדעו אם זה נכון. וזה מקובל בעיניה... "לא ביג דיל, אימא!".
הסתכלתי בחוסר שקט בבת שלי. בחורה יפה, מלאה בטחון עצמי ומינית מאוד. נראית בערך בת 20 והיא עוד לא בת 16. מקיימת יחסי מין, מעשנת ועושה מה שבא לה באופן כללי (ובכל זאת תלמידה מצויינת).
שאלתי אותה מה היה קורה אם היה מורה שמציע לה הצעות כאלה ואחרות. אז היא שאלה אותי אם הוא חתיך... ואז אמרה שזה מזל כי כל המורים בבית הספר שלה עקומים ומגעילים ונראים כמו סבא שלה...
התחושה שלי אומרת שהזמנים השתנו, שמורות עומדות מול תלמידים "משפריצי" הורמונים ומיניות שמרשים לעצמם לדבר על כל מה שהם רוצים ואיך שבא להם והגבולות שבזמני היו מאוד ברורים היום הם "המלצה בלבד".

איך אתם מתמודדים עם סוג כזה של מידע מול המתבגרים שלכם? משתפים, משוחחים או מתעלמים?
מחריד!
10/11/08 13:58
12צפיות
מקומה של המורה הזו בבית הכלא! אין לה מה ללמד אף אחד שום דבר...
לא רק שניצלה יחסי מרות
11/11/08 06:49
11צפיות
הילד קטין ומתחת לגיל מסויים זה נחשב לאונס בהסכמה ואפילו יותר צעיר - אונס ללא סייג
אני לא יודעת...
10/11/08 16:35
8צפיות
בגדול היום ילדות בנות 17 יוצאות עם גברים בני 28... נכון זה לא לגיטימי ולא בריא אבל זה קורה! זאת עובדה...

לכן מה הבעיה שמורה ייצא עם תלמידה? אלא אם כן זה פוגע בגורם שלישי או אפילו בהם.
ענין של יחסי מרות
10/11/08 16:43
5צפיות
זה לא רק ענין הגיל, כמו שמשנה העובדה שמדובר במורה.
זה ההבדל.
גברים בני 28 הם לא המורים שלהן
10/11/08 22:01
15צפיות
לא צריכים לתת להן ציונים ולא צריכים לתת להן נכשל או להשאיר אותן כיתה או להעדיף תלמידים אחרים על פניהן כשמתעורר עניין כזה או אחר.

עצם זה שלמורה יש מערכת יחסים עם תלמיד פוגע בשאר הכיתה שלא מקבלת את היחס שאותו תלמיד או תלמידה זוכים לו.

פרט לזה, המורה מקבל כסף על מה שהוא עושה. ולא, לא משלמים לו או לה בשביל שיתחיל / תתחיל עם תלמידים. אתיקהמקצועית זה כבר לא נושא מעניין?
אם אין לך נסיון חיים , נאמר לך....
15/11/08 13:59
3צפיות
החוק אוסר זאת, ובצדק.

כדי להגן על התלמידים, כולל התלמיד המעורב אישית .
בגלל המורכבות הרגשית שלא טוב לערב אותה בין מורה לתלמיד.
אצלי התמונה אחרת
10/11/08 16:42
7צפיות
מאוד ברור שזו התנהגות בלתי הולמת.
מה את כל כך נדהמת?
10/11/08 16:48
7צפיות
היום לצערי זה ממש דבר שבשיגרה. כל הפתיחות הזאת וחוסר הסמכותיות שקיימת היום היא שמביאה אותנו לכך שמורים ומורות מקיימים יחסי מין עם התלצידות/תלמידים. מעניין כמה מיקרים לא התגלו או נחשפו. אבל באמת אין על מה להתפלא. כאשר השיטה החינוכית כיו םהיא שצריך להיות החברים של הילדים להבין אותם לא להעניש וכדומה לא מציבים גבולות והגבולות מתטשטשים.

ברור שקם קיימת החנה לפחו תמבינה ש להציבור כאשר מורה שוכב עם תלמידה אז זה נוראי וזה אונס וכדומה. וכאשר מורה מקיימת יחסי מין עם תלמיד אז זה נלקח בקלילות יתר עם פחות דרמטיות וביתר הבנה.

את יכולה לקרוא מה שרשמתי על הנושא הזה כאן ותביני הייטב. נראה לי שזה יעניין אותך:

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...
במקום להיות חברה של הבת שלך -הגיע הזמן
10/11/08 17:08
7צפיות
שתהיי אימא שלה .
תאסרי עליה להיכנס לבית אם היא לא מפסיקה עם המעשים שרשמת פה .
פחח,
10/11/08 18:22
7צפיות
איזה מעשים היא בדיוק עשתה?
כיף לא לקרוא הודעות וסתם לזיין בשכל, נכון?

זכותה לדעה משל עצמה..
אני אמא של הבת שלי!
10/11/08 20:40
10צפיות
והבית שלי תמיד יהיה גם ביתה של הבת שלי, עם עישון ובלי עישון.
נדמה לי שאת/ה כנראה ילד/ה קטן/ה שלא באמת מבינ/ה מה כתבתי.
לכל הורה יש לבטים.... אני חושבת שהפורום הוא מקום מצויין לשיתוף בלבטים!!
אורחת מהשער
10/11/08 17:16
15צפיות
אני לא יודעת אם אתם זוכרים, אבל לפני כ-15 שנה אירע מקרה שתלמידה בת 15 נכנסה להריון מהמורה שלה להתעמלות, רווק וצעיר שטען שהם מאוהבים. ההורים שלה קיבלו את זה והם קיבלו אישור מיוחד להתחתן ואני לא יודעת מה קורה איתם עכשיו, אבל היה סיקור עליהם קצת אחרי שהתינוק נולד. עד כמה שזכור לי המורה לא הועמד לדין על בעילת קטינה (מן הסתם, הנערה לא הגישה תלונה רשמית) ואני לא חושבת שפיטרו אותו, קיבלו את העובדה שהוא התאהב בתלמידה.

במקרה הזה, כמו המקרה הקודם של המורה לערבית, מדובר במשהו אחר ואין ספק שזה לא לעניין ושהמורה הייתה צריכה לספק את היצרים שלה בדרכים אחרות, והיא בוודאי שצריכה לעמוד לדין.

אני חושבת שזה כן ביג דיל ותקראו לי שמרנית, אני בכלל חושבת שסקס בגיל 16-17 זה לא דבר שיש להקל בו ראש, גם אם מדובר בשני טינאייג'רים ובוודאי ובוודאי אם מעורב בזה אדם מבוגר, גם אם מדובר באשה ונער ולא בגבר ונערה. אגב, אני הייתי טינאייג'רית לא כל כך מזמן וגם אז החזקתי בדיעה הזאת.
צודקת
10/11/08 17:21
1צפיות
לצערי אבל זה רמת האמהות וההורים היום. לא יודעים לחנך. אני אפילו רואה את זה אצל אחותי. לא יודעים ולא שמים גבולות. שמים לילד די וי די העיקר שישתוק ויהיה בשקט. צריך לחייב הורים לקחת שיעורים להורות והצבת גבולות לילדים. הילדים היום עושים מההורים ומהמורים פורפרה.
למה אתם מדברים ככה על המורה?
10/11/08 18:05
9צפיות
באמת אני לא מבין...
היא באמת תמימה... היא בסך הכל עזרה לתמיד בשיעור חינוך מיני.. זה הכל... (קצת יותר מידי..)

יאלה תנו להם להנות!!!!
וואלה אם המורה כוסית שיחק אותה הילד...
הוא הפסיד מורה!
15/11/08 14:05
5צפיות
ולכל תלמיד הזכות שיהיו לו מורים אמיתיים.
אמנם זה לא אתי במיוחד (בלשון המעטה)
10/11/08 18:05
3צפיות
אבל לרוב נערים מתבגרים לא יסרבו לסקס גם אם זה של המורה שלהם (במיוחד אם היא ניראת טוב. למה לי לא היו מורות כאלה ). בנות פחות יזרמו עם מורים חתיכים אבל כמו שנאמר פה לא חסר צעירות שיוצאות עם בני 25+. זה שהוא במקרה יהיה גם המורה שלהן זה לא מה שיעצור בעדן.

סך הכל איפה פה המרות? המורה לא תיתן להם ציון טוב? הרי הם אלה שמחזיקים את המורה "בביצים" כי אם הם יגלו את הכל (ואולי יוסיפו כמה דברים משל עצמם) המורה היא זאת שתאבד את מקום העבודה שלה (וזה עוד במקרה הטוב) ולהם לא יקרה כלום.
מה שכן לא היה בסדר לגמרי זה האיומים של בעלה על הילדים. אבל יחסי המין עצמם? לא הייתי יוצא מגדרי (אישתי לכשתהיה כזאת בטח הייתה מתפחלצת.. חחח). סך הכל הנוער של ימינו מתבגר מאוד מהר. אם זה טוב או לא זה נתון לפרשנות אבל מה שבטוח זה שלהתעלם אסור. לא בקטע של לאסור עליהם דברים כי בגיל ההתבגרות הם יעשו את זה בכל זאת (ואולי אף יקבלו מוטיבציית יתר דווקא בגלל שזה אסור) ואת פשוט לא תדעי את זה (אלא אם במקרה תתפסי אותם איכשהו) אלא יותר בקטע של לדבר ולהסביר כדי שיהיו מוכנים להכל. אני אישית מעדיף שילדיי ידעו מה עושים וידעו את זה ממקור טוב ואמין (כמוני) מאשר שיעשו דברים שהם לא יודעים או יקבלו מידע ממקורות מפוקפקים ויסכנו את עצמם.
חוסר חינוךךךך - מנכליתתת תראי
10/11/08 18:15
8צפיות
זה הכל נובע מחוסר חינוך

אני גדלתי בבי"ס חרדי והיום שאני רואה את ההודעה הזאת אני מבין עד כמה ההבדל גדול בין חרדים לחילונים ענק עצום

אצלנו לא היו מחשבות לא על עישון לא על בנות לא על מורים ולא על מורות (ואם כן היו אצלי בכל אופן אז זה התחיל וקרה בגיל 18 -20)
אני פשוט בשוק מהצורה שאת כותבת את זה, זה נראה שככה זה אצל כולם

חוסך חינוך מוחלט

כן, כי חינוך חרדי זה יותר טוב..
10/11/08 18:33
2צפיות
הצחקת.
בודאי שיותר טוב. הר------בה יותר טוב.
10/11/08 19:30
3צפיות
הרבה הרבה הרבה יותר טוב.

בחינוך החרדי
ההורה לא היה עצלן.
ההורה לא נשאר לא בוגר, אלא נהפוך הוא - הוא יהיה כמה שיותר מתוקן במידות שלו (לא כועס לא צועק, שלא לדבר על מרים יד. סבלן, תשומת לב כל הזמן, מלמד ומחנך, אומר לא כשצריך.), וכובש את התאוות שלו.
הוא ידאג שהבית שלו יהיה כמו "תיבת נח" (הפרשה מלפני שבועיים זוכרים?)
בית שמחד חסום לכל ההשפעות הרעות שיש היום ברחוב. (זה החוץ)
ומאידך מיוסד על אהבה חום ותשומת לב. (זה הפנים)

ושורה תחתונה לסיום.
הילדים הם מראה להורים. מראה גדולה מאוד מאוד מאוד....

ודי לחכימא ברמיזא.

החינוך החרדי יותר טוב?
10/11/08 19:53
2צפיות
כבר כמה פעמים חזר הסיפור של הרב שלוקח את התלמידים לטייל בארץ ללא מדריך, ללא ציוד מתאים, ללא הכנה מתאימה- דבר שמסתיים הרבה פעמים באסונות?

"קבוצה של שישה מטיילים בני ישיבה יצאה היום בבוקר למסלול ההליכה בנחל צאלים, באחד הימים החמים בשנה, כאשר מעלות החום היו 48 צלזיוס. בשעות אחר הצהריים התקבל דיווח על התייבשות של בני הקבוצה.

בשלב מסוים איבדו הצעירים את דרכם, לאחר שככל הנראה לא הצליחו לנווט כראוי בעזרת המפה. אחד מהם, שהשתרך מאחור נעלם. חמשת האחרים הזעיקו  עזרה.  צוות יחידת החילוץ, בראשות המחלץ המנוסה מנו ברק, יצא מיידית לשטח. בסיוע מסוק של יחידת 669 אותר הצעיר הנעלם כשהוא ללא רוח חיים."

"שוב חופשה בישיבות, ושוב טרגדיה בטיול. בימים אלו נמצאים בחורי הישיבות בחופשת "בין הזמנים", אחת משתי החופשות היחידות במהלך השנה. אחרי שורת מקרים מצערים בקיץ ולמרות האזהרות - אתמול (יום ד') טבע למוות  בכנרת מאיר זמיר, בן 19 וחצי מירושלים."

"בן ציון פלח, תושב בני ברק בן 20, מת אחר-הצהריים (יום ג') במהלך טיול פרטי בנמל ערוגות, בשמורת עין-גדי. סיבת המוות עדיין לא ידועה.

פלח, תלמיד ישיבת "קול התורה" שבירושלים,יצא עם חברו, תושב צרפת שאמור היה לשוב מחר לצרפת, לטיול בשמורת הטבע. "

ולא חסרים עוד..
אתה משווה בני 20 לבני 15?
10/11/08 20:46
6צפיות
נראה לי לא הוגן, מה גם שהטיולים האלו לרוב הם ממש לא חלק מתוכנית הלימודים של הישיבה אלא טיולים שהם עושים בשביל ההנאה. אני לא חרדית ולא דתיה אבל ההשוואה הזאת לא במקום לדעתי.
מה הקשר ??
11/11/08 13:01
מה הקשר בין מקרים של חוסר אחריות לסקס בין מורה לתלמיד ...
ואין על החינוך החרדי מי שמחנך שם זה נכס לחיים !!!! תראי\ה עובדות בשטח !
קצת קשה לי להאמין
10/11/08 20:39
1צפיות
שחינוך שמחנך אותך לציות עיוור, לאמונה באמונות הזויות ומופרכות רק כי "ככה אמרו לך", שמחנך אותך לאפלייה של נשים, לגזענות ולהומופוביה, לחוסר יכולת מוחלט של קבלת השונה ממך - הוא חינוך טוב. תקן אותי אם אני טועה...
"הילדים הם מראה להורים"
10/11/08 21:21
2צפיות
אוי כמה שזה נכון. כשאני נתקלת בילד בעייתי ולא מחונך אני יודעת שאני אתקל בהורה דומה. תמיד טענתי חינוך מתחיל מהבית וכשהחינוך עקום אל יתפלא ההורה שהילד עקום, ואני מתכוונת להורים שמסוגלים לקלוט שאכן קיימת בעיה, כי לרוב הם מתכחשים ומאשימים את כל העולם - רק לא את עצמם ואת ילדם.
אני לא חונכתי בביה"ס חרדי
10/11/08 20:44
11צפיות
למדתי בתיכון ממלכתי לחלוטין בחברה חילונית, זה היה לפני 10 שנים סך הכל ועדיין מתירנות מינית כמו שהיא תיארה לא הייתה מקובלת, ואלו שעישנו לרוב הסתירו את זה מההורים שלהם, גם בגיל 17. מצב של ילדה בת 15 שמקיימת יחסי מין ולאמה אין בעיה עם זה... כנראה זו אמא מאוד ליברלית, גם יחסית לחילונים. אני תמיד חשבתי שההורים שלי פרימיטיביים כי זעזע אותם לגלות שאני שותה אלכוהול בגיל 18, אבל אחרי שאני קוראת את האמא הזאת אני מבינה שהצד השני של המתרס לא הכי חיובי בהכרח.
מסכים איתך
11/11/08 09:39
8צפיות
כל אחד והמתרס שהוא קובע לעצמו או שההורים שלו קבעו לו
חחחחחחחחחחח XDDD
10/11/08 21:00
אויש, תעשה לי טובה. אני למדתי בבית ספר חרדי ובאולפנות דתיות, רק בכיתה ט' עברתי לתיכון חילוני. ובאמת יש הבדל ע-נ-ק! אבל דווקא מהצד הדתי, שבגלל כל הריחוק וההפרדה בגן וביסודי מביא תוצאות הפוכות בחטיבה ובתיכון.
אלה מהישיבה עם הכיפות והציציות לא מפסיקים לרמוז לבנות האולפנה שבא להם להפגש איתן בין השיחים ובנות האולפנה מצידן לא יכולות שלא לבלות את ההפסקה שלהן בלנסות להבריח אותם מעל הגדר בלי שאחד המורים ישים לב.

אבל זה חינוך דתי, לא חרדי.
החרדי הרבה יותר גרוע, גם מהסיבות שהאחרים פה ציינו וגם מזה שחינוך טוב בשבילם הוא להתחתן בגיל 19 וכדי לספק את עצמם הם מעדיפים להביא מיליוני ילדים שבסוף מי יפרנס? לא הם, אלא החילונים והדתיים המסורתיים, אלה שגם הולכים לשמור עליהם בגבולות תמורת 400 שקל לחודש.
גרוע גרוע
11/11/08 09:37
כדי לספק את עצמם הם מביאים עוד ועוד ילדים אתה שם לב מה אמרת? יש תקופות בהריון שמה זה לא בא לאישה בכלל אז איפה בדיוק הסיפוק כאן אם היית אומר שהם כמה חודשים לוקחים כדורים או משהו כדי לספק את עצמם זה משהו אחר.

ולא מדבר על חינוך דתי....שגם הוא פי כמה וכמה יותר טוב מהחילוני אולי גם מהחרדי למרות זה שהם שורקים לבנות עדין הם אנשים מתוברבתים ועושים את זה בגיל מתבגר יותר
הבת שלך כבר מקיימת יחסי מין ומעשנת
10/11/08 18:53
9צפיות
אז בטח שהיא תגיד לך שזה לא ביג דיל יחסי מורה ותלמיד!
המקרה התרחש בבית הספר בו סיימתי ללמוד לפני 4 שנים, ואני חושבת שהתלמיד/תלמידה שהיה להם איזשהו סוג של קשר מיני עם המורה, צריכים להישפט גם כן.
יתרה מזה, העיר שלי מכירה את המורה ונרתמת לתמיכה בה ובתלמידי בית הספר הזה.
איפה כאן העבירה אם התלמיד הוא בן 17 זה לא קטי
10/11/08 19:40
4צפיות
ן לפי החוק.

הבעיה כאן היא יחסי המרות בין המורה לתלמיד.

º
תמיכה במורה? על מה?
על מה?
10/11/08 21:17
1צפיות
את רצינית? למורה הזאת יש משפחה...ילדים קטנים!!!
היית רוצה שהחשיבות של אמא שלהם תתערער בגלל דבר כזה?
הילדים צריכים ומקבלים תמיכה נפשית, וזה נקרא סיוע.
לא, אימא שלהם צריכה להמשיך להיות צדיקה
10/11/08 22:11
3צפיות
ברור שצריך לתמוך בילדים, אבל לא צריך לשקר להם ולספר להם שאימא שלהם צדיקה גדולה ושהתקשורת סתם ממציאה, כי לפי מה שכתבת אני מניחה שלסוג כזה של תמיכה התכוונת.

בכלל, אם אלו ילדים קטנים, למה הם צריכים לשמוע על זה? אני מניחה שהם בני 8 בערך, לא? אז עדיף להסתיר מהם את הפרשה לגמרי, אבל שבעתיד ידעו מה אימא שלהם עשתה ועם מי.
על הילדים...
10/11/08 22:14
2צפיות
לא אוכל להרחיב בגלל החוק להגנת הקטין שחלה עליהם, לכן אני רק אומר שאין סיבה להסתיר מהם מה שאימם עשתה, אבל אין גם שום סיבה להציג להם את הנושא ללא גבולות וצנזורה, כמו שהתקשורת מציגה.
חחח מה רע בזה?
10/11/08 20:14
4צפיות
מה אתם כאלה פרימיטיבים גם מורים\מורות הם חרמנים מה קרה זכותם המלאה מזה השטויות האלו להיום
אם זה היה בהסכמה אז למה לא..? מה הם רצחו אנסו  לאאאאאאאאא סה'כ נהנו
לכו תשתו כוס מים ותבינו שאנחנו כבר בשנת 2008
אז בשנת 2008 מותר ואף רצוי לקיים יחסי מין עם
10/11/08 20:42
5צפיות
תלמידים? איפה לומדים את זה בלווינסקי? בסמינר הקיבוצים?
אני בטוחה שכל הורה מנסה ליצור שיח עם הילד שלו על המקרה המטריד הזה.
אמ, אני מקווה שהיית צינית :/
יופי, אז היא היתה חרמנית, אז בוא נגשים פנטזיה של תלמיד ונגרור אותו למיטה? הרי אין מצב שהוא יסרב, גם להגשים פנטזיה וגם לקבל ציונים טובים כשכל השיעור אתה מעשן בחוץ? נהדר!
גם רבנים חרמנים, גם הם בני אדם, לא? אז שיפתו נערות שבאות להתייעץ איתם. או יותר טוב- פסיכולוגים/פסיכולוגיות עם המטופלים הקטינים שלהם.

בכלל, אני לא מבינה ילדים [אהאה, עדיין ילדים ] שהולכים לעשות את זה עם כל אחד כבר בגיל 14.
בדיוק היום מישהי מהבצפר שלי, אחת בת 15 שאני מכירה טוב, סיפרה לחבר שלה שהמחזור איחר לה חודש והיא כבר חששה שהיא בהריון, לא ממנו.. מהאקס. אה, כן, היא גם ברחה מהבית לפני. בטח פחדה מהתגובה של אימאבא.
אז באמתת.. קצת אחריות :/
חכו שתתבגרו, לא פיזית אלא מנטלית [כי מה לעשות, המוח של רוב הנוער היום עובד כמו מוח של תינוק והם חושבים שאם יש להם גוף של מבוגר אז הם בוגרים] ואז לכו להזדיין עם כל מה שזז.

ולא, אני לא שמרנית, רק הגיונית.
וחבל מאוד שאנשים חושבים שכל הנוער רדוד וטיפש, דווקא יש נוער נורמלי, ובינהם גם מקובלים, כמוני [שאגב, זה גם חרא כי כל המוגבלים שציינתי מקודם רק משחקים אותה חברים שלך].
רק אל תחמיאי לעצמך יותר מידיי....
10/11/08 21:23
" ובינהם גם מקובלים, כמוני ..."

למעשה, אנשים כמוך, הם אלו שהיו אחראים לתחילת כל הצרות שבניהם: עישון, קיום יחסי מין, ונזליזם, אלימות מילולית ופיזית כלפי תלמידים ומורים....

אז תעשי לי טובה, ואם את כזאת "מקובלת" תשתמשי במעמד המפוקפק בעליל הזה, כדי לגרור אחרייך תלמידים מין השורה לדרך הנכונה, ולא העקומה שבה הולך רוב (לא כל) הנוער היום!
מה הקשר? :/
10/11/08 21:32
והנה, את דוגמא למה שכתבתי.
התכוונתי שאנשים חושבים שאם יש נוער לא רדוד אז או שהם חרשנים חסרי חיי חברה או שהם סתם ממורמרים כי אין להם חברים. ובדיוק בגלל זה כתבתי גם מקובלים, כי לדעתכם כל המקובלים מסוממים ושרמוטות שרק מעשנים ומשתכרים כל היום.
רק דבר אחד...
10/11/08 22:13
אני מתפללת בשביל כל בני הנוער שאלוהים יעזור להם לעבור את חיי הנעורים ולצאת מזה בחיים כי החיים שאחרי כל כך הרבה יותר טובים ושווים מהפוזות שהם עושים על החברים שלהם היום!

כבדרך אגב,
השפה שבה את משתמשת לא מתאימה לבחורה! תשתדלי לקלל פחות, כי מילים כמו "שרמוטות" לא מוסיפים לכבוד או לרפטואר של אף אחד.
השפה שבה אני משתמשת מתאימה לאנטרנט
10/11/08 22:25
למה לשחק אותה יפי נפש? כאילו את לא השתמש במילה הזאת אף פעם.
רושם ראשוני...שמעת עליו?
10/11/08 22:33
אני לא מרשה לעצמי להשתמש במילה הזאת, כי היא בוטה כמו כל מילה שדומה לה!
ואם את רוצה שאנשים יקשיבו לך ויראו את הדיעה שלך כעיניינית ובעלת חשיבות, כדאי שציגי אותה הכי יפה שאפשר.

גם בלי המילים האלו הבנתי את תוכן ההודעה שלך את דעותייך.
כנסי מאמי
10/11/08 21:54
נכון יש נוער נורמלי ..
אבל גם הנוער הנורמלי חרמן ..
מה רע בסקס הם שכבו הם נהנו מה קרה מה רצח?.
אני לסבית אוקי... ואני לא נכנסת עם כל בחורה למיטה ..אני עובדת בבצ'פר בהחזקה ואני מאוהבת נואשות במורה שמלמדת בבצ'פר
ואני בת 18 ואני מתה שיקרה משהו בנינו וזה לא יקרה בחיים... ועם היה יכול להיות מצב אז לא הייתי חושבת פעמים ונכנסת איתה למיטה..מזה אומר עלי? שאני רדודה
בקיצור אני חושבת שסקס זה דבר לא רע בכלל ועם זה הדדי אז מה הבעייה פה? מה הפרש הגילאים? זה הרי בולשיט גיל בימנו..
אני לא מדברת על גבר בן 30 ששוכב עם בחורה בת 14 כן  ... כל נער או נערה מעל גיל 17 הם גדולים והם יכולים לעשות מה שהם רוצים ...

לילה מושלם

זהו שאת לא תלמידה
10/11/08 22:21
הפרש גילאים מילא.
אבל בכל הכנות- בעתיד כשיהיו לך ילדים, אם בכלל.. איך תרגישי עם זה שהמורים שמחנכים את הילדים שלך מקיימים יחסי מין עם החברים שלהם, או יותר מזה.. עם הילדים שלך?

אני מתארת לעצמי שעוד כמה שנים זה יהיה נורמלי לגמרי, אבל מה יהיה אז? התלמידים יכנסו חופשי לחדר מורים להתמזמז עם אהוביהם? הרי אין שום דבר חריג בזה.
ואללה את חייה בשנות ה 20 אה
10/11/08 22:35
1צפיות
קודם כל זה שאני לסבית זה לא אומר שלא יהיה לי ילדים...
ועם הבן שלי יבוא ויגיד לי שהוא מאוהב  במורה שלו ולאחר מכן יגיד לי שגם שכב איתה אני יפרגן לו
כי זה לא משהו רעעעעעעעעעעעעע
זה נורמלי לגמרי לדעתי וזה סקס וזה הנאה
את לוקחת את זה יותר מדי קשה מזה "התלמידים יכנסו לחדר מורים להתמזמז עם אהוביהם" חחחח זה כה הגזמה לגמרי כבר..
מה רע להתמזמז עם מורים מה ? בגלל שזה בית ספר בגלל שזה מקום חינוכי ? שום מקום חינוכי ושם נעליים כולם חרמנים וכולם אוהבים סקס אין בזה משהו..
ואללה תראו מה עשיתם מסקס כאילו זה רצח
תתעורוו 2008!!!
צו'דקת בכל מילה - אני בהחלט חושב שאין כאן עבי
10/11/08 23:56
רה כלשהי
רק הבעיה היא יחסי המרות
בככלל העולם של הנוער הוא עולם מופלא ורק אנשים מעטים מבינים אותו.

שיא הפרמיטיביות שלהם זה המבוגרים.
לא מבינה מה קשורה הנטייה המינית שלך
11/11/08 11:37
איפה כתבתי שללסביות אסור שיהיו ילדים?!

קודם כל, בית ספר הוא כן מקום חינוכי.
זה שיש שם חרמנים לא אומר שצריך להפוך את המקום למועדון סקס.
לא יודעת באיזה בית ספר למדת, אבל אצלנו גם בשביל המורים וגם בשביל התלמידים בית הספר הוא דבר ראשון מקום חינוכי שאליו באים ללמוד, לא לספק אחד ת'שני מינית.

דבר שני, רוב הנוער מתאהב בקלות, או יותר נכון.. נדלק. אם את מרגישה בנוח ולא מפריע לך כשהבת שלך מקיימת רומן עם יחסי מין עם המורה הנשוי+ילדים שלה, תוך כדי שהיא הורסת לאותם הילדים את החיים, אז שיהיה. תחנכי אותם איך שבא לך.
אח"כ מתפלאים שיוצאים ילדים דפוקים.
למה את מתפלאה
10/11/08 20:55
4צפיות
שילדים היום עוברים גבולות? עם הורים כמוך שמרשים לילדיהם לקיים יחסים ולשתות עוד לפני שמלאו להם 16 ממש פלא שהדור דפוק ומעוות כל כך..איך אומרים? הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו.

ועוד משהו..אם הורים היו טורחים לחנך את ילדיהם במקום להשקיע בעצמם ובקריירה שלהם או במקום להיות אחד מהחבר'ה שלהם המצב ההתנהגותי של הילדים בביה"ס לא היה עגום ועצוב כל כך היום אבל לא רק שזה קורה אלא גם ההורים מגבים את ההתנהגויות השליליות של ילדיהם מול המורים.
º
ממתי מהות החינוך נמדדת בעישון וסקס?
10/11/08 22:11
º
ומהי מהות החינוך לדעתך?
15/11/08 11:33
ערכיות ומוסריות.
15/11/08 12:51
1צפיות
אהבת האדם, אהבת עצמך הצמא לידע ורצון לאהבה ולקשרים אמיתיים עם אנשים אחרים.
אני מכיר רבים שעישנו ועשו סקס לפני גיל 16 אבל יש להם את כל מה שכתבתי מקודם.
אהבת האדם ואהבת עצמך , ו -- עישון????
15/11/08 14:28
1צפיות
זה לא הולך ביחד.
אני מסכים לחלוטין
15/11/08 14:44
1צפיות
אבל אנשים עושים המון דברים שפוגעים בעצמך כמו לאכול לא בריא, לא לעשות ספורט, לא לצחצח שיניים.
אנחנו בני אדם, אנחנו מכילים סתירות.
º
מדובר בילדה. מישהו חייב להגן עליה.
15/11/08 14:56
ברור
15/11/08 15:10
1צפיות
אבל  הגנה לדעתי היא לא מפני דבר ספציפי (למרות שכמובן, צריך לתת לילד את כל המידע על סיגריות והנזק שהן גורמות) אלא השתתה של עקרונות.
ברור שמישהו חייב להגן על הילדה שלך. את בוחרת להגן על הילדים שלך מסיגריות. בסדר. אבל את גם מגנה עליהם מג'אנק פוד?  מבעיות עם תדמית אישית? מתאונות דרכים? אולי כן ואולי לא, אבל הגנה מכל אחד מהדברים האלה לא חשוב כמו חינוך ילד לעקרונות אשר דרכם יגיע למסקנות האלה בעצמו, ולכן אני אומר שחינוך לא נמדד בסקס או סיגריות.
יש ילדים מכורים בגיל צעיר.
15/11/08 15:28
1צפיות
ואם זה כך, יש לעזור להם להגמל.

מוקדם ככל האפשר,כדי שלא יגרם עוד נזק .
אוקיי אבל זה לא קשור
15/11/08 15:35
1צפיות
העובדה ילד שמעשן מגיל 14, לא מעידה בהכרח על טיב ההורים שלו. זה כל מה שאני אומר.
נכון. אני לא נותנת ציונים.
15/11/08 15:53
1צפיות
גם אני לא מושלמת.
צריך לצאת מהשטאנץ הקבוע של "שמרנות" ו"מתירנות
10/11/08 21:58
2צפיות
עמדות שמרניות מדיי מפתות צעירים (אולי גם צעירות, אם כי פחות) למעשה "נועז". עמדה מתירנית מתעלמת מכך שבדרך כלל, פערים גדולים במערכות יחסים עלולים לגרום לצעירים להיקלע לניצול, או סתם להיפגע ממבוגרים שלא מתייחסים לצעירים ברצינות ופוגעים. לדעתי, שיחות על המימד הרגשי של יחסי מין, על אופי היחסים שנרקמים בין הצעירים ופה ושם דעה אישית,(עם דוגמאות מניסיון אישי) במקביל להקשבה לעמדה של הנער או הנערה הם טיפול מונע בבעיה עוד לפני שהיא צצה. זה דורש קצת יותר חשיפה מההורה והתייחסות מורכבת אל הבעיה, יותר מסתם קביעת עמדה של "ביג דיל לא ביג דיל", אבל אם מקרה כזה קורה, הצעיר או הצעירה יכולים להחליט בעצמם אם יחסים כאלה מתאימים להם, מה הטעם בהם, מה החסרונות שבהם וכו'. בעיניי, עמדה בנוסח:" אירוע מחריד" או "לא ביג דיל" סותמת גולל על שיחה חשובה שצריכה להתקיים ולא מתקיימת.
כמי שלומדת בבית הספר שבו קרה המקרה
10/11/08 23:21
6צפיות
ולא רק זה התלמידים הנ"ל לומדים בשכבה שלי אני רק רוצה להגיד לכם שאף אחד אצלנו לא היה מופתע מזה.

הדבר היחידי שמטריד אותי בכול הסיפור הזה הוא נקיטת העמדה המשונה של ההנהלה לפיה התלמידים אשמים במקרה הנ"ל שחציית הגבולות (מבחינתי בכול אופן) הייתה שבמקום להעביר ביום החשוב הזה דיון על רצח רבין המחנכת שלי מצאה זמן לבוא בטענות אל הילדים מהשכבה שלי על כך שלא חשבו לרגע על המורה ומשפחתה, על שמו הטוב של בית הספר ועל כך שבגלל המקרה שגרת הלימודים נפגמת. והכול תחת "אחריות חברתית".
את צודקת לגמרי. שיעור חשוב למדת בבית ספר:
11/11/08 00:14
6צפיות
מול מצבים מביכים, (גם המנהלת שלך נבוכה מהסיטואציה), מבוגרים לא תמיד מתנהגים כמו מבוגרים, ודואגים לשמם הטוב ולמוסכמות החברתיות שהתערערו, במקום לחשוב עליכם, ועל פריצת הגבולות של אישה מבוגרת בעלת סמכות לעולם הפרטי של אחד מכם ובעקיפין, לחיים הפרטיים של כל אחד מכם. אולי אני טועה, אבל במצבך, יש בסיטואציה הזאת ערעור עמוק של אמון במערכת. תיאורטית, מחר זה יכול להיות מורה שיתחיל עם תלמידה. גבול נפרץ כאן, וזה מפחיד. הפנטזיה על מורה ותלמיד, מורה ותלמידה, משנה לגמרי את פרצופה כשהיא הופכת למציאות. לא כל פנטזיה נועדה שיגשימו אותה, מורים חייבים לדעת להישאר פנטזיות, לכל היותר. אנחנו חיים בחברה שכל הזמן מעודדת אותנו לפרוץ גבולות, להעז, להגשים פנטזיות. זאת, לכאורה, הדרך אל האושר, למיצוי החיים. יש בזה משהו, אבל גם לזה יש גבולות, שככל הנראה, כל אחד מאיתנו חייב לקבוע בעצמו. מוטב כמובן ללמוד מנסיונם של אחרים.
עבירה פלילית ללא תירוצים.
11/11/08 05:58
4צפיות
אני עומד מול אותם מתבגרים בדיוק, ומעולם לא עלה על דעתי מעשה מחריד, מתועב ופלילי שכזה. מדובר בניצול יחסי מרות פר אקסלנס, שאין לו מקום בבית הספר.
איך מתמודדים? - מבינים שהיא בסופו של דבר מתבגרת, שהאחריות על המבוגרים, שלצערנו יש מבוגרים עבריינים לעיתים (ואז יש להענישם בחומרה). ולגבי הילדים, מדברים איתם, ואם זה לא עובד אז מדברים שוב... דיבור אמיתי, כזה שכולל הקשבה, אך יש בו עמדות שאינן מתפשרות לגבי הגבולות המותרים.
כל האחריות כאן על מורה
11/11/08 12:44
4צפיות
אני לא מקבלת שום דבר אחר ! לתלמידים אין שום אחריות כאן חד וחלק
Flix
פורום מכשירי שמיעה

פורום מכשירי שמיעה

על איכות השמיעה לא מתפשרים! לפרטים נוספים>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום