לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום עולם של תרבויות
שלום לכולם וברוכים הבאים לפורום!אם תהיתם למה צריך פורום כזה כשיש בתפוז המון פורומים המוקדשים לתרבויות ספציפיות, התשובה שלנו היא שדווקא היום כשהעולם הופך להיות כפר גלובלי קטן (תרתי משמע), המרחקים מתקצרים והאינטרנט והטכנולוגיה הביאו לכך שהמידע והידע העתיק יותר נגישים לכולם. בין אם נרצה או לא נרצה, אנחנו הופכים לאזרחים של העולם. אז זהו, בשביל זה אנחנו פה. בשביל לדסקס וללמוד יחד על העולם שאנחנו חלק ממנו. אתם מוזמנים לחלוק איתנו את "המסעות" שלכם ולהעלות לכאן כל דבר שרק תרצו שמעניין אתכם ושקשור בתרבויות השונות בכל העולם. ה- או ה- עלינו!יאללה, אתה באים?הגר ואלינור *********************************************************** תקנון פורום תרבות עולם 1) לפני שאתם שואלים שאלה, אנחנו ממליצים לכם לעיין במאמרי הפורום, בקישורים ובשאלות הנפוצות, אולי תמצאו שם את התשובה. 2) הפורום אינו במה לפרסום מוצרים ושירותים. הודעות שמטרתן מכירה או פרסום תימחקנה. תפוז אנשים היא חברה למטרת רווח והיא מוכרת שטחי פרסום כחלק ממתכונת האתר. כל המעוניין לפרסם מוצר, מוזמן ללחוץ על הקישור "פרסום" הנמצא בתחתית העמוד, ושם יוכל לקבל את כל המידע על אפשרויות הפרסום באתר. באותה נימה אנחנו ממליצים לגולשים להיזהר מפרסומים שונים כגון "כסף ללא כל מאמץ" ומכתבי שרשרת למיניהם. ברוב המקרים, פרסומים אלו הם כיסוי למשחקי פירמידה לא חוקיים שרוב האנשים מפסידים בהם כסף. זכרו שהכסף שהאנשים בראש הפירמידה מרוויחים מגיע מהאנשים שבתחתית. 3) על פי תקנון "תפוז אנשים", פרסום מספרי טלפון וכתובות על גבי הפורום אסור בתכלית האיסור. אם תרצו לפרסם את עצמכם, תוכלו לעשות זאת במסגרת הלוחות. 4) נבקש לשמור על שפה נאותה. הודעות המכילות קללות, גידופים ועלבונות תימחקנה מייד. 5) אם יש לכם תלונות, טענות, הצעות או כל דבר אחר- פנו למנהלת הפורום בהודעה פרטית. תודה לכולכם על שיתוף הפעולה!

אודות הפורום עולם של תרבויות

שלום לכולם וברוכים הבאים לפורום!אם תהיתם למה צריך פורום כזה כשיש בתפוז המון פורומים המוקדשים לתרבויות ספציפיות, התשובה שלנו היא שדווקא היום כשהעולם הופך להיות כפר גלובלי קטן (תרתי משמע), המרחקים מתקצרים והאינטרנט והטכנולוגיה הביאו לכך שהמידע והידע העתיק יותר נגישים לכולם. בין אם נרצה או לא נרצה, אנחנו הופכים לאזרחים של העולם. אז זהו, בשביל זה אנחנו פה. בשביל לדסקס וללמוד יחד על העולם שאנחנו חלק ממנו. אתם מוזמנים לחלוק איתנו את "המסעות" שלכם ולהעלות לכאן כל דבר שרק תרצו שמעניין אתכם ושקשור בתרבויות השונות בכל העולם. ה- או ה- עלינו!יאללה, אתה באים?הגר ואלינור *********************************************************** תקנון פורום תרבות עולם 1) לפני שאתם שואלים שאלה, אנחנו ממליצים לכם לעיין במאמרי הפורום, בקישורים ובשאלות הנפוצות, אולי תמצאו שם את התשובה. 2) הפורום אינו במה לפרסום מוצרים ושירותים. הודעות שמטרתן מכירה או פרסום תימחקנה. תפוז אנשים היא חברה למטרת רווח והיא מוכרת שטחי פרסום כחלק ממתכונת האתר. כל המעוניין לפרסם מוצר, מוזמן ללחוץ על הקישור "פרסום" הנמצא בתחתית העמוד, ושם יוכל לקבל את כל המידע על אפשרויות הפרסום באתר. באותה נימה אנחנו ממליצים לגולשים להיזהר מפרסומים שונים כגון "כסף ללא כל מאמץ" ומכתבי שרשרת למיניהם. ברוב המקרים, פרסומים אלו הם כיסוי למשחקי פירמידה לא חוקיים שרוב האנשים מפסידים בהם כסף. זכרו שהכסף שהאנשים בראש הפירמידה מרוויחים מגיע מהאנשים שבתחתית. 3) על פי תקנון "תפוז אנשים", פרסום מספרי טלפון וכתובות על גבי הפורום אסור בתכלית האיסור. אם תרצו לפרסם את עצמכם, תוכלו לעשות זאת במסגרת הלוחות. 4) נבקש לשמור על שפה נאותה. הודעות המכילות קללות, גידופים ועלבונות תימחקנה מייד. 5) אם יש לכם תלונות, טענות, הצעות או כל דבר אחר- פנו למנהלת הפורום בהודעה פרטית. תודה לכולכם על שיתוף הפעולה!
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

צוענים בישראל

מאת: erana75
14/12/04 09:31
מהיכן יש צוענים בישראל ?
מהי דתם ?
לפי הכתבה שפורסמה היום ב-YNET אני מניח שהם כנראה שייכים לכת מוסלמית
מסויימת

כתובות אינטרנט מצורפות:
I used to be an Atheist - Until I realized I was GOD
צוענים בישראל
<< ההודעה הנוכחית
14/12/2004 | 09:31
14
61
מהיכן יש צוענים בישראל ?
מהי דתם ?
לפי הכתבה שפורסמה היום ב-YNET אני מניח שהם כנראה שייכים לכת מוסלמית
מסויימת

כתובות אינטרנט מצורפות:
הנושא עלה פעמיים
14/12/2004 | 10:18
10
הנה בתחתית ההודעה שני קישורים לשרשורים על פי שמות הפותחים אותם

למיטב היכרותי, ואני לא מכיר לעומק, רובם חיים בירושלים, הם הגיעו לכאן דרך נדודים בשעתו באימפריה העותומנית ודתם מוסלמית.
כתובות אינטרנט מצורפות:
שלום erana
17/12/2004 | 10:21
12
10
מדובר בשבט ה"נורי", קהילה קטנה שחייתה בשולי היישוב במזרח ירושליים, בתוך מערות, כמו האדם הקדמון, שם סבלה מרמות תחלואה ותמותה גבוהות. לכן הופתעתי ממש לטובה לקרוא את הכתבה ב-wynet שמקוננת על מצבם ה"גרוע". למעשה, הם קפצו תוך 20 השנה האחרונות ישר לעידן המודרני, ועל כך אנחנו יכולים להיות גאים.
אף אחת מהחברות המוסלמיות, שבתוכן חיו ה"נורי" בעבר, לא נתנה לאנשים אלה יחס כזה. להיפך, הם נהפכו לנוודים בעל כורחם, בגלל רדיפות דת. בגלל מצבם הסוציואקונומי הם לא היו מצויידים בכלים אינטלקטואליים דומים לאלה של המוסלמים של הזרם המרכזי ("אורתודוכסים"), ולכן נחשבו למוקצים. הם גם לא נהנו מהגנת השלטונות בארצות האסלאם, כמו היהודים והנוצרים, למשל, שהם "עם הספר", ולכן הקראן מעניק להם מעמד מיוחד.
אני מעריכה שהם לא אוהבים להיקרא "צוענים", מכיוון שהם אמנם צאצאי נוודים, אך הם לא צוענים במובן המקובל והכינוי צוענים יכול לבוא רק מצד בעלי ראייה אירופוצנטרית. זהו בקיצור.
ועוד דבר erana
17/12/2004 | 10:30
3
10
וכל מי שמחפש קשר לאותם אנשים, אפשר להתקשר למחלקת הרווחה
בעיריית ירושליים ולקבל מידע יותר מפורט עליהם.
ברוכה הבאה
17/12/2004 | 11:19
1
7
ברוכים הנמצאים
17/12/2004 | 12:55
5
המילה "נורי" בלקסיקון הערבי
18/12/2004 | 07:20
7
משמשת כמילה נרדפת לצועני, וזה מוכיח שגם בתרבות הערבית נחשבים הנורים לצוענים.
קושיה
17/12/2004 | 18:40
7
7
קושיה
אולי קשורה ואולי לא.
לפני שנים קראתי כתבה צולמת על שבט נוודים בהיר עור ושיער החי במערות של מדבר יהודה. אינני יודעת אם אני מדייקת בפרטים, אחרי הכל בגילי המתקדם מתכרסמים להם לאיטם תאי הזכרון והמוח מכיל רק שטויות ומתכונים.
נזכרתי בזה לאחר שיחה עם חבר שסיפר לי על שבט בדואי החי בסיני, שמוצאו ברומניה. רומניה,צוענים, מדבר יהודה... יש קשר?!

נעמה
מישהו מכיר? מישהו יודע?
18/12/2004 | 07:02
6
9
נתקלתי לאורך הזמן בשני סיפורים נפרדים: האחד על שבט בדואי בסיני שנוצר ממהגרים שבאו מרומניה בתקופת האימפריה הטורקית, ועל אוכלוסיה בדרום הר חברון שחיה במערות. עד כמה שאני מכיר מדובר בשני סיפורים נפרדים.
מישהו מכיר פרטים מסודרים יותר?

דרך אגב, אותה אוכלוסיה בדרום הא חברון מצאה עצמה מגורשת מהמערות על ידי צה"ל, בפרשיה שבה היה ויכוח ציבורי אם זה נעשה מצרכי בטחון או מאטימות ושרירותיות.
בזמן האימפריה העות'מאנית
18/12/2004 | 07:27
5
9
היה נהוג להעתיק קהילות שלמות לאזורי ספר, להגן על מקומות איסטרטגיים. כך הובאו הרומנים לאזור סנטה קתרינה, שם הם חיים גם כיום. על אותו רקע הובאו לארצנו הדרוזים והצ'רקסים.
גיטה יקרה
18/12/2004 | 07:47
4
8
על הרומנים בסיני שמעתי.
אבל האם את מכירה את יושבי המערות בהירי השיער אודתם שאלתי? האםיש להם קשר לרומנים מסיני? ניסיתי לחפש באינטרנט ומצאתי רק את המאמר הבא.

נעמה
לא מכירה אותם, תוכלי לקבל מידע
18/12/2004 | 17:43
3
5
מדויק מבי"ס שדה עין-גדי, החולש על אזור מדבר יהודה.
הייתי רוצה לקרוא את המאמר שהזכרת, נא צייני את
הקישור הנכון.
תודה, גיטה.
צוחקת נורא
18/12/2004 | 19:22
2
7
מגיע לי לגמרי!
אני מיד מצרפת אותו.

תודה וסליחה,
נעמה

כתובות אינטרנט מצורפות:
אני מכירה את מחבר המאמר
18/12/2004 | 22:45
1
8
ואני לא חושבת שהוא עשה מחקר שטח, לכן אין טעם לפנות אליו בשאלת הנוודים בהירי העור. אולם יש עוד שני מקומות שבהם תוכלי לבקש פרטים, האחד הוא מרכז המחקר (ע"ש בן-גוריון) בשדה בוקר, והשני החוג למזה"ת באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.
תודה, גיטה.
19/12/2004 | 08:07
7
בשביל מה באמת אני מחזיקה אח ב"שְדֶבּוֹ".
אם יעלה בידי משהו מענין אשוב לספר לחבר'ה.

נעמה
הודעות אחרונות
12:52 | 05.04.08 הגר שפריר
10:21 | 29.03.08 גלווווווווש הממוש
00:01 | 13.03.08 הגר שפריר
11:12 | 08.03.08 little lottie
17:03 | 06.03.08 ברק 25
00:18 | 06.03.08 הגר שפריר
23:53 | 03.03.08 הגר שפריר
22:11 | 03.03.08 הגר שפריר
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז