לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום זה עוסק בתחום בקרת איכות תוכנה, בדיקות תוכנה ו- QA. שאיפתי היא שהוא יהווה מקור ידע לאנשי ומנהלי QA ובדיקות שרוצים לחלוק פרוצדורות ומתודולוגיות. כמו כן יוכל לתמוך בשאלות הנוגעות בכלים וטכנולוגיות ושיטות עבודה. לבסוף יוכל לתת טיפים כיצד להתנהל מול אנשי פיתוח ומה נחוץ כדי שעבודה זו תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר. אלו הם כמובן רק חלק מהנושאים שיכולים להופיע. פורום זה יקדם כל כיוון אחר אפשרי ויקבל בברכה כל חומר או לינק שיכולים לקדם אותו (זהירות עם זכויות יוצרים).

בכדי לעזור לכם לקבל את העדכונים המעניינים בצורה נוחה - יצרנו מס' כלים להצפת המידע:

קב' בפייסבוק: http://www.facebook.com/groups/405915096141090

דף בגוגל+

https://plus.google.com/b/101407766666630341390/101407766666630341390/posts

כללי התנהגות בפורום
המשך...
הודעה חדשה

אפשר לקבל הסבר מה זה פלטפורמה ומה זה API?

מאת: johny3guns
09/10/08 23:52
אני יודע שזה קצת לא קשור לתחום הבדיקות אבל בכל זאת אשמח לקבל הסבר...
תודה!

תגיות:
אפשר לקבל הסבר מה זה פלטפורמה ומה זה API?
<< ההודעה הנוכחית
09/10/08 23:52
3132צפיות
אני יודע שזה קצת לא קשור לתחום הבדיקות אבל בכל זאת אשמח לקבל הסבר...
תודה!
למה לא קשור? קשור ועוד איך.
10/10/08 08:51
526צפיות
API הוא ממשק תכנותי מוגדר, המאפשר לתוכנית אחת להפעיל תוכנית שנייה. צוותי הבדיקות נדרשים לעיתים קרובות לבדוק גם API. עושים את זה על-ידי כתיבת תוכניות שמשתמשות באותו ממשק תכנותי.

הנה דוגמא: אני מספק חבילת תוכנה שיודעת לתרגם בין תאריך לועזי לעברי. הממשק בין החבילה הזו לבין מי שירצה להשתמש בה מוגדר כקריאות לפונקציות בתוכנה. המשתמש בודק בתיעוד באיזו פונקציה הוא צריך להשתמש, איך לקרוא לה ןמה היא מחזירה. הוא כותב קוד שקורא לפונקציה הדרושה ועושה שימוש בערך המוחזר. למשל, בדוגמא הזו:

String getHebrewDate(Date date)

בבדיקות API נשתמש באותן טכניקות המשמשות אותנו בבדיקות בכלל: נכניס קלטים תקינים ושגויים, נמצא ערכי קצה ונראה איך האלגוריתם מתמודד (למשל, שנים מעוברות) ועוד.

לגבי פלטפורמה: המילה הזאת משמשת בכמה מובנים:
1. ארכיטקטורת המעבד במחשב. למשל, מערכת ההפעלה סולאריס יכולה לרוץ על Intel או על SPARC. שתי אלה הן פלטפורמות.
2. מערכת המספקת תשתית למגוון אפליקציות בתחום מסויים. למשל SAP מספקת פלטפורמת ERP המאפשרת למגוון מאוד גדול של אפליקציות לתקשר ביניהן.
3. עגלה שטוחה שקושרים מאחורי הטרקטור, אבל זה באמת לא קשור לבדיקות תוכנה

די הבנתי אבל...
10/10/08 14:17
231צפיות
מערכות הפעלה סימביאן וגאווה בפלאפונים  הן פלטפורמות גם?
חשובה המשמעות, המילה יכולה להיות גם אחרת
11/10/08 22:33
234צפיות
ג'אווה (למעשה JRE או Java Virtual Machine) היא תוכנה המאפשרת לתוכנות ג'אווה לרוץ. האם היא פלטפורמה? יהיו שיגידו שכן, וכאלה שיבחרו במילים כמו framework. מה שחשוב זה שאתה בתור בודק תוכנה תדע מה זה, מה הסוגים השונים של יצרני ה JVM, גירסאות שונות, פרמטרים עיקריים, ובקיצור, שתדע מספיק על הסביבה בה התוכנה שאתה בודק רצה, על-מנת שתהיה מסוגל לבדוק אותה בצורה טובה.

.NET של מיקרוסופט היא יצור דומה.

סימביאן היא מערכת הפעלה. לא הייתי קורא לה פלטפורמה, אבל שוב, העיקר המשמעות.
דווקא העגלה של הטרקטור הכי קשורה...
11/10/08 19:54
156צפיות
פירוש נוסף למילה פלטפורמה הינו לעיתים גם כתאור לסביבת הפיתוח (סט הכלים המשמשים לפיתוח התכנה)
פלטפורמות שלא הייתי בודק
11/10/08 22:39
156צפיות
Flix
אביעד מחשבים

אביעד מחשבים

תיקוני מחשבים,מכירה,יעוץ וליווי הגעה עד בית הלקוח לפרטים>>

פורום מחשבים ניידים

פורום מחשבים ניידים

פתרון לכל שאלה היכנסו עכשיו לפורום!>>

עסקים נבחרים

עוד...